נשרף לוח אם מלפני עשור, האם לקנות יד2 או שמשתלם משהו חדש?(די דחוף עקב בלק פריידיי). - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נשרף לוח אם מלפני עשור, האם לקנות יד2 או שמשתלם משהו חדש?(די דחוף עקב בלק פריידיי).

shaaltiel

Recommended Posts

היי, זה די דחוף (עקב בלק פריידיי)...

לא הייתי בטוח באיזה פורום לשים את זה, רציתי במפרטים אבל שם מתייעצים על דברים חדשים...

בכל מקרה יש לי מחשב משנת 2010-12 עם PHENOM או ATHLON2, נשרף לי לוח האם ועכשיו אני בדילמה.

מצד אחד התקציב הוא בערך 0 ש"ח אבל אם צריך אז צריך (מה שנקרא "יעלה כמה שיעלה"), וראיתי באיביי לוחות אם דומים במחיר כולל של כ250-300 ש"ח (אחד אפילו חדש ולא משומש\מחודש), מצד שני... לא יודע... אנחנו בשנת 2020. לא ממש עקבתי אבל נדמה לי שהמעבדים היום, לוחות האם היום ובכלל החומרה אמורים להיות כמה דורות בעתיד... ואנחנו בבלק פריידיי (\סייבר מונדיי מחר).

בקיצור לא יודע, אולי  כדאי כבר לעזוב את הלוח אם \מעבד הזה ולקנות משהו חדש ועדכני במחיר גם אם יותר גבוהה אבל הרבה יותר משתלם ביחס של מחיר\איכות. כי לשלם 300 ש"ח על משהו מיושן כשב500ש"ח ניתן להשיג כוח מיחשוב חזק פי 3... לא נראה לי הכי חכם.

לוח אם שרוף: GA-880GM-USB3

לא בטוח שהשימושים משנים כי מן הסתם כבר השתמשתי בזה אבל בכללי-שונות. גם שיחקתי, גם עבדתי\גלשתי, וגם פיטשפתי.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כשלוש שנים עברנו גם לזיכרון .

שילוש מינימאלי חדש על פלטפורמה מודרנית יעלה משהו כמו 250 שקלים למעבד, 200 שקלים ללוח אם ועוד 120 שקלים לזיכרון.

אם זאת נראת השקעה נכונה - כנראה ששווה. אני לא הייתי משלם שקל אחד על AM2+ שמתאים למחשב כזה

תמיד יש גם יד שניה

https://hwzone.co.il/tradezone/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון קטן, +AM3ּ אם זה משנה (AM2+ זה דור קודם).

תודה רבה על התשובה, העניין הוא ש550 ש"ח זה בערך פי2 יותר כסף, האם זה יתן פי 2 יותר דברים?

(כוח חישוב, מהירות תגובה, נוחות במיקום המארז (זרימת אוויר, כמות יציאות))

נכנסתי למפרטים הממולצים במפרט הכי זול ויש שם את רייזן 3- בדיקה מהירה בPASSMARK מראה שהוא בסך הכל פי 2 יותר טוב מהפנום (4 ליבות).

עכשיו אני יודע שסינטטיקה לא אומרת הרבה וצריך בצ'מרקים פר שימוש (עוד לא עברתי עליהם לעומק), אבל במבט ראשון נראה שהאינדיקציה כללית של ביצוע חישובים פי2- היא נכונה.

הלוח אם שם גם יותר קטן.

כנ"ל עםהמפרט הבא בקטגוריה (רייזן 5).

הרי גם המפרט הנוכחי התאים לי, מה התועלת היחסית שאני מקבל כאן מלשלם פי 2 יותר כסף?

(והאם אני בכלל צודק?)

תודה!

נ.ב לגבי המשומשים, כן, חשבתי על זה אבל זה לחכות חודשים\שנה למציאות (כרגע נראה שהאופציה היחידה סובלת מאותה בעיה).

