לכמה זמן הלוח אם רלוונטי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכמה זמן הלוח אם רלוונטי

gameri
 Share

Recommended Posts

לכמה שנים בערך לוח אם שקניתי היום יהיה רלוונטי לשדרוג (נגיד שקניתי את הלוח אם הכי מתקדם והכי יקר למשתמש הביתי לא לשרת) אני מתכוון ברמה של דור מעבד נגיד שהלוח שיש היום מתאים לדור 10 אז שנה הבאה שיהיה דור 11 זה כבר לא רלוונטי ? שמעתי שיש הבדל בין פלטפורמה של intel ל אבל אני שואל לשני הפלטפורמות כיוון אחר האם לוח אם שתמך בgtx יוכל לתמוך ב rtx כל כמה זמן יש חדש ובקיצור אם קניתי הכי חדיש לכמה שנים קדימה אני יוכל לשדרג אותו עד שכבר החומרה באותה תקופה לא תתמך בלוח האם הזה כמובן שאני יודע שאי אפשר לדעת איזה טכנולוגיות צופן העתיד אבל בהסתמך על שנים קודמות כל כמה זמן יש שינוי מהותי 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל נוהגת להוציא ציפסט חדש בכל דור של שיוצא (למרות שזה הרבה פעמים לא מחוייב המציאות).

לוחות לדור 10 יתאימו כנראה רק לדור 10 , אין כמעט סיכוי שאינטל יאפשרו למעבדים דור 11 לעבוד על לוחות דור 10 גם אם טכנית הם יוכלו לאפשר את זה.

אצל המצב שונה.AM4 התושבת הנוכחית של מתאימה למעבדי ריזן דור 1,2 ו 3.

הם הכריזו שתיהיה זהה עבור כל המעבדים שהם יוציאו עד 2020 ככה שהלוחות עם הציפסט הישנים אמורים לתמוך גם בדור 4 שיצא השנה.

בפועל המצב קצת יותר מסובך כי לחלק מהעבדים החדשים נוספו הרבה יותר ליבות וה VRAM של חלק מלוחות הישנים לא תוכננו לעבוד עם כאלו .

יש גם לוחות שלא קיבלו את עידכון הביוס לתמיכה במעבדים מדור מתקדם יותר.

בגדול אפשר להגיד שלמי שקנה לוח HIGH END יש תמיכה גם למעבדים קדימה.

לגבי GTX,TRX אין מה לדאוג , כל כרטיסי המסך מתחברים בחיבור PCIE כבר הרבה שנים וזה לא הולך להשתנות.

כיום החיבור הנפוץ הוא PCIE 3.0 חוץ מלוחות X570 של שבהם יש תמיכה ב PCIE 4.0 שהוא מהיר יותר אך זה חסר משמעות בכל מה שנוגע לכרטיסי מסך כרגע.

הכרטיסים היום לא מספיק חזקים כדי שהם באמת יוכלו לנצל את PCIE 4.0 וכרגע אני גם לא רואה מתי זה יקרה.

PCIE 4.0 יהיה אולי יותר רלוונטי בעתיד דווקא ל שיוכלו לנצל אותו. כיום מהסוג הזה הם מאד מאד יקרים.

לגבי זיכרון , כיום הזיכרונות הם ואלו הזיכרונות שבשימוש כבר לא מעט שנים.

כרגע מדברים על זה שהדור הבא הבא של (ZEN 4) שיצא ב 2022 יתמוך ב .

סביר להניח שאינטל תעשה אותו דבר.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אינטל נוהגת להוציא ציפסט חדש בכל דור של מעבדים שיוצא (למרות שזה הרבה פעמים לא מחוייב המציאות).

לוחות לדור 10 יתאימו כנראה רק לדור 10 , אין כמעט סיכוי שאינטל יאפשרו למעבדים דור 11 לעבוד על לוחות דור 10 גם אם טכנית הם יוכלו לאפשר את זה.

אצל AMD המצב שונה.AM4 התושבת הנוכחית של AMD מתאימה למעבדי ריזן דור 1,2 ו 3.

הם הכריזו שתיהיה זהה עבור כל המעבדים שהם יוציאו עד 2020 ככה שהלוחות עם הציפסט הישנים אמורים לתמוך גם בדור 4 שיצא השנה.

בפועל המצב קצת יותר מסובך כי לחלק מהעבדים החדשים נוספו הרבה יותר ליבות וה VRAM של חלק מלוחות הישנים לא תוכננו לעבוד עם מעבדים כאלו .

יש גם לוחות שלא קיבלו את עידכון הביוס לתמיכה במעבדים מדור מתקדם יותר.

בגדול אפשר להגיד שלמי שקנה לוח HIGH END יש תמיכה גם למעבדים קדימה.

לגבי GTX,TRX אין מה לדאוג , כל כרטיסי המסך מתחברים בחיבור PCIE כבר הרבה שנים וזה לא הולך להשתנות.

