רוצה לרכוש מחשב יד 2 וצריך את עזרתכם - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לרכוש מחשב יד 2 וצריך את עזרתכם

nadav1101

Recommended Posts

אהלן,

אני רוצה לרכוש מחשב גיימינג ומנסה לחסוך כמה שקלים אז שקלתי ללכת על אופציית יד 2.

רציתי לדעת אילו בדיקות אני יכול לבצע לפני שאני רוכש מחשב משומש? האם אפשר להריץ עליו בדיקות ולדעת שהרכיבים אכן תקינים?

המפרט שנתקלתי בו הוא:

מעבד - AMD® RYZEN™ 5 2600X Processor Up to 4.20GHz תומך OC, עם 12 ליבות (6 פיזיות ו6 לוגיות).
קירור למעבד - CoolerMaster™ Wraith Prism LED Edition Quiet CPU Cooler with 100mm PWM Fan and Quad Heatpipes תאורת LED בלוגו, טבעת ומאוורר.
לוח אם - GIGABYTE™ B450M-GAMING Series AM4 עם 6 יציאות USB 3.1 Gen 1 Type-A, DVI, HDMI, תושבת M.2 SSD 2280 NVMe. צ'יפסט B450 תומך GPU Armor Slot, OC, XMP, Ultra-Fast NVMe PCIe Gen3 x4 M.2 NVMe, 7.1CH HD Audio AMP-UP, RGB FUSION 2.0, Smart Fan 5, UHD Support, VR Ready, Realtek 8118 GbE LAN. לוח אם מתקדם מסדרת עם תאורת LED אדומה. ביוס מעודכן למעבדים דור שלישי.
כרטיס מסך - GIGABYTE™ Nvidia GeFORCE® GTX 1070Ti G1 GAMING® 8GB OC 3x0db Fans WINDFORCE™ Technology 256Bit 8192MB GDDR5 PCI-E DirectX®12 SLI Technology VR Ready NVIDIA Ready עם פלטת קירור אחורית BackPlate ותאורת LED .
יציאות - HDMI 2.0 x1 DVI x1 x3
זכרונות - KINGSTON™ HyperX Fury® RGB LED 2x8GB RAM 3200MHz CL15 XMP2.0 16GB Total
דיסק - SANDISK™ PLUS Series 250GB TLC SATA III 6GB/s OS
דיסק קשיח - Western Digital™ WD® BLUE series 1TB 1000GB 7200RPM Sata III HDD
ספק כוח - SEASONIC™ M12II EVO Edition 620W Active PFC F3 80+ PLUS BRONZE Ready FULL MODULAR CABLING DESIGN 120mm Fan ספק מודולרי מלא אקטיבי חזק 620 וואט עם דירוג 80 פלוס ברונזה וכבלים שחורים.
מארז - ANTEC™ NX300 BLACK Series® Tempered GLASS Window GAMING PC Case בצבע שחור. מארז גיימרים חדש בקופסה עם כניסות USB 3.0, מיקרופון ואוזניות בחזית. חלון צד זכוכית מחוסמת לכל האורך לצפייה ברכיבים. רשת גדולה לאוורור למעלה עם פילטר מגנטי. 2 מאווררים שקטים 120mm מקדימה ובקר לדים ומאווררים - ANTEC™ PRIZM LED KIT תאורת לד איכותית בחזית המארז + מאוורר אחורי ARGB 120mm. כולל כפתור לשליטה על צבע ומצב תצוגה.

הדרישה על המחשב היא באיזור ה 3500.

דעתכם?

טיפים לקניית מחשב יד 2 יתקבלו בברכה, האם בכלל כדאי או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחר צהרים טובים וסוף שבוע רגוע (עד כמה שאפשר עם החיסול הזה של סולימני מהלילה והבטחת האירנים לנקום).

לשואל היקר,

ברמת העקרון, מדובר במחשב משומש מודרני קרי כזה שעלה על הכביש לפני כשנה-שנתיים.

שוויו, לשיטתי ולתפיסתי, צריך לעמוד על אזור מחצית ממחיר של אותם הרכיבים חדשים. ההסבר לכך מטה בהמשך.

לא ישבתי לחשב מה המחיר העדכני של כל הרכיבים הללו מהחנות בארץ/אמזון, ולכן מוטב שתעשה זאת בכוחותיך.

