שידרוג כרטיס מסך למחשב וותיק וטוב - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג כרטיס מסך למחשב וותיק וטוב

GalaRum

Recommended Posts

שלום מומחים,

לפני כמעט 7 שנים קניתי מחשב שולחני אחרי מחקר והתלבטות ארוכה, גם על דפי הפורום הזה.

השקעתי בזמנו, והמכונה עדיין עובדת יפה, זה המפרט שלה:

Operating System :  7 Ultimate 64-bit SP1
CPU:  Intel i7 3770 @ 3.40GHz    22nm Technology
RAM:    16.0GB Dual-Channel @ 665MHz
Motherboard:    Gigabyte Technology Co. Ltd. H77-D3H (Intel i7-3770 CPU @ 3.40GHz)
Graphics
    DELL U2312HM (1920x1080@60Hz)
    2047MB NVIDIA GTX 660 Ti (Gigabyte)
Storage
    119GB M4-CT128 M4SSD2 SCSI Disk Device (SATA (SSD))

1863GB ST2000DL 003-9VT166 SCSI Disk Device (SATA )

Tower + PSU: Fractal Design Define R3 + Seasoniv S12II-520W

שימושים אז והיום, גיימיניג צנוע ולא תחרותי ועריכת ווידאו לא מקצועית (Premiere, DaVinci Resolve )

אני בשל לשדרוג, אבל לא מעוניין להרכיב מחשב חדש, הנחתי שהרכיב הבודד שייתן לי את השיפור המשמעותי ביותר יהיה כרטיס המסך. ומעבר לWIN 10 , הנחה נכונה?

אני מעוניין להשקיע בכרטיס שילווה אותי תקופה, גם אם בעתיד אבנה סביבו מחשב טוב יותר,

המסך הנוכחי הוא 1080P וזה מספק כרגע. בעתיד אולי יתווסף מסך מודרני יותר. גם מבחינת רזולוציה וגם טווח דינמי.

ההתלבטות, האם הנחות המוצע נכונות, וכדאי להשקיע בכרטיס מודרני וחדש?

ובאיזה? שגם:

א. ייצר שיפור משמעותי

ב. ישרת בכבוד צרכים עתידיים

ג. יתאים לחומרה הקיימת (הספק, חיבורים, מקום פיזי)

נגיד, האם GEFORCE 2070 SUPER הוא בחירה טובה? - גם מבחינת ביצועים מול מחיר.

(לא בטוח לגבי ההספק, לא מפרטת צריכה ספציפית לכרטיס אבל כן דורשת ספק כולל של 650W.)

או שאני טועה ונכון להסתפק בכרטיס משומש מכמה דורות אחורה.

2 נקודות

- אשמח  להריץ יום אחד את red dead R 2 ו CyberPunk 2077 באיכות טובה

- בזמנו השאלתי מחבר 1070 ו witcher 3 עבד סביר פלוס.

תודה לעונים!

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ על כרטיס משומש. אי אפשר לדעת מה הוא עבר ואם נעשתה המרצה(אוברקלוק) ולמה בדיוק נמכר.

עם תקציב עד 1000ש"ח מומלץ gtx1660

עם התקציב עד 1500ש"ח מומלץ rtx2060.

לפי אתר היצרן ספק של 500W יספיק.

לכרטיסים כניסות יעודיות למתח מהספק חלקם 8פין חלקם 6פין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- 2060 הוא גבול היכולת של הספק שלך. הייתי הולך עליו וקונה מתאמים לספק אם צריך כדי לספק מתח לכרטיס מסך הזה.

במאמץ הכרטיס יצרוך כ-160w ושאר המחשב כ-120w אז אתה ממש לא חוצה שום גבולות בצריכת ההספק מספק הכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dorban3

ה-RTX 2060 הוא גבול היכולת של הספק שלך. הייתי הולך עליו וקונה מתאמים לספק אם צריך כדי לספק מתח לכרטיס מסך הזה.

במאמץ הכרטיס יצרוך כ-160w ושאר המחשב כ-120w אז אתה ממש לא חוצה שום גבולות בצריכת ההספק מספק הכח.

הבנתי, תודה,

האם אני מסתכן אם אבחר  2060 Super  ?

