המלצה למחשב נייח לשימוש כללי + עריכה גרפית - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למחשב נייח לשימוש כללי + עריכה גרפית

Earambo

Recommended Posts

איזה מזל שהמחשב שלי שבק ממש לפני 😅...

1. תקציב - 2500-3000, ניתן לחרוג מעט אם משתלם
  2. ייעוד - עיקרי - גלישה ואופיס, נוספים- שרת פלקס ועריכה גרפית ווידאו  (בעיקר , קצת פרימייר/אפטר אפקטס- רזולוציית FHD)
  3. ציוד היקפי - צריך גם מקלדת ועכבר אלחוטיים. לא חייב להיות חלק מהמחשב, אבל אם יש המלצות- זה יהיה מצוין
  4. רכיבי בסיס קיימים - לא רלוונטי.
  5. שקט - מעדיף שכן
  6. גודל - אין ממש הגבלה. מעדיף קומפקטי. איו צורך בתאורה
  7. מערכת הפעלה - כן, וינדוס 10 (לא ממש בקיא בסוגי הגרסאות)
  8. העדפה לחנות/אזור קניה - אזור המרכז (פתח תקווה). אין חנות ספציפית אבל חשובה לי האחריות ונורמות השירות (הייתי מעדיף מחשב עם אחריות בבית הלקוח)
  9. מועד הקנייה - מיידי - הכוונה למקסם ביחס עלות-תועלת לאור מבצעי הבלאק פריידי
  10. בקשות מיוחדות לחיבורים - עדיפות שיהיה type c, וריבוי 3 (שימוש במספר הארד-דיסקים חיצוניים)
  11. אופק שדרוג - כן
  12. הערות נוספות - בעדיפות לזכרון חזק ולכונן של טרה

את המחשב הנייח האחרון קניתי לפני עשור...
מקווה שגם המחשב הזה יחזיק זמן משמעותי 😄

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבצעי BF בינתיים רק בKSP ובאייבורי, אפשר לבנות איזה סקיצה אבל רק ביום שישי יתחילו המבצעים בשאר החנויות ואז לך תדע מה יהיה. זה לא בהכרח יהיה מייצג למה שתקנה בסוף...

כמה דברים - כמה צריך מעבר ל1 טרה של SSD? או שזהו?

אתה אומר עבודה עם תוכנות Adobe, זה מספיק רציני שיש העדפה למעבד אינטל?

TYPE C - קיים רק במארזים יקרים בדרך כלל, ובלוחות אם עוד יותר יקרים (צריך בעצם תמיכה משניהם - שיהיה חיבור בפאנל הקדמי של המארז וכניסה מיוחדת בלוח אם). גם אם ניתן להכניס בתקציב אני לא יודע אם זה משתלם לצרכים שלך לשלם פרמיה כזאת רק בשביל החיבור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

מבצעי BF בינתיים רק בKSP ובאייבורי,אפשר לבנות איזה סקיצה אבל רק ביום שישי יתחילו המבצעים בשאר החנויות ואז לך תדע מה יהיה. זה לא בהכרח יהיה מייצג למה שתקנה בסוף...

כמה דברים - כמה אחסון צריך מעבר ל1 טרה של SSD? או שזהו?

אתה אומר עבודה עם תוכנות Adobe, זה מספיק רציני שיש העדפה למעבד אינטל?

TYPE C - קיים רק במארזים יקרים בדרך כלל, ובלוחות אם עוד יותר יקרים (צריך בעצם תמיכה משניהם - שיהיה חיבור בפאנל הקדמי של המארז וכניסה מיוחדת בלוח אם). גם אם ניתן להכניס בתקציב אני לא יודע אם זה משתלם לצרכים שלך לשלם פרמיה כזאת רק בשביל החיבור הזה.

תודה על הפירוט!

לגבי BF מבין שהכי משתלם לחכות ליום שישי?

לגבי האחסון- אם אפשר לשלב בסכום הזה נוסף - זה יהיה מצוין. התרגלתי פשוט לעבוד עם חיבור של הארדיסקים חיצוניים. 😅

לגבי Adobe- בשנה-שנתיים הקרובות, העבודה תהיה מינימלית (עד 10 אחוז מהשימוש) וגם זה בעיקר בפוטושופ. אגב, ללמידה שלי, לאינטל יש בתחום של אדובי יתרון כל כך משמעותי?

לגבי type c - אם אלו המשמעויות... מוותר בשמחה

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון למיטב ידיעתי תוכנות אדובי עובדות טוב יותר עם מעבדי אינטל, אך הפער לא ענקי ומצטמצם עם הזמן. אם זה לא משהו שאתה עושה לפרנסתך והמחשב הוא יותר לשימוש כללי אז אין טעם להיכנס לרזולוציות האלה. באופן כללי ההמלצה הדי גורפת כרגע היא לכיוון שיש להם גם היצע מצוין של בעלי GPU מובנה שטוב משמעותית ממה שיש לאינטל.

הרכבתי מפרט אך האתר של TMS בדיוק נפל ונכנס לתחזוקה באמצע, כנראה מתכוננים לBF. בגדול הכיוון הוא מעבד רייזן 3400G + לוח אם ומארז מיקרו ATX (קומפקטים) + 1 טרה ועוד 1 טרה הארד דיסק.

כמה כניסות 3 אתה צריך? במפרט שהרכבתי יש 4 מאחורה, עוד אחד מקדימה ועוד כניסת 2 מקדימה. זה מספיק?

אני אביא לך מפרט כשיחזור האתר ועל הדרך יהיו גם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר ועל הסקיצת מפרט!