בדוק לאחר מכן האם המחיר המבוקש, מתכנס לסביבות חצי ממחיר של חדש. חריגה קטנה ימינה או שמאלה

זניחה, כן, נגיד וזה יצא  60%.... לא כזה מהותי. מה שחשוב הוא שלא יקרה מצב, שמבלי משים לב בשגגת חישוב

גודל המחיר תשלם כמעט כמו מחיר מוצר חדש, או אז לא עשית שום חסכון בהליך הרכש המשומש.

אחרי שתוודא כי המחיר סביר בהתאם לכלל המנחה דלעיל, מבחינת ההרכב לא ראיתי איזו שהיא בעיה והוא נראה

מחשב רציני יחסית וטוב לשמוש בייתי ומשחקים, וכל מה שתרצה ממנו מעבר.

הנסיון שלי ברכש משומש היה רובו בציוד ישן וזול, במחיר עשרות/מאות שקלים פר פריט, ולכן הסכון בכל רכש

כזה היה קטן (למשל רק מודול זכרון). כמו כן קל היה לי לבדוק פריט בודד, שכן יש סט סדור של בדיקות שיכולתי להעבירו

ואם עבר אותן היה תקין. מנגד ברכישת מחשב קומפלט הדבר קשה יותר ומצריך כאמור הרצת כמה וכמה סטים של בדיקות

בכדי לעבור על כל החלקים המהותיים. יחד עם זאת היה ותרצה לבצע בדיקת שפיות קונקלוסיבית, נסה להריץ

3d Mark Firestrike משך כחצי שעה בלופ תוך שברקע רץ ניתור after burner וודא שהכל עובד חלק,

ללא קריסות או תקיעות ושהטמפ' סבירות ומקובלות בעבודת המחשב והכרטיס מסך. אם שרד חצי שעה והכל נראה סביר

כנראה שהמחשב תקין. לקינוח הרץ כלי crystal disk info  לבדיקת תקינות הכוננים הקשיחים של המחשב.

שני אלו ביחד יספקו נקודת מוצא סבירה להלבנה עקרונית של המחשב. שים לב שזה לא מבטיח שיעלה על תקלה חמקמקה

מהסוג שתראה אותה אחרי כמה ימי עבודה עליו, את זה אי אפשר למנוע בבדיקה של חצי שעה.

מה שיכול להפחיד זו תקלה מסוג intermittent קרי זו שמתרחשת פעם ב.. באקראיות . כדי לעלות עליה אין מנוס מאשר לחיות

עם המחשב לזמן מה, עד שנתקלים בה. זה הסיכון העקרוני בתחום הזה של חומרת מחשבים משומשת

ולכן חובה לייצר חסכון ברור במחיר של רכש המשומש, לעומת מחיר החדש, על מנת לגלם את אותו הסכון המוזכר.

לכן ציינו מעלה בפוסט קו מנחה - שהוא סביבות חצי ממחיר חדש. להשתדל לא לשלם מעבר.

במידה ומדובר ברכש מחשב מגורם מוכר ואמין עבורך כמו קרוב משפחה, חבר טוב או קולגה לעבודה,

קרי שאין כל חשש שמסתירים משהו בעסקה, הדבר בהחלט יכול להרגיע הרבה יותר ואני מקווה שזה המצב.

ככל שישנן עוד שאלות, בשמחה רבה שאל ונשתדלה לסייע הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אחר צהרים טובים וסוף שבוע רגוע (עד כמה שאפשר עם החיסול הזה של סולימני מהלילה והבטחת האירנים לנקום).

לשואל היקר,

ברמת העקרון, מדובר במחשב משומש מודרני קרי כזה שעלה על הכביש לפני כשנה-שנתיים.

שוויו, לשיטתי ולתפיסתי, צריך לעמוד על אזור מחצית ממחיר של אותם הרכיבים חדשים. ההדבר לכך מטה בהמשך.

לא ישבתי לחשב מה המחיר העדכני של כל הרכיבים הללו מהחנות בארץ/אמזון, ולכן מוטב שתעשה זאת בכוחותיך.

