עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

huber

השוואה בין מכירות מעבדי INTEL ל AMD בחמשת השנים האחרונות

Recommended Posts

ציטוט של djelectric

ממה שידוע לי כרגע, ואשאיר שמות אנונימיים, חנויות שמתמחות בגיימינג בארץ מראות מאז הקיץ יחס מכירות היסטורי לחלוטין של AMD מול אינטל. נכון שחנויות הגיימינג הן גמדיות לעומת שתי הרשתות הגדולות, אבל זה מראה לפחות מה צרכנים שמעורבים בנושא מעדיפים. היחס הממוצע הוא בערך 1:3, כשלוש מערכות AMD על אינטל אחת.

שזה תואם לנתונים של mindfactory...
אז אולי הם לא מעוותים את המציאות המספרית למרות הכל... ?  o.O

אני קבלתי נתונים מקבילים גם מ- TMS ו- startpc פה בארץ...
אלו חנויות של בעיקר חובבים בתחום המחשב, כדוגמתם של יושבי פורום זה...
כל המספרים מתכנסים בין כולם עם mindfactory....

זו להערכתי המושכלת, התמונה הנכונה גלובאלית. כי מה שיודעים פה, או בגרמניה, זה תכלס אותו ידע.
בעידן הגלובאלי של היום ושיתוף המידע של האינרנט, כבר לא קיימים עוד פערים ממשיים בין השווקים.

לא סביר שבארה"ב התודעה של קהל הצרכנים, שונה ב- 180 מעלות מהתודעה (נגיד) של הצרכן הישראלי.
כולם ניזונים מאותם מקורות מידע בל נשכח.

נערך על-ידי nec_000

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של nec_000

שזה תואם לנתונים של mindfactory...
אז אולי הם לא מעוותים את המציאות המספרית למרות הכל... ?  o.O

מחוץ למיקרוקוסמוס של חנויות אליהן יבוא מישהו במכוון שרוצה לרכוש , בעיקר, המצב עדיין כחול למדי ב-KSP ואייבורי למיטב ידיעתי. הכמויות שם גדולות מאוד, ולכן לפחות בשוק המקומי בגדול אינטל עדיין בשלבי שליטה, שאמנם דועכים, אבל הרוב עדיין כחול. הלקוח הממוצע שמגיע לקנות מחשב לרוב לא ידע מי זאת , ולא ירצה במעבד כשאינטל זה הדבר שהוא הכיר כל החיים, בעיקר דרך חברים וקרובי משפחה שעובדים שם. החבר'ה שבחנויות הגיימינג השונות בארץ יודעים טוב מאוד מי זאת , וחלקם גם מעודדים קניה של המעבדים הללו בהינתן לקוח ניטרלי.

לכן ציינתי שרוב הפרסום שמתבצע ל-AMD הוא בעיקר לא דרך מחלקת הפרסום שלהם, אלא גדילה טבעית דרך מדיה ומפה לאוזן. דרך טובה ויציבה למדי, אין ספק.

אני לא יודע מה יהיה המצב עוד שנה, והאם יהיה רוב אדום, אבל זה תהליך שלוקח המון זמן בנוף הזה.

זאת טריטוריה לא ידועה, שטח שלא גילו. מעולם לא היינו במצב השוק שבו אנחנו נמצאים בו עכשיו, וכל מי שטוען אחרת לדעתי טועה. זה לא מעבדי את'לון שזכו ל-15 דקות של תהילה כמו ב-2004. משהו אחר קורה פה. יותר מדי צירופי מקרים גרמו לתופעת טבע לא מוכרת בנוף הזה.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ואני חשבתי שהם צריכים להכלא בכלובים עם מעט מים ומזון ולעבוד בסביבה נוראית 14 שעות ביום, עכשיו הכל הגיוני.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ה-i5 2500k החדש שלי הוא הרייזן 2600X שברשותי. שרדתי עם ה-i5 750 יותר מדי זמן. כמה זמן אשרוד עם הרייזן?