נ.נ.ב איך בעצם אפשר להעריך במספר את הביצוע (כדי לבצע חלוקת מחיר\ביצועים)?

אחרי הכל את השקל קל להעריך, אבל יוצא שרף הכניסה המינימלי כדי לקבל ביצועים יותר טובים הוא רייזן3 ולוח אם (גדול יותר מהמומלצים במינימלי) של עוד כ400 ש"ח וזכרונות DDR4= כמעט אלף ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה איך פי 2 או פי 4 או פי 5.5 ביצועים זו ההעדפה שעומדת כרגע על הפרק.

יש לך שהתפגר, ותיקון של המצב כנראה יעלה לכל הפחות 200-300 שקלים.

השאלה שעומדת כרגע היא האם שווה השעה כזאת, ואולי קיים רצון לשדרג למשהו בעל ביצועים ראויים לעשור הנוכחי, על אף שאנחנו כבר בסופו.

האם השימושים היומיומיים שלך הם משהו שזקוק לביצועים רציניים יותר? האם קיים אצלך הצורך בלשדרג? לפי התקציב המדובר (500-650 שקל "סך כל"), לא נראה כמו הדבר הכי בוער כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אני לא רואה איך פי 2 או פי 4 או פי 5.5 ביצועים זו ההעדפה שעומדת כרגע על הפרק.

יש לך לוח אם שהתפגר, ותיקון של המצב כנראה יעלה לכל הפחות 200-300 שקלים.

השאלה שעומדת כרגע היא האם שווה השעה כזאת, ואולי קיים רצון לשדרג למשהו בעל ביצועים ראויים לעשור הנוכחי, על אף שאנחנו כבר בסופו.

האם השימושים היומיומיים שלך הם משהו שזקוק לביצועים רציניים יותר? האם קיים אצלך הצורך בלשדרג? לפי התקציב המדובר (500-650 שקל "סך כל"), לא נראה כמו הדבר הכי בוער כרגע.

תשמע... האמת שמה שהיה קיים פחות או יותר עשה את העבודה. כמובן שאפשר יותר טוב, אבל אם מדובר על בסך הכל על שיפור של 1ל1 (באופן יחסי), אז אני די מתקמצן כי נקודת שיווי המשקל כבר הושגה.

יש לי 300 שקל ואיתם אני מחזיר את המצב לאחור שהיה ...לא מדהים אבל נסבל בשביל לספק את הקמצנות. את הסכום הזה אני מאבד בכל מקרה וכל שקל שם מוציא לי 100% ביצועים (בהגדרה).

מצד שני, אם בתוספת של שקלים מסוימים מתגלה שבעצם ה300 שקל המקוריים שנעלמים לי מכפילים\משלשים\מרבעים את היעילות שלהם וכל שקל נותן 200%- אז כן, כאן יש כבר מקום למחשבה, כי אם יש דבר אחד שחשוב לי יותר מקמצנות זה אפקטיביות (עד גבול נומינלי מסוים כי 4000 ש"ח אני לא אשלם אפילו אם היעילות עולה פי 20 ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה שילוש ביד שניה של משהו יותר סביר, לא אמור לעלות לך יותר מ400-500 הסיבה שהלוח שאתה רוצה לקנות יקר היא כי הפלטפורמה מתה לחלוטין וגם שהיא חיה היא הייתה דיי גרועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א-  גם אם תשלם על "חדש" ככל הנראה לא תקבל חדש לפי ההגדרות של אדם מערבי  ז"א שמעולם לא היה בשימוש . 

כמו-כן , אני מניח שהערוצים מהם אתה יכול לרכוש שכזה אינם כאלה שמאפשרים אחריות ארוכה אמיתית עם גיבוי כמו שיש כאשר אתה רוכש לוח חדש בארץ עם 3 שנות אחריות .

אני בעד חסכנות אבל הזול הוא  לפעמים יקר והקמצן משלם פעמים . לפעמים אנחנו מנסים להיות חסכנים ומבינים שהיינו קמצים רק כאשר אנחנו נאלצים לשלם פעם נוספת .

