4pin vs 8pin לוח אם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

4pin vs 8pin לוח אם

iveco

Recommended Posts

במחבר EPS 12V דוגמת 4PIN CPU שיש לספקי כח, המחבר בנוי משני גידים של 12V ושני גידים של GND.

לרוב, מספיק חיבור 4PIN לתוך תושבת בשביל להתמודד עם כמות הזרם הראויה. כמובן שזה תלוי בגייג' אפקטיבי (חישוב כמות הגידים בכל כבל כפול קוטר) ועל זה מחשבים מרחק ובידוד בשביל לדעת נפילות מתח.

בלי להכנס יותר מדי לפרטים (אלוהים יודע כמה שאלות זה יציף), כמעט ואין מעבדים נפוצים היום שידרשו יותר ממחבר 4PIN, וזה כולל גם מעבדי 6 ו-8 ליבות מסויימים של . לרוב מחבר כזה (בהתחשב שמדובר בספק כח איכותי) יוכל "לסחוב" כ-30A לגיד

מעבדים שזקוקים למחברי 8PIN יהיו דוגמת 9900K לסוגיו (אם מפעילים טורבו אגרסיבי), מעבדי למיניהם בתושבות כמו LGA2066 ו-TRX4. כמו גם כמו 3900X ו-3950X שעלולים להגיע לזרם מעט גבוה עבור 2 גידים ממוצעים של 12V במגוון ספקי כח היום. במקרים מסויימים אפילו עוד 4PIN נוסף. אפקטיבית, חיבור איכותי של 4PIN מסוגל להתמודד אפילו עם 125A.

כמו כן, אם מתכוונים לבצע למעבדי תושבות רגילות דוגמת 9700K או 8700K בהחלט צריך את זה. היום גם לספקי כח פשוטים יש מחבר 8PIN, אז אין סיבה ממשית לא להשתמש בכולו, אם רק בשביל לבצע איזון זרמים (Current balancing) שיפחית את כמות החום בכל גיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

4 פין 155W.

8 פין 235W.

הספק הוא הספק, זרם הוא זרם. בעקרון בספקים איכותיים ידוע לי שאין בעיה להגיע גם להספק של 175W ויותר, ולשמור על טמפרטורה שהיא לא בעייתית. אלו דברים שעשינו עם 4PIN בתקופת LGA775 כשהרצנו מרובעים לתקופות ארוכות על 150-180W.

התקן עצמו ככל הידוע לי מגביל ל-192W ב-12V לכל מחבר 4PIN. הסיבה שאנחנו משתמשים בהספק ולא בזרם היא פשוט כי אנחנו עובדים על סוג אחד של צרכן, עם מעבד, ועם מתח קבוע של 12V כניסה בלבד. לא אוהב להצמד להספקים אחרי VRM, זה מרגיש לא נכון.

לכן אני אישית מעדיף להצמד למה שעולם החיווט והאלקטרוניקה משתמש בו, וזה זרם. זה מה שאני עושה גם במקום עבודתי למחיה, בעיקר מתעסק בבדיקה וקביעה של כבילה לרכיבים כאלה ואחרים, אז באתי לתת 2 סנט, בעיקר לאלה שמבקרים בדיון, ולאו דווקא לפותח הדיון, שכנראה לא יסיק יותר מדי מהדברים שאנחנו מדברים עליהם כאן

באותו נושא חשוב להזכיר שאנחנו קצת "תקועים" עם המחברים האלה, שלרוב חברת מולקס מייצרת, זה למה אנחנו משתמשים בהם כל כך הרבה שנים. יכולנו היום לכווץ בצורה משמעותית את כמות המחברים, ולהגדיל את הבטיחות אם היינו קצת מעזים ללכת אחרי עיצובים קצת יותר מתקדמים של מחברים למערכת במקום להתקע עם אותם מודלים בני 20+ שנה. אבל זה נושא לדיון אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...