התייעצות לגבי שדרוג כרטיס מסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי שדרוג כרטיס מסך

Shay Mor-Yossef
 Share

Recommended Posts

שבת שלום,

יש לי כרגע את המערך הבא:

מעבד -I7 4770

24GB - DDR3

SSD EVO240GB

SSD INTEL1TB

הארדיסק רגיל 1T

ספק 650 של סיסוניק (גולד)

זה מחשב שבניתי ב2014 לעריכת וגרפיקה. 

חיברתי אותו לכרטיס 570GTX סופר קלוקד שהיה לי עוד מ2010

לאחרונה אני פחות בקטע של , אבל המחשב עושה עבודה מצויינת עדיין בוידאו HD ככה שאין לי בעיה בכלל.

העניין הוא שנמאס לי קצת מהסוני ואני רוצה אחרי שנים, לחזור לשחק במחשב.

מעבר למשחקים הרגילים שאני משחק (בעיקר משחקי יריות וכאלה שאני יודע שכל כרטיס מסך ב800 ש"ח יעשה את העבודה)

יש לי סימולטור טיסה שאני אוהב ללמוד בזמני החופשי. קניתי בקר טיסה רציני (של מטוסי נוסעים), הסימולטור נקרא11PLANE.

ולצערי, אני לא נהנה ממנו, כי גם כבר שאני מצליח להריץ אותו, זה מקרטע ולא כיף.

גם את המשחק GTA5 זה מריץ לי מצויין על 720, אבל כדי לראות אותו בפול, אני נאלץ לרדת ל25 FPS, וזה ממש לא כיף.

שורה תחתונה:

אני רוצה להשקיע בכרטיס מסך שישתלב טוב עם המערכת הזאת, לא יכביד עליה, ישלים אותה ויאפשר לי בראש ובראשונה לשחק משחקי יריות בFPS סביר עד גבוה ולהריץ סימולטור טיסה XPLANE11 בצורה חלקה.

תודה למקצוענים:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמקד את השאלה שלי:

אין לי בעיה לקנות למשל את הכרטיס  RTX 2070 XC GAMING 8GB

שעולה 2500 ש"ח.

השאלה אם כרטיס בסדר גודל כזה לא יצור צוואר בקבוק במערכת שלי?

במידה וכן, עד איזה כרטיס אני יכול להתפרע

עוד נתון שרק עכשיו שמתי לב שלא ציינתי

לוח אם - H97 PLUS של אסוס

יכול לשים בו עד 64 אם אני זוכר נכון. בכל מקרה יש עכשיו 24 ועם כרטיס של 8 יהיה 32

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זה דחוף לך? כנראה שבחודשים הקרובים יצא דור חדש של נוידיה.
אם לא אז ה2070S כנראה ייתן לך שדרוג משמעותי אבל לא תוציא ממנו את הכל עם המעבד הזה, אולי שווה לך לחכות חודשיים שלושה ולשדרג גם שילוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

כמה זה דחוף לך? כנראה שבחודשים הקרובים יצא דור חדש של נוידיה.
אם לא אז ה2070S כנראה ייתן לך שדרוג משמעותי אבל לא תוציא ממנו את הכל עם המעבד הזה, אולי שווה לך לחכות חודשיים שלושה ולשדרג גם שילוש

לא דחוף בכלל האמת.

שילוש אתה מתכוון מעבד -כרטיס וספק כח?

בעקרון אני מעדיף להשאר עם המעבד הזה ולקנות את הכרטיס שהכי משתלם לי.

כלומר אם אתה אומר 2070S הוא מצויין אבל לא אנצל את מלוא כוחו, אז עדיף לחסוך 500-600 ש"ח ולקנות את ה2060s?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אעדיף לחכות לסדרה 30.

והאם על הלוח אם שלי H97 PLUS, כדאי לי לשדרג מעבד וכרטיסים בנוסף? כי אז זה מייקר את השדרוג כבר במחיר שמתקרב למחשב חדש, אז לא עדיף לבנות עם לוח אחר? למרות שאני זוכר שהלוח הזה בזמנו היה יקר ונחשב מרוב הלוחות שהציעו לי שבניתי את המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשדרג מעבד על הלוח הנוכחי שלך.

שילוש - לוח+מעבד+זיכרון.

המעבד הנוכחי בהחלט יצור צוואר בקבוק לכרטיס כמו 2070S וזה גם כרטיס OVERKILL למסך 1080P עם קצב ריענון 60HZ שאני מנחש שיש לך (תקן אותי אם אני טועה)

אם לא מחליפים מחשב או שלא מתכננים להחליף מחשב אז אין טעם לחכות לדור הבא.

בנוסף אם אין לך מסך ברזולוציה גבוה מ 1080P או קצב רענון 144HZ בכלל אין טעם להסתכל על הכרטיסים היקרים.

