ירידה בביצועים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ירידה בביצועים

afik068
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי מחשב עם המפרט הנ"ל:

Intel i5 7600K
Arctic Freezer 13
Gigabyte Z270P-D3
 2xCorsair Vengeance 8GB 2400Mhz DDR4
EVGA GTX 1070 8GB FTW

Samsung 850 EVO M.2 250GB

לאחרונה נוצר מצב שהמחשב מתקשה להריץ משחקים כבדים לדוגמה

COD: MW  משחק עם כל ההגדרות על LOW, מוציא 100FPS יציב בערך (מסך 144 וגם מכוון לאיכות גבוהה יותר..)

משחקי סורס פשוטים משחק עם הגדרות על HIGH לא מוציא יותר מ80-90 למעט CSGO כמובן

לפעמים גם יש תקיעות (הסאונד קופא לחלוטין, המשחק ממשיך כרגיל וחוזר לעבוד כרגיל אחרי מספר שניות-דקה)

ביצעתי נקיון למחשב, ניקיתי קבצים ברפרוף שלדעתי יכלו להזיק למחשב

במאמץ כרטיס מסך מקסימום 72 מעלות, מעבד לא יותר מ75

אגב, יש ניצול מלא  של מעבד ברוב המקרים

חשוב לציין גם שהעמסתי בטעות על הכונן הקשיח שעליו מותקנת מערכת ההפעלה, ניקיתי ברגע ששמתי לב כמובן גם שהיו תקיעות יותר חמורות בגלל זה אבל עכשיו יש שיפור קל

אשמח אם מישהו יוכל להציע פתרון :)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שיש לי 2 יוזרים..

הביצועים בסינגל לא משתנים יותר מדי אבל חשוב לציין שבסינגל יש פחות בלאגן כמו במולטי אז ההבדל קיים

אחרי פירמוט נקי של כונן ראשי (Samsung EVO 850 m2) הבעיה די הסתדרה, משתדל לא להעמיס יותר מדי על הכונן הזה

ובנוסף לשאלתך אני לאחרונה התחברתי בכבל ומחובר לסיב אופטי כרגע מוציא בערך 800mb/s אז אני לא חושב שזה משמעותי

בכל מקרה כמה 1070 צריך לקבל במשחקים בסגנון כזה? האם יש טעם לשדרג בשנה הקרובה? משחק על FHD 144HZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1070 לא מספיק למשחקיות ב-144HZ.

תכתוב מה התקציב שלך לכרטיס חדש... וצריך גם לבדוק שלא יהיה "צוואר-בקבוק" על המעבד.

כרטיס יד 2 חזק יותר גם אופציה?

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

תכתוב מה התקציב שלך לכרטיס חדש... וצריך גם לבדוק שלא יהיה "צוואר-בקבוק" על המעבד.

לא אופציה

מעדיף להתפשר על איכות כרגע ולקנות חדש כשהוא לא יהיה שמיש

אני דווקא אתמול שיחקתי וקיבלתי באזור 120 יציב עם הכל על אולטרה במשחק ההוא.. אתה עדיין חושב שאין שום דבר לעשות?

אגב המעבד הוא i5-7600k, יהיה צורך בשדרוג? והאם התושבות של הסדרה החדשה מתאימות לתושבות של סדרה 7?

נערך על-ידי green3
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את כל האפשרויות של כרטיסים מול המעבד שלך...

והגעתי למסקנה שהבעיה אצלך במחשב שיש חוסר איזון בין הכרטיס 1070 למעבד, המעבד שלך יוצר צוואר בקבוק של כמעט 20%.

האפשרות הכי חסכונית זה פשוט לשדרג למעבד i7 7700K כי הלוח שלך תומך.

אפשרות נוספת וטובה יותר לדעתי, להחליף לוח+מעבד... לדוגמה: מעבד רייזן 6 ליבות 12 תרדים+ לוח B450 יצא לך,

בסביבות 1160 ש"ח.

