האם מעבדי 4 ליבות עדיין רלוונטיים כיום? השוואה מעניינת - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מעבדי 4 ליבות עדיין רלוונטיים כיום? השוואה מעניינת

huber

Recommended Posts

אני יודע שעדיף שאשתוק, אבל אני עוד משחק סבבה עם הi5 3450 ו1060GTX על מסך של 1200p/60hz. אני מת לשדרג, אבל לא ממש מוצא עדיין סיבה למה. המחשב מסרב להתפגר ומשחקים עדיין רצים בהגדרות גבוהות בצורה סבירה ויותר. אין לי מושג מה אעשה עם מעבד 8 ליבות, שלא לדבר על 12 ו16. ואם אני כבר משדרג אז צריך כבר להחליף מסך, אבל הדל בן ה5 שלי סבבה לגמרי.  אני מניח שהשדרוג יחכה לדור הבא של הקונסולות, כשהמשחקים לא יהיו בנויים לחומרה נכה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שווארמה , האמת שבאופן בסיסי גם לי קשה להאמין שמשחקים עדכניים עובדים עם מערכת כמו שלך על הגדרות גבוהות.

אבל מניח שככל הנראה  כמוני  , אתה משחק במשחקים קצת יותר ישנים .

למרות זאת  , אני כן חושב שמעבד  3450 הוא בערך שותף סביר ל gtx 1060-3gb .

בכל מקרה, אנחנו חוזרים לנק' שבה המסך הוא צוואר הבקבוק , לו הייתי רוכש ביום שישי השחור את ה qhd@144hz שרציתי,  זה  היה מכניס אותי להוצאה של כ 10,000 ש"ח לפחות , זה היה יוצא יום שישי די אדום... 

לגבי Moon-Mage , כשאני קורא את המבחן שכבר קישרתי אליו (ראה מטה ) נוצרת אצלי תחושה  חזקה שאם היה לך מעבד חזק ב 25% כמו 6600K על 4.5 ( לעמות ה 6500 ) לא היית נאלץ להחליף מערכת לכבוד BL3 .

https://www.overclock3d.net/reviews/software/borderlands_3_pc_performance_review_and_optimisation_guide/8

4 ליבות ב 4 גה"ץ לא אמורות להגביל אותך  , גם לא במינימום  FPS  כאשר הארכיטקטורה דומה ל 6500 למעט הבדל מהותי ברוחב פס  של הזכרון . 

בגדול , כל מה ש djelectric  אמר, די מסכם את העניין.

תעדכנו אותי כשיהיה מעבד חדש שידע לייצר thumbnails מהירים ל heic ואני רץ לקנות, כי כרגע זאת המטלה הכי קשה למחשב שלי, מרגיש כמו 386 שמנסה לטעון JPEG מדיסקט,  טוען שורה שורה . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בעצם רוצים להגיד בבדיקה הזאת?

שאם תיקח מעבד מ-2015 ותשדך אותו לכרטיס הכי חזק שיצא ב-2019 עם משחקים אוהבי משאבים שנכתבו לחומרה של 2019 אז המעבד עלול קצת לצלוע?

מה החידוש פה?

מצד שני, אני עם מעבד 4C/8T שיצא ב-2013 או 2014 (4790k) ולא מרגיש צורך לשדרג. השימושים שלי לא כוללים גיימינג אבל נראה לי שעם כרטיס ביניים כלשהו אפשר לשחק איתו בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בור ועם הספר - זה מראה שמעבדי 4 ליבות כיום מהווים צוואר בקבוק בלא מעט מקרים, כשמעבדי 8 ליבות לא ולא משנה ממתי המעבד. פשוט.

מזה למשל אני מסיק שכיום מאוד מאוד מומלץ כבר לא ללכת על מעבדי 4/8 כי אני מאמין שדבר דומה יקרה בקרוב למעבדים הללו (ריבוי ליבות נכנס למיינסטרים, בעתיד הלא רחוק יהיו יותר ויותר תוכנות ומשחקים שינצלו את זה, מה שאומר שבעתיד הבכלל לא רחוק גם 4/8 ליבות כנראה יהווה צוואר בקבוק).

לדעתי האישית לרכוש כיום פחות מ 6/12 ליבות, במיוחד כשיש כאלו במחירי רצפה זו טעות (ואני כמובן לא מכליל פה מחשבים LITE כגון אלו שהולכים למשרדים וכו, אלא מחשבים למשתמשים קצת יותר "כבדים" כמן רובנו פה, וכו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אחרי זמן כל כך קצר שמעבדי 6 ליבות נכנסו למיינסטרים הגענו למצב של 25% מהמשתמשים יש 6+ ליבות אז המצב מצויין.

