3900X / 3700X - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3900X / 3700X

zone glide

Recommended Posts

ציטוט של urib

צודק ב-100%...

nec_000, אתה סתם מטעה אנשים! מעבד 2500K למשחקים בשנת 2019 זה סוס מת!

יש לי מחשב ישן עם I7 3770+וכרטיס 1080 עם 16GB ובמשחקים מודרניים אני לא מצליח לגרד את 50FPS עם VS מופעל.

כמו שכתבתי מקודם, אם אתה מסתדר עם 30FPS כמו בקונסולה אז אין שום סיבה באמת להחליף את 2500K.

קטע מצחיק.. אני עם מעבד דור אחד לפניך ואפילו לא i7 מקבל פריימים יציבים ברוב המשחקים שיצאו עד היום. Control ו AC Ods אלה

דוגמאות למשחקים שכן מפילים ב lows למטה את המעבדים הישנים יותר. אין לי מושג לגבי ה i7 3770 שלך ולמה אתה לא מגיע ל 50..

אני מניח שלקחת משחק או שניים כ benchmark אישי. כי הסרטון הבא מפריך את מה שאתה אומר, למעט AC Ods שבכללי מעבר למשחק מצוין, כרגיל מוציאים משחקים עם אופטימיזציה של שוק ירקות.

בבקשה - ( אולי תנסה להמהיר ) למרות שלא מסתדר לי שאתה בקושי מגרד 50.. זה למה אמרתי שכנראה בדקת את BFV ואולי עוד משחק. השתמשתי בדוגמא ב 2600K כי הוא די זהה לביצועים של המעבד שלך. הסרטון מודרני ( 2019 ).

בעיה לקחת 2-3 משחקים כבנצ'מארק. לוקחים בדרך כלל 20-30.. זה למה nec אומר לכם שאתם מדברים נקודתית על

דברים כאלה או אחרים, זה לא כולל את כל המשחקים או רוב המשחקים. למה החלטת שזה סוס מת ?

ב 500 שקל אתה בונה שילוש עם מתאים ל OC אגרסיבי בשקט. זה לא הטעיה בכלל.. ההיפך, מי שזה מאתגר אותו -

למה שיקנה שילוש חדש באלפי שקלים ? זו אחת המטרות של הפורום פה, להראות שיש עוד אופציות ושגם סוסים מתים

יכולים להיות תחליף לחדש. אם מישהו מחפש מעבד ל Control ו BFV אז כן.. כדאי לו ללכת על רייזן כלשהו. אפילו לא מהאחרונים,

אלא משהו זול יותר. זו לפחות דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של ch33

אני מסכים אבל לא התחשבתי באוברקלוק משמעותי, הרי אם הדיון הוא סביב מה מספיק ל"צרכן הנורמטיבי" (כמו פותח הדיון כביכול, אני באמת לא יודע) אז בוודאי שאי אפשר לדבר ברצינות על אוברקלוק. בטח כשלא יודעים איזה לוח אם יש לו, איזה ספק כוח וכו' (יש לי ניחוש מושכל). אם הנקודה היא ש2500k מעבד אגדי שעדיין איכשהוא סוחב אז כן, זה לא חדשות.

אני רק אבהיר משהו - כשהיה לי את ה4570 וניסיתי לשחק BF1 עליו, מה שקיבלתי זה פשוט המון תקיעות, על כל סט של הגדרות. אם היית בודק FPS ממוצע, כנראה היה מעל 60 בכיף. אבל ירידות חדות ותקיעה לחצי שניה כשמעבד מגיע ל100% שימוש. הייתה לי חוויה דומה גם עם 4690k במחשב אחר אגב. זה מנוע שהשאיר 4 ליבות 4 תרדים מאחורה, הם קיימים זו כל הנקודה. עוד אבהיר - גם ה4570 הבאמת לא משהו הזה, הספיק לי ל90% מהמשחקים ששיחקתי. אז שוב, אם הנקודה שאפשר לחיות עם מעבד ישן, מסכים. לא רץ לשדרג היום מעבד כזה אלא אם אתה יודע בדיוק למה אתה עושה את זה. שדרגתי גם בגלל גיימינג כי יש משחקים נקודתיים שחנקו אותו (לאו דווקא אלה שציינתי שפחות מעניינים אותי) וגם עבור קצת תכנות וקימפול קוד. וכי סתם בא לי.

