התלבטות בין ספקים - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין ספקים

bafty

Recommended Posts

כל הסיפור הזה מאוד משונה, ושונה מהרשימת מכולת הזאת מהאתר של סיסוניק. אמור להיות לך כבל שיש לו 2 קונקטורים משורשרים, ששניהם מסוגלים לתת לך 8PIN PCIE לכרטיס מסך. אולי שווה לבדוק בקופסאות אם שמרת כבל כזה? פשוט משונה.

אולי שווה רק להשלים את הכבלים במקום לקנות ספק אחר קומפלט. אם הספק הזה לא עבד קשה מדי, לדעתי אין סיבה ממשית להחליף אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של djelectric

כל הסיפור הזה מאוד משונה, ושונה מהרשימת מכולת הזאת מהאתר של סיסוניק. אמור להיות לך כבל שיש לו 2 קונקטורים משורשרים, ששניהם מסוגלים לתת לך 8PIN PCIE לכרטיס מסך. אולי שווה לבדוק בקופסאות אם שמרת כבל כזה? פשוט משונה.

אולי שווה רק להשלים את הכבלים במקום לקנות ספק אחר קומפלט. אם הספק הזה לא עבד קשה מדי, לדעתי אין סיבה ממשית להחליף אותו

הקופסה ממזמן הלכה לאיבוד, האם הספק עדיין נחשב טוב ולא יעשה לי בעיות? אם כן מאיכן אוכל לקנות מתאם מקורי שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

תצוגה מקדימה של הקובץ המצורף 20191223_203557.jpg

לא רשום על הכבל שום דבר.
צילום של הכבל הלא תקין:
.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

imgur הוא אתר נהדר ונטול זבל להעלות אליו , אגב, הדבקה של קישור פה כבר יוצר תמונה

שני ה-8PIN האלה שאני רואה בתמונה מיועדים בפירוש למעבדים. אף לא אחד מהם מיועד לכרטיסי מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

imgur הוא אתר נהדר ונטול זבל להעלות אליו תמונות, אגב, הדבקה של קישור פה כבר יוצר תמונה

שני ה-8PIN האלה שאני רואה בתמונה מיועדים בפירוש למעבדים. אף לא אחד מהם מיועד לכרטיסי מסך.

זה אותו כבל מה שצילמתי לך.

אז כנראה שיש לי רק 6 ו6 פלוס 2

אין לי 8 לכרטיס מסך מהספק, לפחות לא מובנה.

זה הגיוני האמת כי הספק בן 8 שנים.

זקן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר, כנראה שמישהו שם נרדם בצוות הנדסה. 

בעקרון יש ממירים בין 6PIN ל-8PIN.

ההבדל בין 6PIN ל-8PIN לכרטיסי מסך הוא לא יותר מתוספת של שני Ground. עדיין יש אך ורק שלושה גידי 12V כמו במחבר 6PIN סטנדרטי. פשוט התקן מחייב.

בעקרון ברוב המקרים דבר כזה יפתור את הבעיה. שלושה גידי 20AWG כמו ששמים בספקי כח יכולים "לסחוב" בקלות צריכת חשמל של 4A פר גיד, 12A פר כבל ועוד 12A למחבר השני, סה"כ 24A ב-12V שהם 288W, צריכת חשמל גבוהה מהמקסימום של הכרטיס בכלל מבלי לחשב את החשמל שהוא מושך מתושבת ה-PCIE X16 עצמה.

אני לא יודע איך איזון הזרם עובד בכרטיס הזה למחברים, אבל סיכון מחושב שלי אומר שמעבר מ-6PIN ל-8PIN וחיבור שלהם יעבוד בצורה מושלמת. זה בטח הרבה הרבה יותר בטוח ממחברי Molex 4PIN סטנדרטיים - שם אתה מקבל גיד אחד קטן של 12V בכל מחבר, מצב שלעומת מצב של מתאם 6PIN ל-8PIN שאני מציע מכיל אולי 10% מיכולת התמודדות הזרם הכוללת.

