התחממות מעבד ryzen 7 3700x - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחממות מעבד ryzen 7 3700x

or_shoshany2018

Recommended Posts

מה קורה חבר'ה יש לי שאלה ממש חשובה ודחופה... אני בעל מחשב עם R7 3700x וRTX 2060 מחשב חדש(שבועיים אצלי) ושהוא לא במאמץ המעבד הוא טמפרטורה של כ50-60 מעלות ולרוב על 55 פלוס, ובמאמץ של משחקים כמו , FORTNITE ועוד כל מיני המעבד קופץ לטמפרטורה של 70-80 מעלות והכי גבוה שיצא לי זה 76 מעלות וישר עצרתי כי נלחצתי שלא תיהיה בעיה בלתי הפיכה. בעיה כאן והשאלה שלי פה זה שזה קראתי וראיתי מלא דברים על הR7 3700X וכתוב ורואים שהוא מגיע לטמפרטורות גבוהות ורציתי לדעת אם שלי טמפרטורה תקינה כי זה מוריד לי FPS ברמות הזויותתת במקום שאני איהיה בFOPRTNITE על 200-240 זה מוריד לי ל120 (זה לא דבר נורמלי) ודרך אגב אני עם המאוורר סטאק שמגיע בקופסא עם הR7, יודע שאופציה מעולה זאת להחליף מאוורר אבל עכשיו בתקופת הקורונה זה אפשרי אז רציתי לדעת אם יש מה לעשות. תודה לעוזרים! :slight_smile:(edited)

1a685f7b9b30a9222317f5a8aec55da5.webp?si
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' במנוחה קצת גבוהה אבל סבירה, במשחק הטמפ' סבירה לחלוטין שזה יותר חשוב, המעבד יודע להגן על עצמו כשמגיע טמפ' גבוהה מדי הוא מוריד תדר ומתח כדי להוריד טמפ', אתה באזור סביר לחולטין, תוריד רייזן מאסטר ותראה מה הטמפ' המקסימלית שהוא רושם לך, סביר שתהייה בסביבות 100 מעלות, בדר"כ במאמץ רציף מעדיפים לא להיות בטמפ' הזאת כי גם אזור הVRM מתחממם וכו', אם הלוח אם מנוטר בהרבה מקומות בגדול גם אין בעייה להתקרב לטמפ' הזאת.

מה הלוח שלך?

לגבי ירידת ביצועים, תנטר עם לוג בmsi afterburner את אחוזי שימוש כרטיס מסך, תדר שלו, טמפ' שלו, שימוש מאוורר.

שימוש .

אחוזי שימוש מעבד, תדר מעבד, טמפ', אחוזי שימוש מאוורר.

פריימים לשנייה.

Frame time.

תשחק נגיד שעה, וככה תוכל לראות תמונת מצב.

רצוי להגדיל גודל מירבי של לוג.

אישית הייתי מחליף מאוורר, הוא סביר מינוס ודי רועש, אם הרעש לא מפריע לך הייתי בודק קודם מה שהצעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את אותו המעבד ואצלי על סטוק לא עובר את 65 מעלות, במצב רנדר שמאמץ את כל הליבות ב-100% ובמנוחה 35 מעלות.

יצא לי לראות כבר כמה פעמים שאנשים לא מרכיבים נכון את הקירור של 3700X, פשוט שוכחים לסגור כמו שצריך את הידית בגוף הקירור.

אם הרכבת בעצמך, תפרק ותרכיב שוב ואם בחנות תבקש שיבדקו לך את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לא קנית r9 3900x:facepalm:

אני עם r9 3900x במנוחה 45-50 מעלות.

במאמץ רציף 75-85 מעלות, משתנה לפי תוכנה וכו'.

בפיקים גם יותר עד שמתייצב.

לא רואה בעייה בטמפ' שלו.

בדקתי 4 ליבות במשחק שהמעבד היה רציף ב100% הטמפ' היתה 69 מעלות.

כדאי לבדוק מה שהצאת אבל בזהירות, הרבה התלוננו שפתחו אותו ונזלה להם מלא משחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מכיר את המעבד ויודע את דפוסי ההתחממות שלו אתה תוכל לשים לב לאם הוא חם יותר מבד"כ

במקרה ושמת לב למשהו חריג יתכן ותצטרך להחליף משחה טרמית או אם עשית לאחרונה  תנסה להוריד את המתחים 

אם אחרי הורדת המתחים האוברקלוק לא יציב תוריד גם את ה ratio עד שתגיע ליציבות המעבד וטמפרטורות תקינות

מקווה שעזרתי בהצלחה ! 😃

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...