מעבד 3770 + לוח GA-H77M-D3H - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד 3770 + לוח GA-H77M-D3H

iveco

Recommended Posts

אני רוצה לשדרג כמה מחשבים בבית , כמה דברים :

1.מעבד 9100 חזק יותר ? 

2.ואם כן משמעותי או בקטנה ? 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-3770-vs-Intel-Core-i3-9100F/1979vs4054

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-9100F-vs-Intel-i7-3770/3461vs896

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המטרה היא עבודות , , מוזיקה  וגם קצת משחקים כמו WOT הגדרות גבוהות (למרות שלא משנה כמה המחשב יהיה חזק עדיין יהיו לאגים בגלל ספק האינטרנט)

בנוסף אני רוצה לבנות מחשב חדש שיתאים לעריכה I3 9100F יהיה בסדר ? לא רוצה להשקיע סכום גדול גג 500 שקל למעבד . 

32 גיגה ראם אני רוצה , 500GB , כרטיס מסך מתלבט אם לקחת 1030GT כרגע יש 640GT והוא חלש , ספק כח מתלבט יש לי סיסוניק 500W ישן , גוף הקולר מאסטר מרעיש ? עדיף לקחת AC ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של iveco

נוסף אני רוצה לבנות מחשב חדש שיתאים לעריכה וידאו I3 9100F יהיה בסדר ? לא רוצה להשקיע סכום גדול גג 500 שקל למעבד . 

32 גיגה ראם אני רוצה , SSD 500GB , כרטיס מסך מתלבט אם לקחת 1030GT כרגע יש 640GT והוא חלש

אתה בונה מגדל על כרעי תרנגולת ?

מה יעזרו 32 גיגה עם מעבד כזה ?

מה נסגר כאן עם אנשים ?  :nixweiss:

מילא, היית שואל מה מומלץ....

אז לא, I3 9100F  לא יהיה בסדר וגם לא כרטיס מסך 1030,

שעושה טובה בזה שמעביר משהו למסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין המעבד לזיכרון ? אני פותח מלא דפדפנים ותוכנות ברקע אני בקלות מגיע ל 12-14 גיגה' חשבתי לשים 32 אני יודע זה שזה יותר מדי אבל לשים 3 סטיקים של 8 גיגה אני אאבד את הדואל צאנל 

בקשר ל 9100 ראיתי שיש לו ביצועים טובים ושהוא מקביל יותר טוב מה 3770 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-9100F-vs-Intel-Core-i7-3770/4054vs1979

הכרטיס מסך 640GT ב WOT ממש מתאמץ אם אני שם על הגדרות גבוהות אני מקבל 20 פרמים , ולפי הבנצמרק ה 1030GT חזק יותר משמעותית מה 640 וגם יחסית זול בגלל זה חשבתי ללכת עליו , ה GTX1650 הרבה יותר יקר מתחיל מ 700 שקל 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה.

i3  זה  i3  ולא יעזור שום אתר.

מה לעשות שדברים עולים כסף ?

למה, את הזיכרון אתה מקבל חינם ?

אז כפי שאתה משקיע בזיכרון, תשקיע

גם בשאר החומרה, זה כל מה שאני אומר.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

תראה.

i3  זה  i3  ולא יעזור שום אתר.

מה לעשות שדברים עולים כסף ?

למה, את הזיכרון אתה מקבל חינם ?

אז כפי שאתה משקיע בזיכרון, תשקיע

גם בשאר החומרה, זה כל מה שאני אומר.

בהצלחה !

בבנצמרק ה 9100 נותן ביצועים טובים מאוד במחיר מאוד זול 350 שקל BOX , אני רוצה מעל 16 גיגה אני יכול לשחק עם זה למשל לשים 4X2 , 8X2 סה"כ 4 סטיקים 24 ג'גה ולא לעבד את הדואל צאנל

