הדרך הנכונה לשדרוג המחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדרך הנכונה לשדרוג המחשב

Ooga

Recommended Posts

אהלן,

פותח כאן כי לא מצאתי מקום מתאים יותר שמתייחס לחלפים ושדרוגים.

המחשב הקיים שלי כולל i5 6500, 16gb , וכרטיס gtx 1060 6gb.

אני מעוניין לשדרג את הכרטיס כשיהיה מבצע הגיוני, כנראה ל 2060 .

הדבר ידרוש ממני לשדרג מעבד, וכאן יש לי 2 אופציות:

לחפש i7 7700 משומש (יעלה עד 700 שח) ולהחליף אותו. לא אוכל להחליף את ה 2060 בהמשך ללא החלפת כל המערכת, אבל היא תהיה בת 6-7 אז..

למכור את ה 6500 עם הלוח ולקנות באנדל של 5. יצא יותר כסף והזכרונות כנראה קצת יגבילו (2666 cl16, אולי אוכל לעשות oc ל 2800 באותם תזמונים).

יש גם את עניין הלוח - b150m-d3h, מדובר בלוח איכותי שקניתי לטווח ארוך. כולל כל מה שאני צריך עם אופציה ל מהיר ומערכת יצוב מתח איכותית, ביחד עם כרטיס קול מעל הבסיס. מן הסתם בכל זאת ימכר בגרושים כמו ה h110.. וחבל.

מה אתם הייתם עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

b150m-d3h הוא פשוט וזול בכל רמ"ח איבריו... הוא לא 1/10 בסולם איכויות של לוחות אם, אבל 2/10 זאת לא גאוות השקעה. גם מערכת חשמלית מתקדמת אין לו, עם מה שנראה כמו 3 שלבי vCore בתצורת x1 LS + x1 HS פשוטים למדי.

אם הייתי צריך לשדרג מעבד 6500 היום, הייתי מוכר את המעבד יחד עם הלוח, לוקח את מה שאפשר להוציא מזה (גם אם זה 500 שקלים על שניהם יחד), ושם את זה כחלק מתקציב של לוח+ חדשים, על אף שזה רק 40% מתקציב של R5 3600 + B450. לשלם 700 שקלים על 7700 זו לא אופציה כל כך טובה, בין כה וכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא לוח ל OC, אבל עם האקסטרה לצ'יפים הוא צפוי להחזיק מעבד 65W בשקט לשנים ארוכות. מעבר לזה, יש את הפונקציות האחרות שלא היה נפוצות לפני 3 שנים, למרות שלמעט כרטיס הקול, הרוב נעשה סטנדרט.

השאלה היא מה יתן לי מעבר לרייזן (מעבר להוצאה הכספית) בהנחה והכרטיס שאני קונה הוא 1060 .

אני צפוי להתחיל לימודים (הנדסה) שנה הבאה [הלוואי, נדחה כבר פעמים] ולכן השימוש הולך לרדת בצורה דרסטית.

כרגע הדבר העריכתי היחיד הוא לייטרום ועם זה גם ה 6500 מתמודד טוב.

ומה בקשר לזכרונות? כיצד זה ישפיע על הביצועים של המעבד? ידוע לי שהיום לדבר השפעה מהותית.

הדגם הספציפי: CMK16GX4M2A2666C16W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, שדרוג בין 1060 6GB ל-2060S לא "ידרוש" ממך גם לשדרג מעבד, כן... נתחיל מזה. יהיו משחקים שעדיין יוכלו להפיק בצורה יחסית מזוקקת מהשדרוג הזה.

השאלה היא מאיזה צורך נולד השדרוג הזה? מה הטריגר שגרם לך להגיד "זהו, המחשב הזה צריך לעבור שדרוג"?

לגבי הזיכרונות - לא צריכה להיות בעיה, החלפה שלהם בזיכרון מהיר יותר לא יפיק שינוי משמעותי למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט. ה 1060 6gb פחות מספק ב 2K עוד מאז שקניתי אותו ומאז הדרישות רק המשיכו לעלות.

כרגע שוקל לקנות מסך שיתן לי  יותר מ 60hz ב 2k ואז השדרוג יהיה הכרחי עוד יותר.

כמובן שלא בונה על 144hz או אפילו 120hz, אבל במסך עם יד2 גם 100hz יהיה סבבה.

רוצה יותר מידע?

בעקבות ניתוח תקוע בבית למשך כמעט שנה. כמה שלא מנצלים את הזמן לדברים מועילים נשאר יותר מדי זמן לשאר. ואם כבר אני מעדיף להנות ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא כזה.

מחשב שמתאים לגיימינג ב-1440P (אני מסרב לקרוא לרזולוציה הזאת "2K", זה מונח מקולל ושגוי), צריך להיות כזה גם במעבד וגם בכרטיס מסך.

אם אתה רוצה משהו שמחשב יקר ומתקדם מתאים לו, ההשקעה המינימלית חייבת להיעשות בהתאם, זה אומר שרצוי מעבד R5 3600 \ i5 9400F לפחות, יחד עם משהו ברמת Radeon RX 5700 \ 2060S, כן.

