נגישות לחומר בדיסק קשיח שהוצא מכונן NAS - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נגישות לחומר בדיסק קשיח שהוצא מכונן NAS

amirx19

Recommended Posts

אני מתלבט אם לקנות NAS לשימוש ביתי בסיסי של גיבוי מידע.

בהנחה שקניתי ושיום אחד הוא מפסיק לעבוד מסיבה כל שהיא כמו שמפסיק לתפקד.

האם בהוצאת הדיסקים הקשיחים המידע עליהם יהיה נגיש מכל מחשב ?

אם אני קונה NAS אחר ומחבר אליו את הדיסקים מה-NAS שהפסיק לתפקד, האם החומר יהיה נגיש ?

למיטב ידיעתי במחשב משתמשים ב-NTFS ואילו ב-NAS משתמשים ב-EXFAT או סוג אחר.

תודה מראש למשיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת קבצים זה לא משהו שאמור להדאיג אותך.

לעומת זאת, הדרך בה מערך RAID ממומש יכולה להיות בעייתית במקרים מסויימים.צריך לקחת בחשבון שיהי יותר מיעד גיבוי אחד ותכנית שחזור שאתה יודע לתרגל ולא רק ב"יום הדין".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת קבצים לא זהה אמורה להטריד אותי ברמה מסוימת מכיוון שההבדל מייצר בעיה במקרה של צורך לגשת לחומר לא דרך המכשיר. לפי מה שראיתי זה לא פשוט עבור המשתמש הבסיסי.

לא הבנתי מה יכול להיות בעייתי במימוש הרייד ? האם התכוונת לרייד 0 ? אם כן, אז זו לא בעיה כי אני לא מתכוון להשתמש ברייד 0.

המטרה שלי היא שהחומר המקורי יישב על מחשב ברשת וה-NAS רק "ישאב" אליו את החומר.

כך יהיה גיבוי לחומר והגיבוי ייעשה אוטומטית.

במקרה שלי (כמו אצל הרבה אנשים) כשצריך לבצע גיבוי בהתערבות המשתמש זה לא ממש קורה.

אתה טוען שאני צריך מקור נוסף לגיבוי אחרי מה שרשמתי לעיל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amirx19

מערכת קבצים לא זהה אמורה להטריד אותי ברמה מסוימת מכיוון שההבדל מייצר בעיה במקרה של צורך לגשת לחומר לא דרך המכשיר. לפי מה שראיתי זה לא פשוט עבור המשתמש הבסיסי.

משתמש בסיסי כנראה גם לא יודע מה זה מערכת קבצים.

פשוט תעבוד עם מערכת קבצים שאתה שמערכת ההפעלה שלך תומכתץ בה באופן טבעי. אף אחד לא מגביל אותך באמת.

ציטוט של amirx19

לא הבנתי מה יכול להיות בעייתי במימוש הרייד ? האם התכוונת לרייד 0 ? אם כן, אז זו לא בעיה כי אני לא מתכוון להשתמש ברייד 0.

לא קשור לסוג המערך אלא לדרך בה הציוד מממש אותו (תוכנה או חומרה). לא כל מימוש הוא סטנדרטי ולכן, כאשר תרצה לגשת למידע ממקום אחר, תוכל להתקל בקשיים.

ציטוט של amirx19

המטרה שלי היא שהחומר המקורי יישב על מחשב ברשת וה-NAS רק "ישאב" אליו את החומר.

כך יהיה גיבוי לחומר והגיבוי ייעשה אוטומטית.

במקרה שלי (כמו אצל הרבה אנשים) כשצריך לבצע גיבוי בהתערבות המשתמש זה לא ממש קורה.

לא צריך להיות ידני בשום אופן. הגיבוי צריכים להיות מוגנים ועם יכולת חזור לגרסאות ישנות יותר באזור שלא תלוי במקור המידע.

ציטוט של amirx19

אתה טוען שאני צריך מקור נוסף לגיבוי אחרי מה שרשמתי לעיל ?

גם גיבוי למקור שלישי (במיוחד לדברים היותר חשובים) וגם בדיקת שחזור מדי כמה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרו, זה מאוד תלוי ביצרן הNAS.

במוצרים של synology אני יודע שאם אתה מוציא את כל הדיסקים ומעביר למכונה אחרת שלהם היא חוזרת לאותו מצב בדיוק, גם בקבצים השמורים וגם ברמת ההגדרות והאפליקציות המותקנות. 

אני חושב שמה שאתה מתאר אפשרי גם במוצרים של QNAP, לא בטוח בזה. אם תחפש באינטרנט בטח תוכל למצוא.

לדעתי synology הכי יתאים לך, הממשק משתמש די פשוט ויש גם "חנות אפליקציות" עם גיבוי שאמורות לגמרי להספיק לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי בחודש האחרון מאות סרטונים ביוטיוב על NAS והדיעה שהתגבשה אצלי היא שדווקא יותר מתאים לי QNAP. משווים בסרטונים הללו את QNAP לאנדרואיד ואת סינולג'י לאייפון. אני לא מסתדר עם .

עברו כמעט שנתיים מאז שיצא הליין האחרון של QNAP וסינולוג'י ולא נראה לי נכון לקנות ברגע זה מכשיר שעומד להחליף אותו דגם חדש. על פי התנהגות החברות בעבר הן מוציאות דגמים חדשים כל 18-24 חודש.

הוחלט להזמין 10TB דיסק חיצוני לגיבוי זמני ובהמשך להחליט על הזמנת דגם כל שהוא של  NAS בלי לחץ של זמן.

החומר החשוב באמת כבר מגובה.

תודה לכולם על התגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...