עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

huber

האם מעבדי 4 ליבות עדיין רלוונטיים כיום? השוואה מעניינת

Recommended Posts

אני יודע שעדיף שאשתוק, אבל אני עוד משחק סבבה עם הi5 3450 ו1060GTX על מסך של 1200p/60hz. אני מת לשדרג, אבל לא ממש מוצא עדיין סיבה למה. המחשב מסרב להתפגר ומשחקים עדיין רצים בהגדרות גבוהות בצורה סבירה ויותר. אין לי מושג מה אעשה עם מעבד 8 ליבות, שלא לדבר על 12 ו16. ואם אני כבר משדרג אז צריך כבר להחליף מסך, אבל הדל בן ה5 שלי סבבה לגמרי.  אני מניח שהשדרוג יחכה לדור הבא של הקונסולות, כשהמשחקים לא יהיו בנויים לחומרה נכה. 

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שווארמה , האמת שבאופן בסיסי גם לי קשה להאמין שמשחקים עדכניים עובדים עם מערכת כמו שלך על הגדרות גבוהות.

אבל מניח שככל הנראה  כמוני  , אתה משחק במשחקים קצת יותר ישנים .

למרות זאת  , אני כן חושב שמעבד  3450 הוא בערך שותף סביר ל gtx 1060-3gb .

בכל מקרה, אנחנו חוזרים לנק' שבה המסך הוא צוואר הבקבוק , לו הייתי רוכש ביום שישי השחור את ה qhd@144hz שרציתי,  זה  היה מכניס אותי להוצאה של כ 10,000 ש"ח לפחות , זה היה יוצא יום שישי די אדום... 

לגבי Moon-Mage , כשאני קורא את המבחן שכבר קישרתי אליו (ראה מטה ) נוצרת אצלי תחושה  חזקה שאם היה לך מעבד חזק ב 25% כמו 6600K על 4.5 ( לעמות ה 6500 ) לא היית נאלץ להחליף מערכת לכבוד BL3 .

https://www.overclock3d.net/reviews/software/borderlands_3_pc_performance_review_and_optimisation_guide/8

4 ליבות ב 4 גה"ץ לא אמורות להגביל אותך  , גם לא במינימום  FPS  כאשר הארכיטקטורה דומה ל 6500 למעט הבדל מהותי ברוחב פס  של הזכרון . 

בגדול , כל מה ש djelectric  אמר, די מסכם את העניין.

תעדכנו אותי כשיהיה מעבד חדש שידע לייצר thumbnails מהירים ל heic ואני רץ לקנות, כי כרגע זאת המטלה הכי קשה למחשב שלי, מרגיש כמו 386 שמנסה לטעון JPEG מדיסקט,  טוען שורה שורה . 

נערך על-ידי yoavke

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תסתכלו פה על ה1% low של ה7600K
זה ממש לא רק BL3, זה כל המשחקים המודרניים.

נערך על-ידי Moon-Mage

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מה בעצם רוצים להגיד בבדיקה הזאת?

שאם תיקח מעבד מ-2015 ותשדך אותו לכרטיס הכי חזק שיצא ב-2019 עם משחקים אוהבי משאבים שנכתבו לחומרה של 2019 אז המעבד עלול קצת לצלוע?

מה החידוש פה?

מצד שני, אני עם מעבד 4C/8T שיצא ב-2013 או 2014 (4790k) ולא מרגיש צורך לשדרג. השימושים שלי לא כוללים גיימינג אבל נראה לי שעם כרטיס ביניים כלשהו אפשר לשחק איתו בלי בעיה.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בור ועם הספר - זה מראה שמעבדי 4 ליבות כיום מהווים צוואר בקבוק בלא מעט מקרים, כשמעבדי 8 ליבות לא ולא משנה ממתי המעבד. פשוט.

מזה למשל אני מסיק שכיום מאוד מאוד מומלץ כבר לא ללכת על מעבדי 4/8 כי אני מאמין שדבר דומה יקרה בקרוב למעבדים הללו (ריבוי ליבות נכנס למיינסטרים, בעתיד הלא רחוק יהיו יותר ויותר תוכנות ומשחקים שינצלו את זה, מה שאומר שבעתיד הבכלל לא רחוק גם 4/8 ליבות כנראה יהווה צוואר בקבוק).

לדעתי האישית לרכוש כיום פחות מ 6/12 ליבות, במיוחד כשיש כאלו במחירי רצפה זו טעות (ואני כמובן לא מכליל פה מחשבים LITE כגון אלו שהולכים למשרדים וכו, אלא מחשבים למשתמשים קצת יותר "כבדים" כמן רובנו פה, וכו).

נערך על-ידי huber

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם אחרי זמן כל כך קצר שמעבדי 6 ליבות נכנסו למיינסטרים הגענו למצב של 25% מהמשתמשים יש 6+ ליבות אז המצב מצויין.

אל תשכח שבערך 50%  מהמחשבים שנמכרים הם ושם היצע ה 6 ליבות קטן ויוקרתי יותר . 

QHD לעולם לא יהיה המיינסטרים,  בשלב זה או אחר השוק יוצף במסכי זולים  ואז זה ילך ויהפוך למיינסטרים  ( עם או בלי תמיכה ראויה של כרטיס המסך ) 

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

איך שזה נראה דווקא QHD 144Hz כן יהפוך למיינסטרים קודם וגם זה ייקח זמן במיוחד שצריך לקחת בחשבון קצב רענון גבוה ואת מסכי ה4K 60Hz כבר אין ממש טעם לרכוש לפחות לא למי שרגיל לשחק עם קצב רענון גבוה מאחר וה4K 144Hz שנכנסו בכלל יקרעו את הכיס בשילוב כרטיס מסך שיספק את הסחורה.

נערך על-ידי RoronoaZoro

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מה שבטוח מעבד 6/8 ליבות + HT בשילוב כרטיס מסך שהוא לא זול בכלל מומלץ למי שמתכנן לשחק על המסך הבא🤔

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כבר הגיעו ל 360hz ?

אני מת לראות מבחן עוור של נסיינים, צעירים בעלי ראיה טובה,

אשר מסוגלים להבחין בביצועים שלו לעומת מסך נגיד רק 240hz.....

ועוד מצליחים במבחן במובהקות סטטיסטית.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של nec_000

אני מת לראות מבחן עוור של נסיינים, צעירים בעלי ראיה טובה,

אשר מסוגלים להבחין בביצועים שלו לעומת מסך נגיד רק 240hz.....

ועוד מצליחים במבחן במובהקות סטטיסטית.

בינתיים יש את הסרטונים הבאים...
סיבוב ראשון

סיבוב שני(לאחר הפידבקים שהתקבלו לסרטון הראשון פה הוא הביא מבחר מעניין יותר של אנשים ומגוון רחב יותר של בדיקות).

אני מניח שבעתיד נראה את הסיבוב השלישי עם 360Hz...

נערך על-ידי RoronoaZoro

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...
Back to top button
Close
Close