כונן קשיח חדש פנימי של WD מכיל בתוכו שני כוננים - מישהו מכיר ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן קשיח חדש פנימי של WD מכיל בתוכו שני כוננים - מישהו מכיר ?

bg1948

Recommended Posts

רכשתי מאמזון של 3T כחול לצורכי גיבוי וכשתחלתי תהליך של פירמוט על מנת להשמיש אותו מתברר שהוא בנוי כשני כוננים (לא מחיצות) שלא ניתנים לאיחוד.

מישהו מכיר את זה ? כך בנויים הכוננים של WD ? זה פגם ? זה יתרון או חיסרון ? 

למה שמישהו ירצה להחליט עבורי איך תראה החלוקה של הדיסק ?

אודה על כל הסבר הבהרה או הארה 

תודה 

3.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי מאוד מוזר. נסה להוריד תוכנה לניהול מחיצות (https://www.disk-partition.com/)

ותראה אם אלה אכן "דיסקים" נפרדים, או בכל זאת מחיצות על אותו כונן. מנהל הדיסקים של הוא לא בדיוק הבחירה הטובה ביותר לניהול מחיצות. הוא דיי מוגבל.

הסיבה היחידה שאכן יהיו "דיסקים" מרובים על אותו כונן היא אולי בכונני HYBRID שבהם יש פיסית דיסק מצב מוצק ודיסק מיכני. אבל גם שם מבחינת המשתמש זה בדרך כלל שקוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

יתכן שזה נורמלי שזה לא נורמלי................

קרא כאן"

https://www.pcworld.com/article/235088/everything-you-need-to-know-about-3tb-hard-drives.html

המאמר משנת 2011 !  ^^^^

ממתי הכונן שקנית ?

מה מערכת ההפעלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר.

עדיין יש מצב שמה שנאמר בקישור של איוון - תקף.

אז יש לך גם פתרונות שם, או מה ש  - ClassMulder הציע.

יש לפעמים שמארזים של כוננים חיצוניים  שילבו שני כוננים פיזיים,

אבל אין מצב שבכונן פנימי זה המצב.

זה פשוט מחולק  תוכנתית כדי שמערכת ההפעלה תוכל להתמודד עם נפח חריג מבחינתה.

ובמקרה שלך, לא הייתי ממהר לבטל את החלוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאין לי מושג אני פשוט רוצה להחליט בעצמי כיצד תראה החלוקה הפנימית של הכונן ולא מישהו מבחוץ יחליט עבורי מבלי יכולת לשנות זאת. 

האם זה משהו שקיים רק בכוננים של 3T ? של WD ? 

יש לי כוננים של 2/4/6/10 טרה פנימיים וחיצוניים ומעולם לא נתקלתי בדבר כזה !!! חלקם של WD וחלקם של האם "נפלתי" על כונן ייחודי ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב.

זה לא הזמן והמקרה לעלות על באריקדות של חופש החלטה ושאר ירקות.

בסה"כ באו להקל עליך, ובמקרה הזה בצדק, כי יש מצב שמערכת ההפעלה שלך

תראה רק 2 טרה מתוך שלוש.

תקרא בבקשה בעיון את הקישור של Ivan .

רק אח"כ תחליט האם שווה לך בכלל לבצע שינוי בכונן.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שב ושואל את שאלתי שלא זכתה למענה: 

יש לי כוננים של 2/4/6/10 טרה פנימיים וחיצוניים ומעולם לא נתקלתי בדבר כזה !!! חלקם של WD וחלקם של סיגייט האם "נפלתי" על כונן ייחודי ? 

האם זה בכוננים אי זוגיים 

תודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאני יודע, שכונני 3 טרה לא הכי שורדים,

תהיה הסיבה אשר תהיה.

ושוב, זה לא שיש שם שני כוננים  פיזית.

פשוט כונן רגיל שחולק לוגית ומערכת הפעלה

רואה אותו כשני כוננים.

עד כאן, מה שיש לי לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי חברים יקרים 

יש התקדמות מסוימת 

פרטי הכונן למי ששאל:

WD Blue 3TB Hard Drive - 5400 RPM Class, SATA 6 Gb/s, 64 MB Cache, 3.5" - WD30EZRZ

לאור מה שעלה פה אמרתי בוא נחבר את הכונן ישירות ללוח האם ונראה מה תהיינה התוצאות ואכן:

א. הכונן הופיע ככונן אחד עם שתי מחיצות (זה כבר הרבה יותר טוב )

ב. הוא היה מוגדר כ-MBR  והחלפתי ל-GPT 

ג. נעזרתי בתוכנה חיצונית  AOMEI PARTITION ASSITANT לאחד את שתי המחיצות ועתה הכונן מראה מחיצה אחת של 2.72 טרה (מצד אחד התקדמות ומצד שני  היכן השאר ? )

ד. יחד עם זאת נותרה מחיצה קטנה של 128 MB נפרדת כפי שרואים בתמונה - מהי ? (האם ניתן לאחד אותה ? )

ועתה לשוס (הביטו בתמונה המצורפת)

ה.  לאחר שאיחדתי את "המחיצות"  שבתי וחיברתי את הדיסק הקשיח להתקן ה- חיצוני ותראו מה הוא מראה..... כונן של 3T הפך להיות של למעלה מ-3T 

1. מה פה קורה פה ? זה הכונן ? זה ההרדיסק ? זו מערכת ההפעלה ? (7) האם ההתקן החיצוני מקולקל  ? (תומך בכוננים עד 8T) 

2. האם משהו מכם (ואין לי ספק שיש פה בעלי ניסיון רב משלי) נתקל בדבר הזה (אני לא רוצה להרגיש שנדפקתי בקנייה הזו: של אמזון)  

3. האם זה כ"כ משמעותי חיבור חיצוני מבוסס לחיבור פיזי ישירות ללוח האם ? (אם כי מעולם לא חוויתי הבדל שכזה עד כה מה שהיה לי בהתקן החיצוני הופיע לי גם בחיבור ישירות ללוח האם  ) 

תודה לכולם על הסבלנות ועל ניסיונות העזרה 

4.jpg

5.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...