הכרטיס הכי חזק שהייתי שם במחשב הנוכחי שלך זה 2060S אפילו 1660S.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אתה לא יכול לשדרג מעבד על הלוח הנוכחי שלך.

שילוש - לוח+מעבד+זיכרון.

המעבד הנוכחי בהחלט יצור צוואר בקבוק לכרטיס כמו 2070S וזה גם כרטיס OVERKILL למסך 1080P עם קצב ריענון 60HZ שאני מנחש שיש לך (תקן אותי אם אני טועה)

אם לא מחליפים מחשב או שלא מתכננים להחליף מחשב אז אין טעם לחכות לדור הבא.

בנוסף אם אין לך מסך ברזולוציה גבוה מ 1080P או קצב רענון 144HZ בכלל אין טעם להסתכל על הכרטיסים היקרים.

הכרטיס הכי חזק שהייתי שם במחשב הנוכחי שלך זה 2060S אפילו 1660S.

תודה על התגובה

בעקרון יש לי מסך מחשב 1080

אבל טלויזיה 50 עם קצת רענון גבוה (לא זוכר כמה אבל בטוח מעל 100 הרץ) ואני מניח ש2060S לא יחזיק שם בהגדרות גבוהות.

בטח לא ב4K.

אבל לפי מה שאני מבין מהתגובה שלך,

זה או לקנות כרטיס כמו 2060S ולהנות במסך מחשב רגיל מהמשחקים שאני משחק (כולל הסימולטור טיסה)

או

לבנות מחשב חדש לגמרי (אולי מינוס ספק כח שיספיק מהמחשב הנוכחי ומארז מצויין שיש לי)

ואז השמיים הם הגבול (כלומר התקציב)

ואם כך הדבר, נשאר לי להחליט רק בפן הכלכלי אם זה מתאים לי עכשיו:)

עוד דבר שחשבתי עליו לאחר ששלחתי את התגובה:

אולי כן כדאי לי לחכות לדור הבא, וכן לקנות כרטיס עם כח כמו של ה2070S שיצא בדור הבא

ולכן לאפשר לעצמי להריץ משחקים שלא רצים לי עכשיו (כמו וואר זון)

השאלה, כמה הצוואר בקבוק שכרטיס כזה יגרום, יפריע למערכת?

כלומר זה יצור בעיות?

או שרק לא אנצל את היכולות שלו?

כי אין לי בעיה לקנות עכשיו כרטיס יקר, שאוכל לסחוב אותו איתי הלאה למחשב הבא

נערך על-ידי Shay Mor-Yossef
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2060S זה לא כרטיס ל ,גם 2070S זה לא בדיוק ל (אפשרי אם מתפשרים בהגדרות).

2060S זה כרטיס 1440P עם קצב ריענון גבוה אם מתפשרים קצת בהגדרות או 1080P עם קצב ריענון גבוה בהגדרות הכי הגבוהות.

למשחקים במסך  אפשר לשחק גם ברזולוציה של 1080P כי מיפוי הפיקסלים הוא בדיוק 1:4 , לא יכול לתת עדות מקור ריאשון על איך זה נראה במציאות.

ציטוט של Shay Mor-Yossef

זה או לקנות כרטיס כמו 2060S ולהנות במסך מחשב רגיל מהמשחקים שאני משחק (כולל הסימולטור טיסה)

או

לבנות מחשב חדש לגמרי (אולי מינוס ספק כח שיספיק מהמחשב הנוכחי ומארז מצויין שיש לי)

ואז השמיים הם הגבול (כלומר התקציב)

ואם כך הדבר, נשאר לי להחליט רק בפן הכלכלי אם זה מתאים לי עכשיו:)

הבנת נכון , לדעתי זה הכי נכון.

ציטוט של Shay Mor-Yossef

אולי כן כדאי לי לחכות לדור הבא, וכן לקנות כרטיס עם כח כמו של ה2070S שיצא בדור הבא

ולכן לאפשר לעצמי להריץ משחקים שלא רצים לי עכשיו (כמו וואר זון)

השאלה, כמה הצוואר בקבוק שכרטיס כזה יגרום, יפריע למערכת?

כלומר זה יצור בעיות?

או שרק לא אנצל את היכולות שלו?

צוואר בקבוק די גדול (ממוצע של 10-15% פחות ממעבד מודרני)  וכמו שאמרתי גם ככה הוא OVERKILL ל 1080P.

לWARZONE ברזולוציה שלך גם 2060S יספיק.

אם מדברים על המעבד אכן משחק תפקיד פחות חשוב כי רוב העומס הוא על הכרטיס מסך ככה שהמעבד הוא צוואר בקבוק יותר קטן.

ב 4K השילוב של 2070S עם המעבד שלך בהגדרות גבוהות אתה תקבל בערכה גסה בממוצע 30-60FPS כתלות במשחק , אם תוריד להגדרות בינוניות תוכל להגיע כנראה 50-70 FPS ברוב המשחקים.

