שאלה לגבי לוח אם - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי לוח אם

Hiiram

Recommended Posts

אהלן.

בימים אלה אני בונה מפרט שמייעד את מטרותיו לגיימינג ב-1440p וב- ועלתה סוגיית לוח האם.

כיוון שהתקציב גבולי וכל רכיב חורק בו (ובי) שיניים, עלתה ההצעה להשתמש בלוח B450 Tomahawk Max כדי לתחזק את ה-3900X.

נציג מחברה שלא אציין את שמה פה טען שהלוח הזה לא יחזיק את המעבד, שהוא מסרב בתוקף להרכיב לי אותו ושהוא לא ייתן אחריות עליו.

רציתי לשמוע מכם התייעצויות קודם על הקומבינציה הזו, האם הלוח יחזיק את ה-3900X? האם יש ממה לחשוש?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מראש בכלל מטיל ספק בהחלטה שלך לקנות 3900X ב"תקציב גבולי שכל רכיב חורק בו שיניים" כשהמטרה היא רק גיימינג ועוד גיימינג ברזולוציות שכ.מסך תמיד יהיה הגורם המגביל... שם הייתי מתחיל.

הנציג כמובן מדבר שטויות, אם זה מחוסר ידע או מרצון לדחוף לך לוח יקר יותר אני לא יודע. תעיף מבט פה -

https://www.techspot.com/review/1942-ryzen-9-3950x-b450-motherboards/

ותגיד להם בנימוס שאת הכסף שלך תיקח למקום אחר. אבל באופן כללי הייתי קצת מחשב מסלול מחדש אם המטרה פה היא מחשב גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

הייתי מראש בכלל מטיל ספק בהחלטה שלך לקנות 3900X ב"תקציב גבולי שכל רכיב חורק בו שיניים" כשהמטרה היא רק גיימינג ועוד גיימינג ברזולוציות שכ.מסך תמיד יהיה הגורם המגביל... שם הייתי מתחיל.

הנציג כמובן מדבר שטויות, אם זה מחוסר ידע או מרצון לדחוף לך לוח יקר יותר אני לא יודע. תעיף מבט פה -

https://www.techspot.com/review/1942-ryzen-9-3950x-b450-motherboards/

ותגיד להם בנימוס שאת הכסף שלך תיקח למקום אחר. אבל באופן כללי הייתי קצת מחשב מסלול מחדש אם המטרה פה היא מחשב גיימינג.

היי ערב טוב.

קודם כל תודה רבה על המענה.

האם תוכל לעיין במפרט ולהגיד לי מה היית משנה בו? 

לי המליצו על 3900X במקום על i9 9900K, הטיעונים היו משכנעים אז הלכתי איתם.

https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=174560

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע להבין, הצרכים הם רק גיימינג?

אם כן התשובה פה ברורה - לא קונים לא 3900X ולא 9900K אלא לוקחים מעבד צנוע יותר כמו ה3700X (שכל לוח B450 סביר יריץ) ומשקיעים את הכסף בכרטיס מסך מהיר הרבה יותר מהRTX2070 הזה. אתה מכניס 2080 סופר בתקציב הזה. גם לא באמת צריך 32 ג'יגה . ואפשר גם להתפשר על צנוע יותר.

הייתי משחק קצת עם המפרט בעצמי אבל האתר של פלונטר נראה שנפל. אבל זה הכיוון - תחסוך כסף על דברים שאין להם שום משמעות לגיימינג כמו מעבד 12 ליבות לעומת 8 ותשקיע בכ. מסך.

בכלל RTX2070 ב2700 שקל זה טירוף, ביותר זול מזה אתה קונה 2070 . מי ייעץ לך על המפרט הזה בדיוק? אני מקווה שלא אותו נציג של פלונטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח הזה לא רק שיכול להריץ את המעבד הוא יכול גם להריץ 3950X בOC סביר, לא יודע מי נציג החנות ודווקא הייתי מאד שמח אם היית מפרסם, אבל כמו שנאמר לך כבר למשחקים באמת אין סיבה להשקיע כל כך הרבה במעבד אלא אם אתה כבר קונה 2080TI ואין לך איפה להשקיע בכרטיס המסך כבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

רגע להבין, הצרכים הם רק גיימינג?

אם כן התשובה פה ברורה - לא קונים לא 3900X ולא 9900K אלא לוקחים מעבד צנוע יותר כמו ה3700X (שכל לוח B450 סביר יריץ) ומשקיעים את הכסף בכרטיס מסך מהיר הרבה יותר מהRTX2070 הזה. אתה מכניס 2080 סופר בתקציב הזה. גם לא באמת צריך 32 ג'יגה זכרון. ואפשר גם להתפשר על קירור צנוע יותר.

