זקוק להמלצה לשדרוג המחשב למטרה מסוימת - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה לשדרוג המחשב למטרה מסוימת

IDOnoach
 Share

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה במסגרת עבודתי, אני מקבל קבצי PDF מאדריכלים.

מדובר בקבצים די גדולים (20 מגה ומעלה), שמורכבים מהרבה מאוד שכבות שהוכנסו בתוכנות לתכנון (אוטקד, ארקGIS וכו)

למחשב לוקח המון זמן לטעון אותן, והביצועים יורדים משמעותית, כשכמה פתוחים במקביל.

הקבצים האלו, בעלי השכבות הרבות מעמיסים הרבה יותר, ביחס לקבצי PDF או תמונה גדולים יותר, שאין להם שכבות.

יש לי מערכת די חזקה לעבודה משרדית אבל עדיין בקבצים האלו היא די נחנקת

I5 3470

16GB DDR3

SSD M500

GTX 1050TI

יש רעיון איזה חלק אוכל להחליף בכדי לשפר ביצועים במצבים כאלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של IDOnoach

שלום,

לאחרונה במסגרת עבודתי, אני מקבל קבצי PDF מאדריכלים.

מדובר בקבצים די גדולים (20 מגה ומעלה), שמורכבים מהרבה מאוד שכבות שהוכנסו בתוכנות לתכנון (אוטקד, ארקGIS וכו)

למחשב לוקח המון זמן לטעון אותן, והביצועים יורדים משמעותית, כשכמה פתוחים במקביל.

הקבצים האלו, בעלי השכבות הרבות מעמיסים הרבה יותר, ביחס לקבצי PDF או תמונה גדולים יותר, שאין להם שכבות.

צריך להבין את ה-Workflow שלך...

איפה אתה עורך את הקובציי PDF שאתה מקבל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

צריך להבין את ה-Workflow שלך...

איפה אתה עורך את הקובציי PDF שאתה מקבל?

אני לא עורך אותם.

אני רק צופה בהם.

הצפייה איטית מאוד.

מי שעורך את הקבצים הם המתכנים עם תוכנות תכנון למיניהן- אוטוקד, ארקמאפ וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של IDOnoach

השאלה שלי האם בפונקציות שתיארתי, יהיה הבדל בביצועים בין i7 ל i5. בהנתן שמדובר בדור החדש ביותר 

התשובה היא כן.

להבדיל מהקורה בניידים, במחשב שולחני / נייח, יש משמעות

והבדל בביצועים בין I5  ו - I7, של אינטל, כמו גם במקביליהם של .

לא תמיד ההבדל מצדיק הפרשי מחיר, אבל בד"כ  כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סייג- אני לא מכיר את הקבצים הנ"ל , עושה שרושם שחלק מהמשתתפים בדיון כן מכירים אותם  ואני מאמין שאין חכם כבעל ניסיון . 

בהנחה שאתה עובד עם 10 , במנהל המשימות אפשר לעקוב אחרי ביצועי המחשב .

כדאי שתבדוק מה קורה כאשר אתה פותח קובץ שכזה.

יש לך מעבד 4 ליבות , כדאי לבדוק האם המעבד עובד ב 100% ( משמע התוכנה מנצל את כל 4 הליבות ) או ב 25% ( מנצלת רק אחת ) או שבכלל אין עומס על המעבד ואולי יש לך איזה כשל תוכנתי  למשל שמעכב את כל העסק . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

יש לך מעבד 4 ליבות , כדאי לבדוק האם המעבד עובד ב 100% ( משמע התוכנה מנצל את כל 4 הליבות ) או ב 25% ( מנצלת רק ליבה אחת ) או שבכלל אין עומס על המעבד ואולי יש לך איזה כשל תוכנתי  למשל שמעכב את כל העסק . 

מסכים עם יואב. זה דבר ראשון. יודע איך לראות את העומס על המעבד/ליבות?

חוץ מזה, נדמה לי ש 20mb דחוס מאדריכל יכול להתפשט להרבה יותר בזכרון כשהקובץ נפתח. זה לא כמו קובץ תמונה בגודל 20mb. אני מניח שלקו של אדריכל יש הרבה ממדים דינמיים, והכל מחושב לצורך הצגה - עובי, שקיפות, שכבה, שיוך, גוון, נקודות קטנות של בטון... זה לא כמו PDF של מסמך טקסט/סריקה. לכן באמת יכול להיות שהבעיה זה המעבד. אבל אינטואיטיבית זה לא סביר בעיני שהבעיה שלך היא נטו כח החישוב של המעבד.

תכלס, כנראה שהגיע הזמן שתתחדש, אבל הנה עוד כמה דברים שהייתי בודק:

1) וודא שהמסך שלך מחובר לכרטיס מסך ולא ליציאות מסך של הלוח אם. כי במצב כזה אתה כנראה משתמש בליבה הגרפית של ולא בכרטיס GTX.

2) תבדוק כמה פנוי נשאר לך כשהמחשב זוחל. (resource monitor>memory).

3) תראה שכונן C שלך לא מלא או קרוב לכך. צריך שישאר מקום ל pagefile.

4) שים לב שהמחשב קורא את הקבצים מהSSD ולא נגיד מ disk-on-key בשקל ששלחו לך. (תעתיק לפנימי ואז תפתח)

5) הייתי מנסה לפתוח את הקבצים בתוכנה אחרת. (יש הרבה כלים לקריאת PDF). ולו רק כדי לשלול שזו בעיה באקרובט. במה אתה משתמש? (Acrobat או Acrobat READER)

6) מניח שאתה לא רוצה "ללמד אותם איך לעבוד", אבל מאד יכול להיות שהבעיה באיך שהם הוציאו את הקובץראה את זה. בכל מקרה הייתי בודק את כל הנ"ל, כי יכול להיות שזה תוצאה של כמה גורמים.

ציטוט של IDOnoach

השאלה שלי האם בפונקציות שתיארתי, יהיה הבדל בביצועים בין i7 ל i5. בהנתן שמדובר בדור החדש ביותר 

יהיה הבדל בביצועים במצבים מסויימים. אבל נראה לי שאתה לא צריך יותר מ i5 עכשווי (או AMD מקביל). בכל אופן צריך לדעת יותר מה השימושים שלך כדי להגיד. מצריך דיון נפרד.

איני מומחה ושמח ללמוד - אז תקנו אותי אם משהו מזה שגוי מיסודו.

נערך על-ידי sivanxyz
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי.. בעבודה לפעמים יוצא לי לעבוד עם קבצים מהסוג הזה. המחשב שאני עובד איתו זה תחנת עבודה Z640 שמכילה בתוכה איזה מעבד Xeon בעל 8 ליבות לדעתי וכרטיס מסך K4000.

לא חקרתי את הנושא לעומק ומה הסיבה אבל אני יכול להגיד שזה לא זז.. אני לא חושב שהבעיה היא בעיה חומרתית. אני חושב שזה פשוט סוג קובץ מסויים שלא נוח לעבוד איתו. אז אני מחזק את דעתו של sivanxyz שווה לנסות לבחון איפה הבעיה בפועל לפני שמחליפים חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של IDOnoach

אני לא עורך אותם.

אני רק צופה בהם.

הצפייה איטית מאוד.

מי שעורך את הקבצים הם המתכנים עם תוכנות תכנון למיניהן- אוטוקד, ארקמאפ וכו...

אם יש לך אפשרות להעביר לי קובץ לבדיקה ללא חומר רגיש... אשמח לבדוק עבורך את קובציי ה-PDF בכמה מחשבים כולל מחשב ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...