שדרוג מעבד או מחשב חדש? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מעבד או מחשב חדש?

Ryzor

Recommended Posts

מפרט:

i3 2100

8GB RAM

HD7970

בעקרון, אני לא אחד שמשחק הרבה, אבל כשאני משחק במשהו חדש לעיתים זה עובד על הפנים גם בהגדרות הכי נמוכות.

הבנתי שהכרטיס מסך שלי עוד סבבה, אבל המעבד כבר חלש מאוד.

לעיתים גם בשימוש רגיל המחשב מראה איטיות די מורגשת.

עכשיו השאלה היא - האם שווה לנסות לשדרג אותו?

אולי לקנות אחד משומש, או שאולי כבר ללכת על שילוש חדש?

אני יכול גם לקנות מחשב חדש, אבל לא יודע עד כמה זה קריטי לי כרגע, זה יהיה הכי מומלץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i5 + HD7970 היה מסוגל עד השנה להריץ את רוב המשחקים חדשים (טריפל A) בצורה סבירה בהגדרות נמוכות או בינוניות ב FHD.

את חלקם אני מניח שהוא עוד יהיה יכול אבל אנחנו רואים התחלה של שינוי מגמה בעקבות בעקבות כניסה של עם 6,8,12 ליבות לשוק הביתי.

בנוסף כרטיסי הגימנייג הזולים כמו RX580,GTX1660 היום הם 50%-60% יותר חזקים מהכרטיס שיש לך.

גם כמות הזיכרון שיש לך מתחילה להיות גבולית.

אם אתה ממש לא רוצה להשקיע אפשר ללכת על יד שניה ,מעבד i7 + כרטיס חדש (או משומש) + 8 גיגה נוספים.

נראה לי יצא לך באזור ה 1000 שקל (אולי פחות אם תמצא דיל טוב על כרטיס מסך ביד שניה).

אם תקנה שילוש חדש אז זה יעלה בסביבות 2200-2500 שקלים.

קשה להגיד כמה זמן תחזיק כל מערכת , עד ללפני שנה שנתיים שוק המעבדים די קפא במקום ואז הגיע הרייזן.

במקביל גם שוק הכרטיסים די קפא במקום עד השנה שנתיים האחרונות כי ל לא היתה שום תשובה לנווידיה והוציאה במשך שנים את אותו כרטיס תחת מיתוג השונה. עכשיו השוק כבר התחיל להשתנות, יש תחרות גם בתחום המעבדים וגם בתחום בכרטיסים ועושה רושם שגם חומרה תתחיל להתישן יותר מהר וגם דרישות של משחקים הולכים לקפוץ מדרגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין שאני משחק על 1440P.

אולי אני גם אשקול החלפת מסך, לא יודע אם זה יהיה לאותה רזולוציה או לא, אבל אולי אחליף.

בשילוש חדש התכוונתי למעבד + לוח + .

אני יודע שבזמנו הכרטיס שלי היה כרטיס דגל, ואומרים שהוא גם ביחס להיום די בסדר, הדרייברים מאז גם שיפרו אותו לא מעט בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ryzor

העניין שאני משחק על 1440P.

אולי אני גם אשקול החלפת מסך, לא יודע אם זה יהיה לאותה רזולוציה או לא, אבל אולי אחליף.

בשילוש חדש התכוונתי למעבד + לוח + זכרונות.

אני יודע שבזמנו הכרטיס שלי היה כרטיס דגל, ואומרים שהוא גם ביחס להיום די בסדר, הדרייברים מאז גם שיפרו אותו לא מעט בביצועים.

הכרטיס שלך זה לא כרטיס ל1440P, כל שידרוג יצטרך לכלול מעבד + כרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ואני לא מצפה לקבל המון FPS בהגדרות בינוניות או גבוהות..

אם אתפשר קצת ואקנה רק מעבד.. נניח i7 2600..  זה אמור יהיה להתאים?

לפעמים המחשב פשוט נתקע בדברים רגילים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס שלך הוא לא כרטיס ל 1440P נקודה.

גם כרטיסים שחזקים ממנו ב 50% הם לא בדיוק כרטיסים ל 1440P היום.

HD7970 היה עד לא מזמן כרטיס סביר להריץ משחקים בהגדרות בינוניות ב FHD וכבר יצאו משחקים שהוא בקושי מצליח להתמודד איתם.

אולי עדין יצליח להתמודד עם חלק מהמשחקים ב 1440P בהגדרות נמוכות אבל לא לעוד הרבה זמן.

אם היית משחק ב FHD אז הייתי אומר שאפשר לנסות למשוך איתו אבל ל 1440P לדעתי הוא לא מתאים בכלל.

i7 2600 עולה בערך 50$ , אתה יכול לנסות לקנות אחד ולראות אם אתה מקבל תוצאות שמספיקות לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית במחיר הזה?

אגב, במשחק COD:MW החדש, אז רק בו נתקלתי במשחקיות די רעה גם בהגדרות הכי נמוכות, בעוד בשאר המשחקים החדשים הצלחתי לשחק לא רע בהגדרות סבירות...

פשוט אני מניח שהמעבד הרבה יותר הורס במקרה הזה כי הוא באמת חלש כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זכרתי נכון , זה יותר לכיוון ה 60-70$ באלי אקספרס.

לא יודע איזה משחקים אתה משחק , אין מצב שהכרטיס הזה יריץ בצורה נורמאלית ב 1440P את  את Assassin's Creed האחרון למשל גם עם i7 ויש עוד משחקים טריפל A כאלו.

וזה ילך ויעשה יותר ויותר גרוע.

אני ממש לא חושב שצריך לשחק כל משחק באולטרה ואפילו לא ב HIGH אבל לדעתי האישית משחקים בהגדרות LOW נראים מזעזע.

שוב אם אתה טוען שהצלחת לשחק ב i3+7950  ב 1440P בצורה שמספקת אז מי אני שיגיד לך אחרת.

תנסה את ה 2600 ותראה אם זה מספק אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שאני לא משחק כל כך הרבה אז חשבתי אולי להחליף את המעבד.. כי רק במשחק הזה באמת נתקלתי במשחקיות גרועה בהגדרות הכי נמוכות אז חשבתי הוא עשה את שלו כבר..

בכל מקרה, כדאי לקנות מחשב חדש או שלחכות לדור הבא של הרייזנים וכרטיסי המסך? אומרים שיהיה הבדלים גדולים..

חלק הציעו לי לקנות שילוש ולשדרג כרטיס אחר כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכוון להחליף כרטיס אין טעם לקנות שילוש חדש.

הכרטיס שלך + i7 יכול להיות לגמרי סבבה ה FHD ברוב המשחקים אם מתפשרים על הגדרות (בחלק יותר ,בחלק פחות)

עבור 1440P לדעתי זה לא שילוב מוצלח אבל עם ההתפשריות שאתה מוכן לעשות אולי זה יכול לסחוב (לפחות חלק מהזמן).

תעשה בדיקה כשמשחק רץ , מה העומס על כרטיס מסך ומה העומס על מעבד , אם המעבד מאד מגביל אז החלפת מעבד תעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לשדרג ולא להשקיע יותר מיידי, יש לי את זה למכירה:

מעבד Intel® Core™ i7-6700K
לוח אם Gigabyte GA-Z170X- 3
קירור עוצמתי למעבד Scythe MUGEN 3 REV B
דיסק קשיח 512GB
זיכרון Ballistix Elite 16GB Kit (8GBx2) 2666

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...