אלה הנתונים מהאתר של nvidia:

Graphics Card Power (W) 175

550 Recommended System Power (W)3
לפי החשבון שהצגת למעלה אני עדיין הרבה מתחת ל 520W

והאם יש המלצה ליצרן ודגם מסויימים? יש לי העדפה לא מוסברת ל- אבל ממש לא מחייבת
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תיהיה שום בעיה עם הספק שלך לאף אחד מהכרטיסים פה , המערכת שלך לא תעבור לדעתי את 400W גם עם RTX 2060 Super

יש באינטרנט מחשבונים לצריכת חשמל , אתה יכול לבדוק שם צריכה משוערת.

ה 2060 כרטיס שגדול בכמה מידות על המחשב שלך ולדעתי זה ביזבוז כסף.

גם תיהיה הגבלה מסוימת של המעבד אבל שיותר חשוב זה שהמסך שלך מוגבל ל 60HZ ככה שהכרטיס נותן תפוקה שאתה בכלל לא יכול לראות אותה.

RTX 2060 זה כרטיס ל 144HZ 1080P או כרטיס ל 1440P.

לדעתי גם אין טעם לקנות RTX2060 רגיל. הכרטיס הכי חזק שהייתי קונה למערכת שלך זה 1660TI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לא תיהיה שום בעיה עם הספק שלך לאף אחד מהכרטיסים פה , המערכת שלך לא תעבור לדעתי את 400W גם עם RTX 2060 Super

יש באינטרנט מחשבונים לצריכת חשמל , אתה יכול לבדוק שם צריכה משוערת.

ה RTX 2060 כרטיס שגדול בכמה מידות על המחשב שלך ולדעתי זה ביזבוז כסף.

גם תיהיה הגבלה מסוימת של המעבד אבל שיותר חשוב זה שהמסך שלך מוגבל ל 60HZ ככה שהכרטיס נותן תפוקה שאתה בכלל לא יכול לראות אותה.

RTX 2060 זה כרטיס ל 144HZ 1080P או כרטיס ל 1440P.

לדעתי גם אין טעם לקנות RTX2060 רגיל. הכרטיס הכי חזק שהייתי קונה למערכת שלך זה 1660TI.

ממש לא מסכים איתך בהיבט הביצועים

בוודאי שהמעבד מגביל את הכרטיס במידה מסוימת אבל הוא בכלל לא ירגיש את זה כי בכל מקרה הוא יקבל מינימום 60 FPS

מכיוון שהכרטיס נרכש לכמה שנים קדימה בוודאי שאתה רוצה שהוא יעבור כיום את ה60 FPS כדי שהוא יוכל לתת ביצועים טובים גם עוד שנתיים שלוש מהיום לכל הפחות

לכותב הפוסט, מזמין אותך לקרוא את המאמר הבא:

https://www.techspot.com/review/1526-intel-4th-gen-core-i7-vs-8th-gen/

אומנם המעבד קצת יותר חזר משלך אבל המסקנה שם ברורה. במידה ותקציבך מוגבל אין שום בעיה לשדרג רק את הכרטיס מסך

אישית שידרגתי לאחרונה מחשב של 4770K מ gtx 780 ל 5700 ואני מאוד מרוצה מהתוצאות. עשה הבדל משמעותי. מאמין שאצלך השיוני יהיה גדול הרבה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום הגיון לקנות היום כרטיס היום לעוד 2-3 שנים כשאתה לא יכול לנצל אותו כרגע.

בטח ובטח לא כרטיס שעולה בסביבות 2000 שקל כשעוד שנתיים שלוש כרטיס חזק עם אותם ביצועים יעלה פחות מחצי מזה.

ציטוט של chaikr

אישית שידרגתי לאחרונה מחשב של 4770K מ gtx 780 ל 5700 ואני מאוד מרוצה מהתוצאות. עשה הבדל משמעותי. מאמין שאצלך השיוני יהיה גדול הרבה יותר

במידה וגם אתה משחק על מסך 1080P עם 60HZ , אלא אם קנית את הכרטיס שלך במבצע BF ב KSP , אז עשית לדעתי שטות גמורה.

בטח שאתה רואה שינוי מ GTX 780 ,זה לא המדד. כרטיס שעולה היום כמעט חצי מ 5700 היה נותן לך בפועל אותה תוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אין שום הגיון לקנות היום כרטיס היום לעוד 2-3 שנים כשאתה לא יכול לנצל אותו כרגע.

בטח ובטח לא כרטיס שעולה בסביבות 2000 שקל כשעוד שנתיים שלוש כרטיס חזק עם אותם ביצועים יעלה פחות מחצי מזה.