אל תשכח שבערך 50%  מהמחשבים שנמכרים הם ושם היצע ה 6 ליבות קטן ויוקרתי יותר . 

QHD לעולם לא יהיה המיינסטרים,  בשלב זה או אחר השוק יוצף במסכי זולים  ואז זה ילך ויהפוך למיינסטרים  ( עם או בלי תמיכה ראויה של כרטיס המסך ) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שזה נראה דווקא QHD 144Hz כן יהפוך למיינסטרים קודם וגם זה ייקח זמן במיוחד שצריך לקחת בחשבון קצב רענון גבוה ואת מסכי ה4K 60Hz כבר אין ממש טעם לרכוש לפחות לא למי שרגיל לשחק עם קצב רענון גבוה מאחר וה4K 144Hz שנכנסו בכלל יקרעו את הכיס בשילוב כרטיס מסך שיספק את הסחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להעיד שאני חווה את קוצר היד של ה-i5 4590 שלי במשחקים על 1080p, למשל ב-COD הניצול כל כך מקסימלי עד כדי שאי אפשר להריץ עוד תוכנות ברקע מבלי לסבול מנפילת פריימים קיצונית - דיסקורד למשל (בעיה מוכרת), ציינתם את BL3 אז גם הוא דוגמה, אבל גם ב-BF5 העניין הזה קורה לי מדי פעם. זה הספיק לי כדי להגיע למסקנה שאולי כדאי לעבור למחשב חדש אחרי כל כך הרבה שנים של סלידה מכך (כי פשוט לא היה צורך), וזה מגיע עוד לפני דור הקונסולות הבא שיביא איתו משחקים לא פחות תובעניים. 

אני מניח ש-4 ליבות מדורות חדשים יותר כן יצליחו להתנהל יותר טוב ממה שיש לי, ואולי הם יצליחו להכיל משחקים ישנים יותר בלי שום בעיה, אבל עידן ה-4 ליבות לגיימינג (לדעתי) כבר נגמר, המיתוג מחדש של אינטל והכניסה החוזרת של לשוק מבהירות את המצב הזה היטב, ולמען האמת, פעם המעבר ל-6 ליבות היה נראה בדיוני עבור משתמשים רבים בסגמנט הזה - היום המחירים ממש לא בשמיים כדי לא לרצות להשתדרג אחרי כל כך הרבה שנים. 

כל מה שנותר לעשות זה לראות איך מפתחים יגרמו לשאר הליבות להתאמץ קצת יותר עם מידע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני גורס כך:
מי שיש לו כרגע מחשב, ממילא, והוא במקרה 4 ליבות, ועושה את עבודתו בסדר מבחינתו של המשתמש עצמו,

ולא מבחינתו של מישהו זר.... (שימו לב לדקדקנות), 

אז שימשיך לסחוב עימו עד שה- "בסדר" כבר לא יהיה עוד בסדר עבורו אישית ופרטית.

מנגד, מי שקונה היום מחשב חדש, מחשב רציני כן - לא מחשב למזכירה במשרד, היום המינ' שבמינ' זה מעבד 6 ליבות

מודרני עם HT. לטעמי ונסיוני (הצנועים), "טמטום צרכני" לקנות חדש היום מעבד 4 ליבות, מבלי לראות סנטימטר מעבר לאופק.

שכן כבר היום (בקצה היותר כבד של הסקלה - בקצה הימני), ישנם ישומים ומשחקים שמקשים על מעבדי 4 ליבות ומראים להם

דשדוש שמגיע ל- 60FPS וכבר קבלנו הדגמות של כאלו, בליווי תחושה, שעוד רגע גם זה לא יתאפשר עוד. קרי שזה עניין של עוד שנה

וזה כבר מאחורינו התקופה הזו כנראה. מה שבה לידי ביטוי, רק אצל מי שמריץ כאלו כבדים כן. לא בא לידי ביטוי אצל מי שלא

מריץ כאלו - ולכן כתבתי:   שזה עניין אינדיוידואלי.   אז שימו לב לדגש הזה כי היא המהות החשובה פה בעסק.

