שיפוץ/שדרוג מפרט לצורכי גלישה בעיקר - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפוץ/שדרוג מפרט לצורכי גלישה בעיקר

Amit Kleinman

Recommended Posts

היי לכולם,

בזמן האחרון אני חושב לעשות "מתיחת פנים" למחשב שלי, ורציתי להתייעץ אתכם המקצוענים לגבי האופציות שיכולות להיות רלוונטיות עבורי.

קצת רקע - כבר כמה שנים טובות שאני בעסקי התעופה והסימולטורים (לפחות הייתי, הצבא עושה את שלו...). ב-2014 רכשתי מחשב חדש לטובת העניין. את המחשב הרכבתי בעצמי תוך התייעצות עם חובבי סימולטורים כמוני שמבינים דבר או שניים בבניית חומרה לתחום זה. להלן המפרט שלו:

ציטוט
Intel i5 4670k 3.4 6MB Cache s1150 - TrayAntec Kuhler H2O 650 Liquid Cooling System
Asus Z87 - Plus LGA1150, Intel Z87 1600, 3xPCI-E, VGA, DVI, HDMI
G.Skill Ares 2x4GB 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9
EVGA GTX760 Dual ACX 2GB 2xDVI, , DP, PCI-E
Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB 7200RPM Sata III
Samsung 840 EVO serias 2.5 Inch 120GB Sata III
Samsung SH-224DB/BSBS DVD±RW x24 Black Satas
SeaSonic 520W Bronze Serias Active PFC 12cm Fan PSU
CoolerMaster HAF 912 Combat windowed Mid Tower ATX Black Case No PSU

כפי שניתן לראות, מדובר במחשב יחסית חזק. כדי לקבל מקסימום ביצועים, ביצעתי OC למעבד (רוב הזמן עמד על 4.4GHz).

לפני כשנה וחצי בערך, הOC עשה את שלו, והקירור הנוזלי כבר לא הצליח לשמור על הטמפרטורות כמו שצריך, אז ביטלתי את הOC וחזרתי לתדר הדיפולטי של המעבד. (על הדרך ניסיתי גם לעשות Delid למעבד - לא בדיוק עבד...)

המצב כיום - המחשב שלי כבר די מקרטע, וזה בא לידי ביטוי בכך שכאשר המעבד על idle ושום דבר לא רץ ברקע, הטמפ' עומדות על 85-100 מעלות!

ברור לכולם שזה לא סביר בעליל, אבל היות ואני בצבא ואין לי באמת זמן להתעסק בסימולטורים, את רוב הזמן שלי מול המחשב אני מבלה בגלישה באינטרנט בלבד.

הסיבה שבגינה אני רוצה לשדרג את המחשב היא שהמאוורר של הקירור הנוזלי עובד כל הזמן על 100%, דבר שגורם להמון המון רעש + מחמם את החדר שלי. בנוסף, בחודשים האחרונים המחשב התחיל להיות איטי וכבד, וחוץ מזה, לא יזיק להתחדש פעם בכמה זמן :)

מה הפתרון - תכלס, הפתרון פה הוא די פשוט - להחליף מעבד. הבעיה היא שהחלפת מעבד תגרור החלפה של לוח האם, כיוון שהתושבת שלו כבר ישנה ולא מותאמת למעבדים החדשים (תקנו אותי אם אני טועה). יכול להיות שהחלפה של לוח האם תגרור החלפה של עוד חלקים? ואולי גם אצטרך להחליף כיוון שהוא כבר גמור אחרי עבודה כל כך מאומצת? פה אני אצטרך את עזרתכם, כי אני באמת לא יודע.

בקיצור - אשמח לקבל חוות דעת עבור הדברים הבאים:

1. האם בכלל שווה לבצע שדרוג למפרט הקיים, או שכדאי לקנות מחשב חדש לגמרי? רוב הרכיבים במחשב עדיין טובים וחזקים, וחבל לי פשוט לזרוק אותם לפח

2. האם החלפה של המעבד ושל לוח האם תגרור החלפה של רכיבים נוספים? ואם כן, אז אילו רכיבים?

3. ושאלת השאלות - איזה מעבד ולוח אם אתם ממליצים לקנות? לא אשקר שאני לא מכיר את השוק היום ואת מה הוא מציע

תודה רבה ומועדים לשמחה!

עמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שתקנה מחשב חדש קומפלט ( לוח + מעבד + + ספק חדש  + מסביב ) או שתתמקד בבעיית הטמפ'.

לפי מה שאתה אומר רוב הסיכויים  שהגריז הטרמי  הפנימי של המעבד שגם במקור לא משהו הוא במצב רע , אולי החמיר בעקבות ניסיון לא מוצלח ל DELID.

אם אין לך את המכשיר , יש חיקויים בעלי אקספרס.

https://www.aliexpress.com/item/32889691900.html

שים לב גם לביקורות למטה , יש  טיפים .

אם תהרוס את המעבד אז תקנה מחשב קומפלט , אבל אם בן אדם שגר בטרטרסטן מסוגל לעשות דיליד, אני בטוח שגם אתה יכול 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Amit Kleinman

דבר שגורם להמון המון רעש + מחמם את החדר שלי.

הערה בנושא - כמות החום שפולט המחשב שלך אל החדר נשארת זהה, זה לא משנה כמה מהר מאווררים מסתובבים במערכת, חוק פיזיקאלי פשוט.

