מה עדיף 3700X או 3600X? - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף 3700X או 3600X?

Tal13

Recommended Posts

מסכים זה עולם ומלואו, כדי להבין מה תהיה רכישה טובה בשבילך ומה מתאים לך תתחיל לחקור ולהבין מה ההבדלים בין סוגי הפאנלים (TN וVA זה מה שתמצא במחירים האלה), חפש ביקורות וכו'.

הAOC C24G1 שיש בפלונטר בקצת פחות מ1000 שקל, נחשב טוב אבל הוא עם כל המחלות של זה.

מסכי TN יש הרבה יותר וכולם עם מחלות של TN, תבין גם מה הן. יש כמה דגמים טובים לviewsonic שנמכרים בTMS כמו זה -

https://www.tms.co.il/xg2401

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3700X זה לא מותרות , זה סתם לא קשור למשחקים .

המאמר הראשון מראה שOC ל 3700X נותן שיפור של 1% בביצועי משחקים בממוצע  :

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-3700x/15.html

המאמר השני לא כולל OC ל 3700X אבל מראה שהבדל הביצועים בין 3700X ל 3600 הינו  כ 3 אחוזים ( ללא OC לשניהם ) 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/15.html

אם מוסיפים את שני המאמרים  מקבלים 4% שיפור בקושי בין 3600 ללא OC ל 3700X במצבו המיטבי .

המאמר השלישי מראה שמעבר מ 2060S  ל 2070S נותן שיפור של 15% .

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-2060-super/27.html

אז תרד מה 3700X סופית , הוא לא רלוונטי . מוטב שתי ציפורים ביד מאשר אחת שאולי תשב על העץ בעוד 3 שנים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

מסכים זה עולם ומלואו, כדי להבין מה תהיה רכישה טובה בשבילך ומה מתאים לך תתחיל לחקור ולהבין מה ההבדלים בין סוגי הפאנלים (TN וVA זה מה שתמצא במחירים האלה), חפש ביקורות וכו'.

הAOC C24G1 שיש בפלונטר בקצת פחות מ1000 שקל, נחשב טוב אבל הוא עם כל המחלות של זה.

מסכי TN יש הרבה יותר וכולם עם מחלות של TN, תבין גם מה הן. יש כמה דגמים טובים לviewsonic שנמכרים בTMS כמו זה -

https://www.tms.co.il/xg2401

חחח להתחיל לחקור עכשיו גם על מסכים 😨

אני בסוף לא יקנה מחשב בקצב הזה

איך המסך שלי אגב? לא מתאים בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב לעשות דוקטורט , אבל נראה שאתה בוחר לעשות אותו :) 

תקנה מחשב, תהנה .  אתה יכול לעבוד עם המסך שלך , אין דבר כזה לא מתאים , פשוט המחשב החזק יעשה לך חשק למסך יותר טוב.

1000 ש"ח זה תקציב טוב  למסך 24"-144hz-FHD לדעתי .   תפתח דיון נפרד לגבי מסך, או שתסתכל קצת בדיונים של אחרים, יש הרבה . 

אתה לא צריך לחכות עם המחשב למסך .

ב24" אין צורך לעלות ל QHD , מסכי QHD של 27" בקצב רענון גבוה כבר דורשים תקציב יותר גדול .

אני  למשל עובד עם 27" FHD וזה לא מפריע לי מבחינת חדות ( כן מפריע מבחינה שאני מרגיש שאני לא מנצל טוב את השטח ) 

יש הרבה דברים שכן מפריעים לי במסך שלי , הוא לא מוצלח , אבל דווקא הרזולוציה היא לא  הבעיה. 

אבל אם אתה כרגע על FHD במסך של 22" , אני מניח שFHD ב 27" ירגיש לך כמו  ירידה באיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אתה לא חייב לעשות דוקטורט , אבל נראה שאתה בוחר לעשות אותו :) 

חחח אתה לגמרי צודק. אני תמיד בוחר לרדת לרזולוציות נמוכות כשאני משקיע במשהו שאני אוהב.

אבל כן אני מבין שכרגע אין צורך לחכות עם קניית המחשב בשביל המסך ככה שאני יכול להתחיל להתקדם בקניית המחשב ובהמשך כבר להמשיך לבדוק על מסך.

כרגע אני לא רואה את עצמי עם מסך 27" זה נראה לי מטורף מידי, אבל זה גם יכול להיות סתם עיניין של הרגל.

