מחשב נייח לפיתוח תוכנה כבד 5000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לפיתוח תוכנה כבד 5000 ש"ח

infrequent

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

נתחיל מ-5000 ש"ח, אם יש צורך ניתן לחרוג ב-1000 ש"ח ואם יש סיבה מוצדקת להוציא יותר עקב הדרישות אני פתוח לשמוע למה.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

פיתוח תוכנה כבד.

קומפילציות של קרנל, קרוס קומפילציות, המון טאבים, המון קבצי דוקומנטציה, VM-ים, קונטיינרים *בו זמנית*.

אני מבקש:

מעבד חזק כמה שניתן בתקציב (יותר ליבות יותר טוב, מאשר קלוק).

זכרונות מינימום 32GB.

אחסון מהיר (NVMe ?) של 512GB \ 1TB וזהו מבחינת .

אין צורך להשקיע בכלל בכרטיס מסך, *אבל* חייבת להיות אפשרות לחבר 3 מסכים 1080p.

עדיף כרטיס רשת של (Gigabit) אבל לא מחייב.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

כלום, רק "קופסא"

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

לא מעניין.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא מעניין ואין צורך באסתטיקה.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

כלום - המערכת הפעלה שתתוקן זה .

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין העדפה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

בחודש הקרוב.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

ראה סעיף 2.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

לא מעניין בכלל.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אם יש אפשרות קלה לעשות OC או לאפטם דברים אני מוכן לכך.

תודה רבה,

מעריך זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

12 ליבות עם חריגה קלה:
This Specification Created @ www.tms.co.il

CPU:
AMD Ryzen 9 3900X AM4 Box
    Qty: 1 - Price: ₪ 1880
CPU Cooling:
be quiet! CPU Cooling  Shadow Rock 2
    Qty: 1 - Price: ₪ 196
Motherboards:
Gigabyte B450 AORUS PRO
    Qty: 1 - Price: ₪ 560
RAM Memory:
DDR4 16G / 3200 CL16 XPG GAMMIX D10 A-DATA
    Qty: 2 - Price: ₪ 729
Cases:
be quiet! Case PURE BASE 500 Metallic Gray
    Qty: 1 - Price: ₪ 327
Power Supplies:
ANTEC PSU 550W EARTHWATTS GOLD PRO
    Qty: 1 - Price: ₪ 317
Solid State Drives (SSD):
Addlink SSD 1.0TB S70 M.2 2280 NVMe
    Qty: 1 - Price: ₪ 711
Video Cards:
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4G GV-N105TD5-4GD
    Qty: 1 - Price: ₪ 660
Total: ₪ 5380
Price in Eilat: ₪ 4598

Will Compete with every offer or specifications in the Forums.
The Prices are including VAT and for Credit card up to 12 equal payments.
https://www.tms.co.il/95935

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^אכן,למעבד כזה הייתי הולך על ה MSI

בנוסף, תלוי איזה יציאות צריך למסכים. ל 1050TI יש יציאת ,DVI ו DP

אם צריך יציאות יותר מגוונות אז לזה

https://www.tms.co.il/112663620g

יש יציאות יותר רלוונטיות למסכים חדשים X 2 , DP X 2 ו DVI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

בנוגע ליציאות לכרטיס מסך, אדאג למתאמים.

עדיין 1050TI זה אוברקיל לדרישות שלי... (בחרת אותו כי זה הכרטיס מסך הכי זול שתומך ב-3 מסכים נכון?)

מה שאני רואה כרגע זה או:

- לקחת 9900 ולהשתמש בכרטיס מסך הפנימי שלו (יש לו 3 מסכים). (אולי אפילו לקנות K ולעשות לו אוברקלוק)

- ללכת על ה- הזה עם כרטיס מסך מינימלי.

איזו דרך כדאית יותר מבחינת הדרישות ? כי ה-1050TI זה נטו לזרוק כסף רק בשביל האופציה לחבר 3 מסכים (שהיא קריטית).

בנוגע לאחסון, זה סה"כ משמעותי בשבילי - האם ה-Addlink שהצעת טובים או שיש יתרון להשקיע שם עוד ולקבל יותר ביצועים ?

*מה הכוונה ב-vrm ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של infrequent

מה הכוונה ב-vrm ?

voltage regulator module זו המערכת שאחראית לאספקת חשמל יציבה למעבד.

ציטוט של infrequent

- לקחת Intel 9900 ולהשתמש בכרטיס מסך הפנימי שלו (יש לו 3 מסכים). (אולי אפילו לקנות K ולעשות לו אוברקלוק)

במערכת מבוססת אינטל הרבה ממה ש"חסכת" על כרטיס המסך יצא על קירור למעבד ולוח אם יקר יותר. בפועל לא כל כך פשוט למצוא לוח עם 3 יציאות למסכים שגם יהיה מומלץ למעבד כמו ה-9900. ללוחות זולים אין VRM שמסוגל להתמודד עם מעבד כזה ובלוחות יקרים אתה תגלה שחיבורים המסך הם בעדיפות מאוד נמוכה כי ההנחה היא שכולם קונים כרטיס חיצוני. לקנות מעבד K ולעשות לו זו גם אומר לוח וקירור אפילו יותר יקרים בנוסף למגבלות הקודמות.

