התלבטות בין קניה לבין שדרוג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין קניה לבין שדרוג

mic3mic4

Recommended Posts

היי.

יש לי מחשב שקניתי לפני מספר שנים. מצ"ב המפרט שלו.

זה מחשב נייח שעיקר השימוש שלו הוא - בניה ורינדור בתוכנות סטודיו מקס וסולידוורקס.

כמו כן משמש לתוכנות גרפיות.

אני צריכה מחשב חזק ויציב. אני מתלבטת האם להשתדרג איפה שמומלץ ויהיה משמעותי או להשקיע ולקנות מחשב חדש. ההתלבטות היא בעיקרה כלכלית - תמיד אעדיף חדש :)

תודה רבה!

Computer.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלך עדיין סביר ואם את מחפשת לחסוך אז הייתי משדרג את הזיכרון ל16GB במינימום ואת כרטיס המסך לכרטיס קוודרו בסיסי בסביבות ה700 ש"ח אבל השאלה המרכזית היא מה חשוב לך וכמה את רוצה או לא רוצה להשקיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הבסיסית היא האם זה מחשב שאמור להכניס כסף ? כי אז יש שיקולים עסקיים וגם יש פחת על ההוצאה והחזר מע"מ וכו'

והזמן עבודה הוא פקטור משמעותי ויש משמעות לזמן הרינדור וכו' אז אני חושב שמחשב חדש

ולא הכי זול יעשה עבודה הרבה יותר טובה ואת המחשב הזה תמכרי כמשומש עובד וזהו זה.

ואם השימוש הוא חובבני אז שידרוג קל יעשה את העבודה שיהיה יותר נעים איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי.

מה שאני רוצה זה בעיקר מחשב שירנדר יותר מהר ושלא יקח כמה דקות לפתוח קובץ כבד.

אני גם תוהה לכמה זמן שדרוג 'מחזיק' לעומת כמה זמן מחשב יתן לי.

מבחינה כספית יש את הדילמה הקבועה שמצד אחד התקציב לחוץ אבל מצד שני קשה להתפשר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי. מה

ציטוט של plonter

השאלה הבסיסית היא האם זה מחשב שאמור להכניס כסף ? כי אז יש שיקולים עסקיים וגם יש פחת על ההוצאה והחזר מע"מ וכו'

והזמן עבודה הוא פקטור משמעותי ויש משמעות לזמן הרינדור וכו' אז אני חושב שמחשב חדש

ולא הכי זול יעשה עבודה הרבה יותר טובה ואת המחשב הזה תמכרי כמשומש עובד וזהו זה.

ואם השימוש הוא חובבני אז שידרוג קל יעשה את העבודה שיהיה יותר נעים איתו.

וואי, עכשיו פתאום חשבתי שאני יכולה להשאיר את המחשב הנוכחי כמחשב שמרנדר ברקע ולא עוצר לי עבודה בזמן שאני עובדת על מחשב חדש (שמשמש כעבודה שמכניסה כסף ולא שימוש חובבני). מה שאומר שאני צריכה גם שרת, נכון?

תודה!

...אז על מה הייתם ממליצים לי להשקיע ואיפה אני יכולה להתפשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרת כי חשבתי שאולי כדאי שההחלטה תהיה לקנות מחשב שיהיה למעשה מחשב נוסף ולא מחשב במקום, ושני המחשבים ישמשו לעבודה.

המטרה של המחשב היא למטרת עבודה. העבודה - הדמיות ועבודות גרפיות. (תוכנות עיקריות - מקס, סולידוורקס, והתוכנות של אדובי)

התקציב - אם אני מנסה להיות ריאלית הוא סביב ה- 7000.

יש לי מסך, אבל אם זה באמת ישמש כמחשב נוסף - אז זקוקה גם למסך (למרות שהפנטזיה היא לעבוד עם שני מסכים - ואז זה גם מה שאני צריכה) - המסך לא נכלל בתקציב שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז הייתי מתחיל עם שדרוג קל של המחשב הקיים ותראי אם זה עוזר ואם לא אז בתקציב הזה בהחלט אפשר להרכיב מחשב טוב יותר.
בשביל לשדרג קודם כל הייתי מוסיף ומחליף לכרטיס מסך יעודי(בסולידוורקס זה הבדל של שמיים וארץ) כמו הp620 או p1000 או במידה ותרצי להשקיע קצת יותר אז הP2000, השיפור בביצועים בסוליד אמור להיות סופר משמעותי אחריי זה ואם זה לא יספיק אז אפשר לדבר גם על החלפת השילוש הקיים בשילוש מודרני יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאכן אלך לכיוון הזה בשלב ראשון. מחשב חדש ידרוש השקעה רבה - מעבר למה שאני יכולה כרגע לצערי.

אני מבינה שלשדרג בשלב הזה עם וכרטיס מסך.

עיקר הביצועים שאני רוצה שישתפרו זה יותר במקס מאשר בסוליד.

מה הדברים החשובים שכדאי שאדע בשביל לעשות את ההחלטה המתאימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

בהמשך לדבריו של מון מאג', רצוי לפרט מה בדיוק את עושה הן במקס והן בסוליד.

כמה פוליגונים ההרכבות בסוליד, ומה בדיוק את עושה במקס, יותר עיצוב או רינור

או מה שביניהם.

חוששני, עם זאת, שהשידרוגים  עם החומרה הקיימת  עלולים לא להיות מספקים,

אם כי ברור שיהיה שיפור מסוים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...