עברנו מהוט לפרטנר - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עברנו מהוט לפרטנר

oneq

Recommended Posts

שלום,

עד עכשיו היה לנו הוט בבית, בסלון היה FiberBox ו-4 ממירים רגילים בחדרים. 

מהירות הגלישה הייתה 100 מגה, ובפועל בחדר שלי הגעתי למהירות של בין 70 ל-80 מגה לפי Speed Test Tool. 

וכעת לאחר שעברנו לפרטנר יש ממיר אחד בסלון ועוד 3 ממירים בחדרים. בחדר שלי יש חכמה, ואפשר להסתפק באפליקציה של פרטנר במקום להוסיף ממיר. 

מהירות הגלישה היא 100 מגה, אבל בפועל לפי Speed Test Tool מהירות הגלישה נעה בין 20 ל-35 מגה. שזה הרבה מתחת ל-100 מגה. 

מבחינת תכנים, ממשק, נוחות וכד' אין לנו בעיה עם פרטנר. 

אני מבין שאי אפשר להבטיח ב-100% שכל הזמן יהיה לנו 100 מגה, אבל השאיפה היא להתקרב לגבול הזה. ו-30 מגה זה הרבה פחות ממה שהיה לנו עם

יש לכם מושג ממה זה נובע? 

האם יש מה לעשות בנדון? כדאי להתקשר לשירות התמיכה הטכנית ולהתלונן? מה יהיה להם להציע? 

נשמח לעזרה, 

תודה

עריכה: 

אני רוצה להוסיף שניסיתי עכשיו לטעון סרטון ביוטיוב ברזולוציה של 4K@60fps והוא נתקע כל כמה שניות. לא מצליח לשדר את הסרטון ברציפות בצורה חלקה. 

כאילו נדמה שצריך לחכות קודם שהסרטון ייטען ורק אז להפעיל אותו. 

אני מצרף תמונה: 

e92d5f1598cd295b3698ca64ffa680cf.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת עוצמת ויפי? אולי הראוטר החדש מספק קליטה פחות טובה לחדרים. אם מתחברים לראוטר בקבל אז המהירות סבירה?

ובלי קשר לבעיה שלך, לצפות ב 4K@60fps על מהירות של 100 מגה זה ממש אופטימי. אם זאת הדרישה שלך אז תעבור למסלול פייבר של פרטנר (של 1 ג'יגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheCrow34

ובלי קשר לבעיה שלך, לצפות ב 4K@60fps על מהירות של 100 מגה זה ממש אופטימי.

לא צריך להגזים, וידאו ביוטיוב ושרותי דחוס ל-25 מגה ובדרך כלל פחות מזה. לא צריכה להיות בעיה לנגן אותו עם 100 מגה, כמובן שאם מקבלים פחות מ-30 זה עניין אחר.

לשואל המקורי כאמור תבדוק מהירות כשאתה מחובר בכבל כדי לנטרל השפעות של קליטה אלחוטית. אם אתה עדיין מקבל מהירות נמוכה יש לך בהחלט זכות להתלונן, אתה לא מקבל את מה שאתה משלם עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על המענה. 

@TheCrow34 - אף פעם לא הייתה לי בעיה עם הוט לצפות בתכנים ב- עם במהירות של 100 מגה. אז אני לא חושב שזה משהו יומרני. 

עכשיו, מסתבר שיש שתי

אחת של 2.4GHZ והשנייה של 5GHZ 

הרשת של ה-5GHZ מגיעה לחדר ונותנת לי מהירות גלישה של בין 80 ל-90 מגה. 

והרשת של ה-2.4GHZ מגיעה לחדר אבל נותנת בפועל מהירות של 20-30 מגה כפי שנאמר בתחילת הדיון. 

רציתי להתחבר ל-5GHZ כדי לקבל את המהירות הגבוהה, אבל הבעיה שהטלוויזיה שלי לא תומכת בה. היא מזהה רק את ה-2.4GHZ.

מדובר בטלוויזיה סמארט של דגם UE49NU7100. 

הפלאפון שלי מתחבר ל-5GHZ ללא בעיה. 

ניסיתי לבדוק מה המהירות של ה-2.4GHZ כשאני מתקרב לראוטר (שנמצא בסלון), וכשאני נעמד מולו אני מקבל מהירות גלישה של בערך 70 מגה. 

בחדר כאמור אני מקבל 20-30 מגה, זאת אומרת שמה שמפריע למהירות הגלישה הוא המרחק מהמחשב/טלוויזיה שבחדר לבין הראוטר שנמצא בסלון. 

אז אני מבין שהפתרון הוא בעצם להשתמש במגדיל טווח?

אם כן, איך המגדיל טווח D-Link DAP-1620? אמור לעשות את העבודה? 

ושוב, תודה על המענה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתרון הכי טוב - כבל מהראוטר אליך. במידה ולא אפשרי:

נסה להעביר כמה שיותר מהמכשירים בבית שמחוברים לרשת ה 2.4GHZ, לרשת ה 5GHZ כמובן אם הם תומכים בכך. תוריד עומס מהרשת הזו. אם לא עוזר:

אם המרחק מהראוטר לחדר אינו גדול, אולי להחליף את הראוטר בראוטר עם יכולות אלחוטיות טובות יותר זו אופציה יותר טובה. אם בעבר קיבלת מהירות טובה אלחוטית, אפילו ב 2.4GHz, סביר להניח שהנתב שקיבלת הוא בעל יכולות אלחוטיות נחותות יותר ממה שהיה לך קודם.

הראוטר שקיבלת כנראה כולל בתוכו מודם, אתה יכול לבטל את פונקציית הראוטר (הוא ישמש כמודם בלבד) ולחבר אליו ראוטר יותר טוב בכבל וכל המכשירים יתחברו לראוטר השני.

יש בעיה עם מגדילי טווח (repeater)- הם עוזרים מאוד כאשר הקליטה מאוד חלשה, יש ניתוקים ואי אפשר להשתמש בכלל בחיבור בנקודה מסוימת - מצד אחד הם קולטים את האות עם אנטנה שלרוב יותר חזקה מאשר אנטנה מובנית בטלויזיה או מחשב, ומצד שני משדרים את האות כאשר הוא "מוגבר" (לא באמת, הוא פשוט ייקלט יותר טוב כי סביר להניח שהrepeater יהיה יותר קרוב ליעד מאשר הראוטר המקורי). הבעיה איתם היא שהם לרוב מורידים את המהירות בחצי - מוזמן לקרוא את המאמר כאן:

https://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

כמובן שאפילו שהם מורידים את המהירות בחצי, ייתכן והמהירות שתתקבל עדיין תהיה יותר גבוהה מהמקורית שהתקבלה אצלך אם המהירות בין הראוטר לrepeater גבוהה מאוד והוא קרוב אליך. קשה להגיד בוודאות מבלי לערוך ניסוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...