חיבור חשמל 4PIN בלוח האם - חובה? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור חשמל 4PIN בלוח האם - חובה?

huber

Recommended Posts

שלם חברים.

רכשתי את הלוח הם הבא:

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-X570-GAMING-PRO-CARBON-WIFI

הרכבתי את המחשב ועל הלוח היו 2 חיבורי מתח ל CPU, אחד 8PIN ואחד 4PIN. לצערי הספק שלי מודולרי ולא מצאתי את הכבל של ה 4PIN. בבדיקה ראשונית גם בחיבור של 8PN בלבד המחשב עולה ועובד בדיקת מאמץ. השאלה היא אם כך למה נועד ה שני והאם הוא חיוני?

תודה מראש.

הנה קישור למדריך ההפעלה של הלוח:

https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7B93v1.2.pdf

1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושש שמסיבה כלשהי אתה תאלץ לספק יותר מ-384W של חשמל לתוך התושבת, אז כן (סביר להניח שתתאמץ להגיע לחצי מזה).

כמובן שמעשית התשובה היא שמעבד שכזה יכול לחיות אפילו על חיבור 4PIN בודד. אבל כן, 8PIN בלבד זה הרבה מעל ומעבר, אף רכיב במערכת שלך לא דורש ולא זקוק לכך שגם 4PIN יחובר בלוח. זה תוספת שמיועדת בעיקר לשימוש עם 3950X וגם זה תחת כבדה.

משום מה יצרניות AIB חושבות שלתקוע עוד מחברים לא נחוצים לחשמל בלוחות אם וכרטיסי מסך הופך את המוצרים שלהם למתקדמים יותר.

בלוחות למשל הסיפור שונה, שם יש שני מחברי 8PIN וכל אחד מהם מוביל חשמל לחצי אחר של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשת הדעות חלוקות בכל נושא.

אלא אם יצרן הלוח מציין במפורש שחובה לחבר את שקע העזר הזה (בכלל או בנסיבות מסוימות כמו OC ו-OC קיצוני בפרט, כי נניח שמערכת החשמל בלוח מתוכננת ככה שחייבים אותו) או נתקלים בבעיות יציבות של המערכת, אני לא רואה טעם להתעקש על זה.

כפי שהסביר ליאור, מעבד כמו ה-3800X לכשעצמו לא מתקרב אפילו לצריכת ההספק שמסוגל לספק חיבור ה-4+4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעות חלוקות כשלא מבינים בנושא :). יש שם תגובות משתמשים הזויות ושגויות לחלוטין.

מבין כל הלוחות שאצלי שיש להם מעל לחיבור אחד (4 כאלה מיצרניות שונות), יש בדיוק... 0 מהם שמבקשים חיבור שני. 

בכלל, מבין כל לוחות האם שאצלי (20~) כרגע בכל הפלטפורמות מלבד , אין לוח אחד שדורש מעל לחיבור 8PIN בודד על מנת לעבוד בצורה מושלמת.

החיווי החשמלי במחברים האלה בלי יוצא מן הכלל עובד באופן טורי, הם מחוברים סריאלית, אין כל משמעות לוגית ברמת הבורד לשימוש בחיבורים נוספים - אפילו ב- הרעבה.

אם אני ממש חייב לתת דוגמאות ללמה שמן לא מתערבב עם מים, יש אצלי כרגע Xtreme שעובד על מחבר בודד עם 3900X ומבצע מטלות כבדות לעיתים, ועוד מערכת אחת עם Taichi על פלאג אחד עם 3700X שמבצע פה ושם מטלות אחרות. אני יכול בשביל הספורט לחבר DMM רק בשביל לראות שהכל שם סלע, אבל מרגיש לי טיפשי לתת למחבר שמדורג ע"פ תקן לספק 384W ופיזית מסוגל 420W ויותר לעשות בדיקה שכזאת, זה זלזול באינטליגנציה.

בכלל, לאורך כל הבחינות שעשיתי עם ספק כח HX1050 שעד לא מזמן השתמשתי בו במשך 9 השנים האחרונות באתר, לא עשיתי שימוש ביותר מפלאג 8PIN בודד אחד - בכל הלוחות (40+) לאורך כל הבחינות (2011-2019). לאחרונה עברתי לספק כח אחר שיש לי ממנו שני פלאגים רק כדי שאוכל לבחון פשוט כי לוגית, ברמת הבורד, כח מכל מחבר הולך לאיזור שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד זה מעבד, הוא לא יכול להיות אחראי לצריכת חשמל שלא שייכת לו (דיסקים קשיחים, PCIE וכו). עם 384W בתקן של 8PIN השמים זה הגבול, צריכת חשמל טיפוסת של 3950X במאמץ של רינדור (בלנדר \ C4D) עומדת על איזור 200W. אתה רחוק מלהפחיד את החיבור הזה ואת ספק הכח שמחובר אליו. זה כמה פאקינג מרווח יש בחיבור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...