האמת מאחורי המצב העגום ב INTEL כיום - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האמת מאחורי המצב העגום ב INTEL כיום

huber
 Share

Recommended Posts

הערוץ הבא די ידוע בכתבות החשיפה שלו, בהדלפות הקבועות והדי מדויקות שהוא מקבל ואנליזות המצב המעניינות שלו. הפעם הוא מתמקד באינטל - חברה שבשנים האחרונות פשוט קפאה על השמרים ושהצליחה לתת למתחרה שקטנה ממנה בעשרות מונים להוציא מוצרים מתחרים (אם זה מעבדי הרייזן לשוק השולחני, או לאחרונה הרייזן לנייד) טובים משמעותית, ללא יכולת להתחרות לפחות כמה שנים קדימה כפי שזה נראה היום (לפי הערכות רק ב 2023 החברה תגיע ל 7NM, טכנולוגיית מזעור שהמתחרה שלה כבר נמצאת בו כמעט שנה).

אז אם אתם באמת רוצים להבין למה זה כך ומה עומד מאחורי זה, אני אישית למדתי די הרבה מהכתבה הנ"ל:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכותרת ( הלא ברורה ) תפסה לי את העין שככה דפדפתי בדיוני .

המצב של טוב מאוד מבחינת יחס תחזיות\בפועל נכון לרגע זה. אפשר להגיד אפילו מצבם מצוין. בתחום השרתים יש להם בוחטות, כ"כ הרבה בוחטות ש -

מבחינת פידיון אין ל כאלה נתחים נכון להיום. חבר קרוב שלי שחי בסיאטל והוא הייטקיסט בדרג יחיסת בכיר ( מקצועי, לא ניהולי ) עובד מול ,

הם אחד הלקוחות הגדולים שלו בתחום הנטוורקינג והוא כנראה בדרך לעבור לשם. התנאים שלו, ששמעתי - נפלה לי הלסת לריצפה.

לכן, אני לא כ"כ מבין את הכותרת. הסרטון הוא בעצם אוסף של ידיעות שהבחור ליקט מהרשת.. נתן הרבה ידיעות והוסיף את הדיעות שלו בחלק מהנושאים.

מצב עגום מצטייר כחברה קורסת או בדרך לשם, אבל זה לא המצב באינטל. זאת אומרת הכוונה שהיום יש עדיפות ברוב המקרים לרכישת ,

אם זה אפשר להסכים.. לא עם הכותרת הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב של אינטל בתחום המעבדים מול המתחרה הישירה הוא באמת לא אידיאלי.

אבל בניגוד למצב שהיה לפני 15-20 שנה בערך, כשהם התחרו מול בסבב הקודם (בתקופת ה- והפנטיום 4...), הפעם - לאינטל כנראה פשוט לא אכפת...

היא כבר מזמן לא חברה לייצור . רוב הפוקוס העסקי שלה בכלל לא נמצא שם, אלא בדברים אחרים לגמרי.

מספיק לראות את מסיבות העיתונאים הגדולות שלהם בתערוכות הטכנולוגיה הגדולות - המעבדים בקושי מוזכרים שם, אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם הזילזול המוחלט שלהם בשוק הזה יבוא לנשוך אותם בטוסיק בסוף ולפי הגרפים של ההכנסות שלהם נראה שזאת בהחלט אפשרות ומספיק שיהיה כמה חוות שרתים מרכזיות שיחליטו לעבור לאדומים ויתחילו מפולת לכיוון האדומים.
(אין לי שום ספק שמעבדים לשוק הביתי לא מעניינים את אפילו טיפה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא נראה שזה כן מעניין את , השוק הביתי.

הנה, לפי ההדלפות והשמועות ( כמו לגבי  ),

תוקדם השקת הדור ה - 11  של המעבדים,

כתגובה להכרזה הצפויה של .

https://www.techradar.com/uk/amp/news/intel-rocket-lake-12th-gen-cpus-could-be-released-in-a-hurry-to-try-to-combat-amd-ryzen-4000-threat

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה סותר? ברור שהם מוציאים חדשים... זה עדיין לא אומר שהפוקוס של החברה, כחברה, כבר לא ממש נמצא במחלקת המעבדים הביתיים.

בפעמיים שהייתי בדוכני הענק של אינטל ב-CES, התקשתי למצוא את העמדה שהם שמו עבור המעבדים שלהם - וגם זה - היה בכלל למעבדים הניידים ולא לשולחניים.. על שולחן קטן בפינה, בניגוד מוחלט לגודל העצום של הדוכן שהיה להם (בין הגדולים ביותר בכל התערוכה), שכלל אינסוף עמדות , מכונית של BMW בתוך הדוכן, עמדות של לבישה מכל הסוגים, איזורי ישיבה והרצאה.... פשוט דוכן ענק בשתי קומות. בתוך כל זה, אם חיפשת טוב, מצאת שולחן קטן בפינה עם 2 לפטופים שמציגים את המעבדים הניידים מהדור החדש שלהם. שולחניים? לא מעניין אף אחד באינטל כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יודע מה יש לך עד שאתה מאבד את זה. מדובר בחתיכת הכנסה קבועה לאינטל והיא תרגיש טוב טוב בחסרונה אם וכאשר ידחפו רגל בתחום השרתים.

התערוכות הנ"ל הן לחדשנות ובאמת אין להם מה להציג שם . אנשים לא רוצים לראות אותו מעבד רק חזק יותר אלא גימיק כמו אוטו "אינטליגנט".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש מה לספר 😊

ככה זה, הקטנים מתרוצצים וצועקים מעל כל

במה אפשרית, כי רוצים / צריכים למשוך תשומת לב.

אינטל, פחות בעניין.

האם זה ( ההתנהלות של ) נכון ? נחיה ונראה.

בכל מקרה, הכותרת דרמטית מידי ולא ממש קשורה למציאות

העכשוית לפחות.

כמו nec_000  שמספיד את כבר שנתיים תחת כל עץ רענן

בעוד שוברת שיאי הכנסות מידי רבעון.

לא ממעיט מהישיגיה של וזה בהחלט מבורך עבורנו, הצרכנים,

ואולי אי שם בעתיד אכן תרד מגדולתה, אבל, חכו עם זה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...