תוצאות בדיקת דיסק קשיח פנימי, האם להחליף? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוצאות בדיקת דיסק קשיח פנימי, האם להחליף?

daniel2019

Recommended Posts

יש מספיק סקטורים חליפיים בכונן והפקודה שרשמתי תחליף את הדפוקים בחליפיים.

יש לעקוב אחרי מספר הפגומים לאורך זמן, ואם מספרם גדל משמעותית הגיע זמנו של הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הרצתי את הבדיקה

זה לקח כמה שעות (השלב החמישי מאחוז 38 זה התחיל לרוץ ממש לאט) והמחשב אתחל את עצמו מחדש, אז אני לא יודע מה היו התוצאות. בשלב מתקדם (לאחר כשעתיים מתחילת הבדיקה) עשיתי צילום למסך, מצ"ב הצילום למקרה ויש בו נתונים שיכולים לעזור.

כ"כ התוכנה לבדיקת הדיסק קשיח שפועלת אצלי במחשב, הראתה לאחר הבדיקה Chkdsk /f /r  ירידה נוספת של 10 אחוז בבריאות המחשב, וכן מצאה 16 סקטורים פגומים כאשר מקודם היה 8.

מצ"ב תמונה:

כלומר הבדיקה  Chkdsk /f /r בעצם החמירה את הבעיה בדיסק הקשיח? זה הגיוני?

תודה

בדיקה.jpg

2019-12-24_184418.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוצאות הבדיקה נמצאות ב"מציג האירועים" בנתיב הזה

windows - application - wininit - ID 1001

אף פעם לא הייתי חסיד של תוכנת הבדיקה הזאת ובוודאי לא לחישובי האחוזים שלה.

התיקון סורק את כל הסקטורים ומן הסתם מצא ותיקן סקטורים נוספים.

אני הייתי ממשיך עם הכונן ועוקב אחרי התקיעות ומספר הסקטורים הפגומים לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^או שיש לו את הבעיה שהייתה לי, הדיסק עובר כל בדיקה אפשרית ושום דבר לא זוהה, אבל פתאום המחשב מאט את עצמו, אפשר לפתוח רק דברים שנטענו כבר והם עומדים על הRAM
ולאחר דקה או פחות מסך כחול וריסט והוא לא מזוהה.
מה שקורה בעצם בסדרה הדפוקה הזו בדגש בדגמי ה250 מאותה הסדרה, שהדיסק קשיח קצת מתחמם 30 מעלות ופתאום הוא נכבה ומצריך הוצאה מהחשמל וחיבור.
זה איזה פאק בקושחה או משהו, זה קורה בצורה רנדומלית לגמרי לפעמים הוא שורד שבוע לפעמים אפילו לא רבע שעה.

לאחר תקופה ארוכה מופיעים סקטורים והתוכן נהרס
עצתי שתנסה לגבות כמה שיותר מהר וכמה שפחות להתעסק בתיקון סקטורים כי אתה דופק לעצמך את התוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

אז התפנה לי קצת זמן ובדקתי שוב הדאמפים.  חלונות מתלוננת על הכבל בין לו האם לכונן.

הכבל חשוד וכמובן גם לוח האם או הכונן עצמו.

למיטב הבנתי אין כבל בין לוח האם לכונן אלא זה תושבת מפלסטיק, (צירפתי תמונה מסרטון ביוטיוב)

חוץ ממעבדה, יש דרך בה אוכל לבדוק ולדעת היכן הבעיה?

דיסק קשיח אני יכול להחליף לבד, השאלה אם זה מקור הבעיה או שיש בעיות אחרות והם ידפקו את הדיסק הקשיח החדש?

תודה

2019-12-25_170721.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק נסוי וטעיה.

נסה להוציא הכונן ולנקות את המגעים עליו ועל הלוח עם  אלכוהול. לאחר הנקוי המתן כרבע שעה להתנדפות האלכוהול לפני חיבור הכונן ללוח. בכל בית מרקחת יש פדים ספוגים באלכוהול רפואי, כ 30 שקל לחבילה של מאה פדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

רק נסוי וטעיה.

