נדרש ייעוץ בהפיכת מחשב קיים ל*שקט* יותר - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נדרש ייעוץ בהפיכת מחשב קיים ל*שקט* יותר

YDC8

Recommended Posts

לקורא שלום,

עד לא מזמן, היה לי מחשב ישן (מ2009). לאחרונה הוא מת וקיבלתי מחשב נייח בן 3-5 מהעבודה וביצעתי שילוב בין השניים. 

נכון לעכשיו, הנתונים הראשיים שאני יכול למסור על המחשב הן להלן;

image.png.a2be7191341b56e3026727aae7dfb5f3.pngimage.png.ecf4d4da970b72acd68d85ff5291823e.png

image.png.e0ea11cf3bd4e7d2006e242135d6d690.pngimage.png.0661ad23da1d97063a5800fc1b60d0f8.png

אני מאמין שמה שהדבקתי בפוסט הזה זה כל מה שצריך כדי לדעת על המחשב. 

המחשב, בצורתו הנוכחית, לא הכי שקט. הוא כולל בתוכו 2 מאווררים בלי להתחשב בזה שבתוך הספק הכוח. 

אינני יודע מהיכן בוקע הרעש מאווררים אך אין לי בעיה להחליף גם וגם. (גם את המאווררים וגם את הספק כוח).

אשמח לייעוץ והמלצה במידה ויש. 

תודה,

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

טוב

את ספק כח תחליף בלי קשר לרעש.

ויפה שעה אחת קודם.

הלאה.

אתה יכול לעצור אחד אחד את המאווררים של המארז 

כדי לגלות איזה מהם מרעיש.

ואם יש לך כרטיס מסך אחר או שלהפעיל ללא כרטיס מסך בכלל 

ולראות מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל מלנתק את המאוררים של המארז, הם לא קריטיים למחשב כזה.
אם זה לא עוזר כנראה שזה הספק ואם גם זה לא מספיק אז אולי הקירור של המעבד מפריע לך(יש לי אותו והוא שקט מאד לדעתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על התגובות והיחס. 

ניתקתי את המאוורר שמצד שמאל והמחשב יותר שקט. 

יחד עם זאת, לאחר restart, אני שומע רעש מהספק שלאט לאט יורד ויורד אבל עדיין.. לפעמים עולה. 

טפיחה קלה על המארז גורמת לו להיות שקט יותר אבל כנראה שהוא צריך החלפה כי לא בא לי לתופף על המחשב כל הזמן. 

יש לכם המלצה לספק כלשהו? 

זה המאוורר שנותק:

image.png.95ad8933634a11aea6efbfb2cc27b528.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

כפי שאמרתי מקודם, גם אם ספק הכח היה חרישי לגמרי, מומלץ להחליף אותו, 

בגלל "איכותו".

מה המפרט של המחשב, מעבד, כרטיס מסך וכו' ?

צירפתי כמה צילומי מסך מCPU-Z בראש הפוסט. אני מאמין שכל המידע נמצא שם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, מאווררים גדולים יותר יכולים להיות שקטים יותר כי הם צריכים פחות סל"ד בכדי להזיז את אותה כמות של אויר.

אם אתה יכול להחליף את מאווררי המארז בכאלה שמתחברים ללוח האם במקום ישירות לספק, אז המחשב יוכל לשלוט במהירות שלהם בהתאם לצורך. במחשב כזה מספיק מאוורר אחורי שיוצא את האוויר החם.

את הספק עצמו רצוי להחליף לאחד אחר אם הוא כבר מספיק ישן בכדי להרעיש. כדאי משהו מחברה טובה.

עם המפרט הנוכחי לא צריך משהו עוצמתי מידי. משהו כמו סיסוניק 400W יהיה יותר ממספיק.

ואם אין ברירה אפשר לשדרג את הקירור של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

בגדול, מאווררים גדולים יותר יכולים להיות שקטים יותר כי הם צריכים פחות סל"ד בכדי להזיז את אותה כמות של אויר.

אם אתה יכול להחליף את מאווררי המארז בכאלה שמתחברים ללוח האם במקום ישירות לספק, אז המחשב יוכל לשלוט במהירות שלהם בהתאם לצורך. במחשב כזה מספיק מאוורר אחורי שיוצא את האוויר החם.

את הספק עצמו רצוי להחליף לאחד אחר אם הוא כבר מספיק ישן בכדי להרעיש. כדאי משהו מחברה טובה.

עם המפרט הנוכחי לא צריך משהו עוצמתי מידי. משהו כמו סיסוניק 400W יהיה יותר ממספיק.

ואם אין ברירה אפשר לשדרג את הקירור של המעבד.

תודה רבה על התגובה והפירוט. 

בעיקרון מאז אתמול קצת הסתכלתי ברחבי האינטרנט וכן ארצה גם לשדרג את המארז.
קראתי בעיקרון על Corsair 100R Silent שהוא די במחיר נגיש ונותן דגש על שקט + מגיע עם מאוורר.
לגבי ספק - ביקשתי מאותו מוכר שיתן המלצה לאיזה ספק מהאתר שלו ע"מ שאוכל להזמין את השניים ביחד.. טרם קיבלתי תשובה ממנו.. אם תוכל להציץ ולתת המלצה, אודה! 

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...