לוח אם מומלץ - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם מומלץ

avihay_a

Recommended Posts

היי חברים, 

אשמח לקבל את עצתכם בנוגע ללוח אם שיתאים למעבד I5 9600K , כרטיס מסך GTX 1660 ומעלה (עדיין לא בטוח במה אבחר). 

חשוב לי שבלוח האם יהיו מספיק יציאות USB 3 ו-2 חיבורי M.2 (מקרה שארצה להוסיף כונן מהיר נוסף בעתיד...)

חבר המליץ לי על Z390 M או UD  של Gigabyte  (שלדבריו, שניהם טובים ובמחיר סביר וזול יותר בכ15% מהלוחות המתקדמים יותר בסדרה Z390).

מה דעתכם? 

בנוסף, האם חשוב שלוח האם יהיה ATX או שניתן "להתפשר" על micro ATX? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Z390M הוא אנומליה מבחינתי. זה לוח עם מערכת חשמלית מאוד מאוד חלשה למעבדי K, אפילו 9600K. לא חושב שהייתי מחשיב אותו כאפוציה, במיוחד כשאתה הולך לבצע .

UD קצת יותר טוב, הרבה יותר למעשה, אבל עדיין מאוד רזה בפיצ'רים.

הZ390 X אמור לענות על הבקשות שלך, אבל רק מוריד Type-C אחורי כאופציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאעשה . לא יודע ודי חושש להתעסק עם זה.  מבחינתי המעבד הוא I5 9600 (בלי K). העניין הוא שהמחיר משחק פה עניין. השאלה אם שווה לי להשקיע עוד כ- 150 ש"ח על הGAMING X???

האם יש בו יותר יציאות 3?

האם יש לו 2 חיבורי  M.2? 

האם הוא יותר איכותי ויציב מבחינה חשמלית ? 

האם התפוקה שהוא יתן לי  עדיפה (גם אם לא אעשה למעבד) למרות שהוא יקר יותר? 

האם יש אופציה נוספת לדעתך? 

תודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עושה אוברקלוקינג? רד מה-K, לך על i5 סטנדרטי דוגמת 9400\9500, או אם בא לך קצת סקר שוק אפילו מעבד 5 3600 תחרותי. בהתאם לכך יש לוחות אם טובים באיזור 400-500 שקלים.

רואה את הבוחטה שחסכת? מזל טוב, ה-GTX 1660 שלך הפך ל-RTX 2060 או 5700 וכל המערכת שלך נהיית טובה למשחקים בעשרות אחוזים. ברכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

לך על i5 סטנדרטי דוגמת 9400\9500, או אם בא לך קצת סקר שוק אפילו מעבד RYZEN 5 3600 תחרותי.

באמת לא מצליח להבין למה מישהו עוד קונה את ה 9500 , כשיש לך את ה 3600 באותו מחיר. ה 9500 מעבד לא רלוומטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:)

אהבתי את הדרך ששידרגת את כ.המסך... 

ונראה שאכן ה3600 עדיף על ה9500, במיוחד שמחירם דומה. 

עם כל זאת, אשאל שוב קצת אחרת, על מנת לקבל מחשב איכותי  (אני לא מעוניין להחליף\לשדרג את המחשב בתקופה הקרובה, בתקווה שלפחות ל-5 השנים הבאות) : האם עדיף לי לרכוש + מעבד מעט איכותיים ויקרים יותר לטווח הרחוק או שזה לא כזה משנה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים.

אף אחד, לחלוטין, לא יכול להבטיח לך ש-

א': המחשב יעבוד למשך 5 שנים ללא תקלות

ב': החומרה תהיה רלוונטית לאורך 5 שנים

מחשב קונים לצרכים עכשויים, עם מבט לעתיד הקרוב. כל מה שמגיע כבונוס יגיע.

בנוגע לאיכותי או לא, ההגדרה של מהו רכיב איכותי היא בעייתית כי לפעמים סטטיסטית דווקא רכיבים פשוטים בהרכב שלהם שורדים הרבה יותר מלוחות אם יקרים יותר שכוללים המון בקרים וחיווי מסובך ועדין. יש לא מעט דגמים של לוחות אם מתקדמים שסובלים מאי-אלו בעיות בעיקר בגלל זה.

יש סיכוי גבוה מאוד , שנגיד ותלך על מעבד 3600 שהוא באמת נהדר וצפוי להיות רלוונטי לאורך זמן גבוה יותר מאשר 9X00 מקביל של , לפחות במעט, ונשאר לך לבחור בלוח אם. ובכן, כאן בחירה באחד שעולה כ-450 שקלים, או אחד שעולה 750 עלולה שלא לשנות דבר. שניהם כנראה ישרדו את אותה התקופה, קצרה או ארוכה ככל שתהיה, ויתמכו באותם המעבדים, שכנראה אליהם לא תשדרג, כי מה לעשות, לא תמיד יש הזדמנות לבצע שדרוג מעבד במסגרת אורך חיים של תושבת, עוד שנה וכבר תצא אחת חדשה שתחליף את הקיימת.

כסף שלא תוציא עכשיו הוא כסף שתוכל להוציא מתי שתרצה לשדרג שוב ותהיה בסביבה חדשה ורלוונטית שתאפשר את זה. כמובן שהכל בתיאוריה, ויכול מאוד להיות שאם תוציא 500 שקלים יותר עכשיו לא יהיו לזה השלכות כלכליות בכלל עוד 5 שנים, כן...

