זקוק להמלצה ללוח+מעבד+זיכרון עם יכולת האצה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה ללוח+מעבד+זיכרון עם יכולת האצה

ha
 Share

Recommended Posts

אני כנראה לא ניסחתי טוב את הכותרת אך אני מעונין להעיף את הזבל הנוכחי שאני תקוע איתו למשהו חדש ולא מאיפה להתחיל...

כיום המערכת שלי כוללת:

-מעבד: i5-4690K 3.5GHz בתושבת LGA1150 שהיה מואץ בעבר ל 4.4GHz.

-לוח אם: Z87 XPOWER (MS 7811)

-כרטיס מסך: Redaon RX570

-קירור: CoolerMaster Seidon 240V V3 Plus

-מארז:  P280 של אנטק

-ספק: HydroX 650W

-דיסקים: 2 SSD (ב RAID1) ועוד 4 קשיחים רגילים.

-מערכת הפעלה: ווינדוס 7 64 ביט.

חשוב לי מספר רב ככל האפשר של חיבורי SATA בעלי תמיכה ב RAID

אני מאוד לא מרוצה ממנה, שנה ראשונה עבדה מהר וחלק אבל בשנתיים האחרונות היא התחילה לעשות בעיות ולא הצלחתי להמשיך לעבוד איתה מואצת וחזרתי לתדר סטוק. בחודשים האחרונים הוא מתחיל לג'עג'ע ולהתנהג מוזר (נתקע דקות בזמן עליית הלוח, משנה הגדרות ביוס ומאבד לי דיסק ב RAID לדוגמה...), יש לי קצת זמן בחודש הקרוב להרים מערכת חדשה אז החלטתי להפסיק לדחות ולהחליף למשהו חדש, מהיר ויציב. אז כמה שאלות.

-האם כדאי להחליף רק לוח אם? מצד אחד זה אמנם הפיתרון הפשוט, המהיר והזול מכולם אבל לא מצאתי בזאפ לוח כלשהו התומך בתושבת LGA1150 עם יכולת האצה כלשהי.

-בהנחה שאני יכול להגיע למחיר של כ 2500-3000 ש"ח

*מהו המעבד הכדאי מבחינת מחיר/ביצועים? אני מניח שזה איזשהו  i7 אך איזה תת-דגם? היחידים שראיתי בזאפ עם סיומת K הם ה 9700KF וה 9700K (במהירות Ghz‏ 1.2 לפי "זאפ"...) שמביאים אותי ל 1600 ש"ח

*מה הלוח אם הכדאי? אחרי הניסיון הטוב שלי בשלושה לוחות עם אסוס (וניסיון מר עם "מומלץ") אני מעדיף להישאר עם , ראיתי את ה APZ390A שנראה נחמד מבחינת יכולות אבל משהו נראה לי טיפה מוזר כי הוא בא עם תושבת 1151 אבל ה 9700 אמור להיות עם 1150. אם הוא יתאים אז הוא יעלה  כ800 ש"ח. בכל מקרה מהו הלוח המומלץ?

*אשמח לזיכרון 16G לפחות אך אשמח ליותר. מה הזיכרון שכדאי לקנות ב 600 ש"ח הנותרים?

-האם הקירור שיש לי כרגע (CoolerMaster Seidon 240V V3 Plus) יוכל להתאים לתושבות החדשות?

אם יש משהו ששכחתי/התעלמתי אז אשמח לעידכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי לחפש קצת ויש לי דילמה בנוגע ללוחות אם.

יש באמזון Strix -H Gaming ב 798.85 ש"ח (כולל ARCTIC MX-4)

יש בחנות מקומית ROG STRIX Z370-H GAMING ב 806 ש"ח.

ממה שהבנתי ה 370 הוא דגם שאינו מיוצר יותר ו ה 390 חדש ממנו בהרבה.וההבדל בין הצ'יפסטים הוא בתוספת WIFI פנימי ו USB3.1, מה שלא ממש משנה לי. בכל מקרה הלוחות תומכים ב OC אע"פ שהם לא נחשבים לטובים ביותר לביצוע OC, מבחינתי, אם אני מגיע/עובר את ה 5 ג'יגה זה מספיק.

האם כדאי לחכות ללוח מחו"ל (כשבועיים) או לרכוש כאן במיידי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שראיתי את זה בזמן....

כשמחפשים בזאפ את ה 9970K הוא מופיע רק בתושבת 1150, כשמחפשים i7 רק בתושבת 1151 הוא לא מופיע.... קצת מוזר.