ב - אם כל המחשב שלך הוא בן 10 שנים אז אפשר להניח שישנם עוד רכיבים שכבר התעייפו . 

אם ספק הכח שלך הוא בן 10 שנים  ובהנחה שהוא לא הכי איכותי שהיה על המדף - אז גם אותו אולי כדאי להחליף .  

זה תופס גם אם הספק המקורי היה פשוט, והוחלף בפשוט אחר לפני כ 5 שנים . 

בכל מקרה, אם לוח האם מת , אתה חייב לוודא תקינות של כל שאר הרכיבים לפני שאתה מזמין לוח  אחר . 

רכישה של מחשב פשוט בעלות של 1000-1500 ש"ח אחת ל 10 שנים זאת לא הוצאה מוגזמת . 

רוב חנויות המחשבים הגדולות בארץ מאפשרות 12 תשלומים ללא ריבית ו 36 תשלומים עם ריבית קטנה. 

1500  ש"ח ב KSP מסתכם ל 1550 ש"ח ב 36 תשלומים של 43.1 ש"ח לחודש .

וכן , קיים שיפור מורגש אפילו בגלישה פשוטה  בין מחשב בין 10 לבין מחשב עדכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

תקנה שילוש ביד שניה של משהו יותר סביר, לא אמור לעלות לך יותר מ400-500 הסיבה שהלוח שאתה רוצה לקנות יקר היא כי הפלטפורמה מתה לחלוטין וגם שהיא חיה היא הייתה דיי גרועה.

תודה, מה לדוגמא?

כי זה בעצם (חלק מ)השאלה. גם השילוש שלו הוא בסביבות ה500 -600 ש"ח. מה מעניק את התשורה הכי טובה לכסף (וקיים בשוק) עם ביצוע לדולר גבוהה מ1ל1 (בעצם אני מצפה ליחס יותר טוב)מול האופציה הקיימת?

ציטוט של yoavke

ב - אם כל המחשב שלך הוא בן 10 שנים אז אפשר להניח שישנם עוד רכיבים שכבר התעייפו . 

אם ספק הכח שלך הוא בן 10 שנים  ובהנחה שהוא לא הכי איכותי שהיה על המדף - אז גם אותו אולי כדאי להחליף .  

זה תופס גם אם הספק המקורי היה פשוט, והוחלף בפשוט אחר לפני כ 5 שנים . 

בכל מקרה, אם לוח האם מת , אתה חייב לוודא תקינות של כל שאר הרכיבים לפני שאתה מזמין לוח  אחר .

1. סיסוניק כמדומני, הדגם הטוב שהיה (בהתייעצות עם פורום מפרטים)  :)  באחריות להרבה שנים (5 או 10) *ו* UPS!!!

2.בכנות? ב5 השנים האחרונות לא היה לי ממש זמן לחרוש אותו, לבדוק תקינות של רכיבים אתה צודק (בעצם עכשיו כשאני חושב על זה, החלקים המקוריים היחידים שנשארו זה המעבד, הספק והזכרונות), אין לי מושג איך עושים את זה (הספק כנראה עם מולטימטר), אבל אני מוכן להמר ולרכוש חדש לפני שבדקתי את הספק. אובייקטיבית, יש לי אשם תורם בהריסה של הלוח הקודם (קיצור לא נכון בעזרת מברג כפי שקראתי ברשת :P).

ציטוט של yoavke

. רכישה של מחשב פשוט בעלות של 1000-1500 ש"ח אחת ל 10 שנים זאת לא הוצאה מוגזמת . 

רוב חנויות המחשבים הגדולות בארץ מאפשרות 12 תשלומים ללא ריבית ו 36 תשלומים עם ריבית קטנה. 

1500  ש"ח ב KSP מסתכם ל 1550 ש"ח ב 36 תשלומים של 43.1 ש"ח לחודש .

