המלצה על כונן SSD למחשב נייד יחסית ישן (סמסונג או קרושר) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על כונן SSD למחשב נייד יחסית ישן (סמסונג או קרושר)

daniel2019

Recommended Posts

שלום

ברשותי יחסית ישן, מדגם Dell Latitude 5420

הדיסק הקשיח עושה בעיות (קריסות ומסכים כחולים, וגם ממצאי בדיקה מראים על בעיה בדיסק קשיח), ואני רוצה להחליפו לפני שיקרוס לגמרי

הדיסק שיש לי כיום הוא מכני, 500 ג'יגה, עם חיבור סאטה, אני רוצה להחליף ואם כבר להגדיל ל1 טרה.

הבנתי שהחברות היותר מומלצות זה וקרושר, ובהתאם לכך בדקתי נתונים לגביהם.

Samsung 860 QVO Series MZ-76Q1T0BW 1TB SATA III
Crucial MX500 CT1000MX500SSD1 1TB SATA III

2 הכוננים עולים אותו הדבר

לסמסונג (בדגם זה) יש 3 שנים אחריות

לקרושר יש 5 שנים אחריות

על פניו נראה דומה, יש הבדלים ביניהם? 

והאם 2 החברות באותה רמה? (א"כ יש עדיפות למוצר של 5 שנים אחריות)

אם המחשב נוטה להתחמם (ייתכן והבעיה היא בגלל הדיסק קשיח וזה ייפתר על ידי ההחלפה), יש הבדל בין הכוננים מבחינת התחממות ו/או עמידות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה מטרת החלוקה למחיצות. אם המטרה היא להאיץ את מערכת ההפעלה כפי שהיה מומלץ בימי הדיסקים הקשיחים (מיקום מחיצת המערכת ראשונה [כלומר בשולי הפלטה] כדי ליהנות ממהירות סיבוב גדולה יותר), התשובה היא לא. זה לא רלוונטי ב-.

אם המטרה היא להפריד את מערכת ההפעלה מהתוכנות, אז זה כבר עניין של העדפות ונסיבות.

אני באופן אישי לא חסיד של חלוקה למחיצות בצורה הזאת וממליץ להשתמש בכלי כמו Macrium Reflect Free כדי ליצור קובץ אימאג' תקופתי של כונן המערכת (והתוכנות) שאותו תוכל לשחזר בקלות במקרה של תקלה.ב- מומלץ להשאיר 20% מהנפח פנויים כדי לאזן את הבלאי של תאי הזיכרון. כונן של 1TB צריך להכיל עד ל-740GB של מידע. חלוקה למחיצות עלולה להקשות על ניהול הנפח: או שמשריינים מראש נפח גדול למחיצת המערכת שעלול להפוך לנפח לא מנוצל או שעלולים להגדיר מחיצה קטנה מדי שעלולה להתמלא מהר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...