מחשב נייח ליצירת מוזיקה ומשחקים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח ליצירת מוזיקה ומשחקים

gm446

Recommended Posts

אהלן, רוצה לשדרג את המחשב שלי לצורך יצירת כבדה(פרוייקטים גדולים) ולפעמים משחקים.

* לא צריך שום ציוד היקפי (רמקולים, כרטיס קול, מקלדת, עכבר, מסכים).

* יש לי שני כוננים קשיחים 1TB SATA ו 300GB SATA בן עשר שנים שמסרב למות, ועוד 120GB שיושב עליו הווינדוס בלבד.
זה המפרט שחשבתי עליו

1005159087_22.thumb.PNG.c25e4de363a24ce5991fcfeba6197a32.PNG

יש לי כמה התלבטויות:
1. אין לי נסיון עם מעבדי , וההתלבטות העיקרית שלי היא בין מעבד של למעבד של AMD

2. אני רואה שלוחות אם B450 זולים בהרבה מלוחות , יש לזה הצדקה?

3. של 620w יספיק?

4. הקירור שמגיע עם המעבד שקט מספיק?

5. הכרטיס מסך הזה יריץ משחקים חדשים בצורה נורמלית? לא אכפת לי לשחק על רזולוציות מטורפות עם ההגדרות הכי גבוהות, העיקר שהמשחק יעבוד בצורה סבירה (ark למשל)
6. בהנחה וארצה להוסיף בעתיד, יש הבדל בין לקנות סטיק של 32 או שני סטיקים של 16?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gm446

1. אין לי נסיון עם מעבדי AMD, וההתלבטות העיקרית שלי היא בין מעבד של אינטל למעבד של AMD

אין ספק שלצרכים שאתה מתאר נותנים כרגע תמורה טובה יותר

ציטוט של gm446

2. אני רואה שלוחות אם B450 זולים בהרבה מלוחות X570, יש לזה הצדקה?

טכנית זה לא ממש מוצדק אבל העניין הוא לוחות ה-B450 הזולים לא ממש מומלצים למעבדים עם 8 ליבות ומעלה, הדגמים המומלצים כבר לא כל כך זולים ואני לא רואה שנמצאים כאלה ב-KSP בכלל. 

ציטוט של gm446

3. ספק כוח של 620w יספיק?

גם 500w יספיק עם כרטיס מסך כזה אבל הייתי מחפש ספק איכותי יותר (כרגע יש בעיות מלאי אז לא בטוח מה בפועל זמין)

ציטוט של gm446

4. הקירור שמגיע עם המעבד שקט מספיק?

הוא לא סופר שקט, כיוון שאתה עוסק במוזיקה הייתי משדרג אותו  https://ksp.co.il/mob/item/60108

ציטוט של gm446

5. הכרטיס מסך הזה יריץ משחקים חדשים בצורה נורמלית?

ל-ark ב-fhd הייתי אומר שאתה רוצה יותר מזה, אישית נראה לי ש-1660 יהיה הרבה יותר מתאים, בכל מקרה לא הייתי יורד מ-1650 Super

ציטוט של gm446

6. בהנחה וארצה להוסיף זכרון בעתיד, יש הבדל בין לקנות סטיק של 32 או שני סטיקים של 16?

גם אם תקנה שניים של 16 תוכל לשדרג בעתיד ל-64GB או אפילו 96GB אז אני לא חושב שזו באמת בעיה, שניים של 16 יתנו לך ביצועים קצת טובים יותר כרגע.

לעבודה מקצועית על פרוייקטים רציניים הייתי בוחר ב-SSD קצת יותר מוצלח https://ksp.co.il/mob/item/70526 למשל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

גם 500w יספיק עם כרטיס מסך כזה אבל הייתי מחפש ספק איכותי יותר (כרגע יש בעיות מלאי אז לא בטוח מה בפועל זמין)

קיבלתי המלצות על seasonic בגלל זה בחרתי דווקא בו, איזה יצרן היית ממליץ?
בנוסף למחשב עצמו יש לי עוד רכיבים שמקבלים מתח מהUSB למשל כרטיס קול ומקלדות שליטה.

