חיבור כונן נייד שנקנה באיביי כOPEN BOX - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור כונן נייד שנקנה באיביי כOPEN BOX

SPONER

Recommended Posts

קניתי מאביי https://www.ebay.com/itm/SanDisk-Wireless-USB-Flash-Drive-Smart-WIFI-Connect-Media-SDWS1-32GB-64GB/113920593102?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=414201767258&_trksid=p2057872.m2749.l2649

אני מבין שמסוכן לחבר למחשב התקן שאין לי מושג מה מקורו .

בהתכתבות עם אחד המשתמשים בעבר בעניין :

הוצע לי  לבטל AUTORUN ולבצע פרמוט לכונן  - וכל עוד אינני לוחץ על אחד הקבצים (במידה ויש) בכונן , הכל בסדר.

ההתכבות הייתה לפני כמה שנים אולי דברים השתנו .

מה אתם מציעים לי לעשות ?

תודה רבה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך סיבה לחשוד שאולי שתולה בכונן איזו נוזקה, תעלה ממדיית ההתקנה של תיכנס לסביבת ה-Recoveryc ותמחק את כל המחיצות דרך Diskpart.

אם אתה לא מרגיש הכי בנוח בשורת הפקודה או בתהליך שתארתי לעיל תוריד ותריץ את GParted Live (או תיצור סביבת PE) ותמחק את המחיצות הקיימות.

הרעיון זהה בכל האפשרויות הנ"ל, לא לאפשר לכונן החיצוני גישה ישירות למערכת ההפעלה הראשית שלך.

ואם אין לך חשד מיוחד לכוונה זדונית מצד המוכר, חבר את הדיסק למחשב, כנס לניהול הדיסקים, תמחק את כל המחיצות ואז תיצור מחיצה או מחיצות מחדש ותפרמט אותן למערכת הקבצים שאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

אם יש לך סיבה לחשוד שאולי שתולה בכונן איזו נוזקה, תעלה ממדיית ההתקנה של Windows תיכנס לסביבת ה-Recoveryc ותמחק את כל המחיצות דרך Diskpart.

אם אתה לא מרגיש הכי בנוח בשורת הפקודה או בתהליך שתארתי לעיל תוריד ותריץ את GParted Live (או תיצור סביבת Windows PE) ותמחק את המחיצות הקיימות.

הרעיון זהה בכל האפשרויות הנ"ל, לא לאפשר לכונן החיצוני גישה ישירות למערכת ההפעלה הראשית שלך.

ואם אין לך חשד מיוחד לכוונה זדונית מצד המוכר, חבר את הדיסק למחשב, כנס לניהול הדיסקים, תמחק את כל המחיצות ואז תיצור מחיצה או מחיצות מחדש ותפרמט אותן למערכת הקבצים שאתה צריך.

היי,

האם באפשרויות  1  אני מעלה ממדיית התקנה ומחבר את הכונן הנייד למחשב  , ובגלל שמערכת ההפעלה לא עלתה עדיין אני לא אדבק?

אגב אם יש בכונן קבצים חשובים לכונן עצמו , אני יכול לשחזר אותם (כונן רשת)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוגן באופן יחסי. תלוי בסוג התוכנה הזדונית. אם זה Ransomware או איזו Rootkit די משוכללת היא יכולה להדביק את כל הכוננים המחוברים. אם אתה חושד שיש בכונן משהו כזה, תנתק את הכוננים מהמחשב לפני שאתה עולה ממדיית ההתקנה/מדיית Live כלשהי (והייתי אומר שאם אתה חושד שזה מה שיש בכונן, אז אל תתעסק עם זה בכלל).

ציטוט של SPONER

אם יש בכונן קבצים חשובים לכונן עצמו , אני יכול לשחזר אותם (כונן רשת)?

לא בטוח שהבנתי את השאלה. אם הכונן זקוק לדרייבר או לתוכנה כלשהם כדי לעבוד, סביר להניח שתוכל להוריד אותם מאתר היצרן אחרי שתמחק את כל התוכן שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

מוגן באופן יחסי. תלוי בסוג התוכנה הזדונית. אם זה Ransomware או איזו Rootkit די משוכללת היא יכולה להדביק את כל הכוננים המחוברים. אם אתה חושד שיש בכונן משהו כזה, תנתק את הכוננים מהמחשב לפני שאתה עולה ממדיית ההתקנה/מדיית Live כלשהי (והייתי אומר שאם אתה חושד שזה מה שיש בכונן, אז אל תתעסק עם זה בכלל).

לא בטוח שהבנתי את השאלה. אם הכונן זקוק לדרייבר או לתוכנה כלשהם כדי לעבוד, סביר להניח שתוכל להוריד אותם מאתר היצרן אחרי שתמחק את כל התוכן שלו.

תראה אין לי חשד אמיתי לכך , אבל אין לדעת . 

כשאתה מציע לי לנתק את הכוננים המחוברים  הכוונה שלך  לכונן הקשיח במחשב? אם אעשה את זה פה באמת אהיה מוגן ? כבר החלפתי בעבר דיסק קשיח במחשב שלי.

לגבי השאלה השנייה אוקיי:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תנותק את הכונן הקשיח/SSD, או כוננים אם יש לך יותר מאחד, תהיה מוגן כי גם אם תטען תוכנה זדונית שמחפשת לעבור לשאר הכוננים במערכת היא לא תמצא כלום כי הכוננים האלה מנותקים.

כמובן שאת ניתוק הכוננים ואת חיבורם לאחר שמחקת את תוכן הכונן החיצוני יש לעשות כשהמחשב כבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...