האם התנסתם בVR? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם התנסתם בVR?

Moon-Mage
 Share

Recommended Posts

אני יודע שזה לא המקום הכי מתאים אבל אין ממש פורום שמתאים לזה בדיוק(אם יש אשמח אם תגידו).

תהיתי כמה משתמשים יש מבין חברי האתר, כמה התנסו פה בVR והאם הם נהנו או ישקלו לקנות ערכה ואולי גם קצת לשתף על כמה שהחוויה בשימוש בVR שונה כל כך ממה שהכרתי עד עכשיו ולמה אני חושב שיותר אנשים צריכים לשקול לקנות מערכת במקום כרטיס מסך סופר יקר או מעבד חזק יותר.

לצערי כרגע בארץ המחירים דיי מטורפים, אבל שהמשלוחים מאמזון יחזרו וירד קצת הביקוש מHL alyx סביר להניח שאפשר יהיה שוב להשיג ערכות סבירות באזור ה200$ שזה בערך כמו מעבד חדש או ההבדל בין כרטיס מסך Mid range וhigh end.
בכל מקרה לי יש את הערכה הכי זולה וכנראה הכי גרועה(HP mixed reality headset) ועדיין השיפור בהנאה שלי גדול עשרות מונים מאשר שידרוג כרטיס מסך ושינוי הגדרות במשחקים או קניה של מסך יקר יותר בעל רזולוציה גבוהה יותר(שגם מצריך כרטיס מסך חזק יותר אבל ניחא).

עוד כמה מילים על משחקים, half life alyx הוא המשחק AAA הראשון שיצא בינתיים והוא אכן משחק מצוין מבחינת הסיפור, הסביבות והimmersion, אבל הוא לא מתקרב אפילו להנאה ולמשחקיות של Boneworks שהוא חד משמעית המשחק הכי טוב שאני שיחקתי בVR מבחינת משחקיות והנאה.

מעבר לshooters גם משחקי פאזלים הם משמעותית יותר מהנים בVR וגם משחקים כמו Beat saber שכל אחד יכול לשים את הheadset ולהנות ממנו ישר מציעים חוויה שאין לה כל כך תחרות.

בקיצור הייתי שמח לשמוע מה החברה פה חושבים ואיזה ניסיון יש לכם עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי כמה פעמים על הכיוון, וכל פעם דחיתי את הרעיון מחדש בגלל היצע לא מספק של משחקים יעודיים (בעיקר AAA).

עם כל הכבוד ל-Half Life Alyx, Beat Saber, Asgrad Wrath ועוד כמה שהייתי שמח לשחק... זה לא היצע שמשכנע אותי להוציא סכום כזה על .

בנוסף לכל יש גם אקסקלוסיבים לכל פלטפורמה, ואי אפשר לקנות מערכת שתתאים להכל, וזה דבר שמוריד עוד יותר מן המאגר המצוצמצם (למשל RE7 שנתמך ב- רק על הסוני).

אומנם אפשר כרגע לקנות ולתת להם לצבור אבק עד המשחק הבא, אבל כמו כל מוצר טכנולוגי, עם הזמן הערך יורד, הטכנולוגיה מתקדמת, ויוצאים דברים יותר משתלמים, כמו לדוגמא ה-PSVR2 שיוצא עבור ה-PS5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שערכת בימים כסדרם עולה 200$ שזה בערך ההבדל בין כרטיס מסך מיד ריינג' להיי אנד וההבדל בחוויה בין קצת יותר FPS לבין הוא עצום כל כך ולכן גם עבור שניים שלושה משחקים הייתי אומר שזו השקעה טובה יותר(מין הסתם לאנשים שקונים מחשבים פחות יקרים זה הרבה פחות משתלם).
ובנוסף יש הרבה יותר משלושה משחקים; מוזמן להסתכל בסטים ולראות שיש עשרות רבות של משחקים שרובם הגדול יהיה חדש לחלוטין עבורך לעומת ההבדלים בין עשרות הshooters שיש למחשב ש95% מהם זהים אחד לשני ורק משנים טקטסטורות ומקסימום מוסיפים איזה גימיק.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, היה לי התלבטות דומה לפני יותר משנה אם לקנות מסך 144HZ2K כרטיס מסך או ... בסוף הלכתי על ה ולא טעיתי.