לגבי ה60FPS נסכים לא להסכים. אני לא בגיל של להכנע ללחץ חברתי מאנשים זרים באינטרנט... בשבילי ירידות חדות בFPS הן בולטות ולכן אני תמיד אוריד הגדרות כמה שצריך כדי לא לרדת מ60 אף פעם. לי אישית, חייב להיות ברזל. ברור שלשחק על 58 יציב, קשה להבחין מ60, אם על זה אתה מדבר. אבל כשיש ירידות זה צורם בעין, בהחלט. אגב חלק מזה כי כמעט תמיד אני מדליק vsync ויש לזה השפעה כשנופלים מתחת לקצב הרענון. אם יש לך מסך GSYNC או Freesync הירידות האלה יהיו הרבה פחות מורגשות כל עוד אתה בטווח הפעולה של הטכנולוגיה.

התקיעות שהיו לך אינן מהמעבד וחבל שאתה טועה (ומטעה הדיוטות). יש לך עוד מה ללמוד - קרא הלאה.

לעולם תקיעות במנוע real time אינן יכולות לנבוע ממעבד, אלא אך ורק בשל סיבה אחרת בשרשרת ההפקה שעוצרת את

הפרוסס לכמה עשיריות השניה. לרוב הדבר מתרחש בשל עזיבת עיבוד התהליך על ידי מערכת ההפעלה, והסיבה שהיא

עוזבת נעוצה בשל תקלה שקורת במנוע ה real time - לרוב נכנס תהליך אחר למעבד על ידי מערכת ההפעלה, תהליך

שזורק את הפרוסס real time החוצה (context switch) ולא המעבד אשם בכלל.

מעבד זוהי מכונה לינארי חלקה, הוא לא "גיהוקים". מערכת ההפעלה זורקת ממנו תהליכים הצידה ואז real time נפגע.

שאל את coch שחשב לפני כמה שנים אותו הדבר כמוך, ולכן שדרג בשעתו מ- 2500k שהיה לו ל- 6700k.

ואחרי שהתעקשתי בפניו שיתקין על נקי, הוא עשה על המחשב 2500K כדי לבדוק את שהסברתי,

והתקלת תקיעות נעלמה כלא היתה. זה היה השעור הכי טוב שיכל לעשות אז ולמד מזה המון גם כתב על זה פוסט שלם תגובה

לאחר מכן. ואותו הדבר אציע גם לך.

לצערנו בשל חוסר השכלה וידע מקצועי רלוונטי במדעי המחשב שהם נחוצים כדי להבין את האינטראקציה הזו בין המעבד

למערכת ההפעלה ולאופן שבו הקוד רץ,  הצבור הרחב (כולל חובבני מחשוב), מגיעים לכל מני מסקנות מצוצות מהאצבע

שמוצאות את עצמן רצות בשוק, כמו למשל שתקיעות מקורן במעבד חלש מדי. בורות אחת גדולה והרסנית.

מעבד לעולם אינו מוביל לתקיעות, הוא רק מוביל לירידה לינארית של כל הביצוע כולו. לא משהו שמורגש כמו stuttering אלא

ירידה ב- average fps כולו.

לגבי זאת שאתה משחק עם vsync , אז אתה רק עוד יותר מחזק את הטעון שלא צריך מעבד שנותן 100-200FPS כי בפועל

המערכת שלך מאיטה עצמה ל- 60hz וזורקת את כל יתרת הביצועים לפח. זוהי אנטי תזה לספור שלך אודות צורך במעבד חזק.

אתה על מכונית של 200 קמש אבל נוסע 60. מבין מה אתה בעצם אומר ?

עכשיו,

אנשי מקצוע מבטלים vsync בשביל להוריד דרמטית את ה- latency, ומשתמשים בטכניקות אחרות בכדי למזער

את קריעת התמונה. תוצר לוואי חיובי נוסף הוא שכאשר vsync אינו עובד, אז ירידה מ- 60hz אינה מורגשת.

היא מורגשת רק כאשר vsync מופעל, כי אז כל ירידה מ- 60 מסנכרת אותנו עם המדרגה הבאה 30 וככה מרגישים בה 

וזה מעצבן.

