התקנה נקייה של ווינדוס 7 וווינדוס 10 ביחד - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנה נקייה של ווינדוס 7 וווינדוס 10 ביחד

ha

Recommended Posts

המערכת שלי היא:

-מעבד: i5-4690K 3.5GHz (בעבר הואץ ל 4.4GHz. )

-זיכרון: 16 ג'יגה

-לוח אם: Z87 XPOWER (MS 7811)

-קירור: CoolerMaster Seidon 240V V3 Plus

מארז:  P280 של אנטק

ספק: HydroX 650W

דיסקים: מספר דיסקים, דיסק C (הבוט) הוא RAID0 256GB והוספתי דיסק חדש שאינו בשימוש כרגע של RAID0 1TB

מערכת הפעלה: ווינדוס 7 64 ביט.

כיום המערכת שלי מריצה 7 (ההתקנה המקורית מלפני מספר שנים) ודיי צולעת, מפעם לפעם (ורק בלילה משום מה) המחשב מטרסט ללא הסבר והמערכת כולה מתחילה להיות איטית אז כמובן שהפתרון המתבקש הוא להתקין את מערכת ההפעלה מחדש. השאלה היא איזו...

בשנים האחרונות בעבודה שלי מותקנות רק מערכות עם 10 והרבה אנשים ממליצים לי לעבור ל 10 אבל הוא פשוט לא נוח לי מבחינת ממשק, יכול להיות שכמערכת הפעלה נטו ה 10 עדיף על ה 7 אבל מבחינתי הממשק הוא הקריטי. בשבילי היום מוניטור, עכבר ולוח מקשים חשובים יותר המהמעבד ומהזיכרון (ואני אומר את זה בתור אחד שעושה OC לכל מעבד/לוח אם שהוא קונה). ראיתי כי ישנן מספר תוכנות/אופציות להפוך את הממשק הדפוק של ה 10 למשהו תואם 7 כך שאקח את הסיכון ואתקין את ה 10 במקביל ל 7. בכל מקרה אני רוצה גיבוי בצורת 7 במקרה ואשבר מהווינדוס 10 (אני חוטף קריזה מהמערכת הזו בעבודה...) כך שאצטרך להתקין את שיניהן.

אז עלו לי מספר שאלות.

1. אני עומד לרכוש באי-ביי Windows 7 Ultimate 32/64 Instant Multilanguage Original License Key ו Windows 10 Professional Pro Genuine License Key (שניהם וורסיות OEM)

1. אפשר לסמוך שאקבל מפתח רשמי (מוכר ע"י מיקרוסופט) ולא סתם מפתח מיוצר?

2. כיצד ניתן לבדוק כי המפתחות רשמיים?

אני קצת חשדן כשמפתח כזה נמכר בעשרה ש"ח...

1. אני רוצה להתקין את שתי מערכות ההפעלה על המחשב ולבחור בניהן ע"י הBoot Selector  של , לפי מה שמצאתי עלי להתקין קודם כל את ה 7 על דיסק C, להקטין את גודלו ואז להתקין את ה 10 כהתקנה עצמאית נפרדת (בחירה בהתקנת Custom) באמצעות USB שעולה כבוט. ניתן גם לבצע זאת הפוך (קודם 10 ואז 7) ע"י הרצת bootrec /fixmbr מתוך USB ההתקנה של ב 7 אחרי ההתקנה.

1. איזה משתי השיטות מומלצת יותר?

2. האם ניתן להתקין את שתי המערכות כך שחלקים מסוימים (למשל ה Application data) יהיו משותפים?

3. יש לי דיסק חדש שאינו בשימוש כרגע של 1TB ב RAID0 ובנוסף דיסק אחר (בהקמה) של 500GB ב RAID0. האם יהיה ניתן לחסוך את הקטנת גודל דיסק הבוט בזמן התקנת המערכת השנייה ולהשתמש בדיסק הנוסף? האם זה עלול לשבש את ה Boot Selector  של ווינדוס?

1. מה השיטה הטובה ביותר לייבא את ה Application data מהמערכת הנוכחית אל הווינדוס 10? האם העתקה פשוטה של התיקייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תתחיל עם 7.

אחרי כן תתקין את 10 על מחיצה/כונן שונה. אוטומטית תבנה מסך בחירה בין 2 החלונות באיתחול.