בכל מקרה, באמזון ה Intel i7-9700K Desktop Processor 8 Cores up to 4.9 GHz Turbo unlocked LGA1151 300 Series 95W מופיע ונמכר ב 1700 ש"ח (כולל משלוח ומיסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז אני חושב על המערכת הבאה:

Board: Asus ROG Strix Z390-H gaming $178.99
CPU: Intel Core i7-9700K Desktop Processor 8 Cores up to 4.9 GHz Turbo unlocked LGA1151 300 Series 95W $385.00
RAM: HX432C16FB3K2/32 HyperX Fury 32GB 3200MHz CL16 DIMM (Kit of 2) $166.99

בסה"כ 756$ או 3,285.35 ש"ח אחרי משלוח, קצת יותר ממה שהייתי רוצה לשלם אך נסבל.

מה שמטריד אותי הוא הקירור שיש לי כרגע (CoolerMaster Seidon 240V V3 Plus). האם יתאים לתושבת 1151? האם הוא מספיק? לפי מה שקראתי ההספק של המעבד ב 5 ג'יגה הוא כ 200 וואט (כל הליבות ב 5 ג'יגה) ואני לא יודע אם הקירור שלי יעמוד בזה...

נערך על-ידי ha
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מה קורה כאן, הפורום מת?

בכל מקרה הזמנתי את הכל מאמזון, חסכתי עוד 50 ש"ח בשנייה האחרונה ע"י רכישת מעבד מספק אחר (תאריך האספקה שלו הוא עוד שלושה ימים יותר) והוספתי MX-4 (מה שנשאר לי מלפני מספר שנים כנראה התייבש ואני לא רוצה להתקע בגלל דבר טפשי שכזה...). הצפי הוא שהזמנה תגיע עוד כשבועיים (למעט המעבד) וכשהכל יהיה אצלי ארכיב את המערכת החדשה.

בדקתי באתר ופורום של coolermaster על הפיזור הספק של ה 140-seidon-240 ולא מצאתי תשובה. מה זה מטומטם שאחד מהפרמטרים החשובים בקירור לא מופיע במפרט שלו. בכל מקרה נדמה לי שראיתי איפהשהו כי הפיזור הספק של ה 140 (ראדיטור בודד) הוא 150 וואט כך שאני מניח כי ה 240 (ראדיטור כפול) יצליח להגיע ל 200 וואט הנדרשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עכשיו מצאתי דאגה אחרת😐 כרגע אני עם כרטיס מסך RX570 ומתכונן לשדרג ל 1070 כלשהו. האם הספק שלי (650 וואט) יתמוך במערכת ללא חשש? תקלות בגלל הספק הן הקשות ביותר לפיתרון כי בדרך כלל הוא לא זה שחשוד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

קיבלתי אתמול את הבורד אז חשבתי לנצל את הסופ"ש להרכבה ובדיקות.

תיכננתי להשתמש ב seidon-140 הישן שמאוחסן אצלי במחסן כבר כמה שנים ולהעביר אותו לבורד הנוכחי (i5-4770K לא מואץ) ואז להשתמש ב 140-seidon-240 שיושב בבורד הנוכחי לקירור ה i7-9700K החדש. אלא מה, גיליתי בהפתעה כי חסרים לי שני אומים לברגים...

-יש לי איזשהו מאוורר סטוק ישן במחסן, אני כבר לא זוכר מתי קיבלתי אותו, האם יתאים לתושבת 1550?

נערך על-ידי ha
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכבתי את הלוח אם יחד עם שני הסטיקים של הזיכרונות והדיסק(M2), אחרי חיבור של הספק ומסך (חובר ללוח אם) הדלקתי את המערכת ו...כלום! הלוח מאיר והמאווררים מסתובבים אך לא יוצא שום סיגנל למסך. בדקתי שוב והספק מחובר נכון (גם החיבור הרגיל וגם ה ATX).

ניסיתי את הדברים הבאים ללא הצלחה:

-הוצאתי את הזכרונות והדיסק.

-חיברתי כרטיס מסך חיצוני.

-פירקתי מהמארז והחלפתי ספק.

-קיצרתי את הג'מפר של ה RTC לדקה (קראתי ברשת).

מה שממש מטריד הוא שה על הלוח האמורות לדלוק ולדווח על סטטוס/תקלה כבויות.

נראה שהלוח הוא DOA... רק כדי להיות בטוח לחלוטין, איפה ניתן לרכוש את הבאזר המתחבר ללוח אם?  הייתי רוצה לוודא שאין שום ציפצוף תקלה לפני שאני מחזיר את הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

קיבלתי אתמול את הלוח, אחרי ההרכבה הוא אותת כי יש בעייה בזכרון (עם סטיק אחד)... לא נורא, הצלבת סטיקים ואני מגיע לסט אפ. וודאתי שהמחשב עולה ואני מקווה בסופ"ש הקרוב להתקין ולהאיץ.

עדיין מפליא אותי הכרטיס התקול. זה לא משהו שהייתי מצפה מ"אסוס", ובווודאי לא בסדרות היותר יוקרתיות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...