הדרך הנכונה לעבוד כיום היא עם fast sync במקרה של כרטיס נוידיאה, או enhance sync במקרה של כרטיס .

מה שזה עושה זה משמר את vsync פועל כל עוד המערכת מעל 60hz, אבל בשיטת רנדור חכמה שמורידה את ה- latency

באמצעות backround later frame buffering, וכאשר קצב הרענון של שרשרת ההפקה נופל מ- 60hz הוא מבטל vsync

תמורת קריעת תמונה (מינורית) שלא חשים בה משום שכאשר vsync מבוטל, ירידה ל- 55FPS לא זורקת אותנו מיד ל- 30hz

מסונכרנים. זה מרגיש לנארי וחלק.

תפעיל את הטכניקה הזו בדרייבר של הכרטיס ולמד אותה. בצע ניסויי latency עם העכבר (סבובים מהירים עם הדמות כשאתה

עומד במקום ובוחן את ה- delay בהצגת התמונה) וראה את השפור הדרמטי שמתקבל, כמו גם את היעדר הבעיה עוד בירידות

מתחת ל- 60hz. התעשיה התקדמה המון עם השנים, נצל את הטכניקות סנכרון תמונה החדשות שיש בשוק על כל יתרונותיהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב @urib אני סקרן איזה עוד משחקים מפילים לריצפה את ה i7 3770 שלך, כי ה 2500K מריץ פיקס את המשחקים הבאים :

1. RAGE 2 - לא מדגדג 2500K מומהר כי הוא עולה על ואין שום בעיה עם הפריימים.

2. METRO האחרון שהוא פי כמה יותר כבד על ה GPU. כנ"ל.. נפילות לאיזור ה 50, תלוי GPU מאוד.

3. Sekiro - אחלה משחק. סיימתי לפני כמה חודשים, שום בעיה עם הפריימים ממה שאני רואה.

4. BFV - נפילות קיימות. עדיף מעבד מודרני.

5. Contol - כנ"ל.

6. Wolfenstein החדש ( עם האחיות ) - כנ"ל ... שום בעיות. יציב כמו סלע.

על איזה עוד משחקים אתה מדבר ? אני סקרן לבדוק. אני מוכן להוציא את ה 1070GTX מהמחשב הראשי שלי ולהריץ בדיקות.

בא לי לגלות מה עוד יפיל לי את המעבד לריצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

שאל את coch שחשב לפני כמה שנים אותו הדבר כמוך, ולכן שדרג בשעתו מ- 2500k שהיה לו ל- 6700k.

ואחרי שהתעקשתי בפניו שיתקין מערכת הפעלה על נקי, הוא עשה על המחשב 2500K כדי לבדוק את שהסברתי,

והתקלת תקיעות נעלמה כלא היתה. זה היה השעור הכי טוב שיכל לעשות אז ולמד מזה המון וכתב על זה פוסט שלם תגבה לאחר מכן.

ואותו הדבר אציע גם לך.

האמת שזה היה שייך ל OC. באחד ממשחקי BF היה הבדל משמעותי ב DELTA שבין ה LOWS ל AVG בין מעבד מומהר ללא מומהר,

לא קשור למערכת הנקייה, אצלי היא תמיד נקייה :)

כאשר עליתי ל 4.2 ה LOWS היו משמעותית יותר גבוהים מ LOWS שמקבלים בסטוק. אם אני לא טועה דיברנו אז  על BF4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

קטע מצחיק.. אני עם מעבד דור אחד לפניך ואפילו לא i7 מקבל פריימים יציבים ברוב המשחקים שיצאו עד היום. Control ו AC Ods אלה

דוגמאות למשחקים שכן מפילים ב lows למטה את המעבדים הישנים יותר. אין לי מושג לגבי ה i7 3770 שלך ולמה אתה לא מגיע ל 50..

אני מניח שלקחת משחק או שניים כ benchmark אישי. כי הסרטון הבא מפריך את מה שאתה אומר, למעט AC Ods שבכללי מעבר למשחק מצוין, כרגיל Ubisoft מוציאים משחקים עם אופטימיזציה של שוק ירקות.

בבקשה - ( אולי תנסה להמהיר ) למרות שלא מסתדר לי שאתה בקושי מגרד 50.. זה למה אמרתי שכנראה בדקת את BFV ואולי עוד משחק. השתמשתי בדוגמא ב 2600K כי הוא די זהה לביצועים של המעבד שלך. הסרטון מודרני ( 2019 ).