את ספרית המסמכים ניתן בקלות להעביר לאו שרוצים כך שתהיה משותפת ל2 החלונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

סיפריית המסמכים זניחה מבחינתי, חשוב לי הרבה יותר לסנכרן בין זהות הרצות במערכות הפעלה שונות. (למשל, הפעלת הדפדפן ב 10 תמשיך בדיוק מאותה נקודה שסיימתי ב 7. ה FF שומר/מעדכן את כל הנתונים ב Application data )

אם אתקין את ה 10 על דיסק שונה לאחר התקנת ה 7, האם אוכל להפעיל אותה ישרות בזמן עלייה ע"י שינוי דיסק ה BOOT דרך הביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שואל שוב

אני עומד לרכוש באי-ביי Windows 7 Ultimate 32/64 Instant Multilanguage Original License Key ו Windows 10 Professional Pro Genuine License Key (שניהם וורסיות OEM)

כיצד ניתן לבדוק כי המפתחות רשמיים?

2. האם מפתח OEM נרשם אצל בזמן ההתקנה? האם ניתן לבצע הסרה ושיחרור המפתח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ha

אני עומד לרכוש באי-ביי Windows 7 Ultimate 32/64 Instant Multilanguage Original License Key ו Windows 10 Professional Pro Genuine License Key (שניהם וורסיות OEM)

קניתי ב10 שקל מאחד המוכרים שם, עשיתי אקטיבציה אונליין ועובד.

חפש קניה עם הגנת לקוח, אם זה לא עובד תתבע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

חפש קניה עם הגנת לקוח

כל המכירות בeBay עם הגנת לקוח ולא ממש משנה לאיזה דף מכינה נכנסים תמיד רואים את זה
3DRlOmh.png
https://pages.ebay.com/ebay-money-back-guarantee/
בלי קשר לרמת הדירוג של המוכר, בנוסף יש את ההגנה של לכמעט חצי שנה(במידה ומשלמים עם PayPal).

https://www.paypal.com/il/webapps/mpp/buyer-protection?locale.x=he_IL
אגב כל שיח כזה רק מזכיר לי כמה החוקים פה בפורום לא באמת תקפים🤔(סעיף 5)

אני עדיין עם מפתח המוצר מהדיון הבא שגם מאפשר התקנה נקייה לחלונות 10(אגב המחיר הסופי היה 14.99$).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ha

שואל שוב

כיצד ניתן לבדוק כי המפתחות רשמיים?

2. האם מפתח OEM נרשם אצל מיקרוסופט בזמן ההתקנה? האם ניתן לבצע הסרה ושיחרור המפתח?

ואני אענה כאן שוב  -

לעבוד, זה יעבוד.

חוקי - זה לא !

כלומר אם תבוא ביקורת נניח אצלך בעבודה ויציגו לביקורת

את המפתח הזה, הם יחטפו קנס על שימוש בלתי חוקי בתוכנה.

דוגמה 2  -

אם "תאקטב" בצורה כזו מחשב בעסק שלך,

גם בו מערכת ההפעלה תהיה לא חוקית.

תעשה עם זה מה שנראה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חדש... חשבתי כי תוכנה הנרכשת דרך איביי היא מקורית וחוקית. אפשר הסבר מה לא חוקי בתוכנה? בחברה הקודמת בה עבדתי רכשו את רישיונות הווינדוס והאופיס באיביי וכששאלתי איך הרשיונות  האלה כל כך זולים אז אז אמרו לי כי אלה בעצם רשיונות שנרכשו ממיקרוסופט אך מעולם לא הופעלו ואחר כך (כתוצאה מפשיטות רגל, התיישנות וכו') הם נמכרים או שהם רשיונות שהוסרו ממחשבים ישנים לפני גריטה. להבנתי זה אמור להיות חוקי. (אם הייתי מחפש עותק פרוץ הייתי כבר מוריד בחינם ולא שואל כאן...)

אני פחות דואג להחזרת הכסף עבור רכישה כזו, מהניסיון שלי עם מספר מוצרים שלא הגיעו תקינים הם מזכים במיידית. מדאיג אותי שאחרי שכבר השקעתי את כל הזמן והעבודה לבנות את המערכת שאני רוצה אז הווינדוס יפסיק לעבוד.