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אתה צודק וגם לא. הוא טוען שלאחרונה יש בעיה,  כלומר בעבר לא הייתה קיימת. משמע אין צוואר בקבוק ככ מורגש או היעדר חומרה שחזקה דייה להתמודד עם המשחקים האלה (הם בסה"כ ענתיק)
אני עם כרטיס מסך חלש יותר הוצאתי על הגדרות זהות לשלו (בתנאי שהוא ב-1200P) כמעט פי 2.5 יותר FPS ומעבד הרבה יותר חלש משלו (2600K)
ואני נוטה להאמין שהבעיה היא בווינדוס 10 עם אחד מהעדכונים שלה, כי גם אני חוויתי את זה עם גרסה 1909
פותח הטראד יכול לנסות לעשות טוויקים ל- כגון ביטול האינדקס, ביטול האיחוי (חובה למי שיש SSD), ביטול קנה מידה של DPI בווינדוס ושינויו לניהול היישום ולא הווינדוס, ולעשות זאת לכל כלי בווינדוס, הדפדפן, נגנים, משחקים (מומלץ), להגדיר מצב ביצועים באפשרויות צריכה, ביטול ברקע, הפעלת מצב gamemode או ביטולו בווינדוס (לפעמים הדבר פוגע בביצועים)

נערך על-ידי andralamusya
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של andralamusya

אתה צודק וגם לא. הוא טוען שלאחרונה יש בעיה,  כלומר בעבר לא הייתה קיימת. משמע אין צוואר בקבוק ככ מורגש או היעדר חומרה שחזקה דייה להתמודד עם המשחקים האלה (הם בסה"כ ענתיק)

הוא כבר עשה פירמוט למחשב.

מנועי משחק מתפתחים עם השנים ומקבלים שדרוגים כמעט כל חודש ויותר תמיכה במעבדים עם ריבוי ליבות.

גם משחקי אונליין דורשים יותר משאבים מהמעבד מאשר סינגל-פליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנוע ה-HL2 וגם ה-COD4 מאוד ישנים, לקבל בקושי 90FPS כשאני אפילו עם 7970 קיבלתי הרבה מעל על הגדרות מקסימליות משהו פה לא תקין (200FPS+).
וכיום יש לי 1060 עם 2600K מעל ל-300
אני לא סתם טוען שיש בעיה כאן, פירמטתי 5 מחשבים לפני שבוע, גרסה עדכנית מהאתר של , לאחר התקנה הכל עובד מעולה אבל בעדכונים האוטומטיים יש מעין לחצן להתקנה אופציונלית ל-1909 שמצריך לחיצה עליו, הדבר גורם לי לאבד קרוב ל-20FPS בהגדרות גבוהות ובמשחקים כבדים אז אולי זו הבעיה חדשה-ישנה שקרו גם בגרסה 1703 וגם בעדכון ל-1903
יש בעיה כנראה עם משחקים ישנים תחת פלטפורמות חדשות, והדובדבן תחת 7\8.1 אף הביצועים גבוהים יותר תחת ספציפית 2 המשחקים האלה

נערך על-ידי andralamusya
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של andralamusya

מנוע ה-HL2 וגם ה-COD4 מאוד ישנים, לקבל בקושי 90FPS כשאני אפילו עם 7970 קיבלתי הרבה מעל על הגדרות מקסימליות משהו פה לא תקין (200FPS+).
וכיום יש לי 1060 עם 2600K מעל ל-300

אני לא יודע איך הגעת לנתונים האלו, יש מצב שאתה משחק בגרסה הישנה?

כי כרטיס כמו שלו 1070 יחד עם מעבד  i7-8700K לא מגיע לתוצאות כאלו...

cdmw.jpg

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן התייחסתי לגרסה הישנה לצד HL2 וכל המודים שהולבשו עליו, מהסיבה היחידה שיש איזכור למשחק ישן ויש איזכור לזה שהוא מקבל גם ב-HL2 ביצועים פחותים משלי בהרבהץ

נערך על-ידי andralamusya
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

בדקתי את כל האפשרויות של כרטיסים מול המעבד שלך...

והגעתי למסקנה שהבעיה אצלך במחשב שיש חוסר איזון בין הכרטיס 1070 למעבד, המעבד שלך יוצר צוואר בקבוק של כמעט 20%.

האפשרות הכי חסכונית זה פשוט לשדרג למעבד i7 7700K כי הלוח שלך תומך.

אפשרות נוספת וטובה יותר לדעתי, להחליף לוח+מעבד... לדוגמה: מעבד רייזן 6 ליבות 12 תרדים+ לוח B450 יצא לך,

בסביבות 1160 ש"ח.

לאחר ייעוץ מול נציג מטעם הצלחתי לקבל 120FPS עם הגדרות מקסימום יציב במשחק של הCOD ולכן כרגע בשביל 20FPS אני לא חושב שהשדרוג רלוונטי ואפשר לחכות- תודה על התמיכה בכל מקרה ואקח בחשבון שהמעבד יוצר צוואר בקבוק בפעם הבאה שיהיו ביצועים חלשים.

תודה לכולם!

נערך על-ידי green3
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...