ציטוט של Shay Mor-Yossef

כי אין לי בעיה לקנות עכשיו כרטיס יקר, שאוכל לסחוב אותו איתי הלאה למחשב הבא

התשובה תלויה בשאלה היא מתי אתה הולך לקנות את המחשב הבא.

שורה תחתונה אם ממש חשוב לך 4K ואתה על תקציב אני מניח ש 2070S יכול להיות סוג של פיתרון אבל אני לא יודע כמה הוא אופטימלי, לא נראה לי שהייתי ממליץ על זה.

לדעתי אם אתה הולך לקנות מחשב בקרוב תמתין ותקנה הכל חדש , אם לא אז תקנה את ה 2060S. למסך הרגיל שלך הוא יהיה מעל ומעבר ולטלויזיה מקסימום תתפשר ותשחק ב 1080P ,גם ככה אתה יושב יחסית רחוק ממנה לעומת מסך מחשב ככה ש UPSCALE אמור להיות בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

2060S זה לא כרטיס ל 4k ,גם 2070S זה לא בדיוק ל 4k (אפשרי אם מתפשרים בהגדרות).

2060S זה כרטיס 1440P עם קצב ריענון גבוה אם מתפשרים קצת בהגדרות או 1080P עם קצב ריענון גבוה בהגדרות הכי הגבוהות.

למשחקים במסך  4k אפשר לשחק גם ברזולוציה של 1080P כי מיפוי הפיקסלים הוא בדיוק 1:4 , לא יכול לתת עדות מקור ריאשון על איך זה נראה במציאות.

הבנת נכון , לדעתי זה הכי נכון.

צוואר בקבוק די גדול (ממוצע של 10-15% פחות ממעבד מודרני)  וכמו שאמרתי גם ככה הוא OVERKILL ל 1080P.

לWARZONE ברזולוציה שלך גם 2060S יספיק.

אם מדברים על 4k המעבד אכן משחק תפקיד פחות חשוב כי רוב העומס הוא על הכרטיס מסך ככה שהמעבד הוא צוואר בקבוק יותר קטן.

ב השילוב של 2070S עם המעבד שלך בהגדרות גבוהות אתה תקבל בערכה גסה בממוצע 30-60FPS כתלות במשחק , אם תוריד להגדרות בינוניות תוכל להגיע כנראה 50-70 FPS ברוב המשחקים.

התשובה תלויה בשאלה היא מתי אתה הולך לקנות את המחשב הבא.

שורה תחתונה אם ממש חשוב לך ואתה על תקציב אני מניח ש 2070S יכול להיות סוג של פיתרון אבל אני לא יודע כמה הוא אופטימלי, לא נראה לי שהייתי ממליץ על זה.

לדעתי אם אתה הולך לקנות מחשב בקרוב תמתין ותקנה הכל חדש , אם לא אז תקנה את ה 2060S. למסך הרגיל שלך הוא יהיה מעל ומעבר ולטלויזיה מקסימום תתפשר ותשחק ב 1080P ,גם ככה אתה יושב יחסית רחוק ממנה לעומת מסך מחשב ככה ש UPSCALE אמור להיות בסדר.

כוון שאני לא יודע מתי אשדרג למחשב חדש,

אני נוטה כרגע לקנות 2060S ולשחק במסך שלי או כמו שאמרת בטלויזיה רק על רזולוציה נמוכה יותר ולא על .

ה2070S מרגיש לי מיותר (או כרטיס מהסדרה החדשה שתצא) כוון שאין לי באמת מושג מתי באמת אשדרג למחשב חדש.

תודה רבה, עזרת לי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Shay Mor-Yossef

כוון שאני לא יודע מתי אשדרג למחשב חדש,

אני נוטה כרגע לקנות 2060S ולשחק במסך שלי או כמו שאמרת בטלויזיה רק על רזולוציה נמוכה יותר ולא על 4k.

ה2070S מרגיש לי מיותר (או כרטיס מהסדרה החדשה שתצא) כוון שאין לי באמת מושג מתי באמת אשדרג למחשב חדש.

תודה רבה, עזרת לי מאוד

לפני שבוע הייתי בהתלבטות דומה מאוד לשלך עם מעבד קצת יותר חדש(6700K) וקניתי בסוף את ה2060S בהמלצת חלק מהחבר'ה שהגיבו לך כאן והאמת שאני ממש ממש מבסוט עליו. אומנם אני משחק ב1080P עקב מסך כזה, אבל הכרטיס מריץ לי בקלות ובהגדרות אולטרה משחקים עם גרפיקה מצוינת כמו 5 וWATCH DOGS 2. יש טיפה נפילות FPS בגלל המעבד, אבל זה לא כ-ז-ה מורגש כמו שחששתי לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...