הסרטון מריץ באנצ'מרק מובנה של המשחק, יש הבדל עצום שאתה באמת משחק עם סצנה מלאה באוייבים ואז יש לך דיפים מתחת ל-40FPS.

חוצמזה, לא כולם מבצעים למעבד, מה גם שברוב המקרים משחק תובעני יגרום לקריסות בזמן (אני לא מהיום בתחום).

אני גם לא מבין את ההיגיון שלך ושל nec_000, לשים כרטיס חזק כמו 1080TI עם מעבד שהוא "סוס מת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אגב @urib אני סקרן איזה עוד משחקים מפילים לריצפה את ה i7 3770 שלך, כי ה 2500K מריץ פיקס את המשחקים הבאים :

על איזה עוד משחקים אתה מדבר ? אני סקרן לבדוק. אני מוכן להוציא את ה 1070GTX מהמחשב הראשי שלי ולהריץ בדיקות.

בא לי לגלות מה עוד יפיל לי את המעבד לריצפה.

אתה באמת חושב שכרטיס 1070 יוצר צוואר-בקבוק שווה ערך לכרטיסי 1080/1080TI על מעבד ישן, באמת נו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

הסרטון מריץ באנצ'מרק מובנה של המשחק, יש הבדל עצום שאתה באמת משחק עם סצנה מלאה באוייבים ואז יש לך דיפים מתחת ל-40FPS.

חוצמזה, לא כולם מבצעים אוברקלוק למעבד, מה גם שברוב המקרים משחק תובעני יגרום לקריסות בזמן אוברקלוק (אני לא מהיום בתחום).

אני גם לא מבין את ההיגיון שלך ושל nec_000, לשים כרטיס חזק כמו 1080TI עם מעבד שהוא "סוס מת".

אין לי 1080Ti על המעבד i5 2500K. יש לי שם 4850...... זה מחשב שמשמש אותי בבית למטרה מסוימת, לא לגיימינג.

במחשב האישי שלי יש לי 7700K\1070. צמוד אליו עובד 6700K שזה נטו לעבודה מהבית ולא שום דבר אחר.

מה ש nec עושה עם המחשבים שלו זה עסק שלו, אני לא דיברתי לרגע על מה להצמיד לו.. אלא רק על היתרונות של מעבד מיושן במצב מומהר.

העלות שזה חוסך וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אתה באמת חושב שכרטיס 1070 יוצר צוואר-בקבוק שווה ערך לכרטיסי 1080/1080TI על מעבד ישן, באמת נו...

לא שייך לצוואר בקבוק. אני יוכל לתת מידע לגבי ההבדל בינו לבין 7700K מומהר שזה במחשב הראשי. אין לי פה עניין להתווכח כדי לצאת

צודק, זה מסקרנות אני מוכן לבצע בדיקות כאלו. בכיף כאילו.

מה גם, אני ו vsync חברים טובים.. אני משחק על 60 מאז ומעולם, תמיד נעול.. וכו'. אז עוד יותר טוב.. נתייחס רק לממוצע ו lows, אין עניין לפתוח

את הפריימים.. אלא לראות רק מה נתקע ופוגע בחווית המשחק מבחינת הכותרים שיצאו השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

וגם אתה שוכח עוד סוגיה.

אלו אנשים שמבינים במחשבים, למשל סוגרים תוכנות שלא ירוצו ברקע בזמן שהם משחקים.

אפשרי לשחק עם מעבד 4 ליבות ללא תקיעות. השאלה אילו התעסקויות צריך בשביל זה.

וגם ניק משחק במשחקים מאוד מאופטמזים.

אכן. להריץ מחשב בצורה איכותית ונקיה צריכים נסיון, והבנה תהליכית בקרביים של המכונה החישובית ומה לעזאזל מקרוסופוט עשו שם 

עם הגרסאות שלהם עם השנים. אחרי שנת 2016 זה נעשה לפרסה, ולכן בבית אינני משדרג מעבר ל sp3 = יולי 2016.

אנשי קוד בבסיסם חשים בוז לקוד גרוע ולבתי תוכנה (או מפתחים) שעושים כדבר הזה, ולרוב כף רגלם לא תדרוך במוצרים שכאלו

מפתחים הוציאו לשוק. זה עלבון. זה נקרא מוצר לא מבושל או מוצר של עצלנים בפיתוח.