אני פחות בקיא ברכיבי אז לא יודע להתייחס לדגם... 

מעבר נושא של Adobe, הוא יידע להתמודד היטב כשרת Plex (נניח בקידוד סרטים ב4k)?

אגב, אשמח לעוד קצת פרטים על ההארד דיסק שמצאת (כגון מהירות...) ומה המשמעות בעלות בהגדלת נפח ההארד דיסק ל2 טרה?

לגבי - נראה לי קצת מעט. אם אפשרי הייתי מעדיף 6 כניסות מאחור (גם אם חלקן usb 2.0) ועוד 2 מקדימה

דבר אחרון - לא ציינתי כי זה הרגיש לי ברור מאליו, אבל אולי זה לא מרכיב בסיסי היום - קריטי שיהיה חיבור lan

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

הרכבתי מפרט אך האתר של TMS בדיוק נפל ונכנס לתחזוקה באמצע, כנראה מתכוננים לBF. בגדול הכיוון הוא מעבד רייזן 3400G + לוח אם ומארז מיקרו ATX (קומפקטים) + 1 טרה SSD ועוד 1 טרה הארד דיסק.

כמה כניסות USB 3 אתה צריך? במפרט שהרכבתי יש 4 מאחורה, עוד אחד מקדימה ועוד כניסת USB 2 מקדימה. זה מספיק?

אני אביא לך מפרט כשיחזור האתר ועל הדרך יהיו גם מבצעים.

יש אולי התקדמות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בקיא בPLEX. בגדול בקידוד וידאו בד"כ יש עדיפות לאינטל אם התכנה יודעת להשתמש בQuicksync. מי שנכנס לרזולוציות כאלה בד"כ בונה מחשב PLEX ייעודי למיטב ידיעתי. ה3400G אמור להיות בסדר גמור במיוחד אם התכנה יודעת להשתמש בGPU שלו. העניין הוא גם שבתקציב הזה אין באמת אלטרנטיבה של , הדבר הכי קרוב זה ה9400F וזה דגם ללא מעבד גרפי מובנה בכלל.

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD 3rd Gen Ryzen 5 3400G With Radeon RX Vega 11 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 670
לוחות אם:
Gigabyte B450 AORUS M
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 369
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 324
מארזים:
Fractal Design Focus Mini Black Window
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 284
ספקי כוח:
ANTEC PSU 550W EARTHWATTS GOLD PRO
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 286
כונני SSD:
Crucial SSD 1TB MX500 SATA 2.5
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 520
כוננים קשיחים:
WD HDD 1.0TB 7200 64MB SATA3 Blue 3.5
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 180
תוכנות:
Windows 10 Home 64 Bit Hebrew
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 405
סה"כ: ₪ 3038
מחיר באילת: ₪ 2596

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/83674

6 כניסות USB3 מאחורה פלוס עוד אחת קדימה. ההארד דיסק WD Blue פשוט רגיל ואמין. אפשר לעלות ל2TB כזה בעוד 80 שח -

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=18053

ספק כוח די אוברקיל למערכת הזאת אבל אני חושב ששווה ללכת על זה במחיר כזה למקרה שבעתיד תרצה להוסיף כ.מסך ייעודי לצורכי עריכה יותר רצינית.

אני חושב שזה יתאים לדרישות אבל כדאי לקבל עוד חוות דעת אולי ממישהו שיותר בקיא בעריכת וPLEX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של ch33

אני לא בקיא בPLEX. בגדול בקידוד וידאו בד"כ יש עדיפות לאינטל אם התכנה יודעת להשתמש בQuicksync. מי שנכנס לרזולוציות כאלה בד"כ בונה מחשב PLEX ייעודי למיטב ידיעתי. ה3400G אמור להיות בסדר גמור במיוחד אם התכנה יודעת להשתמש בGPU שלו. העניין הוא גם שבתקציב הזה אין באמת אלטרנטיבה של אינטל, הדבר הכי קרוב זה ה9400F וזה דגם ללא מעבד גרפי מובנה בכלל.

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD 3rd Gen Ryzen 5 3400G With Radeon RX Vega 11 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 670
לוחות אם:
Gigabyte B450 AORUS M
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 369
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 324
מארזים:
Fractal Design Focus Mini Black Window
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 284
ספקי כוח:
ANTEC PSU 550W EARTHWATTS GOLD PRO
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 286
כונני SSD:
Crucial SSD 1TB MX500 SATA 2.5
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 520
כוננים קשיחים:
WD HDD 1.0TB 7200 64MB SATA3 Blue 3.5
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 180
תוכנות:
Windows 10 Home 64 Bit Hebrew
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 405
סה"כ: ₪ 3038
מחיר באילת: ₪ 2596

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/83674

6 כניסות USB3 מאחורה פלוס עוד אחת קדימה. ההארד דיסק WD Blue פשוט רגיל ואמין. אפשר לעלות ל2TB כזה בעוד 80 שח -

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=18053

ספק כוח די אוברקיל למערכת הזאת אבל אני חושב ששווה ללכת על זה במחיר כזה למקרה שבעתיד תרצה להוסיף כ.מסך ייעודי לצורכי עריכה יותר רצינית.

אני חושב שזה יתאים לדרישות אבל כדאי לקבל עוד חוות דעת אולי ממישהו שיותר בקיא בעריכת וידאו וPLEX.

תודה לכל המגיבים והמסייעים ובמיוחד לch33 -

המחשב נאסף אתמול - ועובד מצוין.

המשך חג שמח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...