הדבר האחד שהייתי ממליץ אם כן אכפת קצת יותר, הוא לא להשתמש בקירור שמגיע באריזת המעבד. כן אפשר להשקיע את ה-130-160  שקלים בשביל להשאיר את המעבד קריר ואת המערכת שקטה באופן כללי. אני כן חושב שזאת השקעה טובה לעתיד. ניקוי אבק אחת לכמה חודשים גם חשוב כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת...

1. כנראה שארכוש מעבד  - 9600K מכיוון שאוכל להשיגו בהנחה משמעותית (במידה שלא יצא לפועל, ברור ש3600 היא הבחירה האופטימלית ביותר עבורי).

אני מבין שאם כך הדבר, ההמלצה ללוח אם הינה Z390 X , מבחינת עלות-תועלת והשדרוגים הטכנולוגיים הנלווים (לעומת לוחות מהסדרות: B365, B370 Z370 - מצורף בקובץ). 

תקן אותי אם אני טועה. 

2. האמת היא שתכננתי לרכוש מאוורר למעבד בנפרד. חשוב לי שהמאוורר לא יהיה רועש ויעשה עבודה אפקטיבית. 

חשבתי על Hyper 212 Black Edition של Cooler Master.

מה דעתך? 

בנוסף, צירפתי קובץ עם מס' מאווררים שיכולים להיות רלוונטיים עבורי ושאוכל להשיגם במחיר נמוך יותר. אשמח אם תציץ ותחווה דעתך. 

תודה.

מאווררי מעבד.JPG

לוחות אם.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שידידינו החביבים במ.ל ושאר שחקנים מורידים מחירים הם כי ערך של המוצרים האלה גלובלית ירד אחרי השקת רייזן 3000.

אתה לא רוכש מעבד בגלל , אלה בגלל מעבד. סדר עדיפויות קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. (נראה שאתה לא מחבב את "ידידינו החביבים" יותר מידי... :)  )

דרך אגב, התוודעתי אליו לפני מספר שבועות באמצעות חבר  ואין לי מושג כיצד הוא מתנהל וכו'.

אין לי מניות אצל ספק\יבואן כזה ואחר ומבחינתי ארכוש מחנות אמינה עם מחירים סבירים והאינטרס הכלכלי שלהם פחות מעניין אותי... 

2. אשמח אם תוכל להסביר את תשובתך. לא כל כך הבנתי. בגדול, אני שואל אם כדאי לי ללכת על הZ390 וליהנות מלוח אם עדכני אך יקר יותר או לרכוש מסדרות קודמות - כמו שציינתי בקובץ  ?

האם קיימים הבדלים  משמעותיים בין  Z390 לקודמיו וכדאי לי להשקיע טיפה יותר וללכת על הסדרה הזו ולכוון  ל GAMING X? 

אני שואל כי חשוב לי להבין  מעט יותר בנושא באופן כללי וספציפית לרכישה זו . אני מודע לכך שלא ניתן להתחייב על איכות ואמינות לטווח הרחוק (כפי שציינת), אך חשוב לי לפחות להשתדל ולרכוש מוצר עם ביקורות חיוביות ולכן פניתי למומחים בנושא... 

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של avihay_a

1. (נראה שאתה לא מחבב את "ידידינו החביבים" יותר מידי... :)  )

לא יודע למה זה נשמע ככה, לשם שינוי לא הייתי ציני. יש שם אחלה אנשים שתמיד כיף לעבוד מולם.

לגבי השאלה השניה - אני מבין שהחלטת ללכת על מעבד במקום AMD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, אוכל לרכוש מעבד בהנחה משמעותית.

במידה ולא יצא לפועל, ההמלצה על 3600 הייתה מעולה ואני מאמין שלוח אם בסגנון B450 X יספק את צרכיי,

די והותר, לא??

במידה ובמעבדי עסקינן :

ציטוט של avihay_a

בגדול, אני שואל אם כדאי לי ללכת על הZ390 וליהנות מלוח אם עדכני אך יקר יותר או לרכוש מסדרות קודמות - כמו שציינתי בקובץ  ?

האם קיימים הבדלים  משמעותיים בין  Z390 לקודמיו וכדאי לי להשקיע טיפה יותר וללכת על הסדרה הזו ולכוון  ל GAMING X? 

אני שואל כי חשוב לי להבין  מעט יותר בנושא באופן כללי וספציפית לרכישה זו . אני מודע לכך שלא ניתן להתחייב על איכות ואמינות לטווח הרחוק (כפי שציינת), אך חשוב לי לפחות להשתדל ולרכוש מוצר עם ביקורות חיוביות ולכן פניתי למומחים בנושא... 

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלטפורמה הזאת היא די פיניטו, כבר עשתה את רוב הדרך המוחלט שלה. אם הוא לא חלק מהחבילה, אפשר גם לקחת לוח B360\365\H370 טוב. פה ספציפית מאוד תלוי מה מוצע ובאיזה מחיר, ואני לא יודע אם מחיר סטנדרטי של חנויות הוא משהו שהשתקף לך במחירים שלך.

אם יש לך אפשרות לחטוף איזה Z370P D3 בזול, זה גם הולך, הוא בין לוחות האם הפחות אומללים שיש היום בפחות מ-500 שקלים לאינטל. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...