גם בעבודה לא אחת הנני נתקל במוצרים שכאלו, שכשמודד את הביצוע שלהם מגלה קוד לא איכותי, ואז כבר בשלב הזה עוצר את

המשך בדיקת המוצר. לא מעניין אותי מה הפונקציות של המוצר עוד, ומה הוא , שהרי הוא כושל בבסיס וזה show stopper

מידי (אצל מקצוענים). 

אותו הדבר במשחק - כבר לא מעניין המשחק אם הוא מקודד גרוע או מגמגם. ממילא ישנם רבבות כותרים, אין טעם לכלות זמן על

אחד שכתוב רע. שאחרים יתעללו בעצמם אם רוצים לשחק אותו - הבעיה שלהם לא שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 עשיתי בזמנו כשניסיתי להריץ BF1 (אני חייב להודות שאין לי נסיון עשיר עם BF5, בזמנו לפני שיצא ניסיתי את הבטא, ראיתי שהוא רץ אפילו יותר גרוע ומעולם לא נגעתי בו שוב) התקנה נקיה של ווינדוס, שום דבר חוץ מהמשחק לא היה שם. אותה בעיה. מעריך את ההצעה אבל אתה לא מדבר עם מישהו שלא יודע לשמור על מחשב נקי, גם עם מעבד הרבה יותר חזק היום הדבר היחיד שתמצא אצלי רץ ברקע זה , סוג של הרגל.

היום עם אותו כרטיס מסך ומעבד אחר הבעיה נעלמה.  למה בדיוק? שאל את המפתחים, של המשחק או של מייקרוסופט. שמעתי רחשים שהבעיות קשורות לאחד העדכונים של 10, אולי, לא יודע. אני מכיר את התאוריה של החלפת תהליכים במערכת הפעלה, אמנם לא חזק כי המרצה בקורס הספציפי הזה הייתה שווה לתחת... בקיצור, לא יודע מאיפה נבעה הבעיה - יודע שבפועל זה המצב עם המעבדים האלה ואני בוודאות לא היחיד וכמו שאמרתי ניסיתי אפילו במערכת אחרת עם מעבד קצת יותר חזק (4690k). השורה התחתונה היא שיש משחקים שהורגים את המעבדים האלה, זה הכל. לא פחות ולא יותר. כל אחד שייקח את זה לאיזה כיוון שהוא רוצה.

אם מדובר בBF4 כמו שנאמר פה אז זה אופרה אחרת, לא להשוות. את זה המחשב שלי הריץ בלי מאמץ. שינויים שהם עשו במנוע (או במערכות anti cheat שרצות ברקע, או לא יודע מה) בBF1 הפילו את המעבדים האלה לברכיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

צודק ב-100%...

nec_000, אתה סתם מטעה אנשים! מעבד 2500K למשחקים בשנת 2019 זה סוס מת!

יש לי מחשב ישן עם I7 3770+וכרטיס 1080 עם 16GB ובמשחקים מודרניים אני לא מצליח לגרד את 50FPS עם VS מופעל.

את אותו הכרטיס חיברתי למחשב החדש עם מעבד 9900K ואין מה להשוות בכלל! שמים וארץ.

אז בבקשה אל תביא לי דוגמאות של משחקים מ-2017/18 ובמיוחד משחקי ספורט.

כמו שכתבתי מקודם, אם אתה מסתדר עם 30FPS כמו בקונסולה אז אין שום סיבה באמת להחליף את 2500K.

אין לי מושג מה אתה מקשקש, כתבתי קודם בשרשור ואחזור שוב:  אני על 80-200FPS. 

ב- witcher 3 כותר כבד עד היום נחשב, מגיע  ל- 135FPS  בזכות 1080ti.  

על 1080 זה היה 110.

על 980ti היה 80-90.

על 390 זה היה 60-70.

רואים בבירור שזו מגבלה של GPU בכלל ולא מעבד.

ב 2016 אני peged על 200, רק בגלל frame cap. מבטלים אותו וזה נוסק ל 300 פלוס.

ב prey אני בין 150-220 גם.  *בטלתי את ה- frame cap במנוע id tech שעמד על 120 בכותר זה.

