המלצה לשדרוג שילוש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לשדרוג שילוש

saphisto

Recommended Posts

שלום לכולם, אני מעוניין לשדרג שילוש

המערכת שלי כרגע היא

מעבד - i5 3450

לוח אם - Gigabyte Z77X-3DH

זכרונות - DDR3 8gig

כרטיס מסך - GTX 1070

כוננים קשיחים 1tb

כמו כן יש לי מסך 27' 1440P 60hz

אני מעוניין בשדרוג של עד 2000 שקל, אם אפשר פחות אז זה יהיה מבורך, המטרה היא גיימינג של משחקים חדשים וישנים. כרגע המחשב מריץ אבל אני מרגיש שהמעבד מתאמץ ממש.

אני לא מתכנן כי אני מניח שזה ייקר את הרכיבים, אבל אם זה שיפור משמעותי בתקציב שניתן אז אני לא פוסל.

תודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רייזן 3600 + לוח B450 טוב + 16 גיגה זכרון זה הכיוון.

לצורך העניין -

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD 3rd Gen Ryzen 5 3600 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 880
קירור למעבדים:
Be Quiet! PURE ROCK BK008 SLIM
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 108
לוחות אם:
Gigabyte B450 Gaming X
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 426
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 404
סה"כ: ₪ 1817
מחיר באילת: ₪ 1553

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/74530

אפשר לחסוך 300-350 שקל ולהביא רייזן 2600. צריך להסתכל בנצ'מרקים ולהשוות ביצועים ביניהם, זה שיקול שלך האם ההפרש משתלם או לא וכמה אתה רוצה להשקיע, שניהם נותנים תמורה מעולה לכסף. אפשר לחסוך עוד 100 שקל על אם אתה בסדר עם מאוורר מאוד רועש (לדעתי לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

רייזן 3600 + לוח B450 טוב + 16 גיגה זכרון DDR4 זה הכיוון.

לצורך העניין -

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD 3rd Gen Ryzen 5 3600 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 880
קירור למעבדים:
Be Quiet! PURE ROCK BK008 SLIM
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 108
לוחות אם:
Gigabyte B450 Gaming X
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 426
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 404
סה"כ: ₪ 1817
מחיר באילת: ₪ 1553

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/74530

אפשר לחסוך 300-350 שקל ולהביא רייזן 2600. צריך להסתכל בנצ'מרקים ולהשוות ביצועים ביניהם, זה שיקול שלך האם ההפרש משתלם או לא וכמה אתה רוצה להשקיע, שניהם נותנים תמורה מעולה לכסף. אפשר לחסוך עוד 100 שקל על קירור אם אתה בסדר עם מאוורר מאוד רועש (לדעתי לפחות).

היי תודה על התשובה,

רציתי לשאול, יש לי התלבטות באמת בין המעבד שרשמת לבין i5-9400f, אני לא יודע מי מהם עדיף ואני רוצה לציין שאני כל הזמן הייתי עם אז ניראה לי מוזר פתאום להחליף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

9400F נגד ה3600 זה לא כוחות, זה אזור שונה של מחירים וה3600 הרבה יותר חזק. המתחרה הישיר של ל3600 הוא ה9600K i5 שעולה בסביבות 1100 שח. אמור לצאת בקרוב ה3500X שיתחרה יותר במחיר של ה9400F, אז אם בא לך לחסוך קצת אפשר לחכות לזה ולראות מה קורה.

אין מה לפחד מAMD אלא אם כן זה מחשב עבודה שעושה דברים מאוד ספציפיים בסביבות עבודה שתומכות יותר טוב במעבדים של אינטל. כרגע מעמידה מחירים הרבה יותר תחרותיים ונותנת יותר תמורה. לצורך העניין, 3600 נגד ה9600K, אתה מקבל ביצועים קרובים מאוד בגיימינג והרבה יותר טובים בכל דבר אחר, ב200 שקל פחות. וכנראה גם משהו שיחזיק יותר טוב בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא כמה חברים בפורום כאן בפרט, בעולם החומרה בכלל הלכו על אינטל כל החיים בבניות שעשו\קנו מתוך אמונה עיוורת וחשש לטעות עם השדרוג הבא עם חברה מתחרה שלא ניסו בעבר.

ולבסוף קראו השוו למדו והבינו שהיום התמונה ממש לא נראית ככה.

המוני משתמשים עוברים היום לAMD, פשוט תמורה יותר טובה לכסף שלך, באינטל תשלם יותר ותקבל פחות ברוב ככל המקרים.

אני משחק היום על מסך 1440P 165HZ בכותרים הכי מעולים על הגדרות Ultra לרוב ומאוד מרוצה מה2600X שלי, ולא רק בגיימינג אלה בכל אספקט שהוא.

אם הייתי קונה מעבד היום זה היה 3600X, יותר מזה זה שיקול ליוצרי תוכן וכו' של תועלת-עלות.

הוא פשוט הSweet spot ברוב המקרים של תועלת-עלות לגיימינג ועוד קצת מכל דבר.