OEM זול בהרבה מ RETAIL .להבנתי רישיון OEM הוא רישיון שניתן להתקין פעם אחת בלבד על חומרה ספציפית ואילו רשיון RETAIL הוא רשיון שניתן להסיר ולהתקין שוב אחרי החלפת מחשב. הייתי מעדיף את ה RETAIL אך הוא יקר פי 10 מה OEM כך שכלכלית עדיף לרכוש כמה רישיונות OEM לשימוש בעתיד.

רישיון OEM מתאים לי להתקנה כרגע (שוב, אם הכל יהיה תקין אז ארכוש עוד מספר רישיונות כאלה עבור המחשבים הבאים שלי), מה שלא הייתי רוצה הוא סתם להסתבך עם התקנה/הסרה. יש לי שני דיסקים להתקנה 512G ו 1T (שניהם RAID0 SSD) ואני לא בטוח עדיין איפה אתקין מה ומה אתקין קודם (7 או 10). לא הייתי רוצה שגירסת ה OEM תגביל אותי אם ארצה להסיר אותה מהדיסק הקטן ולהתקין על הדיסק הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ha

זה חדש... חשבתי כי תוכנה הנרכשת דרך איביי היא מקורית וחוקית. אפשר הסבר מה לא חוקי בתוכנה? בחברה הקודמת בה עבדתי רכשו את רישיונות הווינדוס והאופיס באיביי וכששאלתי איך הרשיונות  האלה כל כך זולים אז אז אמרו לי כי אלה בעצם רשיונות שנרכשו ממיקרוסופט אך מעולם לא הופעלו ואחר כך (כתוצאה מפשיטות רגל, התיישנות וכו') הם נמכרים או שהם רשיונות שהוסרו ממחשבים ישנים לפני גריטה. להבנתי זה אמור להיות חוקי.

כל מה שסיפרו / אמרו לך בחברה, זה תירוצים והתחכמויות שלא מחזיקות מים.

אתה רוצה, תוודא מול BSA  או מייקרוסופט.

זה יעבוד, אבל זו בכלל לא הנקודה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ha

ה RETAIL אך הוא יקר פי 10 מה OEM

קניתי ב3.4$.

ציטוט של RoronoaZoro

מפתחות שנרכשו באמצעות כרטיסי אשראי גנובים וכו'

גונבים מספר אשראי קונים איתו בכמה מאות שקלים\דולרים ומוכרים ב3-12$? נשמע לי הזוי..אם היה לי מספרי אשראי והייתי רוצה למקסם את השימוש זה הדבר האחרון שהייתי עושה...מוזר.

ציטוט של ha

וכששאלתי איך הרשיונות  האלה כל כך זולים אז אז אמרו לי כי אלה בעצם רשיונות שנרכשו ממיקרוסופט אך מעולם לא הופעלו ואחר כך (כתוצאה מפשיטות רגל, התיישנות וכו') הם נמכרים או שהם רשיונות שהוסרו ממחשבים ישנים לפני גריטה

ומי אמר שזה לא כך? זה לא שאני בא לעודד שימוש לא חוקי במפתחות מוצר...אני לא מבין מה לא חוקי כאן, ואם באמת הם נקנו באשראי גנוב (נניח) וחברת האשראי מבטלת את העיסקה כנהוג כשמדווח על גניבה, שמייקרוסופט יבטלו את מפתח המוצר...למה זה עדיין עובד?!

מי החליט שאני חייב לקנות מפתח חדש ממיקרוסופט? למה שלא אקנה מפתח יד2 מהרשת בכמה שקלים?

גם את הרכב שלך תקנה רק מהסוכנות דגם 2020...

ציטוט של napoleon45

אתה רוצה, תוודא מול BSA  או מייקרוסופט.

נו ומה אתה משער שהם יגידו? תקרה באתר שלנו בארץ שלך ושלם 900 שקל על פרו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

נו ומה אתה משער שהם יגידו? תקרה באתר שלנו בארץ שלך ושלם 900 שקל על פרו...

אני מניח שאכן זה מה שיגידו.

יש רק בעיה קטנה אחת  - 

בכל מקרה קובע מה שהם יגידו !  :D

וזו השורה התחתונה.

אני לא עו"ד ואל תצפו ממני לנאומים חוצבי להבות או 

נימוקים מפולפלים ממיטב המוחות.

באתי לתת את השורה התחתונה מבחינת רשויות החוק !

TAKE IT OR .........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...