מצד שני, לא משנה מה אנחנו עושים במחשב, אבל, אם כבר קונים חדש, לטעמי ומיטב נסיוני, יש לשאוף לתת למחשב אורך

חיים סביר, ופחות מ- 6 ליבות זו קצרת ראיה. יתכן אפילו שכדאי תמורת עוד קצת כסף, לקחת אם כבר אז 8 ליבות .

זאת על מנת לתת למחשב תוספת כברת אורך חיים אי שם בעתידו הרחוק יותר. זה הכל. מה שנקרא "התחשבנות של סך

ההוצאה הכספית ליחידת זמן". הסבר: יתכן שהעוד 100$ האלו שנשים היום על 8 ליבות במקום 6, יתנו למחשב עוד שנה

או שנתיים על הכביש בעתיד, ויחזירו את עצמם בחזרה בענק. זהו השקול והוא מתמטי גרידא. ניתן לבצעו בהסתברות סבירה

של ראיית העתיד. יש נוסחת קצב התקדמות טכנולוגית ליחידת זמן, מתקתקים מספרים - ורואים אם כדאי או לא. טרם עשיתי

אז לא יודע בוודאות כרגע, האם ה- 8 ליבות כדאי לנו. **אבל אעשה בהמשך ואביא לכבוד החברים באהבה.

סכום:

א. מי שיש לו כרגע 4 ליבות ועדיין לא נתקל בקשיי ביצוע, לא צריך לעשות כלום. אני בקבוצה הזו אגב עם ה- 2500k שלי.

ב. מי שקונה חדש (מחשב רציני לא למזכירה במשרד) שלא יחשוב על פחות מ 6 ליבות. *יתכן שכדאי כבר לפזול ישר ל 8 ליבות.

שהרי קונים מחשב פעם אחת - איכותי, להרבה זמן. 

לדוגמא האיכותי שלי מ- 2011 עדיין היום 2020 עוד בועט יפה, ונשימה לב שמדובר פה על פאקן 9 שנים. לא צחוק בכלל. 

כשקניתי אותו כנראה שערותי עדיין היו בצבעם המקורי. לא זוכר, אולי כבר התחלתי להאפיר אז...  :)

קניתי בשעתו חומרה סופר אמינה, המחשב ממאן לעשות לי בעיות. כאשר מעל הכל הדובדבן שעל הקצפת, באופן שמצליח להפתיע

אפילו אותי, הוא שלצרכים (שלי אישית) הוא עדיין סוחב. שוב, מודגש - לצרכים שלי אישית. כל אחד והצרכים שלו. הצרכים שלי

מ בבית, אינם כבדים והם כנראה יותר "בממוצע הכללי הרחב" של המשתמשים.

מנגד יש לנו כאן בפורום כמה חובבים יותר כבדים, חלקם מריצים את המשחקים הכי חדישים וכבדים ונתקלים במגבלות, או מריצים ישומי

עבודה רציניים שדורשים כח חישוב הולם. עבורם מעבד 4 ליבות, אינו מסוגל לבצע עוד את המוטל עליו בשום צורה שנסתכל עליה

ולכן עבורם אין טעם לנסות לתפור חליפה (מרובעת) שאינה מתאימה למשימה.

משמע מכל זה, שהדיון "האם 4 ליבות מספיק או לא", היא אינה השאלה הנכונה מלכתחילה. השאלה הנכונה היא, "האם מרובע

מתאים או לא, לצורך מוגדר היטב".  לצורך שלי, הוא מספיק. אבל לצורך של חברנו איש המערות, מרובע בבירור שאינו מספיק

ולא קרוב ללהיות מספיק, עבור מה שהוא מריץ אצלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הגיעו ל 360hz ?

אני מת לראות מבחן עוור של נסיינים, צעירים בעלי ראיה טובה,

אשר מסוגלים להבחין בביצועים שלו לעומת מסך נגיד רק .....

ועוד מצליחים במבחן במובהקות סטטיסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אני מת לראות מבחן עוור של נסיינים, צעירים בעלי ראיה טובה,

אשר מסוגלים להבחין בביצועים שלו לעומת מסך נגיד רק .....

ועוד מצליחים במבחן במובהקות סטטיסטית.

בינתיים יש את הסרטונים הבאים...
סיבוב ראשון

סיבוב שני(לאחר הפידבקים שהתקבלו לסרטון הראשון פה הוא הביא מבחר מעניין יותר של אנשים ומגוון רחב יותר של בדיקות).

אני מניח שבעתיד נראה את הסיבוב השלישי עם 360Hz...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...