PCI-Express-PCIe-6-Pin-to-8.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

מוזר, כנראה שמישהו שם נרדם בצוות הנדסה. 

בעקרון יש ממירים בין 6PIN ל-8PIN.

ההבדל בין 6PIN ל-8PIN לכרטיסי מסך הוא לא יותר מתוספת של שני Ground. עדיין יש אך ורק שלושה גידי 12V כמו במחבר 6PIN סטנדרטי. פשוט התקן מחייב.

בעקרון ברוב המקרים דבר כזה יפתור את הבעיה. שלושה גידי 18AWG כמו ששמים בספקי כח יכולים "לסחוב" בקלות צריכת חשמל של 4A פר גיד, 12A פר כבל ועוד 12A למחבר השני, סה"כ 24A ב-12V שהם 288W, צריכת חשמל גבוהה מהמקסימום של הכרטיס בכלל מבלי לחשב את החשמל שהוא מושך מתושבת ה-PCIE X16 עצמה.

אני לא יודע איך איזון הזרם עובד בכרטיס הזה למחברים, אבל סיכון מחושב שלי אומר שמעבר מ-6PIN ל-8PIN וחיבור שלהם יעבוד בצורה מושלמת. זה בטח הרבה הרבה יותר בטוח ממחברי Molex 4PIN סטנדרטיים - שם אתה מקבל גיד אחד קטן של 12V בכל מחבר, מצב שלעומת מצב של מתאם 6PIN ל-8PIN שאני מציע מכיל אולי 10% מיכולת התמודדות הזרם הכוללת.

PCI-Express-PCIe-6-Pin-to-8.jpg

אבל קניתי מתאם של 8 פינים שמתחבר ל2 מקורות חשמל, זה לא טוב?

אולי עדיף כבר להחליף ספק בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגידי 12V הדקיקים שיש אחד מהם בכל מחבר MOLEX הם שבריר קטן מיכולת שיש למחברי PCIE 6PIN בהתמודדות עם זרם חשמלי. נאמר לך שהם סכנה כי הם באמת סכנת התלקחות. מחבר מולקס לא אמור לספק יותר מ-3A של זרם ואתה מחבר אותו פוטנציאלית למכשיר שיכול לצרוך ממנו 8A ויותר.

במקרה שלך - אני חושב שהייתי ממיר את ה-6PIN ל-8PIN, מחבר את ה-8PIN השני וגומר עניין.

אם אתה ממש רוצה להתחדש בספק כח - אדרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

pcie 6 pin

מוגדר 75W.

הוא חייב לכלול 2 כבלים של 12V.

2 כבלים של הארקה.

כבל רגש.

הכבל האחרון לא חייב להיות או להיות מחובר, בדר"כ הוא גם 12V.

pcie 8 pin

מוגדר 150W.

3 כבלים 12V.

3 כבלים הארקה.

2 כבלים רגש.

שמחברים כבל 6 פין יש רגש אחד הכרטיס יודע שהוא לא צריך למשוך מעל 75W.

שמחברים כבל 8 פין יש 2 רגשים הכרטיס יודע שהוא לא צריך למשוך מעל 150W.

החיבור ללוח אם מוגדר 75W.

לא בטוח שברגע שאתה מעביר מ6 ל8 פין הכבל השלישי בכלל עובד, מה שטוב אצלך שהוא יוצא ישירות מהספק ולא דרך כבל שמתפצל ל2 חיבורים, גם מבחינת הספק כולל של הספק אין בעיה, בדר"כ לא מומלץ לקחת מחיבור יותר ממה שהיצרן תכנן, במקרה הזה (אני) הייתי מוכן.

רוב הבעיות של המחברים האלה, באלה הכוונה מולקס לpcie-e (במידה ומשתמשים מומלץ 2 מולקס לחיבור), 6ל8 פין וכו' זה לא הכבל עצמו אלה המחבר עצמו וסוג הפלסטיק, רוב התקלות שקורות מתחילות במחבר ובגלל פלסטיק בדרוג נמוך החיבור נמס.