כן... אבל בוא נניח לרגע שהבעיה נפתרת כרגע ב250-300 ש"ח. מוגזם, לא מוגזם, המחשב חוזר לפעול עד לקריסה הבא (בהתחשב בכך שהוא כבר מזמן לא נחרש כבעבר זה יכול להיות עוד הרבה שנים) והיא יכולה להגיע כשהרייזן יהפוך להיות זבל מיושן ב300 שקל.:)

ציטוט של yoavke

כן , קיים שיפור מורגש אפילו בגלישה פשוטה  בין מחשב בין 10 לבין מחשב עדכני.

הו, זו בדיוק השאלה! (חלק ממנה)

מה בדיוק גורם להבדל?

SSD,  RAM16GB, וכרטיס מסך נורמלי כבר יש מזמן וSSD לא היו קיימים בעבר.

ובכמה?\איך לדעת בכמה?

ציטוט של yoavke

א-  גם אם תשלם על לוח אם "חדש" ככל הנראה לא תקבל לוח אם חדש לפי ההגדרות של אדם מערבי  ז"א שמעולם לא היה בשימוש . 

כמו-כן , אני מניח שהערוצים מהם אתה יכול לרכוש לוח אם שכזה אינם כאלה שמאפשרים אחריות ארוכה אמיתית עם גיבוי כמו שיש כאשר אתה רוכש לוח חדש בארץ עם 3 שנות אחריות .

אני בעד חסכנות אבל הזול הוא  לפעמים יקר והקמצן משלם פעמים . לפעמים אנחנו מנסים להיות חסכנים ומבינים שהיינו קמצים רק כאשר אנחנו נאלצים לשלם פעם נוספת .

יש מוצרים שרשום בהם USED\PREOWNED\REFURBISHED יש כמה שרשום בהםNEW\OPEN BOX\OEM ויש כאלו שרושם בהם BRAND NEW בתמונות כל הרכיבים ארוזים בתוך השקית, עם כל התוספות,הקופסא וכו' והמוכר עצמו הוא חנות. יש מיליוני יחידות בעולם כך שלא מופרך לי לחשוב שיש כמה שנשארו בכל מיני ניהולי מלאים (אפילו של החברה עצמה).

https://www.ebay.com/itm/NEW-ZOTAC-880G-ITX-880GITX-A-E-SOCKET-AM3-Mini-ITX-USB-3-0-HDMI/352085349488?epid=127318941&hash=item51f9ec1470%3Ag%3AlYcAAOSwz71ZPefy&LH_BIN=1&LH_ItemCondition=3

צודק לגבי האחריות, אבל בוא נתעלם מהפרמטר הזה לרגע (רוב הקניות באיביי, נתנו תוצאות סבירות לחלוטין עבור המחיר).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shaaltiel

מה בדיוק גורם להבדל?

SSD,  RAM16GB, וכרטיס מסך נורמלי כבר יש מזמן וSSD לא היו קיימים בעבר.

ובכמה?\איך לדעת בכמה?

מעבר להבדל במהירות המעבד עצמו היו בינתיים הרבה שינויים טכנולוגיים אחרים 

- הכפלת מהירות ה-PCIE

- הכפלת מהירות ה-SATA

- מהירים יותר

- שיפורים בטורבו של המעבד שעכשיו מגיב הרבה יותר מהר לשינוי עומס

- פקודות חדשות שמאיצות דחיסת נתונים וחישובים מתמטיים

הרבה דברים קטנים שכל אחד מהם בפני עצמו לא מוסיף המון אבל הכל ביחד מצטבר ומורגש. לצערי קשה להאמין שתוכל למצוא מדד מספרי לדברים האלה, אף אחד לא עושה מבחני ביצועים על מערכות כל כך ישנות.

שים לב שהלוח באיבי שקישרת אליו הוא דגם ITX קטן במיוחד ובלי ממש חיבור לכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שהבדל מספרי מגיע מתוכנות בנצ'מרק  שאינן תמיד מחוברת למציאות של גלישה ועבודה משרדית וכו'.