הייתי משחק קצת עם המפרט בעצמי אבל האתר של פלונטר נראה שנפל. אבל זה הכיוון - תחסוך כסף על דברים שאין להם שום משמעות לגיימינג כמו מעבד 12 ליבות לעומת 8 ותשקיע בכ. מסך.

בכלל RTX2070 ב2700 שקל זה טירוף, ביותר זול מזה אתה קונה 2070 . מי ייעץ לך על המפרט הזה בדיוק? אני מקווה שלא אותו נציג של פלונטר.

במפרט ישנה שגיאה, הכרטיס המדובר הוא 2080Ti, אין לי מושג למה זה התערבב. 

אני משתמש במסך של 34 אינץ' 1440p על 100 הרץ.

בגדול השימושים הם גיימינג, ובעיקר עבודות מולטי-טאסקינג, דברים במקביל.

זה המפרט שקיבלתי. אתה חושב שאפשר לרדת נמוך יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

הלוח הזה לא רק שיכול להריץ את המעבד הוא יכול גם להריץ 3950X בOC סביר, לא יודע מי נציג החנות ודווקא הייתי מאד שמח אם היית מפרסם, אבל כמו שנאמר לך כבר למשחקים באמת אין סיבה להשקיע כל כך הרבה במעבד אלא אם אתה כבר קונה 2080TI ואין לך איפה להשקיע בכרטיס המסך כבר

החברה היא TMS, לגבי הנציג אני לא ארד לשמות כי זה נראה לי מבזה, אבל הוא פעיל בעיקר בפורום אחר (הומה לא פחות מכאן), תרשה לי לצטט לקטים מההודעות שלו:

"או במידה ותוכל לחרוג,הצעה נוספת עם הרבה יותר מתקדם עם תמיכה בUSB 3.2/ PCI 4.0 ועוד כמה פיצרים נחמדים (תוכל לקרוא עליו בהרחבה באתר יצרן)
וכמובן עם 3900X,מעבד מטורף למולטי טאסקינג"

"אשמח לראות אותך קונה 3900X עם סטוק וB450 MAX :)"

"כי הלוח והמעבד האלו לא יעבדו ביחד ובסופו של דבר במידה ותהיה תקלה מין הסתם שזה יהיה על אחריותינו"

"בהצלחה,אנחנו לא נותנים אחריות על B450 ו3900X"

"

הלוח אם מאוד מאוד גבולי ל3900X
יש לו רק 4 פאזות,אם אתה שואל אותי,באופן אישי לא ההיתי בוחר לקחת אותו עם מעבד חם כזה
אני עם H150 ו3800X שנחשב לטיפה פחות חם ומגיע ל75 מעלות במאמץ
את המארז תחליף,אל תלך עליו,מארז גרוע באיכות בדיחה,לא חסר טובים יותר באותו המחיר"

נציג נוסף שהגיע וסייע לנציג האחר:

"מעולה מאמין בביקורות, תרכיב לבד את שני הריכבים אנו בוחרים לא לתת אחריות על הרכבה של 3900 + B450 - יש כמובן אחריות על כל חלק בנפרד אבל לא על שילוב שלהם יחד"

"פשוט לא נרכיב את השילוב הזה, אתה חושב זה תקין, מעולה תרכיב לבד. יש אחריות על לוח "

לדעתי זה פשוט הזוי שהם מסירים ככה אחריות, אבל אולי הם צודקים אני לא מבין בזה יותר מדי...

אז עמדתכם היא שאפשר לעבוד עם הלוח והמעבד הזה בתיאוריה (רק כדי שאבין)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו לא רק שהוא טועה ומטעה אלא שהוא עושה זאת עם כזה ביטחון.
אם הם בוחרים לכסות את התחת שיהיה להם לבריאות, אבל הtomahawk ושאר הלוחות היותר יקרים של על פלטופורמת B450 תומכים ב3950X.
ולא הבנתי למה הוא מדבר על הטמפרטורה של המעבד בכלל, מה שרלוונטי זה כמה חשמל נלקח במאמץ והאם הלוח יכול לתמוך בזה(אם לא המעבד פשוט מוריד קלוקים), נראה שבאמת אין לו יותר מדי מושג על מה הוא מדבר.

בכל מקרה המלצה אישית שלי היא לרדת ל3700X ול2070S ויצא לך מחשב בערך בחצי מחיר שייתן אותם ביצועים אם תוריד הגדרות טיפה ועוד שנתיים תוכל לקנות כרטיס מסך בכסף שנחסך ולקבל ביצועים מצוינים עוד שלוש וארבע שנים גם ובמידה שתרגיש והמעבד מגביל תוכל לקנות 3950X ביד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה די ביזארי שאתה מדבר על תקציב "גבולי" ושהכמה מאות שקלים האלה יכאבו לך בכיס ומצד שני אתה קונה מערכת שהיא הכי חזקה והכי high end שקיים בשוק הביתי. בדקת בנצ'מרקים? אתה בטוח שיש לך צורך אמיתי במחשב כזה? מי שקונה מחשב כזה לגיימינג, בדרך כלל כסף הוא לא אישיו עבורו. כשאתה מגיע למחוזות כאלה של חומרה היחס עלות מול תועלת קטן מאוד, זה מתאים למי שרוצה את הכי טוב שיש כשהכסף לא פקטור.

