חיבור כרטיס מסך של 8 פינים באמצעות כבל 6-pin - אפשרי? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור כרטיס מסך של 8 פינים באמצעות כבל 6-pin - אפשרי?

Archer

Recommended Posts

שלום.

קיבלתי לידיי כרטיס מסך מסוג r9 280x שלו שני חיבורים של שמונה פינים.

ספק הכוח שלי הוא Seasonic M12II 620 Bronze. הוא הגיע עם כבל אחד של PCI-E שבסופו 6+2 פינים ועוד כבל של 6 פינים.

כלומר אם אני מחבר את שני הכבלים הללו חסרים לי עדיין 2 פינים - אם כי הכבל של ה 6 פינים כן יכול להיכנס לחיבור של ה 8, וכשניסיתי המחשב עלה והכל עבד בסדר גמור.

אני תוהה אם זה לא מסוכן או אם אני באמת יכול לנצל ככה את הכרטיס שלי, מחיפוש בגוגל מצאתי תשובות סותרות.

כמו כן מדובר בספק מודולארי והחיבורים בצד הספק הם כולם של 6 פינים, כך שאני תוהה אם הוא בכלל מתאים לעבוד עם כרטיסים כאלה (הרי מבחינת וואט נשמע שיש לו מספיק).

גם לגבי מתאמים שאפשר אולי לקנות, לא ברור לי אם זה משנה משהו בפועל או לא.

אשמח לעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

כל עוד זה לא קורס הכל בסדר, יכול להיות שהכרטיס לא יגיע למהירות הכי גבוהה שלו אבל זה דיי זניח.

ואין סכנה שהכרטיס ישרף או משהו כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אתה נותן לו פחות חשמל, איך בדיוק זה יגרום לו להשרף?
בכל מקרה לא.

פחות גידים לא אומר פחות חשמל, אלא יותר זרם פר גיד. הדרך היחידה להתמודד עם זה ברמת הנדסת הבורד זה לזהות שמחובר 6PIN ולהגביל צריכת חשמל, משהו שיופיע תוכנתית גם כטריגר. את שלושת הגידים של 12V גם ככה הוא יקבל, פשוט שני GND נוספים כחלק מתקינה.

בעקרון חיבור של 8+6, כל עוד עובד פשוט יהיה מוגבל באוברקלוקינג. אני חושב אפילו שמדובר בפיצ'ר רשמי של או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...