הרכבתי מחשב לבד ומסתבר שאני לא מספיק חכם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרכבתי מחשב לבד ומסתבר שאני לא מספיק חכם

mickeydi

Recommended Posts

וכשאני אומר לא מספיק חכם, אני מתכוון לא מספיק חכם לתת למישהו שמבין לעשות את זה.

מעבד רייזן 3600

לוח אם B450 של . דגם Gaming plus max.

זכרון 2X8 של  במהירות 3000. בדקתי באתר של שהדגם הספציפי של הזכרון תואם ללוח האם.

לאחר ההרכבה הפעלתי את המחשב. קיבלתי מסך הגדרה ראשונית של הביוס. הביוס הראה שהמעבד רץ במהירות הסטנדרטית של 3600 Mhz. התקן זוהה.

ראיתי שיש רק 8Gb , ומאוחר יותר אכן ראיתי שאחד הסטיקים לא יושב טוב (זה סודר מאוחר יותר ולכן כנראה אינו מקור הבעיה).

הזכרון הוגדר למהירות 2133Mhz. בחירה של OC אוטומטי כיוונה אותו ל3600. שמרתי ואתחלתי.

לא הופיע שום דבר על המסך.

המאוורים פועלים (מעבד ומארז).

הLED בכרטיס המסך ולוח האם פועל.

לא היה שום DOK עם אבל עדיין הייתי מצפה לראות משהו על המסך.

אני רוצה לציין שהייתה לי בעיה עם התקנת המאוורר מבחינת התקנת התושבת כפי שצריך, לכן גם אחרי ששמתי משחה טרמית, היו מספר פעמים שהמאוור נותק מהמעבד.  יכול להגרם למעבד נזק מכך?

עבדתי עם כפפות לאטקס כדי למנוע נזק אפשרי מחשמל סטטי.

האם ייתכן שהגדרת מהירות הזכרון הנ"ל בעייתית ולכן האתחול נתקע? האם אתחול של הביוס לברירת מחדל הוא דבר שכדאי לנסות?

אין שום צפצוף כשאני מפעיל את המחשב. לא זוכר אם היה באחתול הראשון (לפני הגדרת הביוס).

כן, אני יודע שאני אדיוט. אין צורך לחזור על זה בתגובות.

תודה מראש.

נ.ב איפה אפשר להשיג בורג לתושבת שמחזיקה התקן NVME? הדבר הזה ממש קטן ונפל לי וגורלו אינו ידוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בנוגע לבורג של ה .

בנוגע לבעיה שלך, אתה יכול להירגע ככול הנראה לא נגרם שום נזק.

מה שכנראה קרה זה שהמחשב שלך מנסה להריץ את הזכרונות ב3600MHz (כמו שביקשת ממנו) והם לא באמת מסוגלים לרוץ במהירות הזו (ציינת שהם של 3000MHz).

המטרה שלך היא להצליח להגיע לBIOS כדי להחזיר אותם להגדרה הדיפולטית שלהם.

תנסה לבצע Clear Cmos, כתוב בManual של לוח האם איך לבצע את זה.

אם הוא עדיין לא עולה תנסה לחבר רק מקל אחד.

אם זה עדיין לא עובד תנסה לחבר אותו לכניסות אחרות על לוח האם.

ברגע שאתה מצליח להגיע אל ה תבצע שחזור להגדרות יצרן (Reset to default), אז אתה יכול להחזיר את המקל השני של הזיכרון. 

אם אתה רוצה להפעיל את הזכרונות המהירות שמיועדת להם (3000MHz) אתה יכול להפעיל בהגדרות פרופיל XMP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברייזן בדרך כלל הזכרון יתחיל מ 2133 כי זו המהירות הכי compatible (מבחינת כל הזכרונות) ולכאורה הכי יציבה. אין סיבה לא לנסות לעבוד על 3000. כדי לעשות את זה, אתה צריך לחפש בביוס משהו שנקרא XMP. זה פיצר לקריאת פרופיל ששמור בזיכרון על איזה תדר (וגם timings) הוא צריך לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...