לדעתי האישית, אם שדרוג ראשון צריך להגיע - הייתי דווקא מצביע על כרטיס מסך. החשיבות שלו עדיין רצינית יותר מזאת של שדרוג 6500 לרזולוציה שכזאת. אפשרות נוספת תהיה פשוט למכור את המחשב הקיים כחתיכה אחת שלמה, ולמקסם זמן ותקציב על מנת לבנות מכונה חדשה. אפשר גם רק למכור שילוש + כרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

העניין הוא כזה.

מחשב שמתאים לגיימינג ב-1440P (אני מסרב לקרוא לרזולוציה הזאת "2K", זה מונח מקולל ושגוי), צריך להיות כזה גם במעבד וגם בכרטיס מסך.

אם אתה רוצה משהו שמחשב יקר ומתקדם מתאים לו, ההשקעה המינימלית חייבת להיעשות בהתאם, זה אומר שרצוי מעבד R5 3600 \ i5 9400F לפחות, יחד עם משהו ברמת Radeon RX 5700 \ Geforce RTX 2060S, כן.

לדעתי האישית, אם שדרוג ראשון צריך להגיע - הייתי דווקא מצביע על כרטיס מסך. החשיבות שלו עדיין רצינית יותר מזאת של שדרוג 6500 לרזולוציה שכזאת. אפשרות נוספת תהיה פשוט למכור את המחשב הקיים כחתיכה אחת שלמה, ולמקסם זמן ותקציב על מנת לבנות מכונה חדשה. אפשר גם רק למכור שילוש + כרטיס מסך.

צודק. 3k תהיה הגדרה נכונה יותר (למרות ש 2560 רחוק יחסית),הרי fhd הוא 2k.

ולגבי חשיבות - כרטיס יוחלף, זה ברור.

אבל לא יהיה זמן אחר או תקציב נוסף, לפחות לא כל עוד אני מושבת, ואחכ השימוש במחשב יהיה שולי ולכן אם אני משדרג - אשדרג עד הבלאק פרידיי.

מכירת הכל כחתיכה יהיה קצת מבאס, אני אוהב את ה R4 (ותחליף יעלה הרבה כסף..), הספק הוא s12g 450, וסהכ הכל שם יושב טוב.

שילוש זאת האופציה הרדיקלית היחידה.

אני מבין שאם אחשוב כלכלית נטו ה 7700 יתן לי למצות את ה 2060s למקסימום אבל זה יהיה פחות נכון מבחינת "ביצועי מעבד פר עלות". 

כמובן שהחלפת הלוח והמעבד  תפתח לי את האופציה לשדרג בעתיד, ולא להעיף הכל עוד 4 שנים.

מצד שני מי יודע מה יהיה אז.. אולי זה יהיה כמו שהיה ב 2011-2017, ואולי דברים דווקא ישתנו..

אחת הבעיות הן שהשוק רווי, כפי שמעיד Moon-Mage, וזה אומר שעל החומרה הזו אפשר לקבל רק גרושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ooga

צודק. 3k תהיה הגדרה נכונה יותר (למרות ש 2560 רחוק יחסית),הרי fhd הוא 2k.

גם "3K" לא בדיוק תיהיה ההגדרה הנכונה מאחר ו2560x1440 יוצא 3,686,400 ככה שהוא בעצם מסך 3.6K🤔
אם נמשיך לסטנדרט של ה"4K" ששם הרזולוציה היא 3840x2160 וזה יוצא 8,294,400 המסך הוא 8.2K🤔

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-K לא קשור בכלל לסכום הפיקסלים. הוא נטו קשור לרזולוציה האנכית, כשלראשונה הוגדר כ-4096X2160 בפורמט מלא. לכן כן, 2.5K זה מונח יותר קרוב ל-2560X1440. מה שיצא בחשבון שלך הוא מגה-פיקסלים למעשה.

ספק כח של 450W כן טיפונת מגביל, על אף שיש לך את בין האיכותיים ביותר, אבל לא אמורה להיות בעיה להחזיק מערכת 3600 + 2060S איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי חישוב קצת מבחינת עלויות:

על המעבד אוכל לקבל בערך 400 ש"ח

i7 7700/6700k יעלה 650 ש"ח. סה"כ הוצאה: 250 ש"ח.

על המעבד עם הלוח אוכל לקבל בערך 550 ש"ח.

9400f יעלה 650 ש"ח.

לוח הגיוני יעלה 420 ש"ח. סה"כ הוצאה: 520 ש"ח.

R5 3600 יעלה בערך 700-750 במבצע.

לוח 450 ש"ח. סה"כ הוצאה: 650 ש"ח.

כנראה אצטרך להיפטר מה freezer 7  כי התאימות שלו היא ל am3/am2+ בלבד, מה שאומר יותר רעש  עם הסטוק.

כך או כך זה או אופציה א' או אופציה ג'. לא הולך לקנות עוד מערכת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...