תשתיות אינטרנט גרועות באיזור שלי, האם יש מה לעשות? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תשתיות אינטרנט גרועות באיזור שלי, האם יש מה לעשות?

--- The King ---
 Share

Recommended Posts

אני גר בישוב קטן במרכז, ומאז ומתמיד חוויתי תקלות באינטרנט לעיתים תכופות מאוד. בתקופות מסוימות אפילו על בסיס יומיומי.

ניסיתי כל מה שעלה בדעתי, קניתי מכשירים מתקדמים (נתבים, כרטיסי רשת ..), החלפתי ספקי אנטרנט והתנסתי גם על תשתית וגם על (לצערי לא קיימות תשתיות נוספות ביישוב שלי). היום אני בחבילה של 200/5 דרך פרטנר על תשתית וכמובן שהאנטרנט עדיין עובד גרוע. וכשאני אומר גרוע, אני מתכוון לחוסר יציבות (ניתוקים והרבה, זמנים ארוכים שבהם האינטרנט איטי מאוד וכו') וגם פינג מאוד גבוה שמתבטא במשחקים אונליין ובשיחות וידאו/אודיו ברשת.

אתמול לכמה שעות המצב היה רע עד כדי כך:

1593764886_speedtest2.jpg.744921f26602617e12378bc8b802990f.jpg

אז חשבתי על 2 אפשרויות שעדיין לא ניסיתי, ורציתי להתייעץ כדי להבין אם הנסיון בכלל שווה את הזמן שלי.

הראשונה היא אינרטנט על בסיס נתונים סלולוריים. זה אומר לקנות איזה נתב 4G ב- 200-300 ש"ח וסים עם חבילת לא מוגבלת מאחת מרשתות הסלולר. אני חושב שזה אפילו ייצא לי מאוד זול כבונוס, חוץ מההשקעה החד פעמית על (שאגב, מבחינתי יכול אפילו להיות רק מודם, כי נתבים אלחוטיים לא חסרים לי, וכאמור יש לי ציוד מאוד איכותי ומהיר). בימים האחרונים ניסיתי לעשות בדיקות מהירות מהמכשיר הסלולרי שלי (לא יודע עד כמה זה אינפורמטיבי, כי לנתב סלולרי יש בטח קליטה חזקה יותר), מצאתי שאני יכול לקבל באיזור ה- 70/30, ואולי אפילו יותר מזה עם סלולרי שיש לו קליטה חזקה יותר ממכשיר סלולרי. השאלה איך האינטרנט יתפקד מבחינת ביצועים (פינג, יציבות וכו').

אופציה שניה שחשבתי לנסות, היא החבילת שבזק משווקים בימים אלה בתוספת של 10 ש"ח לחודש. קיימת בי תקווה שאולי זה משהו שיכול לשפר את המצב, אך מישום שאני לא מבין בזה כלום, אשמח לשאול אם זה לדעתכם שווה משהו, או אם יש מישהו בפורום שמשתמש בחבילה הזאת שלהם ויכול לשתף את החוויה שלו.

אשמח מאוד לכל דעה ועזרה.

@Cheif ובפרט לדעתך בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מכשירים מתקדמים קנית?

מה ששלחת זה ב-wifi? כמה אתה מקבל בחיבור כבל?

יכול להיות שיש צרכנים חמודים בבית שמעלים בלי הפסקה (למשל photos)?

ההמלצה שלי:

1) להפוך את הציוד שקיבלת מהספק למודם (תברר אולי יורידו לך עלות חודשית, תטען שסיפקו לך זבל סיני שלא קולט)

2) לחבר נתב איכותי, למשל RV340 של סיסקו: https://www.senetic.co.il/product/RV340-K9-G5?fbclid=IwAR0B_I3XoaVZDG5nw_AFDOsCn0BVpwFbOnZ4PFkPykjAZ6BX7fagRZ94rP4

3) לחבר נקודות גישה אלחוטיות (אחת או יותר) דרך כבל: https://www.senetic.co.il/product/UAP-NANOHD?fbclid=IwAR1DrsxLWbykWcipA8US3kPbaM8dd98hr6N9_Yloh6wo4ao70cVxYA4XSa0

4) להגדיר בנתב שרתי DNS יציבים (למשל Public DNS)

אם אתה היסטרי (כמוני), לנתב הנ"ל אפשר לחבר תשתיות ובזק *במקביל* וגם סטיק עם סים/אינטרנט סלולרי.

אני לא ממליץ על דרך הסלולר לכלל הבית כי הוא יהפוך לטוסטר אחרי פחות משעה ויכולות הניתוב שלו בטח שוות לטוסיק.

נערך על-ידי Michael Lugassy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Michael Lugassy

איזה מכשירים מתקדמים קנית?

