האם ניתן להשתמש בשתי רשתות אינטרנט בו זמנית באותו מחשב? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן להשתמש בשתי רשתות אינטרנט בו זמנית באותו מחשב?

ha
 Share

Recommended Posts

היו לנו שני מודמי כבלים של הוט וחיבור של הוט כספק , אחד של הבית והשני של אישתי לעבודה שלה (שניהם מחוברים בבית, אחד בכל קומה). בחודש האחרון המודם של אשתי איבד חיבוריות לאינטרנט (היא מחוברת אילו עם כבל כך שזו לא בעיית תקשורת) כך שהחלטנו להחליף אותו במודם ADSL של 019. כדי למנוע בעיות בעתיד הייתי שמח אם היה ניתן לחבר את המחשב שלה לשתי הרשתות בו זמנית.

-האם זה בכלל אפשרי בצורה שקופה? הכוונה היא שלא יהיה צורך לבחור בזמן עבודה.

-האם ניתן לקבוע איזו יעבדו עם מסויימת? חלק מהעבודה (אולי) תשתמש בחיבור IP קבוע הניתן ע"י ספק האינטרנט.

-בגלל המבנה של הבית+חצר, האם ישנה דרך שהתקני קצה (מחשב, טלפון, וכו') יעברו אוטומטית בין שני החיבורי ה ווי-פיי של כל אחד מהמודמים (2.4 ו 5 ג'יגה הרץ) ובין שני המודמים עצמם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתבים איכותיים, למשל cisco rv340 (מה שאני משתמש) תומכים ב-dual wan ויכולים לקבל 2 חיבורי (בנוסף לרשת נתונים על בסיס סים/סלולר). התחנה הבודדת לא תקבל את חיבור המהירויות אבל הרשת כולה כן. בנוסף יש failover שיעביר את הרשת כולה לספק/WAN ספציפי במידה ואחד החיבורים נופל.

אפשר להגדיר חוקים מסובכים (שתחנה מסוימת או אתר מסוים יעבור תמיד דרך אחד החיבורים, וכו').

לשאלתך ב-WIFI, מעבר אוטומטי בין תדרים, roaming ואיחוד SSID מתבצע בנקודות גישה איכותיות, דוגמת unifi. שווה לשקול שדרוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, אבל אולי לא הבנתי משהו.

נתבים התומכים ב-dual wan יכולים לעבוד (לקבל WAN) עם שתי רשתות אלחוטיות או עם חיבור אחד+חיבור אלחוטיות נוסף? החיבורים הפיזיים של הרשתות אצלנו נמצאים במקומות שונים, חיבור הכבלים בקומה אחת ואילו ה ADSL בקומה השנייה, כך שחיבור שני CAT5 לנתב אינו אפשרי.

האם ניתן לישם את ה dual wan תוכנתית במחשב ע"י שימוש בחיבור רשת רגיל (RJ45) וחיבור מתאם - WIFI? אחרי הכל ישנו רק מחשב "בעייתי" אחד הדורש את הרשת הכפולה.

ראיתי (והתרשמתי) את ה Ubiquiti UniFi Cloud Key UC-CK, האם ישנו מגדיל טווח דומה במחיר זול יותר?

רק עוד כמה דברים קטנים.

-הרשת של היא 200 מ"ב וה ADSL הוא 100 מ"ב, לא ממש נראה לי צורך בעתיד הקרוב בסך כל המהירות המשולבת🙂

-מה המרחק המקסימלי בו ניתן למתוח כבל CAT5 ולקבל לפחות 100 מ"ב לשנייה.

-האם ישנה תוכנת WIN מומלצת לבדיקת עוצמת הקליטה של הרשת האלחוטית התומכת במקלט WIFI הפנימי במחשב וגם במתאם - WIFI?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי כלום. יש לך בעיית wifi? את זה פותרים באמצעות access point או משיכת כבל מאחד הנתבים, לא עם 2 ספקים או מודמים. הציוד שקיבלת מהספקים קרובים לוודאי זבל גם בwifi וגם בניתוב. 

אם אתה כבר מעביר כבל אז cat5e או cat6 שניהם יעשו את העבודה. תתמקד בציוד. 

המוצר שהצעתי אינו מגדיל טווח. קלאוד קי אינו נקודת גישה אלא קונטרולר. 

בקיצור, מה הבעיה שוב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי בעיות נפרדות.

המודם של אשתי איבד חיבוריות לאינטרנט (היא מחוברת אילו עם כבל כך שזו לא בעיית תקשורת) כך שהחלטנו להחליף אותו במודם ADSL של 019. כדי למנוע בעיות בעתיד אני רוצה לחבר את המחשב שלה לשתי הרשתות בו זמנית.

-זו הבעייה הראשונה. המחשב העבודה של אישתי (היה) מחובר דרך המודם שהיה לה עם IP קבוע לעבודה שלה, בשעת חירום היא יכלה לעבור למודם המשפחתי ע"י חיבור ווי-פיי ולהתחבר לעבודה עם . המחשב העבודה הוא בעדיפות ראשונה וזה מה שהייתי רוצה לפתור. שוב, הוא רחוק מהמודם המשפחתי כך שהוא יחובר אילו אלחוטית. הקישוריות ווי-פיי אצלנו לא טובה כך שכנראה אצטרך לפתור גם את בעיית החיבוריות.

-הבעייה השנייה (שלא ממש קשורה לבעייה הראשונה) היא חיבוריות ווי-פיי לא יציבה בבית. המרחק בין עמדת העבודה שלי למודם המשפחתי הוא כ 6-7 מטרים, כדי להימנע מהבעייה חשבתי לשלשל כבל בין שתי הקומות כל בוקר מיציאת ה LAN של המודם אל המחשב שלי ולהעמיס פחות על הווי-פיי הביתי. האם יהיה אפשר לקבל 100 מ"ב לשנייה בכבל עם אורך כזה?

-בגדול, גם הילדה משמשת ברשת לשיעורי הביה"ס שלה וגם היא נתקלת בבעיות קישוריות מפעם לפעם כך שחשבתי כי יהיה נחמד לפתור גם את זה באותה הזדמנות. נראה לי שאם אני כבר מוריד את הכבל למטה אוכל לחבר אותו לאיזהשהו ראוטר פשוט שישמש לחיבוריות ווי-פיי למטה ולחבר את המחשב שלי דרך חיבור ה LAN של הראוטר.

-מתנצל. לפי "זאפ" ה Ubiquiti נמצא תחת "מחשבים ותוכנות > מגדילי טווח / Access Points"😉

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריכוז הנתבים בנקודה אחת (אתה קורא להם מודם עם יכולות אלחוטיות, כרגע הם מקונפגים אצלך כנתב).

עדיף שהנקודה הזאת תהיה קרובה למחשב חיוני המחובר בכבל וגם תהיה מרכזית מספיק כדי לשגר WIFI.

הפיכת הנתבים מהספקים למודם.

חיבור שני המודמים במקביל לנתב dual wan.

הגדרת הנתב כך שהמחשב של אשתך יעדיף את החיבור הקבוע למשרד ויקפוץ לגיבוי במקרה תקלה.

חיבור access point איכותי כמו unifi hd או unifi nanoHd בתקווה שיטפל בכל הבית.

חיבור כל הציוד ל-UPS.

במידה ויש קשיים בכיסוי, הוספת unifi בחיבור קווי (הוא מקבל חשמל דרך הכבל רשת, בהנחה וחיברת Injector או שהשקעת ורכשת גם עם POE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...