ציטוט של etal

ל-ark ב-fhd הייתי אומר שאתה רוצה יותר מזה, אישית נראה לי ש-1660 יהיה הרבה יותר מתאים, בכל מקרה לא הייתי יורד מ-1650 Super

הבנתי, עד כמה ההבדל בין ה1660s ל 1650s משמעותי?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול החלוקה לפי קטגוריות:

הגנות.

יש מספר סוגי הגנות שצריכות לתפקד כמו שצריך, יש כאלה שחובה וכאלה שלא לאחרונה יחסית נוספה גם OTP, שאין יחסית להרבה ספקים.

דרוג טמפ' של הספק:

לפי התקן צריך להיות מדורג ב40 מעלות, הטובים מדורגים ב50, ישנם ספקים שמדורגים ב25.

ביצועים.

הכוונה ליציבות מתחים, ערכי מתחים, ריפל, שינוי מתח בקפיצות מתח פתאומיות וכו'.

ספק בעלי ביצועים טובים יותר בעיקר בהעמסה צולבת, בדר"כ בעלי טופולוגיה של LLC resultant, DC-DC.

איכות בנייה

מתבטא לא רק בחלקים עצמם, למשל סוג מאוורר, סוגי קבלים וכו', אלה גם במעגל עצמו, היעילות שלו, איכות הלחמות וכו'.

משפיע על אורך חיי הספק.

רעש.

נצילות.

משפיע על חסכון בחשמל, לדעתי זה Over rated, לא קשור ישירות לביצועים, ככל שהנצילות גבוהה יותר פחות חום נפלט בספק שזה עדיף, בנקודת זמן היום רוב הספקים מהסדרות הטובות של החברות הוא זהב ומעלה, זה לא אומר שכל ספק גולד הוא טוב, או שספק גולד עדיף על ברונז.

אם תשים הכל במיקסר, ספק עדיף מגדיל את הסיכוי שהחלקים שלך יחזיקו יותר, גם בגלל ההגנות וגם בגלל הביצועים ושהספק עצמו ישרוד יותר, שהמערכת תהיה יציבה יותר.

זה לא אומר שהספק הראשון שבחרת בהכרח היה עושה בעיות, אבל הוא בלי DC-DC, עם קצת הגנות יחסית, לא ספק שהייתי שם למערכת כמו שלך.

https://www.tomshardware.com/reviews/power-supplies-101,4193.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

בגדול החלוקה לפי קטגוריות:

הגנות.

יש מספר סוגי הגנות שצריכות לתפקד כמו שצריך, יש כאלה שחובה וכאלה שלא לאחרונה יחסית נוספה גם OTP, שאין יחסית להרבה ספקים.

דרוג טמפ' של הספק:

לפי התקן צריך להיות מדורג ב40 מעלות, הטובים מדורגים ב50, ישנם ספקים שמדורגים ב25.

ביצועים.

הכוונה ליציבות מתחים, ערכי מתחים, ריפל, שינוי מתח בקפיצות מתח פתאומיות וכו'.

ספק בעלי ביצועים טובים יותר בעיקר בהעמסה צולבת, בדר"כ בעלי טופולוגיה של LLC resultant, DC-DC.

איכות בנייה

מתבטא לא רק בחלקים עצמם, למשל סוג מאוורר, סוגי קבלים וכו', אלה גם במעגל עצמו, היעילות שלו, איכות הלחמות וכו'.

משפיע על אורך חיי הספק.

רעש.

נצילות.

משפיע על חסכון בחשמל, לדעתי זה Over rated, לא קשור ישירות לביצועים, ככל שהנצילות גבוהה יותר פחות חום נפלט בספק שזה עדיף, בנקודת זמן היום רוב הספקים מהסדרות הטובות של החברות הוא זהב ומעלה, זה לא אומר שכל ספק גולד הוא טוב, או שספק גולד עדיף על ברונז.

אם תשים הכל במיקסר, ספק עדיף מגדיל את הסיכוי שהחלקים שלך יחזיקו יותר, גם בגלל ההגנות וגם בגלל הביצועים ושהספק עצמו ישרוד יותר, שהמערכת תהיה יציבה יותר.

זה לא אומר שהספק הראשון שבחרת בהכרח היה עושה בעיות, אבל הוא בלי DC-DC, עם קצת הגנות יחסית, לא ספק שהייתי שם למערכת כמו שלך.

https://www.tomshardware.com/reviews/power-supplies-101,4193.html

תודה רבה על התגובה המפרוטת עזרת לי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...