1. https://www.tp-link.com/uk/home-networking/dsl-modem-router/td-w9980/

השתמשתי בו בתור מודם בלבד על תשתית .

2. שניים כאלה (בית דו קומתי ולכן אחד לכל קומה):

http://www.dlink.co.il/il/products/5/1931.html

3. כרטיס למחשב נייח:

https://www.asus.com/Networking/PCE-AC88/

ציטוט של Michael Lugassy

מה ששלחת זה ב-wifi? כמה אתה מקבל בחיבור כבל?

אני עושה בדיקות בכבל לעיתים קרובות, מה שאני מקבל בכבל זהה ב95% למה שאני מקבל באלחוטי, אפילו מבחינת ping אין כמעט הבדל (1-2ms).

אבל זה משתנה, אני יכול לדוגמא לעשות בדיקה בבוקר, לקבל 150/4 ולעשות בדיקה נוספת בערב ולקבל 30/0.5. אבל מה שמטריד אותי יותר זה הניתוקים וחוסר היציבות ולא המהירות.

ציטוט של Michael Lugassy

יכול להיות שיש צרכנים חמודים בבית שמעלים בלי הפסקה (למשל Google photos)?

לא. אני יודע בדיוק מה צורך ומתי. עוקב גם אחרי רשימות ה- Clients בראוטר, וכאשר אני בדיקה אני לרוב משבית את כל המכשירים והתהליכים ברקע.

ציטוט של Michael Lugassy

1) להפוך את הציוד שקיבלת מהספק למודם (תברר אולי יורידו לך עלות חודשית, תטען שסיפקו לך זבל סיני שלא קולט)

זה בדיוק מה שאני עושה כרגע עם הציוד של פרטנר של תשתית . כשהייתי בתשתית בזק לא הייתי צריך בכלל ציוד מהספקית, היה לי מודם וראוטר שלי.

ציטוט של Michael Lugassy

2) לחבר נתב איכותי, למשל RV340 של סיסקו: https://www.senetic.co.il/product/RV340-K9-G5?

אני באמת לא חושב שיש בעולם שיפתור לי את הבעיה. ניסיתי כלכך הרבה שטויות כאלה (כולל נתבים עם וקטורינג או איך שלא קוראים לזה (כמו TP-Link TD-W9970). ראית איזה ציוד יש לי היום וזה לא עוזר כלכך.

ציטוט של Michael Lugassy

3) לחבר נקודות גישה אלחוטיות (אחת או יותר) דרך כבל: https://www.senetic.co.il/product/UAP-NANOHD?fbclid=IwAR1DrsxLWbykWcipA8US3kPbaM8dd98hr6N9_Yloh6wo4ao70cVxYA4XSa0

אין בעיית קליטה באלחוט כמו שכבר בטח הבנת. כשיש ניתוקים באנטרנט זה משפיע גם על המחשבים שמחוברים בחוטי.

ציטוט של Michael Lugassy

4) להגדיר בנתב שרתי DNS יציבים (למשל Google Public DNS)

כבר מוגדר :)

וזה באמת עזר קצת לדעתי.

ציטוט של Michael Lugassy

אם אתה היסטרי (כמוני), לנתב הנ"ל אפשר לחבר תשתיות הוט ובזק *במקביל* וגם סטיק עם סים/אינטרנט סלולרי.

מעניין מאוד! זה אומר שאצטרך לשלם גם על חבילה בתשתית וגם על חבילה בתשתית (ואולי גם סים), אבל יכול להיות שאני כלכך מתוסכל מהמצב שאני אשכרה חושב על זה.

ציטוט של Michael Lugassy

אני לא ממליץ על אינטרנט דרך הסלולר לכלל הבית כי הוא יהפוך לטוסטר אחרי פחות משעה ויכולות הניתוב שלו בטח שוות לטוסיק.

עם זאת, אני כבר לא יודע אם עדיף את האינטרנט זבל שיש לי כרגע.

תודה רבה על המענה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתבססות על WIFI לבדיקות מהירות מטעה, אתה רוצה לבדוק כמה שפחות רכיבים. זה אומר שצריך להתחיל בחייגן שיושב על מחשב שמחובר בכבל לראוטר (מודם) מהספק.

הראוטר הוא לב העניין. הציוד שרכשת הוא ציוד consumer, האם ה-dlink למשל מאחד את 2 נקודות הגישה על אותו SSID? האם הוא מאחד את 2 הרצועות (2.4/5Ghz) על אותו SSID? האם הוא בדיקה אוטומטית של ערוצים לבדוק הפרעות?