כיום החיבור הנפוץ הוא PCIE 3.0 חוץ מלוחות X570 של AMD שבהם יש תמיכה ב PCIE 4.0 שהוא מהיר יותר אך זה חסר משמעות בכל מה שנוגע לכרטיסי מסך כרגע.

הכרטיסים היום לא מספיק חזקים כדי שהם באמת יוכלו לנצל את PCIE 4.0 וכרגע אני גם לא רואה מתי זה יקרה.

PCIE 4.0 יהיה אולי יותר רלוונטי בעתיד דווקא ל SSD שיוכלו לנצל אותו. כיום SSD מהסוג הזה הם מאד מאד יקרים.

לגבי זיכרון , כיום הזיכרונות הם DDR4 ואלו הזיכרונות שבשימוש כבר לא מעט שנים.

כרגע מדברים על זה שהדור הבא הבא של AMD (ZEN 4) שיצא ב 2022 יתמוך ב DDR5.

אתה חושב שיש סיכוי שזה ייצא בשנה הבאה ה-DDR5?

בטח אבל ייקח לזה זמן להכנס לשוק גם...

וגם שמעתי משהו כזה שאולי יש לוחות שיתאימו ל- בהמשך בנוסף ל-4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אינטל נוהגת להוציא ציפסט חדש בכל דור של מעבדים שיוצא (למרות שזה הרבה פעמים לא מחוייב המציאות).

אינטל אמנם נוהגת להוציא צ'יפסט חדש בכל דור אבל ב-10 שנים האחרונות היא משנה את התושבת כל שני דורות ואפשר להרכיב גם את הדור החדש יותר שיצא בעזרת עדכון ביוס.

למשל אפשר לעדכן ביוס ללוח אם שהגיע עם דור 2 ולהרכיב לו מעבד דור 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

ביום חמישי צפויה הכרזה בנושא שעשויה להרגיז לא מעט משתמשים. בוא נגיד שזה לא בדיוק נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

גבי זיכרון , כיום הזיכרונות הם DDR4 ואלו הזיכרונות שבשימוש כבר לא מעט שנים.

כרגע מדברים על זה שהדור הבא הבא של AMD (ZEN 4) שיצא ב 2022 יתמוך ב DDR5.

רגע אז אם אני מבין נכון עדיף לקחת כי זה נותן יותר אפשרות שידרוג בעתיד וגם אני מבין שאם אני לא לחוץ על מחשב חדש אז כאדי לחקות לddr 5 שזה הולך ליות השינוי המשמעותי בשנים הקרובות 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

אתה חושב שיש סיכוי שזה ייצא בשנה הבאה ה-DDR5?

בטח אבל ייקח לזה זמן להכנס לשוק גם...

לא לפני 2022.

ציטוט של zone glide

וגם שמעתי משהו כזה שאולי יש לוחות שיתאימו ל-DDR5 בהמשך בנוסף ל-4.

לוח שתקנה היום לא יתמוך ב לעולם.

יתכן שיצאו לוחות שיתמכו גם ב DDR5 וגם DDR4 (סיכוי קלוש לדעתי), היו דברים כאלו כשעברו מ ל לתקופת מעבר קצרה.

ציטוט של djelectric

ביום חמישי צפויה הכרזה בנושא שעשויה להרגיז לא מעט משתמשים. בוא נגיד שזה לא בדיוק נכון.

מניח שזה היה צפוי , כבר בדור הקודם ראינו את הקשים לתמוך קדימה למרות שאם בלוחות גם לא תיהיה תמיכה זה באמת יעצבן.

ציטוט של gameri

רגע אז אם אני מבין נכון עדיף לקחת AMD כי זה נותן יותר אפשרות שידרוג בעתיד וגם אני מבין שאם אני לא לחוץ על מחשב חדש אז כאדי לחקות לddr 5 שזה הולך ליות השינוי המשמעותי בשנים הקרובות 

יש הרבה סיבות למה לבחור , היא לא העיקרית שבהם.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב GEEKBENCH אפשר לראות מה הביצועים שאפשר להגיע עם מסוים

הבדל בין לוחות אם יקרים לרמה בינונית לא גדולה אז אם אתה לא צריך את התוספות שבאים עם הלוח האם הכי יקר כדאי לחסוך

זה לגבי AMD

לגבי אינטל זה בקושי דור או שניים והמחירים של המעבדים לא ירדו משמעותית כבר שנים ,רק לאחר ש חזרו למגרש

אם יש לך אפשרות לשדרג את המעבד ולחכות לדור הבא של הלוחות אם עם של AMD

או לחכות לתחרות יותר אגרסבית בניהם שאולי נראה עוד חודש חודשיים

לא סיכוי גדול שזה יקרה שולטת בתפוקת חום של המעבד, חסכון אנרגיה ולוחות אם זולים שעושים עבודה טובה

המכירות של אינטל בגרמנייה עומדים על 9 אחוז, תחליט מה היא עושה עם הכדור

https://www.youtube.com/watch?v=J69aiJJEHzQ

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...