ב- dishonored נע ונד בין 80-130.

בכל הכותרים על ultra תמיד.

תפסיק אתה להטעות את הקוראים התמימים, שעוד בטעות יכלו כספים על השטויות שאתה מאכיל אותם

רק בגלל שאינך מנוסה או לא יודע איך לעבוד ולקנפג מחשב ומערכת.  

יש לך עוד הרבה מה ללמוד כפי שאני מתרשם מן הצד. אתה חסר נסיון וידע רלוונטי - זה הכל.

נוסע במרצדס הכי חזק בעת המודרנית = 9900K שקנית אותו בכלל לצרכי עבודה בעבוד גראפי או אם זוכר אנכי נכון,

אבל ההתרגלות הזו ניוונה אותך ואת הפרקטיקה באיך לעבוד כנדרש והכיצד לקנפג כיאות את המכונה שעימה עובד.

ואל תביא לנו דוגמא למשחק דפוק מ- 2018, שמקודד נורא, בתור רפרנס למשהו רלוונטי. זהו קוד גרוע שרק מעבד

עם יתרת ביצועים עוד איכשהו סוחב אותו. זהו אינו מדד לכלום, ולא מעניין אף אחד (שמבין משהו מהחיים שלו בתחום),

הוא רלוונטי רק לקומץ מטומטמים במחשוב. כאלו שסוברים שאם יש בעיה שרק פטיש 100 ק"ג פותר אותה, אז זו הדוגמא

להביא לתלמידים.  הבעיה בדוגמא שכזו היא אצל צרכנים טפשים. לא במחשב.

כל בית תוכנה שפוי ומכובד לא מגיע לידי מצב שצריכים F15 בכדי להפעיל את הקוד שלו.

והפתרון אינו הצטיידות ב F15 - הפתרון הוא תיקון הקוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אני מניח שלקחת משחק או שניים כ benchmark אישי. כי הסרטון הבא מפריך את מה שאתה אומר, למעט AC Ods שבכללי מעבר למשחק מצוין, כרגיל Ubisoft מוציאים משחקים עם אופטימיזציה של שוק ירקות.

בעיה לקחת 2-3 משחקים כבנצ'מארק. לוקחים בדרך כלל 20-30.. זה למה nec אומר לכם שאתם מדברים נקודתית על

דברים כאלה או אחרים, זה לא כולל את כל המשחקים או רוב המשחקים. למה החלטת שזה סוס מת ?

ב 500 שקל אתה בונה שילוש עם קירור מתאים ל OC אגרסיבי בשקט. זה לא הטעיה בכלל.. ההיפך, מי שזה מאתגר אותו -

למה שיקנה שילוש חדש באלפי שקלים ? זו אחת המטרות של הפורום פה, להראות שיש עוד אופציות ושגם סוסים מתים

יכולים להיות תחליף לחדש. אם מישהו מחפש מעבד ל Control ו BFV אז כן.. כדאי לו ללכת על רייזן כלשהו. אפילו לא מהאחרונים,

אלא משהו זול יותר. זו לפחות דעתי.

coch ,

אגיד לך מדוע אורי אינו מסוגל להגיע לפריימים יציבים:

כי הוא לא נכנס להתמקצע בתחום משחקים ו- real time או להעמיק בהם כנדרש. הוא בוחר לעצמו חיים קלים של עצלן.

הוא מסגנון משתמשים שכשהמכונה איטית (אך לא מבין מדוע איטית) במקום להעמיק ללמוד ולטפל בה נכונה,

מעדיף לעקוף את הבעיה בשיטת ב- brute force, גם אם זו אינה הגישה היעילה לטפל בבעיה.

בדומה למכונית שהברקסים שלה נתפסים, אורי בוחר לשים מנוע חזק כפליים ולהתגבר על החיכוך שנוסף, במקום לתקן את

הבלמים עצמם. זהו מתכון יעיל להתנוונות מנטאלית בתחום שלנו (כמו גם בכל תחום אגב). להיות עצלן ולעקוף את הבעיה

באמצעות שפיכת עוד כסף.