בדוק לאחר מכן האם המחיר המבוקש, מתכנס לסביבות חצי ממחיר של חדש. חריגה קטנה ימינה או שמאלה

זניחה, כן, נגיד וזה יצא  60%.... לא כזה מהותי. מה שחשוב הוא שלא יקרה מצב, שמבלי משים לב בשגגת חישוב

גודל המחיר תשלם כמעט כמו מחיר מוצר חדש, או אז לא עשית שום חסכון בהליך הרכש המשומש.

אחרי שתוודא כי המחיר סביר בהתאם לכלל המנחה דלעיל, מבחינת ההרכב לא ראיתי איזו שהיא בעיה והוא נראה

מחשב רציני יחסית וטוב לשמוש בייתי ומשחקים, וכל מה שתרצה ממנו מעבר.

הנסיון שלי ברכש משומש היה רובו בציוד ישן וזול, במחיר עשרות/מאות שקלים פר פריט, ולכן הסכון בכל רכש

כזה היה קטן (למשל רק מודול זכרון). כמו כן קל היה לי לבדוק פריט בודד, שכן יש סט סדור של בדיקות שיכולתי להעבירו

ואם עבר אותן היה תקין. מנגד ברכישת מחשב קומפלט הדבר קשה יותר ומצריך כאמור הרצת כמה וכמה סטים של בדיקות

בכדי לעבור על כל החלקים המהותיים. יחד עם זאת היה ותרצה לבצע בדיקת שפיות קונקלוסיבית, נסה להריץ

3d Mark Firestrike משך כחצי שעה בלופ תוך שברקע רץ ניתור MSI after burner וודא שהכל עובד חלק,

ללא קריסות או תקיעות ושהטמפ' סבירות ומקובלות בעבודת המחשב והכרטיס מסך. אם שרד חצי שעה והכל נראה סביר

כנראה שהמחשב תקין. לקינוח הרץ כלי crystal disk info  לבדיקת תקינות הכוננים הקשיחים של המחשב.

שני אלו ביחד יספקו נקודת מוצא סבירה להלבנה עקרונית של המחשב. שים לב שזה לא מבטיח שיעלה על תקלה חמקמקה

מהסוג שתראה אותה אחרי כמה ימי עבודה עליו, את זה אי אפשר למנוע בבדיקה של חצי שעה.

מה שיכול להפחיד זו תקלה מסוג intermittent קרי זו שמתרחשת פעם ב.. באקראיות . כדי לעלות עליה אין מנוס מאשר לחיות

עם המחשב לזמן מה, עד שנתקלים בה. זה הסיכון העקרוני בתחום הזה של חומרת מחשבים משומשת

ולכן חובה לייצר חסכון ברור במחיר של רכש המשומש, לעומת מחיר החדש, על מנת לגלם את אותו הסכון המוזכר.

לכן ציינו מעלה בפוסט קו מנחה - שהוא סביבות חצי ממחיר חדש. להשתדל לא לשלם מעבר.

במידה ומדובר ברכש מחשב מגורם מוכר ואמין עבורך כמו קרוב משפחה, חבר טוב או קולגה לעבודה,

קרי שאין כל חשש שמסתירים משהו בעסקה, הדבר בהחלט יכול להרגיע הרבה יותר ואני מקווה שזה המצב.

ככל שישנן עוד שאלות, בשמחה רבה שאל ונשתדלה לסייע הלאה.

קודם כל תודה רבה על ההשקעה בתשובה, מעריך את זה מאוד.

לאחר בדיקה, מחשב כזה כחדש עולה בסביבות ה 1000 שקל יותר (אפשר אפילו להוזיל אם קונים חלקים מאמאזון).

כלומר, הגעתי למסקנה שכרגע העסקה אכן לא משתלמת לי.

כנראה ששוק היד 2 הוא מאוד בעייתי גם מבחינת המחירים שמציעים וגם מבחינת השקט הנפשי שלי.

תודה רבה על העזרה, כנראה שאלך על מחשב חדש בתוספת של כמה גרושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעמת אותם עם הנתונים, חלק מהמוכרים מגיבים יפה וחלק מתעצבנים.

לפני כחצי שנה שאני חיפשתי מחשב משומש מישהו הציע על מחשב 2900 שקל ואחרי שהסברתי לו שאני לא מוכן לשלם מחיר מדף סיכמנו על 1000 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...