במידה וגם אתה משחק על מסך 1080P עם 60HZ , אלא אם קנית את הכרטיס שלך במבצע BF ב KSP , אז עשית לדעתי שטות גמורה.

בטח שאתה רואה שינוי מ GTX 780 ,זה לא המדד. כרטיס שעולה היום כמעט חצי מ 5700 היה נותן לך בפועל אותה תוצאה.

לא מסכים איתך באף אחת מהטענות שלך...

יש ערך מורגש (גם אם לא גדול) בלהריץ משחק עם FPS שגבוה מ60 למרות שהמסך תומך/מוגבל רק ל 60Hz ככה שאתה כן מנצל אותו

מוזמן להסתכל בסרטון של LTT

לא המלצתי לו לקנות כרטיס ב2000 ש"ח רק שיתפתי מניסוני (כמובן שקניתי במבצע של KSP)

לטעמי לטווח הארוך יש הרבה הגיון בלקנות כרטיס מסך שלכאורה נראה OVERKILL

הדוגמה הכי רלוונטית שאני יכול לחשוב עליה היא מ2016 של קניית 1070 לעומת קניית 1060 ושדרוג למחליף שלו 1660

מחיר 1070 בהשקה 379USD

מחיר 1060 בהשקה 250USD

מחיר 1660 בהשקה 289USD (הכל מחירי MSRP לצורך הפשטות)

בוא נגיד שבאפס טרחה אתה גם מוכר את ה1060 הישן שלך ב-80USD (בדיקה זריזה בEBAY), והטרחה היא לא אפס...

איך אתה מבחינת ביצועים?

relative-performance_1920-1080.png

יכולת כבר ב2016 לקבל את אותם ביצועים שקיבלת מהכרטיס החדש ב2019...

ניתן להעלות את הטיעון שכרטיס חדש יותר יש לו אולי איזה חדשה שרלוונטית לשוק שלא תרצה לפספס, לא חושב שזה המקרה

אני רואה בזה הרבה היגיון, בטח כשאתה לא צריך להסביר לאישתך למה כל שנה אתה צריך לשדרג את המחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם,

קנייה של מסך עומדת על הפרק, אבל לא בעתיד הקרוב,
אבל האמת, בלי קשר למסך הנוכחי, בעבודות ווידאו (עריכה , צבע, אפקטים ב- DaVinci Resolve) פלייבק ב 1080P 60HZ מספק אותי בהחלט,
וה GPU עובד קשה על רינדורים כדי לייצר משהו קרוב לתצוגה בזמן אמת מחומר גלם שהוא או אפילו 6K.

בדומה למאמר המעניין שהצגת למעלה, מהתייעצות עם מי שעובד על התוכנה הזו לפרנסתו שידרוג כרטיס מסך ישפר את הביצועים יותר משידרוג מעבד.

עוד אפשר ללמוד כאן:
https://www.richardlackey.com/davinci-resolve-system-requirements-a-reality-check/#buying-a-new-gpu-for-davinci-resolve

אבל אני לא עובד הרבה בבית על ווידאו בצורה מיקצועית, ולכן לא במרוץ חימוש חומרה, ואני לא מחליף חומרה כל שנתיים, המחשב המדובר לא עבר אף שידרוג 7 שנים.

גם מתוך ניסיון לצמצם צריכה.

בקיצור - מחפש כרטיס מסך שיתפקד בתוך החומרה הקיימת, וייתן שיפור משמעותי גם היום וגם לטווח היותר ארוך.

מקווה שאני ברור :)

אני חושב ללכת על ה- GTX 2060 ,

כשהתחלתי לחקור עוד חשבתי על ה- GTX 2070 אבל כנראה שהוא באמת לא מצדיק את ההפרש כרגע.

האם יש לכם המלצה ליצרן ודגם מסויימים? יש לי העדפה לא מוסברת ל- Gigabyte אבל ממש לא מחייבת.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

הדוגמה הכי רלוונטית שאני יכול לחשוב עליה היא מ2016 של קניית 1070 לעומת קניית 1060 ושדרוג למחליף שלו 1660

מחיר 1070 בהשקה 379USD

מחיר 1060 בהשקה 250USD

מחיר 1660 בהשקה 289USD (הכל מחירי MSRP לצורך הפשטות)

סידרה 10XX היתה חריג מבחינת כמות הזמן שהיא החזיקה בשל חוסר תחרות באותה תקופה.

שנית הדוגמא שלך לא מתאימה אתה משווה דור אחד קדימה לדור אחד אחורה , כרטיס ל 2-3 מדובר על יותר מדור אחד של כרטיסים.

