כדאיות רכישת כרטיס מסך משומש למחשב חדש - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כדאיות רכישת כרטיס מסך משומש למחשב חדש

gmb

Recommended Posts

שלום

את המחשב האחרון שלי רכשתי לפני כ-10 שנים, והוא עדיין משמש אותי ליומיום אחרי כל כך הרבה שנים

לא הרגשתי צורך ממש לשדרג אותו חוץ מהוספת זיכרון לאורך הדרך והרד דיסק לפני כמה שנים

בכל מקרה, הגיע הזמן לשדרג, הבן כבר התחיל לשחק, וחוץ מהפלייסטיישן הוא רוצה גם במחשב, האמת שגם אני התגעגעתי לשחק, אז יאללה, יש תירוץ מתאים עכשיו :)

בכל מקרה

רכשתי במהלך בלאק פריידיי מעבד i5-2600X

רכשתי GIGABTYE B450 AORUS M

רכשתי זיכרון 16 GB CL15

רכשתי הרד דיסק נייד SSD , P1 500MB M.2

את המארז אני פשוט מנקה מהחלקים הישנים ומשאיר אותו, גם ככה לא מעניין אותי המראה שלו

וספק כוח יש לי TR2 450W

אמנם ישן, אבל עוד נותן תפוקה

עכשיו ההתלבטות שלי היא בין לקנות כרטיס מסך 1660 כלשהו בערך ב800-900 שקלים

או שלחפש כרטיס כמו ה1060 6GB או 1070 בערך ב700 שקלים

לפי מה שקראתי ה1660 לא נותן עדיפות גדולה על פני ה1060, אז חשבתי למצוא איזה 1070 בהזדמנות מיד2 ב700 שקלים

מה דעתכם על הרעיון? עדיף לקנות חדש או להתפשר על יד2?

בדרך כלל הכרטיסים האלה מחזיקים שנים, לא? הכרטיס מסך שלי ה 3850 מחזיק כבר 10 שנים , ועדיין עובד

בכל מקרה, הספק כוח שיש לי כרגע יספיק לסט-אפ שבניתי או שזה סתם דבילי לחסוך עליו ולקנות משהו של 600 וואט שישמש אותי?

המסך שיש לי הוא 23 אינץ כלשהו ברזולוציה של 1920X1080

בתודה לעוזרים

רמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד יד 2 , אבל אני לא מוכן למכור לך את שלי  : ) .

מחד , לדעתי זה באמת הגבול העליון של המחיר שכדאי לשלם על 1070 אך נראה שבלוחות מבקשים עליו יותר .

מאידך , אני למשל לא הייתי מוותר על שלי כרגע עבור 700 ש"ח . 

כרגע ראיתי  בלוח יד 2  , שני מוכרים שמבקשים 750  כאשר על אחד יש אחריות של שנה ועל השני יש אחריות של 10 חודשים .

נשמע סביר .

לגבי הספק  , לא הבנתי ,זה ספק כח בן 10 שנים שעבד יומיום ? אם כן ,אז אולי עדיף לרכוש חדש. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TR2 לא אומר הרבה. יש 3 דורות של "TR2", הראשון נוראי, השני סביר, השלישי דווקא לא רע.

אישית, אני לא הייתי שם ספק כח בן 10 על מערכת מחשב חדשה, זה ספק שלא הונדס בשביל להתמודד עם צריכת חשמל של מערכת מודרנית (דווקא על דקויות של אמפרז' נמוך יותר). TR2, אם הדור הראשון והישן, קיבל שם של ספק כח בעל אמינות מפוקפקת. הדור השני, TR2 כבר היה סביר יותר, הדור השלישי TR2 Bronze כבר היה באיכות מקובלת, אבל ספק אם זה זה, זה ספק שהושק באיזור 2014 כבר.

ספק כח איכותי היום שיתאים למערכת שלך עולה בערך 150 שקלים, לא לזלזל חשיבות של רכיב שמקביל ללב בגוף של אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

אפילו לא ידעתי שהיה לזה כמה דורות

מדובר ב TR2 אכן

לדעתכם כדאי להחליף אם כך

טוב, בכל מקרה כבר ארכיב את המחשב ואחליף את זה בהמשך, אין לי כבר סבלנות לחכות לכל החלקים

אז לדעתכם קנייה של יד2 של 1070 בערך ב700 שקלים תהיה עדיפה על 1660 חדש ב800-900 שקלים

אוקיי, מעולה...

אתחיל להתקשר לכמה מספרים ביד2, ואקנה אחד היום/מחר

אני גם ככה מחכה למעבד שיגיע מאמזון, דווקא החלק שאמור היה להגיע ראשון מתעכב, וכל שאר החלקים הגיעו כבר שבוע שעבר והמעבד עוד תקוע במשלוח במכס או משהו שכזה

מה נעשה...

תודה

רמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...