מה הכוונה ב"מולטי טאסקינג" תצטרך להסביר.

אם אתה מתעקש על מערכת כזאת אפשר עדיין לחסוך למשל בזכרון ולקחת לוח X570 טוב בשביל השקט הנפשי שלך ושל הנציג מTMS. אבל הtomahawk אמור להסתדר בסדר גמור עם 3900X בהגדרות סטוק. זה כנראה מוזר לנציג כי זה משהו שכמעט לא רואים מהסיבות שציינתי - מי שקונה מערכת כזאת בדרך כלל לא מחפש איפה לחסוך, ולא חוסך על לוח אם. חוזר שוב, לדעתי שקול שוב את הצרכים ואת הכיוון הכללי, אולי תמלא שאלון שנעוץ פה ותציין באופן מסודר את הצרכים המדויקים והתקציב ותקבל מפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

זה די ביזארי שאתה מדבר על תקציב "גבולי" ושהכמה מאות שקלים האלה יכאבו לך בכיס ומצד שני אתה קונה מערכת שהיא הכי חזקה והכי high end שקיים בשוק הביתי. בדקת בנצ'מרקים? אתה בטוח שיש לך צורך אמיתי במחשב כזה? מי שקונה מחשב כזה לגיימינג, בדרך כלל כסף הוא לא אישיו עבורו. כשאתה מגיע למחוזות כאלה של חומרה היחס עלות מול תועלת קטן מאוד, זה מתאים למי שרוצה את הכי טוב שיש כשהכסף לא פקטור.

מה הכוונה ב"מולטי טאסקינג" תצטרך להסביר.

אם אתה מתעקש על מערכת כזאת אפשר עדיין לחסוך למשל בזכרון ולקחת לוח X570 טוב בשביל השקט הנפשי שלך ושל הנציג מTMS. אבל הtomahawk אמור להסתדר בסדר גמור עם 3900X בהגדרות סטוק. זה כנראה מוזר לנציג כי זה משהו שכמעט לא רואים מהסיבות שציינתי - מי שקונה מערכת כזאת בדרך כלל לא מחפש איפה לחסוך, ולא חוסך על לוח אם. חוזר שוב, לדעתי שקול שוב את הצרכים ואת הכיוון הכללי, אולי תמלא שאלון שנעוץ פה ותציין באופן מסודר את הצרכים המדויקים והתקציב ותקבל מפרט.

אני מבין מה שאתה אומר, אבל הסיטואציה האמת ממש פשוטה.

יש תקציב עם תקרה עליונה ספציפית, השאיפה הייתה להרכיב את המערכת החזקה ביותר במסגרת שלו, וה-400 ש"ח הבדל בין לוח B450 איכותי ללוח השפיעו על כל מיני מפרטים שקיבלתי להצעה. הגעתי הנה כדי להבין האם הציוות הזה בין הלוח ובין המעבד כל כך גרוע כמו שהנציגים שדיברתי איתם אמרו לי

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

10000 ש"ח, חריגה של 500 ש"ח (לא יותר) 

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

משחקים, פוטושופ, קידוד קבצי באופן יחסית בסיסי

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא. 

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

אני מעוניין ב- ובנפח גדול ממנו.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

מעדיף מחשב מאוורר וקריר.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

בהעדפה האישית אני אוהב מחשבים "גדולים", אבל חוץ מזה זה לא משנה לי.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

יש צורך בהרכבת המחשב בחנות, אין צורך במערכת הפעלה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

Plonter. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

השבוע.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)

Type C קדמי במארז יהיה נחמד, אבל כמובן אם זה מתנגש עם רכיב אחר (לדוג' שאין לו יציאה קדמית), אפשר לוותר.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

כן.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

רוצה 32GB של , וכמות דיי גדולה של (2-3TB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

במפרט ישנה שגיאה, הכרטיס המדובר הוא Palit 2080Ti, אין לי מושג למה זה התערבב. 

אני משתמש במסך של אסוס 34 אינץ' 1440p על 100 הרץ.

תגידו זה רק לי ולCH33 שמנסה במילים יפות להחדיר מעט הגיון ושיקול דעת , נראה שיש כאן בזבוז שאין לו ממש הצדקה ושפותח הדיון בנתונים שנתן לא ממש ירגיש בהבדל בין 3700X על B450 עם 2070SUPER וכמעט 3- פחות במחיר.. ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...