הן גם לא מספרות את הסיפור לגבי זריזות המחשב בפתיחת ישומים ומעבד בין או טאבים פתוחים .

לא קלטתי איזה מעבד בדיוק יש לך .

אולי הסיפור הזה יעזור לך לקבל קנה מידה  לגבי ביצועים:

https://www.anandtech.com/show/15186/amazons-cheapest-black-friday-desktop-pc

אני מציע שתעיף מבט בTMS או פלונטר  , רייזן 3-1200 עולה 250 ש"ח   כולל מאוורר, לוח בסיסי עולה עוד 250 ש"ח . 

אתה מקבל 4 ליבות אמיתיות  . 

בזכרון אתה קצת נדפק , 140-150 ש"ח לכל 8 גיגה , דווקא את זה אולי תביא במחיר טוב מאמזון .

אתה יכול למכור את הזכרון הישן .

ונחזור להתחלה , אתה בטוח שמה שעשית הרג את הלוח ?  את מה קיצרת עם המברג ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

שים לב שהלוח באיבי שקישרת אליו הוא דגם ITX קטן במיוחד ובלי ממש חיבור לכרטיס מסך.

אה לא, זה לא הלוח שאליו כיוונתי זו הייתה פשוט דוגמא ללוח חדש לחלוטין למגיב הקודם. שלי זה MATX רגיל לחלוטין עם המון מקום לכרטיס מסך (באיביי יש משומשים וחדשים בטווח מחירים של כ250-300 ש"ח~).

ציטוט של etal

לצערי קשה להאמין שתוכל למצוא מדד מספרי לדברים האלה, אף אחד לא עושה מבחני ביצועים על מערכות כל כך ישנות.

רגע, חשבתי שזו כל הפואנטה של הסינטטיקה?

מי שביצע מבחני PASSMARK ב2010 עשה זאת עם לוח\תושבת+מעבד+זיכרון העדכניים לתקופה ההיא והוא עושה את אותם המבחנים בדיוק עם לוח\תושבת+מעבד+זיכרון עדכניים להיום. המספר השונה אמור  לשקף את הכוח היחסי של החומרה הטובה ביותר שקיימת כאשר ההבדל הוא רק במעבד.

לא?

הרי התוצאה הסופית היא חלק מהמכלול העדכני (וזה בסדר גמור).

ציטוט של yoavke

לא קלטתי איזה מעבד בדיוק יש לך .

נדמה לי שפנום4X (4 ליבות זה בוודאות). לא זוכר פרטים אבל זה היה מהטובים בקטגוריה שלו בזמנו.

ציטוט של yoavke

אולי הסיפור הזה יעזור לך לקבל קנה מידה  לגבי ביצועים:

https://www.anandtech.com/show/15186/amazons-cheapest-black-friday-desktop-pc

לול, זה היה לא משהו עוד בתקופה של הפנום.

(אבל קריאה מעניינת :) )

למרות שמבחנים סינטטים לא אמורים להשתנות הרבה שנים, כך שאפשר להשוות... לא?

בכל מקרה ביוטוב יש טונות של מבחנים על PHENOM2X4  וגם על ATHLON2X4 מהשנים האחרונות.

ציטוט של yoavke

אני מציע שתעיף מבט בTMS או פלונטר  , רייזן 3-1200 עולה 250 ש"ח   כולל מאוורר, לוח בסיסי עולה עוד 250 ש"ח . 

אתה מקבל 4 ליבות אמיתיות  . 

בזכרון אתה קצת נדפק , 140-150 ש"ח לכל 8 גיגה , דווקא את זה אולי תביא במחיר טוב מאמזון .

אתה יכול למכור את הזכרון הישן .