ציטוט של infrequent

ללכת על ה-AMD הזה עם כרטיס מסך מינימלי.

איזו דרך כדאית יותר מבחינת הדרישות ? כי ה-1050TI זה נטו לזרוק כסף רק בשביל האופציה לחבר 3 מסכים (שהיא קריטית).

זה נשמע כמו בעיה פסיכולוגית בעיקר, זה נותן לך את החיבורים שאתה צריך ועוד 4 ליבות במעבד, לא תמורה כזאת רעה ל-600 שקל.

ציטוט של infrequent

בנוגע לאחסון, זה סה"כ משמעותי בשבילי - האם ה-Addlink שהצעת טובים או שיש יתרון להשקיע שם עוד ולקבל יותר ביצועים ?

אתה יכול לבחור בין Addlink לבין או , כולם משתמשים באותם בקרים עם אותם זכרונות ועם ביצועים זהים. במחיר גבוה יותר יש את סמסונג שבימינו גם הביצועים שלהם בערך אותו דבר אולי האמינות טיפה טובה יותר. אתה יכול להשקיע בלוח ועם תומך PCIE4 לקבל תאורטית ביצועים טובים יותר, אני בכלל לא בטוח שזה מיתרגם בפועל לשיפור כלשהו בסוג העבודות שאתה מתאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

voltage regulator module זו המערכת שאחראית לאספקת חשמל יציבה למעבד.

במערכת מבוססת אינטל הרבה ממה ש"חסכת" על כרטיס המסך יצא על קירור למעבד ולוח אם יקר יותר. בפועל לא כל כך פשוט למצוא לוח עם 3 יציאות למסכים שגם יהיה מומלץ למעבד כמו ה-9900. ללוחות זולים אין VRM שמסוגל להתמודד עם מעבד כזה ובלוחות יקרים אתה תגלה שחיבורים המסך הם בעדיפות מאוד נמוכה כי ההנחה היא שכולם קונים כרטיס חיצוני. לקנות מעבד K ולעשות לו אוברקלוק זו גם אומר לוח וקירור אפילו יותר יקרים בנוסף למגבלות הקודמות.

זה נשמע כמו בעיה פסיכולוגית בעיקר, זה נותן לך את החיבורים שאתה צריך ועוד 4 ליבות במעבד, לא תמורה כזאת רעה ל-600 שקל.

אתה יכול לבחור בין Addlink לבין ADATA או HP, כולם משתמשים באותם בקרים עם אותם זכרונות ועם ביצועים זהים. במחיר גבוה יותר יש את סמסונג שבימינו גם הביצועים שלהם בערך אותו דבר אולי האמינות טיפה טובה יותר. אתה יכול להשקיע בלוח X570 ועם אחסון תומך PCIE4 לקבל תאורטית ביצועים טובים יותר, אני בכלל לא בטוח שזה מיתרגם בפועל לשיפור כלשהו בסוג העבודות שאתה מתאר.

תודה על התגובה.

בפעם האחרונה שקניתי מחשב, דיבור על VRM היה רק במעגלים של קיצוני - אז זה קצת חדש לי בשביל מעבד בסטוק...

בוא נסכם ונסגור את הדיון:

- אם אני לא אשקיע בלוח אם איכותי, אפילו בסטוק אני לא ינצל באופן משמעותי את המעבד (ה- או האינטל שעל הפרק). אני מניח פגיעה של מעל~ 20% בביצועים ב-Full utilization כן ?

- במערכת שהצעת, אתה ממליץ לי לבצע ? כמה אפשר להעלות את התדר בממוצע בלי להעלות את המתחים כמעט ? אם יש מדריכים מומלצים לכך שאתה מכיר למעבד אני אשמח שתשלח.

- שדרוג האחסון יגרור שיפור שולי בביצועים ושיפור באמינות (למה הכוונה ? אין כאן ראייה רחוקה לעתיד) מול חריגה נוספת בתקציב. כן ?

- זה לא בעיה פסיכולוגית, העבודה קונה לי את המחשב וקנייה של כרטיס מסך נראית "על הנייר" כמו בזבוז כסף. בכל אופן הבנתי את הטיעונים שלך וכנראה ניצמד ל-.

שוב,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה כמו רוב המעבדים היום מתוכנן להמהרה אוטומטית בהתאם ל'מצב', רכיבים טמפ' וכו'.

בr9 3900x הטווחים עבור מערכת בלי הלוחות היקרים ביותר, קירורים יקרים וכו', כל הליבות יגיעו במאמץ ל4-4.2MHz, מעריך שעם לוח עם VRM בינוני נמוך וקירור סביר הטווח יהיה 3.6-4.0MHz, יש הרבה משתנים, הלוח, , מארז, טמפ' חדר וכו'.

זה גם מושפע מסוג החישוב.

אני עם r9 3900x

asus x570 tuf plus

SHADOW ROCK TF 2

זכרונות 3200MHz CL 16

בחישוב במאמץ רציף כל הליבות על 4.0-4.1MHz, בדר"כ קרוב יותר לכיוון ה4.1, עוד לא הרצתי בקיץ.

הלוח שהוצע לך בסדר, פשוט הMSI שהוצע בהפרש קטן מציע שיפור יפה, אין לו ממש מתחרים בטווח מחירים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...