נסה להוציא הכונן ולנקות את המגעים עליו ועל הלוח עם  אלכוהול. לאחר הנקוי המתן כרבע שעה להתנדפות האלכוהול לפני חיבור הכונן ללוח. בכל בית מרקחת יש פדים ספוגים באלכוהול רפואי, כ 30 שקל לחבילה של מאה פדים.

יש לי בבית ספריי כזה (מצ"ב תמונה)

אפשר להשתמש בזה למגעים במחשב?

והאם מספיק להתיז או שיש צורך לעבור צמר גפן וכדו'?

וכמה זמן צריך לחכות שהספריי יתייבש? (כשמתיזים זה משאיר שכבה נוזלית)

ולגבי החיבור של הכונן ללוח, החיבור של הכונן הוא כפי שכתבתי לתושבת פלסטיק עם מגעים, והחיבור של זה ללוח מוסתר עם המסגרת, כנראה צריך לפרק לא מעט, אם יש צורך אעשה את זה.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

בדר"כ אם מרימים את שאר המסגרת שמגינה על הPCB יש כבל דק ורחב שמחבר בין התושבת ללוח, לא בין הקשיח לתושבת

זה משהו שניסית בעבר? זה כרוך בלפרק את כל המסגרת?

ומה ההגיון שהכבל שם יהיה רופף אם מעולם לא פתחתי שם ולא נגעו בזה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של daniel2019

זה משהו שניסית בעבר? זה כרוך בלפרק את כל המסגרת?

ניסיתי ופירקתי את כל הכבלים הסטנדרטים.

בחלק מהמחשבים (בהיותר פשוטים וקטנים בדר"כ אין יותר מדי כיסויים לפרק)

בגדולים והיותר איכותיים יש בד"כ חלון עם ברגים עבור הרכיבים הסטנדרטים (HHD/Ram) בכדי לראות את כל הרכיבים מפרקים את ברגי המסגרת מאחורה, ולפעמים יש עודג מסגרת פנימית על רכיבים מסויימים. תציץ כדי לשלול אפשרות של בעיה שהיא קלה לפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם תהיה. מדוע אתם שולחים בן אדם לפרק את המחשב שלו כשכרגע כל הסימנים מצביעים על דיסק תקול?

מדובר בכונן מסדרה לא מאוד מוצלחת, עם ותק של 5 שנים ומעלה שהופיעו בו לפתע סקטורים פגומים. הנתון הזה מדווח על ידי מנגנון הבדיקה העצמית של הכונן (SMART) ולא איזה ממצא נקודתי של תוכנה כזאת או אחרת (ובשביל דיאגנוסטיקה יותר עמוקה מומלץ להוריד את כלי הבדיקה של היצרן SeaTools).

אלא אם המחשב נפל ונחבט כהוגן או אם מדובר בנזק מים אפשרי, לא כל כך סביר שהשתחרר פתאום כבל אחרי שנים. האם אפשרי? כן, כמקרה כמעט קיצון – אבל כרגע כל הסימנים מצביעים על כונן תקול ולהתחיל לפרק את המחשב רק עלול לגרום יותר נזק.

לגבי מיפוי הסקטורים הפגומים והחלפתם, אני אישית לא ממליץ על זה כשמדובר בכונן מערכת יחיד, אלא אם לא איכפת למשתמש לקחת סיכון לאובדן מידע אפשר או להיתקע בלי מחשב בדיוק בזמן הכי לא נוח (שישי בצהריים, חג, כשממש צריך את המחשב).

אם רוצים להעביר את המחשב סדרת בדיקות כדי לנסות לרדת לשורש כל הבעיות (ואולי כדאי לפנות למעבדה), זה משהו אחד; אבל אם רוצים לטפל בבעיה של הכונן לדעתי הכל מצביע כרגע בסבירות הגבוהה ביותר על כונן תקול ולא על איזו בעיה היקפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב.

בזמנו בתחילת ההסטוריה של קשיחים הם היו מגיעים מהמפעל עם סקטורים פגומים, ועל הכונן

היתה מדבקה עפ פירוט של הסקטורים הפגומים. כך שעבורי כמה סקטורים פגומים זה כמעט נורמלי....

defectlabel.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...