כונן SSD SATA 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן SSD SATA 3

שי וינטה

Recommended Posts

היי לכולם!

יש לי מחשב נייח מהדגם הבא:  GIGABYTE GA-H61M-S1

אני רציתי להחליף לו את הHD לSSD על מנת שיהיה יותר מהיר היות ולאחרונה הוא איטי בצורה מפחידה...

עשיתי העתקה מהכונן HHD אל כונן הSSD שלי ע"י תוכנה בשם GHOST והכל עבר בהצלחה.

כעת אני מעוניין להעלות מהדיסק החדש את הBOOT של המחשב, הוא מקבל את הבקה מתחיל לעלות ואז נתקע וממשיך לחשוב עם מסך שחור ללא הפסקה- הוא בעצם לא מצליח לעלות ממנו אבל נראה שהכל בסדר... 

פתאום חשבתי על האפשרות שהבעיה טמונה בזה שהSSD שקניתי הוא SATA 3 וייתכן שבמחשב אין לי חיבור תואם ולכן הוא לא מצליח לקרוא אותו כמו שצריך ובמהירות המתאימה..

מה דעתכם? יש לכם רעיון על בעיה אחרת שיכולה להיות?

האם לדעתכם זה ייתכן שהחיבור משפיע? אם כן האם מספיק רק הכבל שיהיה SATA3 או שאני חייב שזה יהיה גם בלוח האם? ואיך אני בודק את זה האם זה נמצא בכלל בלוח האם, ואם לא מה אני עושה?

אשמח מאוד מאוד לתגובה מהירה כי זה מאוד דחוף לי.

תודה רבה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשך: אם תכתבו את דגם המחשב שהוספתי- באינטרנט תמצאו את דגם לוח האם של המחשב בשלמותו. גם פתחתי את המחשב שלי, כתוב על לוח האם SATA2 . על הכבל עצמו אין לי מושג איך בודקים איזה סוג SATA הוא... אשמח אם מישהו יגיד לי...

בכל מקרה יכול להיות בכלל שזו הבעיה? אם אני יקנה כבל SATA3 זה יפתור אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור לדור של ה SATA, יש תאימות לאחור וגם אם לא הייתה אז הדיסק שלך לא היה מזוהה בכלל (ואם ביצעת העתקה אליו אז הוא מזוהה).
האם ניתקת את הדיסק הישן והוצאת אותו מהמחשב מיד לאחר ההעתקה?
בגדול מיד לאחר העתקה כזו יש להוציא את דיסק המקור ולהשאיר רק את הדיסק החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה באמת? לא הוצאתי, אבל נכנסתי להגדרות הbios ואמרתי לו להעלות את מערכת ההפעלה מהssd, זה אמור להוות בעיה?

ובכל מקרה אם אקנה sata 3 זה יהיה מהיר יותר או שזה לא משנה?

תודה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elad18

זה לא קשור לדור של ה SATA, יש תאימות לאחור וגם אם לא הייתה אז הדיסק שלך לא היה מזוהה בכלל (ואם ביצעת העתקה אליו אז הוא מזוהה).
האם ניתקת את הדיסק הישן והוצאת אותו מהמחשב מיד לאחר ההעתקה?
בגדול מיד לאחר העתקה כזו יש להוציא את דיסק המקור ולהשאיר רק את הדיסק החדש.

אשמח לתשובתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח שלך לא תומך ב SATA3 ולא הייתי טורח להחליף אותו או להוסיף כרטיס הרחבה שתומך בגלל שלא תרגיש הבדל גדול בשימוש יומיומי.

את ההבדל בין SATA2 ל SATA3 אתה תרגיש בעיקר בהעברה של קבצים גדולים (מהירות העברה רציפה).

לגבי התקלה, הייתי מנסה להעתיק שוב פעם את הדיסק והפעם מנתק לגמרי את הדיסק המקורי מהמחשב מיד לאחר ההעתקה (חשוב מאוד לבצע את זה לפני הדלקה נוספת של המחשב).

במידה ומערכת ההפעלה תעלה תקין מה ואתה מעוניין להשאיר את הדיסק הישן במחשב לצורך קבצים, אתה יכול לפרמט אותו ולהחזיר אותו למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...