קשה להסביר את המשמעות של זה למי שלא מכיר, אך אני מאמין שזו פורצת דרך שעדיין קצת בהתחלה שלה אבל שכבר היום ניתן ליהנות מדברים מדהימים שהיא יכולה לספק, בגדול זה לא פלטפורמת משחקים בלבד אלה פלטפורמה חדשה לצריכת מדיה. 

אם יש לך מחשב נורמלי 1070+ ה RIFT S היא אופציה אדירה ב 400$.... אם לא יש את האחות האלחוטית שלה.

אם יש לך שאלות ספציפיות אשמח לענות... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ה- זוהי קפיצת מדרגה טכנולוגית שכבר לא ניתן עוד להשוואתה עם הטכנולוגיית מוניטור עכבר מקלדת המסורתיים.

דומה הדבר למעבר מנסיעה בכרכרות אי שם 200 שנה אחורה, לנסיעה במכונית מודרנית של ימנו.

זו אינה אבולוציה קלה למשהו קיים, אלא רבולוציה המשנה את חוקי המשחק לחלוטין.

להבנתי זהו התחום שיתקדם הכי מהר בעשור הקרוב, בעיקר בגלל שהוא חדש ויש הרבה לאן להתקדם כמו בכל

טכנולוגיה בתחילת דרכה. במיוחד ברזלוציה שכרגע נמוכה מדי (עד שרואים את ההפרדה בין הפקסלים בחלק מסוגי הפאנלים).

יש מה לשפר גם בממשק הקלט ידיים ... שכבר עכשיו הוא לא רע בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה הנוכחי לא יתקדם יותר מדי, אני חושב שזה יתפוס ברגע שהממשק ישתפר.

כבר לפני למעלה מעשור היו משקפי וזה לא תפס, כל העסק שבו אדם צריך לזוז במרחב זה מסורבל.

הממשק הנוכחי חמוד וכייפי בחדרי הדגמה ייעודים, בבית הרבה פחות. ברגע שיצליחו לשפר את הממשק שאפשר יהיה לשבת ועדיין לבצע תזוזה אך בלי עכבר ומקדלת או קונטרולר אז זה יהיה game changer. עד אז זה ישאר נישתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

ה הנוכחי לא יתקדם יותר מדי, אני חושב שזה יתפוס ברגע שהממשק ישתפר.

כבר לפני למעלה מעשור היו משקפי מציאות מדומה וזה לא תפס, כל העסק שבו אדם צריך לזוז במרחב זה מסורבל.

הממשק הנוכחי חמוד וכייפי בחדרי הדגמה ייעודים, בבית הרבה פחות. ברגע שיצליחו לשפר את הממשק שאפשר יהיה לשבת ועדיין לבצע תזוזה אך בלי עכבר ומקדלת או קונטרולר אז זה יהיה game changer. עד אז זה ישאר נישתי.

לא נראה לי שניסית ב3 שנים האחרונות, כל מה שאתה מתאר כבר קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

לא נראה לי שניסית ב3 שנים האחרונות, כל מה שאתה מתאר כבר קיים.

יצא לי להתנסות לפני שנה וחצי בערך, כגימיק זה כיף בחדר הדגמה זה היה סבבה.

אבל אם הדבר הזה רוצה להצליח הוא צריך לאפשר לאנשים לשבת על הכורסא  בבית ולקבל את החוויה בלי לזוז גם אם הדמות שלהם במשחק רצה, קופצת, או שוכבת

על הקרקע ובלי שימוש בכל מני מקדלת\עכבר\קונטרלר זה צריך לבוא בצורה אחרת שמודה אני אל יודע איך.

