הפסקת עדכונים ווינדוס 7, האם יש פתרון או רק לשדרג ל-10? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפסקת עדכונים ווינדוס 7, האם יש פתרון או רק לשדרג ל-10?

daniel2019

Recommended Posts

שלום

אני משתמש כבר שנים רבות בווינדוס 7
באמצע ינואר מפסיקים  את העדכונים והתמיכה לווינדוס 7
מה המשמעות של זה? והאם זה קריטי מבחינת אבטחה?
וסתם שאלה מניסיון של החברים, האם יש הבדל משמעותי בין מערכות ההפעלה מבחינת היכולת להתרגל לוינדוס 10 למי שבמשך שנים רגיל לוינדוס 7?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשמעות היא שלא יהיו יותר עידכונים למערכת ההפעלה וזה כולל גם עידוכני .

לא יודע עד כמה זה באמת קריטי אבל זה בהחלט לא אידיאלי.

לדעתי מי שלא גולש במקומות מפוקפקים ,לא מתקין תוכנות מפוקפקות ולא לוחץ על כל לינק/קובץ שנשלח לו במייל בלי לבדוק קודם מה זה לא צריך לדאוג יותר מידי.

מבחינת ההבדלים ,  זה לא מאד שונה אבל יש דברים שכנראה ישגעו אותך אם אף פעם לא השתמשת ב 10 או 8.

אני באופן אישי עד היום לא התרגלתי ב 100%  ל 10 וגם לא ל 8 לצורך העניין.

הבדלים עיקרים :

תפריט - תפריט ההתחל לא נוח ,במיוחד למי שרגיל ל-7. אפשר להתגבר ע"י התקנה של תוכנה כמו  Classic Shell/Open Shell, מה שלדעתי מאד משפר את חווית השימוש ויעזור לך להרגיש בבית.

מעבר לזה הרבה הגדרות עברו לאפלקציות מטרו מאד לא נוחות ולא תמיד אני יודע איפה למצוא את ההגדרה שאני מחפש.

הבעיה הכי גדולה שיש לי עם וינדוס 10 זה שהיא פשוט מרגלת אחריך ושולחת אינפורמציה למיקרוסופט מבלי שרוב האנשים בכלל מודעים לכך.

אפשר וממולץ לכבות פצ'רים ששולחים להם מידע ויש גם תוכנות שחוסמות דברים נוספים ברמת הרג'יסטרי.

למחשב עם חומרה ישנה שמשמש בעיקר לגלישה אפשר לדעתי להישאר עם וינדוס 7 בנתיים.

למחשבים חדשים/עדכנים יותר אז אין מנוס מלהתקין וינדוס 10.

עוד נקודה למחשבה היא שבנתיים העידכון ל 10 הוא חינמי למרות שזה לא רישמי ונראה לי שכדאי לנצל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

יש לי אפשרות לשדרג מוינדוס 7 ל10 באמצעות מייקרוספט, אלא שקראתי שהשדרוג החינמי שלהם הוא לא סתם, אלא נותן למייקרוספט מידע רב על על הפעילות שלך במחשב.

1. האם זה נכון?
2. האם זה נכון רק למי שמשדרג מ-7  ל-10 או גם מי שמתקין 10 מחדש?

יש לי אופציה לשדרג מ-7 ל-10 ואז אני מקבל רישיון ל10 בגלל שהיה לי רישיון ל 7
לכן גם כאן השאלה (בהתאם לתשובה לשאלות לעיל) האם לשדרג ל 10 ולהישאר כך או לעשות התקנה נוספת נקיה מחדש של 10?

תודה רבה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של daniel2019
יש לי אפשרות לשדרג מוינדוס 7 ל10 באמצעות מייקרוספט, אלא שקראתי שהשדרוג החינמי שלהם הוא לא סתם, אלא נותן למייקרוספט מידע רב על על הפעילות שלך במחשב.

1. האם זה נכון?
2. האם זה נכון רק למי שמשדרג מ-7  ל-10 או גם מי שמתקין 10 מחדש?

ציטוט של lompy

הבעיה הכי גדולה שיש לי עם וינדוס 10 זה שהיא פשוט מרגלת אחריך ושולחת אינפורמציה למיקרוסופט מבלי שרוב האנשים בכלל מודעים לכך.

אפשר וממולץ לכבות פצ'רים ששולחים להם מידע ויש גם תוכנות שחוסמות דברים נוספים ברמת הרג'יסטרי.

ציטוט של daniel2019
יש לי אופציה לשדרג מ-7 ל-10 ואז אני מקבל רישיון ל10 בגלל שהיה לי רישיון ל 7
לכן גם כאן השאלה (בהתאם לתשובה לשאלות לעיל) האם לשדרג ל 10 ולהישאר כך או לעשות התקנה נוספת נקיה מחדש של 10?

זה לא משנה איך תתקין את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין את אלו שלא משדרגים. מעבר לאינספור היתרונות שיש לווינדוס 10, אתה חושב שתוכל להשאר בווינדוס 7 לתמיד?

הרי מתישהו תעבור. לא תוכל להשאר על 7 לנצח. 10 הוא כאן כדי להשאר, ומוטב שתתרגל אליו כמה שיותר מוקדם.

אל תאכל את כל הלוקששוים של המתנגדים למערכת ללא התנסות עצמית בה. היא מערכת פי כמה טובה יותר בכל נושא שתבחן.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסוף נתוני טלמטריה קיים גם ב- 7 ו- 8. הוסיפה בהדרגה חלק מהמנגנונים שיש ב-Wibdows 10 גם לגרסאות קודמות, רק ששם יש פחות שקיפות לגבי סוג המידע שנאסף.

כולם אוספים היום מידע כי זה המודל העסקי. אם אתה משתמש בגוגל, פייסבוק או כל שירות "ענן"/רשת חברתית אחרת – אוספים עליך מידע ו- 10 לא יוצאת דופן בכך (או בסוג המידע שהיא אוספת). אפשר בהחלט לטעון שזה עצוב ומכעיס שהגענו ליום שבו התנהגות כזאת נחשבת מקובלת, אבל אלא אם אתה מוכן לעשות מאמץ ולצמצם באופן ניכר את חשיפתך לתאגידים בינלאומיים ולפושעי עמק הסיליקון, על הקשיים והפשרות שלרוב צריך לעשות, פרטיות היא לא הסיבה לא לעבור ל- 10.

תשתמש ב-Windows בחשבון מקומי ולא בחשבון , תבטל בהגדרות הפרטיות כל מה שלא נראה לך או תשתמש בכלים ייעודיים (כפי שכבר הוזכר כאן) כדי לצמצמם את היקף המידע שנאסף וזה בערך כל מה שאתה יכול לעשות מבלי לוותר על שימוש במוצרים/שירותים שלהם אתה כנראה רגיל.

מעבר לכך, Windows היא Windows ולדעתי מלבד שינויים קוסמטיים לא השתנה כלום. זה לא שכל תהליך העבודה או מושגים בסיסיים בחוויית המשתמש השתנו. השינוי הכי גדול הוא שמרכז הבקרה המסורתי הוחלף באפליקציה אז צריך קצת ניסוי וטעיה עד שמוצאים לפעמים משהו, אבל ממילא מומלץ להשתמש בפונקציית החיפוש (מהתפריט התחל או מאפליקציית ההגדרות) כדי למצוא את ההגדרה המבוקשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...