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הנה גם אתה היית עם ה-  "2500K" המסורתי, רק בדור אחד שקודם לו,  הידוע בשמו icore דור ראשון.

אותו i5 750, מעבד מדהים!!! משנת 2009 אשר כל קהילת החובבים קנתה אותו, ועשתה לו OC מאזור 2.6ghz לאזור 3.6-4.0Ghz .

כולנו המלומדים בסופו של יום מבינים אותו דבר ופועלים זהה... :)  צפוי.

כידוע החליף אותו בתפקיד אותו 2500K ,

שהביא לזירה עוד קצת תדר (כדי 4.5-5.0 אחרי המהרה) , ועוד קצת IPC (כמדומני עוד 20% פר קלוק).

כך שסה"כ קבלו שפור משולב של כ- 30% (שילוב תדר + IPC) במעבר מדור ראשון 2009 לדור שני 2011.

הנה נשים לב, שאפילו אז בשנתיים בלבד שבין 2009 ל- 2011 ,  וכבר הצליחו לייצר שפור של 30%,

מה שלקח עתה 8 שנים להגיע אליו. 

ועתה ?

מששדרגת לריזן משושה ליבות 2600 , כנראה יש לפניך לא מעט שנים של שקט. אם זה שוב יקח עשור... אלוהים יודע.

רק אם התחרות בין לאינטל תוליד משהו חדש ומהר, זה יתקצר.  קשה לי להאמין, אך לקוות מותר.

ואולי נחווה כולנו מהפכה טכנולוגית, שיעברו מסיליקון מסורתי, למשהו שונה בתכלית,

כמו למשל איזו תגלית ממעבדת , שמוש ב black diamond ?   משהו קוונטי אולי ?

משהו שיהווה קפיצה של פי עשרות או מאות או אלפים בכח החישובי בן לילה.

זה יכול לקרות כמו כל תחום מדעי. משהו שישנה את התעשיה מקצה לקצה.

מדברים על זה כבר לא מעט זמן, שזה הדבר הבא. השאלה רק מתי תהיה פריצת הדרך.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של nec_000

מדברים על זה כבר לא מעט זמן, שזה הדבר הבא. השאלה רק מתי תהיה פריצת הדרך

כבר היו כמה וכמה הדלפות כאלה ואחרות בציר הזמן על פריצות דרך טכנולוגיות בתחום המחשוב בסדר גודל של זעזוע עולמי, שכבושות תחת אגפי מחקר סודיים של הממשל האמריקאי. אני יודע שזה נשמע יותר הוליווד מכדור הארץ אבל כבר נשמעו קצת יותר מספקולציות בנושא בעולם.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של No-One

כבר היו כמה וכמה הדלפות כאלה ואחרות בציר הזמן על פריצות דרך טכנולוגיות בתחום המחשוב בסדר גודל של זעזוע עולמי, שכבושות תחת אגפי מחקר סודיים של הממשל האמריקאי. אני יודע שזה נשמע יותר הוליווד מכדור הארץ אבל כבר נשמעו קצת יותר מספקולציות בנושא בעולם.

אני נוטה להעריך שזה בוודאות יקרה, השאלה לא אם, אלא מתי.

רוב גופי המחקר הרלוונטים בתחום, בהם הממשל האמריקאי ולא רק האמריקאי, החברות עצמן כמו ודומותיהן,

וכמובן האוניברסיטאות הטובות בחקר הזה, יושבים על כל מני ניסויים רעיונות ואבות טיפוס. בוסף אחרי מספיק זמן, משהו מצליח

ופורץ קדימה. השאלה רק כמה זמן דרוש לכך, עשור, שניים, חמישה... ?

בהסטוריה היו אינספור פריצות דרך טכנולוגיות כאשר האחרונה שבהם (בעולם המחשוב) היתה המצאת הטרנזיסטור.

אך מאז עברה כבר כחצי מאה, ממתינים בכליון עיניים לפריצה הבאה.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...
Back to top button
Close
Close