בדר"כ עובי של כבל בכרטיס מסך זה 18AWG (ככל שיורדים עולים בקוטר).

זה גם בדר"כ העובי שמשתמשים בכבל מולקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל בכמות גידי 12V בין 6PIN PCIE לבין 8PIN PCIE. אני חושב שזה ככה באופן קבוע עוד מאיזור 2006.

6-pin-PCI-E-to-8-pin-PCI-E-power-cable.j

שניהם בכל מקרה סטנדרטי יכילו בדיוק את אותה יכולת חשמלית ב-12V. מעשית - אין שום בעיה להשתמש במתאם 6PIN ל-8PIN.

המונח "כבל רגש" לא מוכר לי, כל הבקרה כולה נעשית בלוח של ספק הכח, אין כאן TXים RXים Usensים למיניהם.

היכן יש לקנות מתאם כזה? בעיה, כי בארץ נראה שבקושי יש - בעבר אני יודע ש- נהגה לכלול מתאמים כאלה בכרטיסי מסך מתקדמים שלה, אפילו היה זרוק לי לפני שעשיתי סדר. היה עם איזה GTX 580.

כרגע המקומות היחידים שאני רואה מהם זה בעיקר מחול, עלי אקספרס וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אין הבדל בכמות גידי 12V בין 6PIN PCIE לבין 8PIN PCIE. אני חושב שזה ככה באופן קבוע עוד מאיזור 2006.

שניהם בכל מקרה סטנדרטי יכילו בדיוק את אותה יכולת חשמלית ב-12V. מעשית - אין שום בעיה להשתמש במתאם 6PIN ל-8PIN.

המונח "כבל רגש" לא מוכר לי, כל הבקרה כולה נעשית בלוח של ספק הכח, אין כאן TXים RXים Usensים למיניהם.

היכן יש לקנות מתאם כזה? בעיה, כי בארץ נראה שבקושי יש - בעבר אני יודע ש-MSI נהגה לכלול מתאמים כאלה בכרטיסי מסך מתקדמים שלה, אפילו היה זרוק לי לפני שעשיתי סדר. היה עם איזה GTX 580.

כרגע המקומות היחידים שאני רואה מהם זה בעיקר מחול, אמאזון עלי אקספרס וכו'.

תודה רבה, כבר קניתי את מה שהמלצת https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&path=100014_10050&product_id=18303

אני חייב לציין שמאוד נחמד העניין שאני מחבר לספק רק את הכבלים שאני צריך (הרוב).

יש לי חיבור PCI מהספק שיוצא ל2 ראשים של 8 פין, אני מקווה שזה בסדר לחבר את שניהם ושאין צורך לעוד כבל נפרד, למרות שאין הגיון בזה. 

תודה רבה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

היכן יש לקנות מתאם כזה? בעיה, כי בארץ נראה שבקושי יש - בעבר אני יודע ש-MSI נהגה לכלול מתאמים כאלה בכרטיסי מסך מתקדמים שלה, אפילו היה זרוק לי לפני שעשיתי סדר. היה עם איזה GTX 580.

כרגע המקומות היחידים שאני רואה מהם זה בעיקר מחול, אמאזון עלי אקספרס וכו'.

יש הבדל כמו שציינתי בהולכה חשמלית.

ב6 פין הכבל השלישי לא בהכרח עובד כי יש 2 הארקות לא 3.

כשמחברים 6 פין כבל sense בודד או איך שלא נקרא לו מודיע לכרטיס לא למשוך מעל 75W.

ב8 פין יש 2 כבלי רגש שמודיעים לכרטיס שאפשר למשוך 150W.

https://www.techpowerup.com/forums/threads/pcie-6pin-8pin-differences.223844/

https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

image.png.91b7abef6440cd5f9d7cfe8cabff1e1c.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...