תעשה את ההשוואה של 980 ל 1660 רגיל , תשווה ביצועים ומחיר MRSP ואז תגיד לי מה המסקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

סידרה 10XX היתה חריג מבחינת כמות הזמן שהיא החזיקה בשל חוסר תחרות באותה תקופה.

שנית הדוגמא שלך לא מתאימה אתה משווה דור אחד קדימה לדור אחד אחורה , כרטיס ל 2-3 מדובר על יותר מדור אחד של כרטיסים.

תעשה את ההשוואה של 980 ל 1660 רגיל , תשווה ביצועים ומחיר MRSP ואז תגיד לי מה המסקנה.

זורם עם ההשוואה שלך אם כי זה לא מה שהצעתי וגם לא מה שכותב הפוסט התכוון (סדרה 8 לעומת סדרה 7 שהיא יותר פרקטית מבחינת עלות תועלת וגם מה שהוא חשב עליו)

מחיר 960 בהשקה 200USD

מחיר 980 בהשקה 550USD

מחיר 1660 בהשקה 289USD 

קצת קשה למצוא גרף מוצלח אבל בגדול ה1660 נותן ביצועים עדיפים בסדר גודל של 5%...

הכלל אצבע עדיין תקף לדורות כרטיסים של NVIDIA:

8(X+1)7=(X+2)6=(x)

כלומר אם קנית כרטיס מסדרה 8 במקרה הזה שילמת פרמיה של 15% וקיבלת כרטיס ל5-7 שנים עם ביצועים סבירים. לטעמי אופציה הגיונית בהחלט

יכול להגיד לך מניסיון אישי שהבחירה של 780 מול 770 הצדיקה את עצמה לחלוטין ואיפשרה לי לסחוב אותו לעוד שנה שנתיים לפחות. כשיש משכנתא וילדים קשה מאוד (מאוד מאוד...) להצדיק הוצאות גדולות כאלה. ככל שמושכים את הזמן אפשר (לנסות) להצדיק קניות גדולות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

הכלל אצבע עדיין תקף לדורות כרטיסים של NVIDIA:

8(X+1)7=(X+2)6=(x)

כלומר אם קנית כרטיס מסדרה 8 במקרה הזה שילמת פרמיה של 15% וקיבלת כרטיס ל5-7 שנים עם ביצועים סבירים. לטעמי אופציה הגיונית בהחלט

יכול להגיד לך מניסיון אישי שהבחירה של 780 מול 770 הצדיקה את עצמה לחלוטין ואיפשרה לי לסחוב אותו לעוד שנה שנתיים לפחות. כשיש משכנתא וילדים קשה מאוד (מאוד מאוד...) להצדיק הוצאות גדולות כאלה. ככל שמושכים את הזמן אפשר (לנסות) להצדיק קניות גדולות...

תודה,

אני מזדהה עם מה שאתה כותב,

אז לפי ההיגיון הזה היית ממליץ אפילו על ה GTX 2070 ? ב-100$ יותר, 15% ~ שיפור בביצועים?
או שזה כבר OVER-KILL X2 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של GalaRum

תודה,

אני מזדהה עם מה שאתה כותב,

אז לפי ההיגיון הזה היית ממליץ אפילו על ה GTX 2070 ? ב-100$ יותר, 15% ~ שיפור בביצועים?
או שזה כבר OVER-KILL X2 ?

עשיתי סקר שוק קטן

אם אתה קונה בארה"ב וזה באמת 500$ יש מצב ששווה להשקיע 

ממה שבדקתר המחירים בארץ לא משקפים את המחירים בחו"ל...

המחירים של בארץ גבוהים בצורה לא פורפורציונלית

לטעמי המינימום צריך להיות כל 2060 שהוא עם קרור יעודי (לא FE) למשל:

https://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=26NRL7HPX7OC

או 2060 עם יעודי:

https://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=VCG20608SDFPPB

ה2070 שווה בביצועים ל2060S ולטעמי ה2070S כבר יקר מאוד בארץ

אם אתה קונה בארץ מומלץ מאוד לקנות באילת ולחסוך כסף

כמו שאמרתי קודם, אישית קניתי את ה5700 במבצע מטורף בKSP שהוריד את המחיר ל1350

אבל במחירים של היום בארץ הוא פשוט לא משתלם, אתה מוסיף 50 שקל ומקבל את 2060S ששווה 50$ יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...