חקרתי אתהאופציה של הרייזן כהצעתך ולמרבה ההפתעה גיליתי שיש מעבדי רייזן ללא כרטיס גרפי מובנה. איך המחשב עובד אם כרטיס המסך נשבר\מוחלף\מוצא? לכאורה זו השבתה של המחשב? זה יותר גרוע ממה שהיה לפני עשור כשבכל היה כרטיס גרפי מובנה בדיוק למקרים כאלו.

נראה שמבחינת רייזן, אם כבר הייתי קונה זה צריך להיות עם G מינימלי- מה שמעלה את המחיר ל372 בTMS.

לוח אם בגודל בערך של זה שנשרף עולה בערך 300 (כדי שלא יהיו חסרים רכיבים), נניח 200 ש"ח.

זכרונות כמו שלי נמכרו *כוללמשלוח* ב 40$. אחרי משלוח, ביטוח והכל בטח ישאר לי איזה 100ש"ח.

סה"כ- שילוש ב772 עם רייזן 3.

בכסף:פי 2.5-3.

האם גם התוצאה תהיה פי 2-3 מפנום?

ציטוט של yoavke

הבעיה היא שהבדל מספרי מגיע מתוכנות בנצ'מרק  שאינן תמיד מחוברת למציאות של גלישה ועבודה משרדית וכו'.

הן גם לא מספרות את הסיפור לגבי זריזות המחשב בפתיחת ישומים ומעבד בין חלונות או טאבים פתוחים .

ידוע.

אז איך להעריך?

בגדול מנסיוני, אולי הם לא טובות ברזולוציות שאתה מדבר עליהן אבל יש להן מידה מסוימת של אינדיקציה וסדרי גודל.

זה לא רק PASSMARK SYNTECH, זה גם זמני כיווץ עם WIRNAR (פעם היה ככה) ועוד שסה"כ... הם לא לגמרי טעו.

מעניין אם יש מבחן לוירטואליזציה?...

אין לי ממש נסיון עם המעבדים החדשים, אבל בגדול מעבודה משרדית על לפטופ (חדש...יחסית) ועבודה על פנום, באותם האתרים, אם אותו פרופיל, אקסל וכו'... לא שמתי לב להמתנה. כנראה שזה יותר עניין של וSSD . ואולי לא אימצתי את המחשב.

ציטוט של yoavke

נחזור להתחלה , אתה בטוח שמה שעשית הרג את הלוח ?  את מה קיצרת עם המברג ?

לול, טוב תשמע זה כבר סיפור אחר לתמיכה טכנית. בגדול מה שקרה זה שמשום מה באחת ההדלקות לא הייתה תמונה, אז במקום להתחיל לעשות TROUBLE SHOOTING  מסודר, עשיתי גיגול מהיר היכן שהיו מספר סיבות ואחת מהן הייתה שצריך לעשות CLEAR CMOS. מן הסתם שבחרתי בשיטה הכי מהירה במקום ללכת ביסודיות ולהמשיך לגגל... לקחתי מהר מברג עשיתי קיצור של הפינים רק ש :א) הפינים הלא נכונים (אחד נכון, אחד לא) וב) בזמן שהמחשב דולק (פייספאלם).

מיותר לציין שמזמן לא עסקתי בתיקון מחשב ושהמאוורר שעוד הסתובב וכל שאר הרעשים פסקו מיד (אחרי רעש פיצפוץ וכמה גיצי ברק זעירים).

אולי יום אחד כתחביב אני אנסה לשבת יותר לעומק לראותאם יש מה להציל (ניסיתי עם ובכל מקום כתוב שזה שנשרף) , אבל בנתיים באמת שאין לי את הזמן (או הרצון \הגיון לקחחת לטכנאי).

HENCE הפוסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את הכוונה בלוח באותו גודל פחות או יותר. גודל של זה סטנדרט, מיקרו ATX זה מיקרו ATX.

אתה יכול ללכת על דבר כזה -

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 3 1200 AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 249
לוחות אם:
Gigabyte GA-A320M-H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 207
סה"כ: ₪ 456
מחיר באילת: ₪ 389

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/84581

מעבד ולוח אם הכי זולים שיש למצוא ועדיין אני בספק שחסר משהו בלוח הזה לעומת הלוח שמת לך. יש לו אפילו חיבור M.2.