או 4X3 + סטיק אחד של 8 סה"כ 20 גיגה 

בקשר לכרטיס מסך ה GTX1650 זה לא יותר מדי בשביל WOT ? ממש יקר מינימום 700 שקל בטח דורש ספק כח איכותי יותר , והבעיה שמהמקום שאני קונה הגופי יש רק זלמן , קולר מאסטר , ואנטק נגמר להם הארטיק קולינג שהוא הכי שקט !!!! ,  חשבתי ללכת על תקציב 2000 שקל 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שחווה את הדבר הנוראי הזה שקוראים לו I3 9100 וגם סדרה אחת למטה. יכול לומר לך ש-I5 סדרה 3XXX חזק יותר.
גם אני ציפיתי לגלוש ולהנות מהמחשב אבל שם קבור הכלב, המעבד חלש מדי בגלל הגבלים פיזיים של ליבות וזה שום דור חדש לא ישנה.
אתה תגיע למצב שכבר בטאב החמישי של יש האטה במחשב (אגב עם 1060 אם זה עוזר לך)
לחילופין עם מס' טאבים במסך הראשי וקודי במשני והמעבד כבר מגרד את ה-70-80 אחוז שימוש עם פיקים ל-100
אז נכון שבין הייתר האצת החומרה כן עוזרת אבל יש גבול, לדעתי עדיף להשקיע במעבד יותר ולהתחיל עם פחות זיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לדעת אם המעבד 3770 עדיין טוב למשחקים ? ברזולוציה גבוהה , האם הלוח אם יתמוך כרטיס בכרטיס מסך כמו GTX1660 או 1650 ? כי על הנייר החיבור הוא PCIE לא אמורה להיות בעיה , והשאלה הכי חשובה אם המעבד / יעשו צוואר בקבוק לכרטיס מסך ? בכל זאת מעבד ולוח אם ישנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של iveco

רציתי לדעת אם המעבד 3770 עדיין טוב למשחקים ? ברזולוציה גבוהה , האם הלוח אם יתמוך כרטיס בכרטיס מסך כמו GTX1660 או 1650 ? כי על הנייר החיבור הוא PCIE לא אמורה להיות בעיה , והשאלה הכי חשובה אם המעבד / לוח אם יעשו צוואר בקבוק לכרטיס מסך ? בכל זאת מעבד ולוח אם ישנים

המעבד ישן והוא גם משודך לזכרון יותר איטי , מהירות השעון שלו יותר נמוכה מ i3-9100F אבל יש לו יתרון של HT.

אתרי ההשוואות כמו userbenchmark   הם לא מקור מהיימן להבדלי ביצועים.

מה שאתה רוצה זאת השוואה איכותית של בוחן מקצועי .

הכי קרוב שיש לי להציע לך זה הסרטון שאצרף בסוף.

ה i5-7600K הוא שווה ערך ל i3-9100  ( כאשר אין OC ) וה 4790k ללא OC חזק מה 3770 בכ15% .  אלו נק' היחוס שלך . 

זה אומר שבמשחקים מאוד כבדים שאוהבים הרבה ליבות , ה 3770 יהיה שווה כח ואולי עדיף על ה i3 ובמשחקים קלילים יותר ה i3 יהיה עדיף.

מה שיותר מעניין אותך זה דווקא ה minimum fps כי אלו המצבים שבהים המשחק מקרטע .

כל עוד אתה מצוות אותם לכרטיס מסך כמו gtx1650  או 1660 מינימאלי ,  המערכת תהיה די מאוזנת .

העניין הוא שאתה עובר מהמעבד כמעט הכי חזק מלפני 7 שנים למעבד מאוד חלש מהיום   - זה לא שדרוג .

אם אתה רוכש את ה i3 כשדרוג נטו - זה מגוחך .

אם אתה רוכש את ה i3 כמחשב נוסף עם כוונה להישאר עם שניהם , זה פחות מגוחך אך זאת השקעה לא נבונה במיוחד אם התקציב שלך מוגבל .

כדאי לך לשקול רכישה של מעבד כמו ה 5-3600 אשר נותן את התמורה הכי טובה למחיר כיום ומציג ביצועים עדיפים על פני שני הנ"ל בכל תחום וגם צפוי להיות בעל אורך חיים יותר טוב בגלל ריבוי ליבות ונימים .

בנוסף , הלוחות של הינם עם פוטנציאל יותר טוב לשדרוג מעבד עתידי מאשר הלוחות של

אם יש לך קיבעון כלשהו לגבי , אז אל תתפשר על פחות מ i5-9400f . 

לגבי gt1030, הוא לא שווה את הזמן שלי ושלך , תעשה לעצמך טובה ואל תיגע בכרטיסים האלה  או המחליפים שלהם .

בקצה העליון של הסקאלה , אתה צריך להוסיף הון בשביל שיפור ביצועים קטן . בקצה התחתון של הסקאלה ( שאליו אתה מכוון ) אתה יכול לקבל שיפור אדיר בתוספת קטנה של מחיר.

לגבי , למרות שפתיחה של טאבים מרובים משפיע על כמות הזכרון שבשימוש  ולמרות שזכרון נתפס כמי שמאפשר לנו עבודה חלקה, צריכה להיות התאמה מסויימת בין כוחו של המעבד לכמות הזכרון שאנחנו משדכים לו , הרבה ומעט מעבד  מפספס את הרעיון ולא יתן תמורה טובה לכסף.

אם התקציב שלך מוגבל , עדיף לך מעבד 6 ליבות עם 16 גיגה מאשר מעבד 4 ליבות עם 32 גיגה , כמעט לכל מטרה שאפשר לחשוב עליה. 

קישור למבחן של GN . 

https://www.youtube.com/watch?v=D6RsDyMn2gY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...