בנוגע למחשב שמיועד לסימולטורים של טיסה. ידוע לי שיצא סימולטור חדש גם, ושדרישות המערכת אימתניות למדי. לדעתי האישית - אם כרגע המחשב מספק אותך ורק צריך תיקון קטן לפתרון של המעבד, תתמקד בזה, זה זול יחסית.

כשתרצה מערכת רצינית לסימולציה, היום יש פתרונות עם כח עיבוד גבוה משמעותית ממה שהיו בתקופה שבה קנית את המחשב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

הערה בנושא - כמות החום שפולט המחשב שלך אל החדר נשארת זהה, זה לא משנה כמה מהר מאווררים מסתובבים במערכת, חוק פיזיקאלי פשוט.

בנוגע למחשב שמיועד לסימולטורים של טיסה. ידוע לי שיצא סימולטור חדש גם, ושדרישות המערכת אימתניות למדי. לדעתי האישית - אם כרגע המחשב מספק אותך ורק צריך תיקון קטן לפתרון קירור של המעבד, תתמקד בזה, זה זול יחסית.

כשתרצה מערכת רצינית לסימולציה, היום יש פתרונות עם כח עיבוד גבוה משמעותית ממה שהיו בתקופה שבה קנית את המחשב הזה.

אז הסיפור הוא שזה מעבר להחלפה של הקירור, כי הבעיה היא המעבד. הוא כנראה גמור.

החלפת מעבד -> החלפת -> החלפה של עוד רכיב?! זה החלק שאני לא יודע את התשובה וצריך עזרה שלכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלת תשובה, משום מה התעלמת ממנה.

אם אתה קונה מעבד משומש שמתאים   ללוח הזה אז זה נגמר במעבד.

אם אתה אתה מחליף למעבד יותר חדיש אז צריך לוח אם מתאים וזכרון .

אם אתה קונה את כל הנ"ל  במחיר לא מבוטל , כדאי לחבר אותם לספק כח חדש ולא לספק כח בן 7   . 

ברגע שרכשת לוח אם חדש עם חיבורים חדשים אתה עלול לרצות לרכוש ,לכל הפחות פאנל קדמי נוסף עם חיבורי type c ו 3 ( אם אין במארז הקיים )

איני יודע אם נדרש מתאם אחר   למערכת הקירור , איני יודע מה אורך החיים של מערכת מים , אני מניח שלכל הפחות כדאי להחליף צינורות  - אבל איני בקיא בענייני מים . 

המעבד לא גמור ואתה כן צריך פתרון לקירור של המעבד , פשוט לא לקירור החיצוני שלו אלא לקירור הפנימי שלו .

אמרת  שניסית לעשות delid  אז אתה אמור להבין שהבעיה שלך היא הגריז הטרמי הפנימי של המעבד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

קיבלת תשובה, משום מה התעלמת ממנה.

אם אתה קונה מעבד משומש שמתאים   ללוח הזה אז זה נגמר במעבד.

אם אתה אתה מחליף למעבד יותר חדיש אז צריך לוח אם מתאים וזכרון DDR4 .

אם אתה קונה את כל הנ"ל  במחיר לא מבוטל , כדאי לחבר אותם לספק כח חדש ולא לספק כח בן 7   . 

ברגע שרכשת לוח אם חדש עם חיבורים חדשים אתה עלול לרצות לרכוש ,לכל הפחות פאנל קדמי נוסף עם חיבורי type c ו 3 ( אם אין במארז הקיים )

איני יודע אם נדרש מתאם אחר   למערכת הקירור , איני יודע מה אורך החיים של מערכת קירור מים , אני מניח שלכל הפחות כדאי להחליף צינורות  - אבל איני בקיא בענייני קירור מים . 

המעבד לא גמור ואתה כן צריך פתרון לקירור של המעבד , פשוט לא לקירור החיצוני שלו אלא לקירור הפנימי שלו .

אמרת  שניסית לעשות delid  אז אתה אמור להבין שהבעיה שלך היא הגריז הטרמי הפנימי של המעבד. 

סליחה לא ראיתי את התגובה הראשונה שלך! נכנסתי דרך הפלאפון ופשוט פספסתי אותה

בקיצור, אתה בעצם אומר ששדרוג הציוד הנוכחי (החלפת מעבד, וכו') יכול להגיע לסכום של מחשב חדש? אם כך המצב, אז אולי באמת שווה לקנות I5 4670K חדש/משומש וזהו.

חיפשתי באינטרנט, ונראה שבארץ כבר לא מוכרים כאלה חדשים. מנסיונך, מאיפה כדאי להזמין בחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איביי הוא המקום המועדף עלי לרכישה של יד 2.

לא מומלץ לרכוש 4670k מאחר ואתה עלול להיות במצב בו ה TIM שלו גם יבש.

עדיף לרכוש 4690K שהגיעו עם TIM יותר איכותי  גם אם לא מושלם . 

צריך שהביוס בלוח יהיה מעודכן  ,אבל הלוח בטוח תומך .

כאמור, לדעתי הפתרון המומלץ הינו התמודדות עם בעיית הולכת החום של המעבד הקיים . 

תוודא שכאשר הוא לכאורה ב IDLE הוא באמת אינו עובד, לפעמים משהו במערכת ההפעלה עלול לגרום לו להיות ב100%  לשווא. 

אם אתה רק גולש, לכל הפחות תבדוק איך המעבד מתנהג ללא OC . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...