לא מכיר את השעטנז הזה של פרטנר על למען האמת. אני הולך על באנדלים של הוט+הוטנט ובזק+בזק-בינלאומי, ככה הספקים מאשימים פחות את עצמם ויש יותר אינטרס לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Michael Lugassy

ההתבססות על WIFI לבדיקות מהירות מטעה, אתה רוצה לבדוק כמה שפחות רכיבים. זה אומר שצריך להתחיל בחייגן שיושב על מחשב שמחובר בכבל לראוטר (מודם) מהספק.

אני מבין, ואני עושה את זה כשיש תקלות חוזרות. ב99 אחוז מהפעמים התוצאה זהה בין המחשב שמחובר באלחוטי לבין זה שמחובר בחוטי.

ציטוט של Michael Lugassy

הראוטר הוא לב העניין. הציוד שרכשת הוא ציוד consumer, האם ה-dlink למשל מאחד את 2 נקודות הגישה על אותו SSID? האם הוא מאחד את 2 הרצועות (2.4/5Ghz) על אותו SSID? האם הוא מבצע בדיקה אוטומטית של ערוצים לבדוק הפרעות?

ה- Dlink הראשון מוגדר להיות הראוטר ה"ראשי" נקרא לזה, עם NAT ו- DHCP, ואליו שרשרתי את ה- Dlink השני. הנתב שיש לי של פרטנר מתפקד רק כמודם.

שני ה- Dilink כל אחד עם SSID שונה, וכל תדר גם כן ב- SSID שונה. 

לגבי בדיקות של הערוצים אני לא יודע. בזמנו כשקניתי אותם, ניסיתי לשחק קצת עם הערוצים ולבחור את הערוץ שנותן את הביצועים הכי טובים. למיטב זכרוני זה 6, אבל אני כבר ממש לא זוכר. בכל אופן, זה לא נראה לי כלכך רלוונטי, כי הניתוקים קורים גם במחשב שמחובר ישירות למודם כאמור.

ציטוט של Michael Lugassy

לא מכיר את השעטנז הזה של פרטנר על הוט למען האמת. אני הולך על באנדלים של הוט+הוטנט ובזק+בזק-בינלאומי, ככה הספקים מאשימים פחות את עצמם ויש יותר אינטרס לעזור לך.

הייתי גם בבזק בינלאומי + וגם בהוטנט + , כל באנדל יותר גרוע מהבא אחריו, והאחרון יותר גרוע מהראשון. אבל בגדול אתה צודק, כשאתה מתקשר לשירות הטכני לדווח על בעיה, הם לא יכולים לנפנף אותך ולהגיד לך שזה התשתית. אבל בכל מקרה הם לא היו פותרים לי את הבעיה, רק מבזבזים לי יותר זמן איתם על הקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין חושב שמדובר בראוטר חלש + WIFI חלש שגורם למכשירים לקפץ בין שני SSID.

מניח שאתה לא רוצה להיכנס להוצאה על ציוד חדש ואולי באמת יש בעיה בתשתית.

אין לי רעיון אחר מלבד זה שאני משוכנע שאינטרנט סלולרי ייצור לך עוד בעיות.

אולי לאחרים יש רעיון. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Michael Lugassy

אני עדיין חושב שמדובר בראוטר חלש + WIFI חלש שגורם למכשירים לקפץ בין שני SSID.

חחח אבל הרגע הסברתי לך שזה לא המצב. SSID שונה בין כל מכשיר וכל תדר. ז"א 2 מכשירים, 4 SSID שונים.

והווייפיי לא חלש בכלל. הקליטה שלי מעולה ובבדיקות מהירות אני מקבל תוצאה זהה לחיבור בכבל.

תודה בכל אופן. אולי אנסה את החבילת גיימינג שבזק בינלאומי מציעים עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא הבנת אותי. ככל שיש יותר SSID במרחב יש יותר אופציות למכשירי הקצה לקפוץ ביניהם. Access Point עם קונטרולר איכותי מאחד את כל התדרים וכל הנקודות ל-SSID אחד.

אני רק יכול להניח שההתחברויות האלה לכל תדר/SSID מבקשות כתובת חדשה מה-DHCP ובשלב כלשהו הראוטר מתפחלץ ודורש ריסטרט, שמספיק לשבוע/שבועיים וחוזר חלילה.

אגב מה זה יישוב קטן במרכז?

נערך על-ידי Michael Lugassy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Michael Lugassy

אגב מה זה יישוב קטן במרכז?

איזור פתח תקווה.

ציטוט של Jabberwock

כלומר אתה עובר לכבל ורואה ההאטה ?

רואה תוצאות זהות ב95 אחוז. בכבל מן הסתם הביצועים גבוהים יותר, אבל כמו שאמרתי, הבדל של 1-2ms של פינג, מבחינת העלאה אין הבדל בכלל, ומבחינת הורדה אולי 5 אחוז יותר בכבל אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...