לשיקולך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין, הסכלתי קצת ביוטיוב ובאתרים אחרים לביקורות ובאמת ניראה שה 3600 לוקח בפער את ה 9400f, אם כי גם יקר יותר, למרות שמבחינת פריימים פר דולר ה 9400 עדיף. 

איך הבאנדל הזה של 3600? 

http://www.rsm.co.il/product/באנדל-מעבד-חברת-amd-דגם-ryzen-5-3600-36ghz42ghz-am4-box-6c12t--לוח-אם-חברת-asus-דגם-tuf-b450m-plus-gaming-ddr4-dvihdmi

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית אני לא אוהב לחסוך יתר על המידה על אלא מעדיף להוסיף עוד 50-100 שח בשביל לוח ATX נורמלי עם יותר חיבורים, פאסיבי מלא על הVRMs ולא רק על חלק, יותר כניסות למאווררים וכו'. בחלק יש גם יותר תושבות M.2 לSSD. לצורך העניין משהו כזה:

http://www.rsm.co.il/product/באנדל-מעבד-חברת-amd-דגם-ryzen-5-3600-36ghz42ghz-am4-box-6c12t--לוח-אם-חברת-asus-דגם-tuf-b450-plus-gaming-ddr4-dvihdmi

לטעמי שווה את ההפרש. לשיקולך. אלא אם כן כמובן אתה ספציפית צריך לוח מיקרו ATX. מחיר הבאנדל בסדר אני חושב, אפשר להשוות במקומות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכוון לעשות אוברקלוק רציני לא חושב שיש מה להסתכל על ביצועים. אז השאלה בגדול היא כמה מעניינים אותך הפיצ'רים בלוחות יקרים יותר. כמות חיבורי USB, חיבורי SATA, כניסות למאווררים, כניסות , תושבות M.2... אלה ההבדלים בגדול. זה לדוגמא לוח עם 2 תושבות M.2 לעומת אחד גם בASUS וגם בגיגהבייט שקישרתי -

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17860

הכל תלוי בצרכים. ויש גם עניין של אסתטיקה אם יש לך חלון במארז וזה מעניין אותך... בקיצור, פנה לגוגל ותראה מה ההבדלים במפרטים ותחליט מה חשוב לך. אבל זה לא משהו להתעכב עליו המון לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכנן אוברקלוק רציני, כרגע אין לי אפילו הארדיסק M.2 אחד אז אני לא חושב שאני צריך 2 תושבות, ממש לא מעניין אותי, כניסות למאווררים וחיבורי SATA כן. יש לי 2 הארדיקסים ועוד 2 מכניים. 

אז כל אחד מהלוחות שקישרת בעצם מתאים פחות או יותר, השאלה מה עדיף יותר מבחינת ביצועים/מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לך על הזול ביותר שעונה על הצרכים מבחינת כניסות למאווררים וחיבורי SATA. הבדל בביצועים בפועל לא יהיה, יש הבדל באיכות הVRM והקירור שלהם אבל לא משהו שרלוונטי למעבד כמו הרייזן 3600, בטח כשלא עושים אוברקלוק. הדבר היחיד שהייתי מוסיף כי זה גם שיקול, יש קצת באזז ברשת לגבי הרבה באגים ותקלות ביוס בלוחות של לעומת יצרנים אחרים, אז עבור שקט נפשי אולי כדאי להתרחק.

כמובן אם וכאשר אתה מזמין, לא לשכוח לבקש מהחנות לעדכן ביוס ולא להסכים לשום הצעה אחרת... הלוחות האלה חייבים עדכון ביוס כדי לקבל רייזן דור 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בTMS עשו לי את זה (בכללי מנסיון אישי אני יכול להמליץ עליהם אם אתה מתלבט, התחייבו לי למשלוח תוך יומיים בגלל שעשיתי הזמנה בצהריים וביקשתי לעדכן ביוס, בפועל עשו את זה עוד באותו יום וזה הגיע אליי למחרת, 0 בעיות עם הביוס) רוצה להאמין שכל חנות מקצועית תעשה גם. בטח ובטח אם אתה קונה לוח ומעבד מהם ביחד... הלוח לא יכיר את המעבד בלי עדכון ביוס.

אל תתפשר על זה כי אין משהו שאתה יכול לעשות לבד, התהליך זה לשים מעבד ישן יותר (שאין לך) ולעדכן איתו את הביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה, אז ניראה לי שאזמין מהם גם כן, ברגע שאחליט על איזה לוח.

תודה רבה על כל העזרה.

רק שאלה אחרונה, בכמה אני יכול למכור את הרכיבים הישנים שלי?

מעבד - i5 3450

לוח אם - Z77X-3DH

DDR3 8gig זכרונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעריך אזור ה400? צריך לראות מה המחירים בשוק ביד 2... מנסיון אישי רק אל תתפתה ותפרק את העסק, אני כבר כמה שבועות מנסה למכור את הi5 4570 שלי ערום בלי הצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...