אין בעיה עם זה ובתנאי, שאורי אינו מגדיל להתחצף - עת מכנה אנשי מקצוע (שכן יודעים איך לטפל בבעיה) "כגורמים שמטעים

את הקוראים". זו כבר עזות מצח שאינה מקובלת אצלנו, ולא מתקבלת אצלי. זו הנקודה שמפריע, ולא שהוא אינו מסוגל

ללמוד (זו בעיה שלו כבר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אורי, אתה ססמטולוג.

יכול להראות לך כותרים שגם ב- 1080P על ultra מצליחים לגמור ל- GPU 1080ti את האוויר באמצעות 2500k.

לא הרבה, אבל יש כאלו שבהגדרות גראפיות כבדות/מקסימליות גומרות מאיץ גראפי. 

אנסה להראות לך צילום מסך עוד מעט. 

מטבע הדברים אלו יהיו כותרים שמאופטמזים כנדרש, ולכן המעבד CPU מסוגל להגיע בהם ל- FPS גבוהים מאד.

אז העומס (כפי שצריך להיות) מועמס כל כולו נכונה - על ה GPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

@nec_000 עשיתי בזמנו כשניסיתי להריץ BF1 (אני חייב להודות שאין לי נסיון עשיר עם BF5, בזמנו לפני שיצא ניסיתי את הבטא, ראיתי שהוא רץ אפילו יותר גרוע ומעולם לא נגעתי בו שוב) התקנה נקיה של ווינדוס, שום דבר חוץ מהמשחק לא היה שם. אותה בעיה. מעריך את ההצעה אבל אתה לא מדבר עם מישהו שלא יודע לשמור על מחשב נקי, גם עם מעבד הרבה יותר חזק היום הדבר היחיד שתמצא אצלי רץ ברקע זה דרייברים, סוג של הרגל.

היום עם אותו כרטיס מסך ומעבד אחר הבעיה נעלמה.  למה בדיוק? שאל את המפתחים, של המשחק או של מייקרוסופט. שמעתי רחשים שהבעיות קשורות לאחד העדכונים של ווינדוס 10, אולי, לא יודע. אני מכיר את התאוריה של החלפת תהליכים במערכת הפעלה, אמנם לא חזק כי המרצה בקורס הספציפי הזה הייתה שווה לתחת... בקיצור, לא יודע מאיפה נבעה הבעיה - יודע שבפועל זה המצב עם המעבדים האלה ואני בוודאות לא היחיד וכמו שאמרתי ניסיתי אפילו במערכת אחרת עם מעבד קצת יותר חזק (4690k). השורה התחתונה היא שיש משחקים שהורגים את המעבדים האלה, זה הכל. לא פחות ולא יותר. כל אחד שייקח את זה לאיזה כיוון שהוא רוצה.

אם מדובר בBF4 כמו שנאמר פה אז זה אופרה אחרת, לא להשוות. את זה המחשב שלי הריץ בלי מאמץ. שינויים שהם עשו במנוע (או במערכות anti cheat שרצות ברקע, או לא יודע מה) בBF1 הפילו את המעבדים האלה לברכיים.

כשאתה מבקש להבין בתהליך, מה מביאו לגמגומים, אתה תהליך חקירה שבו מפעיל כלי ניטור של כל הרכיבים הרלוונטים

בכללם שים לב:

CPU load על כל הליבות.

memory utilization.

swap file utilization and paging traffic.

bus io לפי רכיב בחומרה ויש כמה שכאלו

network io

disk io

kernel and processes 

ועוד כמה... אלו הבסיס הבנאלי.

ואז מגלים איפה ובאיזה רכיב יש בעיה בדיוק.

הרבה פעמים משדרגים מחשב, אבל השפור נובע בוודאות שלא בגלל המעבד (כפי שחושבים) אלא בגלל סיבה אחרת לחלוטין שגם היא השתנתה

במעבר למחשב אחר. למשל שיש יותר זכרון, עליה מ 8GB ל 16GB שזה טיפוסי. כי כאשר ה הוא צוואר הבקבוק, מתקיים

יותר מדי paging שמביא לגמגומים מובחנים. למשל תצורת שמכניסה תהליכים ללא שליטה ובקרה נכונים שהם

הכרחייים במערכת real time , אבל שדרוג המחשב במקרה גם הוביל להתקנה מחודשת של המערכת הפעלה, מה שפתר את

הבעיה (לא החומרה בכלל).