עבור הטכנולוגיה כבר די בשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה את הקסדה על half life alyx החדש ויפול לך האסימון אודות מה זה עושה מבחינת חווית משחק...

אצלי בבית יש מרחב גדול מאד, לא רק סלון ענק (שיכול להגדילו באמצעות דחיקת הרהוט הצידה) כי זה בית פרטי,

אלא יכול לצאת לגינה לשחק בחוץ, ושם המרחב מעל לכל צורך פרקטי. 

אחרי שעשיתי כמה ניסויי התרשמות עם הקסדת שאחי הביא בביקורו לביתנו,

לא נשארו (אצלי) סימני שאלה עוד. בכוונתי ברגע שיצא הדור הבא, כנראה בתוך כשנה שנתיים,

להצטייד בקסדת הטופ של התחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

יצא לי להתנסות לפני שנה וחצי בערך, כגימיק זה כיף בחדר הדגמה זה היה סבבה.

אבל אם הדבר הזה רוצה להצליח הוא צריך לאפשר לאנשים לשבת על הכורסא  בבית ולקבל את החוויה בלי לזוז גם אם הדמות שלהם במשחק רצה, קופצת, או שוכבת

על הקרקע ובלי שימוש בכל מני מקדלת\עכבר\קונטרלר זה צריך לבוא בצורה אחרת שמודה אני אל יודע איך.

עבור סרטים הטכנולוגיה כבר די בשלה.

אוקיי אני אחזור על זה שוב, כל מה שכתבת כבר קיים.
בboneworks אתה יכול לעשות את זה וגם בhalf life וברוב המוחלט של המשחקים אתה לא צריך לזוז יותר ממטר במרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אוקיי אני אחזור על זה שוב, כל מה שכתבת כבר קיים.
בboneworks אתה יכול לעשות את זה וגם בhalf life וברוב המוחלט של המשחקים אתה לא צריך לזוז יותר ממטר במרחב.

נו סבבה, ברגע שזה לא ידרוש בכלל תנועה אז זה ממש יפרוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הרעיון במרחב זה להפעיל את הגוף, לזוז לקפוץ להתכופף.... לעשות כל מני זויות ושפגטים שלא היית חושב בכלל לבצע מול מחשב.

גם להפעיל ידיים ורגליים. סנססורים לידים זה כמובן יש מיום א', לרגליים עדין לא אבל זה יגיע בהמשך.

למעשה עברו לפיילוט סנסורים ללא צורך בסנסורים, אלא בהשתמש במצלמות של הקסדת .

פיילוט ראשון של כבר עובד ואכן הידים שלך נתפסות בעדשת המצלמה נהדר. זו קפיצת מדרגה משמעותית ומי שלא ניסה שיבחן את זה.

עכשיו, אם לא צריך סנסורים, המצלמות קולטות את כל אברי הגוף, ואז בכלל... הפוטנציאל בשמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבר סנסורים לfull body tracking אתה פשוט קונה אותם והם כמו צמידים שאתה יכול לשים איפה שאתה רוצה.
אבל זה כמובן לא עובד עם inside out tracking אלא רק עם מגדלורים.
והגימיק של דיי חסר שימוש למשחקים כי ברגע שהידיים שלך חופשיות זה אומר שאין לך כפתורים ללחוץ עליהם, זה יהיה מאד שימושי לAR, אבל חוץ מהדגמות קשה לי לראות את זה משתלב במשחקים.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לכל מני משחקים שאתה לא צריך לאחוז במשהו פיסי עם כפתור. לתת אגרוף למשל אפשר בלי כלום ביד.

יש דוגמאות רבות מ- xbox למי שמכיר ושמה זה עובד נהדר.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...