בכל אופן תודה רבה לכולם פה! עזרתם לי מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה נוספת ולא רציתי לפתוח דיון חדש בשבילה אז אשמח אם תוכלו לעזור לי

אז די נסגרתי על הרכיבים החשובים

Ryzen 3600X

RTX 2070 super

לוח אם STRIX b450-F gaming

לגביי הספק כוח בהתחלה שמתי 550W אבל הבנתי שלכרטיס מסך הזה מומלץ ללכת על 650W ולכן שיניתי גם לספק 650W

השאלה שלי היא האם אני צריך להשקיע בקירור מיוחד לרכיבים האלה?

עם המארז צפויים להגיע 3 מאוורים מקדימה, ועוד אחד לאחורה, ואני אולי יוסיף עוד מאוורר או שניים למעלה. זה אמור להספיק?

אני כרגע לא חושב שאבצע OC, אבל דברים יכולים להשתנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם הזה גרוע, תחליף אותו ואפשר גם למשהו זול יותר.

קירור אתה יכול להצמיד רק למעבד, את הדעה שלי בעניין אתה כבר יודע אז לא אחזור עליה.

איזה מארז אתה קונה שמגיע עם 4 מאווררים? סיכוי טוב שהוא לא ולא הבנת נכון את מה שכתוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

הלוח אם הזה גרוע, תחליף אותו ואפשר גם למשהו זול יותר.

קירור אתה יכול להצמיד רק למעבד, את הדעה שלי בעניין אתה כבר יודע אז לא אחזור עליה.

איזה מארז אתה קונה שמגיע עם 4 מאווררים? סיכוי טוב שהוא לא ולא הבנת נכון את מה שכתוב.

קודם כל אשמח קצת ליותר מידע לגביי הלוח אם, כי ממה שיצא לי לקרוא עליו הוא דווקא היה נחשב לאחד הטובים, אבל אשמח לשמוע את דעתך המפורטת עליו כי אם הוא לא באמת כל כך מוצלח יש אופציות יותר זולות.

לגביי המארז אני קונה את הDP501 WHITE המארז מגיע עם שלוש מאווררים מקדימה ואחד מאחורה לפי האתר של .

https://www.antec.com/product/case/dp501-white.php

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגבי המארז, מעניין. עסקה טובה.

לגבי הלוח, בבדיקות שראיתי הוא בעל VRM גרוע בטח בשביל מחיר כזה.

מה יש בו שאתה צריך? כי אתה משלם על כל מני פיצ'רים וזה בזבוז כסף אם אין לך צורך בהם, אפשר להסתפק בלוח זול בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

צודק לגבי המארז, מעניין. עסקה טובה.

לגבי הלוח, בבדיקות שראיתי הוא בעל קירור VRM גרוע בטח בשביל מחיר כזה.

מה יש בו שאתה צריך? כי אתה משלם על כל מני פיצ'רים וזה בזבוז כסף אם אין לך צורך בהם, אפשר להסתפק בלוח זול בהרבה.

פשוט ממה שקראתי באינטנרט (רציתי להביא את הלינק אך לא מצאתי אותו כבר) ראיתי שהוא בין הטובים ביותר מבחינת ביצועים, כן גם שם דיברו על נושא הקירור שלו אבל בסופו של דבר דירגו אותו שני אחרי הmsi tomahawk ובכלל ברוב האתרים המליצו בעיקר על שניהם בשביל גיימינג אז לכן בחרתי בו. לא משהו ספציפי שאין באחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ביצועים בדיוק? זה . אין דבר כזה "לוח אם לגיימינג". יש איכות וסוג של רכיבי VRM ואיכות הקירור שלהם (דברים שעשויים להשפיע על ביצועי המעבד, אך רלוונטי אולי רק למעבדי 12\16 ליבות שבאמת מתחילים לצרוך חשמל) ובקטגוריה הזו ממה שזכור לי הלוח הזה הוא נפילה ענקית.

לוחות אם יקרים כאלה קונים כשצריך חיבורים\פיצ'רים שהם מציעים שאין בלוחות זולים יותר. אם אתה לא יודע מה הם אז אתה לא צריך אותם ואפשר להסתפק בלוח B450 ממוצע וסביר ב400-450 שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

איזה ביצועים בדיוק? זה לוח אם. אין דבר כזה "לוח אם לגיימינג". יש איכות וסוג של רכיבי VRM ואיכות הקירור שלהם (דברים שעשויים להשפיע על ביצועי המעבד, אך רלוונטי אולי רק למעבדי 12\16 ליבות שבאמת מתחילים לצרוך חשמל) ובקטגוריה הזו ממה שזכור לי הלוח הזה הוא נפילה ענקית.

לוחות אם יקרים כאלה קונים כשצריך חיבורים\פיצ'רים שהם מציעים שאין בלוחות זולים יותר. אם אתה לא יודע מה הם אז אתה לא צריך אותם ואפשר להסתפק בלוח B450 ממוצע וסביר ב400-450 שח.

אוקיי תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...