אני חוזר ואומר - לעולם מעבד CPU לא יכול להוביל לתופעה של גמגומים, משום שההתנהגות ההנדסית שלו אינה מסוגלת לעשות

כך. הוא מכונה לינארית רציפה. דמיין אותו כמנוע בנזין של מכונית - האם ראית אי פעם שהמנוע ננעל/נתפס באמצע נסיעה תוך

שנופל לסל"ד אפס (לחצי שניה), ושוב חוזר לעבוד ?

רק רכיבים שמביאים לפגיעה של **עצירה מלאה** = stall לעשרות מילישניות סדר גודל (או יותר) יכולים להתבטא כ- "גמגומים".

כדי לגרום לעשרות מילשניות עיכוב/עצירה מוחלטת, צריכה להתרחש תופעה כמו paging, כמו העברה גדולה של מידע בזכרון

מאיפה שהוא לאן שהוא, כמו למשל io מול התקן איטי בסדר גודל (כמו דיסק קשיח) שהמערכת כולה נעצרת וממתינה לו, כמו

העתקת טקסטורות במאיץ הגראפי שעוצרת אותו, כמו ביצוע  context switch (החלפת פרוסס בליבה של מעבד), וכדומה...

אלו ודומיהם מביאים לגמגום.

היו לי מאות אם לא אלפי אירועי גמגום או stutter שנדרשתי לפתור בקריירה במנועי real time, גם כמתפח בעברי הרחוק יותר,

ובאף אחד מהמקרים לא מעורב CPU. זו תמיד תהיה בעיה במקום אחר. גם בקוד אגב יכול לקרות, ומגלים איפה הכשל

באלגוריתם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

coch ,

אגיד לך מדוע אורי אינו מסוגל להגיע לפריימים יציבים:

כי הוא לא נכנס להתמקצע בתחום משחקים ו- real time או להעמיק בהם כנדרש. הוא בוחר לעצמו חיים קלים של עצלן.

הוא מסגנון האנשים שכשהמכונה איטית (אך לא מבין מדוע איטית) במקום להעמיק ללמוד ולטפל בה נכונה,

מעדיף לעקף את הבעיה בשיטת ב- brute force, גם אם זו אינה הגישה היעילה לטפל בבעיה.

בדומה למכונית שהברקסים שלו נתפסים, אורי בוחר לשים מנוע חזק כפליים ולהתגבר על החיכוך שנוסף, במקום לתקן את

הבלמים עצמם. זהו מתכון יעיל להתנוונות מנטאלית בתחום שלנו (כמו גם בכל תחום אגב). להיות עצלן ולעקוף את הבעיה

באמצעות שפיכת עוד כסף.

אין בעיה עם זה ובתנאי, שאורי אינו מגדיל להתחצף - עת קורה לאנשי מקצוע (שכן יודעים איך לטפל בבעיה) "כגורמים שמטעים

את הקוראים". זו כבר עזות מצח שאינה מקובלת אצלנו, ולא מתקבלת אצלי. זו הנקודה שמפריע, ולא שהוא אינו מסוגל

ללמוד (זו בעיה שלו כבר).

אגו, אגו, אגו...

מה יהיה... אני מטעה כאשר NEC_001 בודק משחק ישן כמו W3 על 1080TI עם מעבד 2500K וטוען שמשחקים רצים לו חלק.

בוא נראה אותו משחק יציב 60FPS על הריג שלו את המשחק CONTROL.

ואדון Coch הנכבד, הסיבה שרכשתי 9900K בעיקר לפרנסה! זה שיש לי אפשרות לשחק בו לא הופך אותי לעצלן כדבריך.

תודו בזה... אתה וחברך כותב המגילות מטעים את קוראי הפורום! כאשר אתם טוענים שאין בעיה לשחק עם מעבד ישן וכרטיס מתקדם.

זאת הטעיה! רובם לא מבצעים ורוצים לשחק במשחקים מ-2019 60FPS יציב בהגדרות גבוהות.

וכמו שאמרתי אם יש לך כסף לכרטיס 1080TI או 2080 אז למה לא להשקיע במעבד חדש...?

מעניין... שאפקט צוואר-בקבוק לא עובד על המחשבים שלכם? אופס... שכחתי אתם "החכמים" בפורום.

אם יש בנאדם בפורום הזה שאני מוריד בפניו את הכובע בנושא של GPU, זה המשתמש "סינדרום" תלמדו ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...