עזרה בהתלבטות בין מחשב נייד לנייח + בקשה להמלצה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהתלבטות בין מחשב נייד לנייח + בקשה להמלצה

Hoolifan

Recommended Posts

שלום חברים,

לאחר שבעבר עזרתם לי מספר פעמים ותמיד יצאתי שמח עם התוצאה אני פונה שוב אליכם,

הפעם אני מבקש עצה בדילמה שאני נמצא בה ואת עזרתכם במציאת המחשב הבא שלי.

המחשב הנייח שלי מתחיל להזדקן ואני חושב שהגיע הזמן להתחדש. 

המחשב הקיים מחובר למסך וכך יהיה גם מחליפו והשימושים הם:

*גלישה ושימוש כללי.

* צפייה בסרטים (במחשב החדש חשוב שתהיה תמיכה בהזרמת תכנים באיכות אם אפשר להכניס גם תמיכה ב- למשוואה אז זה בונוס)

- חשוב לציין במידה ומדובר בנייד אין צורך שהמסך שלו עצמו יתמוך ב- הוא יהיה מחובר רוב הזמן לטלוויזיה.

*גיימינג בינוני/קל משחקים כמו football manager ובעתיד אולי עוד כמה משחקים קצת יותר רציניים אבל לא משהו כבד.

אז ככה ההתלבטות שלי היא כזאת בגלל שאני גם סטודנט חשבתי אולי ללכת על , למרות שהסתדרתי בשנה הראשונה ללא ולמרות שאני לא צריך אותו לתוכנות מיוחדות אלא בעיקר לקריאה של חומרים ולהגשת עבודות וסיכומים, חשבתי שאופציית הניידות תהיה נחמדה.

השאלה היא האם אני יכול להנות משני העולמות ?

האם אפשר לקבל בתקציב הזה שיתמוך בכל מה שציינתי?

חשוב לי מאוד שהמחשב ירוץ בשימוש השוטף שלו גם אם אני פותח מספר רב של כרטיסיות/חלונות שלא יתחיל להראות סימני עייפות וכמובן שיתמוך בהזרמת הסרטים באיכות הנדרשת ויריץ משחקים לא כבדים בכבוד.

לא הזכרתי את נושא הסוללה כי הוא לא קריטי כי רוב הזמן הוא יהיה מחובר ישירות לחשמל, אבל שיחזיק זמן סביר.

תוך כדי שאני כותב לכם אני יודע שכנראה עם הדרישות האלו זאת בקשה לא ריאלית במסגרת התקציב אבל אני אופטימי מטבעי 😁

או שאולי הפשרות במקרה הזה גדולות מידי ואני פשוט צריך ללכת על נייח ולהתפשר רק על הניידות.

השאלון שמסכם את הכל

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

3500-4000 +-

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

אופיס, צפייה בתוכן UHD וגיימינג קל-בינוני.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

אני פתוח להזמנות מחו"ל וראיתי שיש מבצעים על כונני SSD וזכרונות ,  אז אולי אני יכול להזמין משם על מנת להשאיר תקציב גדול יותר לשאר החומרה.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

חשוב, אבל אני לא עובד באולפן.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

במידה ונייח - אין הגבלה מיוחדת.

במידה ונייד - לא חובה, אבל מעדיף מסך בגודל 15.6,כן לקחתי בחשבון את חוליות הגב.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

הרכבה כן.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

במידה וזה מחשב נייח אז יש העדפה ל-TMS, המחשב האחרון שלי נקנה משם והרכבת המחשב + השירות היו פשוט נהדרים. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

מכוון לשבוע הקרוב לנצל את הנחות הבלאק פריידי.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

אין בקשה מיוחדת, אבל אני מוצא רק יתרונות בכמות נרחבת של יציאות.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

בנייח ונייד כן וכן.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אין הערות נוספות

אז אני מקווה שלא עשיתי לכם סלט כמו שלי יש כרגע בראש ושתוכלו לכוון אותי ולעזור לי בבחירה.

גם אם זה נייח וגם אם זה אשמח להמלצות למפרט/דגם.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...