השוק הגבוה נולד מחדש: מעבדי AMD Threadripper 3960X ו-AMD Threadripper 3970X בביקורת - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוק הגבוה נולד מחדש: מעבדי AMD Threadripper 3960X ו-AMD Threadripper 3970X בביקורת

djelectric

Recommended Posts

אחרי שמעבדי ה-Ryzen 3000 כבשו את שוק המעבדים השולחניים העממי, מגיעה סדרת שוק גבוה עם מטרה לשנות לחלוטין את חוקי המשחק - בואו לראות 24 ליבות עיבוד ו-32 ליבות עיבוד עוצמתיות בפעולה באופן שטרם היה קיים בקטגוריה

לכתבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה כמו עניין של כמה חודשים בודדים אם לא פחות עד שאינטל תגיב בהתאם ותציג משהו דומה, אבל זה פחות לשוק הגיימרים ככה שכל המעבדים האלה מרגישים פחות רלוונטים לצרכן הפשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לכתבה של ליאור, נוכל לראות כי סטיב מ- hardwareunboxed מדווח על מהפכה של ממש בשוק המחשוב החזק.

הצעצוע החדש של מנצח בכל הקטגוריות כולל לא יאמן - בגיימינג. חזק יותר אפילו מספינות הדגל של 9900K וריזן

3950X. איפה נשמע כדבר הזה....   אפילו אני מופתע:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין הרי המעבד יגיע לארץ ואז הוא יעלה בסדר גודל של 10 אלף שקל המעבד הזה מיועד לעבודות מקצועיות ולא לגיימינג (זה בונוס ענק מהסדרה הקודמת) אבל עדיין אף לא צריך מעבד כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אכן אינו מעבד לגיימרים הגדרתית, אלא מעבד ופלטפורמה לשוק המקצועי של עיבוד - תחנת עבודה חזקה מאד.

אך עצם העובדה שהיא עושה גם וגם בלי פשרות או כפי שסטיב הסביר - מאפשרת לו להשתמש באותה מכונה

עבור שתי המטלות יחדיו, זו הגדולה והחדשה שבנושא.

היא למעשה מייתרת את הצורך של משתמש באחזקת מכונה שנייה יעודית רק עבור גיימינג.

זה משהו שלא היה לנו אף פעם בתחומנו, כולל לא במעבדי אינטל שהפגינו ירידה ביצועית לעומת מעבדי

הגיימינג היעודיים שלהם.

זהו מעבד פורץ דרך, לא רק בכך שהוא המהיר ביותר בעולם למטרות העבוד המקצועי, אלא, שבד בבד הוא גם המהיר

ביותר בעולם למטרות הגיימינג.

בעוד כמה חודשים ב- 2020 ייצא האח הבכיר בסדרה ושמו 3990, שיביא לזירה לא פחות מ- 64 ליבות במקביל,

במחיר שיהיה כנראה מאזור חיוג 4000-5000$ .  נמצאת הלכה למעשה בפור טכנולוגי של שנתיים לפני .

הקערה התהפכה. זה מה שיכולים לעשות שני גאונים כמו ג'ים קלר וד"ר ליסה סו בתוך חצי עשור.

אבל בגלל שג'ים קלר עכשיו חצה את הקווים לאינטל, התגובה בוא תבוא והיה תהיה מרשימה לא פחות. סבלנות חברים.

ג'ים קלר בשני העשורים האחרונים הוא הגורם שמשנה את פני עולם העבוד המחשובי ומדלג ממהפכה אחת למשנתה.

אני הייתי מעניק לו פרס יעודי בנושא, כפי שנותנים בתחומים מדעיים רבים.

הוא אחראי ללפחות 2 מהפכות שאני מכיר (ואולי יש עוד שאני לא מכיר) כאשר השלישית תבוא עוד מעט מבית אינטל:

עיבוד מבוזר באכיטקטורה שבבית בתלת-מימד, עם שבבים שצומחים לרוחב וגם לגובה ומדברים בינם לבין עצמם

ברוחבי פס מטורפים. למישהו מצלצל המושג infinity fabric דור 2...

זה לקחת את הרעיון שמוצג בריזן, ולהעלותו למקפצה הבאה - לתלת מימד. זה מהמעט שהצלחתי להחשף אליו במידע

שכן יצא החוצה. הרעיון לוקח (כנראה) את מה שיושם ב- HBM - חיבור פרוסות סיליקון אחת מעל השניה עם TSV, אלא

שהוא יעשה את זה עם מעבדי CPU בקומות. יוכלו בשיטה הזו ביחידת שטח/נפח מאד קטנים, לייצר מאות ליבות עבוד

בצריכה אנרגטית יעילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...