להוסיף לזה במבצע מאמזון שתמיד יש קיט של 16GB במחיר מצחיק, כרגע זה לדוגמא -

https://www.amazon.com/dp/B0134EW7G8/?coliid=IU0G2BEE3NAIM&colid=1OL3MWAFO3CZI&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it

עם משלוח חינם 200 שקל. סה"כ כל העסק 650. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

לא הבנתי את הכוונה בלוח באותו גודל פחות או יותר. גודל של לוח אם זה סטנדרט, מיקרו ATX זה מיקרו ATX.

מוזר.

אחד זה 20 על25 ושני זה 25על 25. ראיתי פעם גדלים דומים (אבל שונים) בלוחות אם ולרוב היה שם איזה רכיב לא במקום (ובכלל 5ס"מ נותן קצת מקום לזרימת אוויר).

טוב, נניח שאין לזה משמעות, לא השוותי לעומק, אבל אכן במפרטים המומלצים בקטגוריית הזולים זה בין 250 ל300.

נו ניחא, 50 ש"ח לא משנים המון בתמונה הגדולה.

ציטוט של ch33

מעבדים:
AMD Ryzen 3 1200 AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 249
לוחות אם:
Gigabyte GA-A320M-H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 207
סה"כ: ₪ 456
מחיר באילת: ₪ 389

בד ולוח אם הכי זולים שיש למצוא ועדיין אני בספק שחסר משהו בלוח הזה לעומת הלוח שמת לך. יש לו אפילו חיבור M.2.

להוסיף לזה זכרונות במבצע מאמזון שתמיד יש קיט של 16GB במחיר מבצע מצחיק, כרגע זה לדוגמא -

https://www.amazon.com/dp/B0134EW7G8/?coliid=IU0G2BEE3NAIM&colid=1OL3MWAFO3CZI&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it

עם משלוח חינם 200 שקל. סה"כ כל העסק 650. 

1)לול, אבל זה לא פוטר את אחת הבעיות המרכזיות- גרפיקה. ב1200 אין גרפיקה מובנית.

זו תכונה די בסיסית שהייתה קיימת עוד לפני שני עשורים. נכון שיש כרטיס מסך אבל הרבה פעמים יש סיטואציות שבהן אתה נפטר ממנו זמנית(רעש\חום\צורך בחשמל\התקלקל\החלפה\החלפה של ספק\בדיקה של ספק ועוד מליון סיבות שאין לי כוח להיזכר\להמציא...) ואישית אפילו הייתימספר שנים ללא כרטיס יעודי (בזמנו המערכת אף שיחקה!). רק צ'יפ גרפי אחד למחשב זה די דיל ברייקר וירידה ניכרת באיכות השימוש. זה כמו לייצר מחשב רק עם שני יציאות .

1.2) אוקיי, עכשיו קראתי שנית את המפרט של ורשום שם סעיף של ONBOARD GRAPHICS... מה? לפי מה שהבנתי הגרפיקה היא רק במעבד עצמו (בחלק מהם).

2)עברתי על הSPECS באתר, לא התעמקתי יותר מדי. מה חסר לו שהוא ב220ש"ח במקום ה270ש"ח שהאתר ממליץ? רק הערכת שבבים שלA320 מול B450?

לא קראתי יותר מדי אבל נראה שלA חסרים כל מיני פיצ'רים...

3) אוקיי גם 650 שקל (ועדיין לא הבנתי איך פתרת את הבעיות האחרות) זה פי 2.2- 2.5 (קצת יותר). האם הרייזן 3 1200 יותר טוב פי 2-2.5 מהפנום 4 ליבות?

PASSMARK אומר שלא, אבל זה חלק ממה שבאתי להבין(או לחפש מציאות למונדיי:) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...