3900X / 3700X - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3900X / 3700X

zone glide

Recommended Posts

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה רבה RoronoaZoro 👍

לעוקבים הקבועים בפורום והמיודעים לשרשור שהרצתי משך שנתיים בנושא חומרה משומשת פה בפורום,

נוכל להזכיר, שהקמתי בשנה פלוס האחרונות לילדיי מחשבים ביד 2 :

ביתי על i5 2400 ובני על i7 920. שניהם עם מאיצים גראפיים RX580 .

אוכל להעיד כי כל מה שילדיי משחקים, רץ בין 60-120FPS על הגדרות גבוהות תחת 1080P.

המסכים שלהם 23-24 אינץ ברזולוציה 1080P.

מסכים טובים מהסדרות האיכותיות של וסמסונג, פאנלים ו- בהתאמה.

מחיר כל מחשב שכזה פחות מאלפיית שקלים (ליחידה) ביד שניה.

*המחיר כשיודעים איך לעשות רכש במחיר טוב ונכון במשומשים.

כל מחשב שכזה היום ב- 2019, מספק את צרכיהם של רוב רובה המכריע של האוכלוסיה הנורמטיבית (שאינה סנובית).

אלו מחשבים ישנים מבחינת גיל, אך טובים ושמישים מאד. וגם אותי הם יכולים לספק (אם ארצה) ואני יודע היטב,

משום שעובד עליהם מעת לעת עם הילדים, כמו גם מדדתי את הביצועים וחשתי את חווית השמוש.

יצא הגורל שבמקרה אני עובד על 2500k - גם הוא אנטיוכוס משנת 2011 בן 8 שנים. שביד 2 עולה (היום) גרושים.

אך בזכות מאיץ גראפי 1080ti שנרכש השנה ביד שניה, הוא מספק ביצועים כשל מכונה מודרנית טובה.

את המאיץ לבדו רכשתי ב- 1150 שח אשתקד. זהו מחיר פנטסתי של רכש כמותי מפירוק חוות כריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

אתה מודע לזה שיש לך צוואר בקבוק אימתני... 

שלילי. עם המעבד הנ"ל מומהר ומסך 60Hz הדבר הופך ללא רלוונטי. בוודאי שאם תפתח את "הנעילה"

במשחקים מודרניים, יהיה הבדל בין של היום.. זה בלתי נמנע. שנועלים עם vsync, זה כבר לא נושא שיחה.

גם ברשותי יש את המעבד במחשב השני שלי, על 4.2. כרגע מוצמד לו שם 4850 שהיה זרוק במחסן

אחרי ש 5870 החליט להתפגר. כבר בדקתי עם ה 970 הקודם שהיה לי, 1070 הנוכחי שיש לי כמות יפה

של משחקים על ה i5 2500K והוא עושה עבודה טובה מאוד שמגבילים אותו ל 60 פריימים גם במשחקים

הכבדים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

אז מה אתה רוצה להגיד לי? שהמעבדים של היום נותנים תועלת לא גבוהה בהרבה מהמעבדים הישנים האלה?

גיימינג לחוד וכוח של המעבד לחוד. גם מפה וגם מהשרשור השני שלך יש לי הרגשה שאתה מעריך יתר על המידה כמה כוח עיבוד (בעיקר רוחבי קרי כמות ליבות) משחקים דורשים. הרוב קם ונופל על כ.מסך. 2500k ו1080TI זה לא קומבו שהייתי עושה (תלוי המון באיזה משחקים מדובר ומה הם צריכים מהמעבד. 5 כמו שציינו פה על שרת של 64 שחקנים אתה לא תריץ עם המעבד הזה גם עם 4 2080 בSLI מרובע) אבל עצם העובדה שאתה רואה אנשים שחיים בשלום עם זה מלמד משהו על החשיבות של "צוואר בקבוק". שורה תחתונה עבור גיימינג, צריך משהו באמת יוצא דופן כדי ששדרוג כ.מסך לא ייתן יותר תועלת במשחקים מאשר שדרוג מעבד, גם אם המעבד בן 8 והכ.מסך בן 3. יש משחקים שהם היוצא מן הכלל, זה מקום שלך לאבחן איפה הבעיה אצלך אם קיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם הבאתי דוגמה של גיימינג בין i7 ובין מהדור של בולדוזר (A10 כמדומני),

מעבד מול מעבד, ה-i7 חזק פי כמה מה-A10, בגיימינג עם המובנה ה-A10 היה חזק אולי פי 2.

כי מה שחשוב בגיימינג יותר מכל, הוא היחידה הגרפית. המעבד יכול ליצור הבדל רק עם כרטיס בעוצמה אינסופית.

בפועל, ל-99% מהמשתמשים צואר הבקבוק הוא בכרטיס הגרפי וכל שני "טובים מספיק" נותנים חוויית גיימינג זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הנייח שלי כבר בן 7, בנקודה מסויימת שילחתי אותו בקופסאת קרטון עם נייר פצפצים במטוס לבריטניה. i5 3450 עם 8 ג'יגה זיכרון . במהלך השנים החלפתי כרטיס מסך ל1060GTX והכנסתי . אני כבר לא בדיוק כבד במיוחד, אבל כן אוהב להתפנק בגרפיקה סבירה. לא נתקלתי עדיין במשחק שמוריד אותו לברכיים. דום 2016 רץ בסביבות 90 פריימים לשניה. מת להחליף את המחשב, אבל הוא מסרב להתפגר ואין לי מושג מה אני אעשה עם מעבד 8 ליבות, ובטח שלא עם 12. לקנות משהו חדש גם אומר להחליף את המסך כי 1200p זה לא אתגר למחשב נורמלי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mzn

החלוקה ב2 בין HZ ל FPS היא נכונה? כלומר אם המסך שלי הוא 60HZ ניתן להבחין רק עד 120FPS ואם זה 120HZ אז עד 240FPS וכך הלאה? סתם תוהה כי קראתי על זה משהו..

60Hz = 60FPS
120Hz = 120FPS
144Hz = 144FPS
240Hz = 240FPS
אם מריצים משחק עם FPS גבוהה מקצב הרענון של המסך זה עדיין יכול להרגיש תגובתי/חלק יותר אבל עדיף תצפה בסרטון הבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

אז מה אתה רוצה להגיד לי? שהמעבדים של היום נותנים תועלת לא גבוהה בהרבה מהמעבדים הישנים האלה?

בדיוק.

המעבדים המהירים של ימנו נותנים:

א. או רמת FPS מאד מאד גבוה, מעל 150-200, וכזו שאינה רלוונטית לרובנו על מסכי ה- 60hz

או

ב. התאמה לכותרים או תוכנות שאינן מקודדות יעיל והם גרועים מבחינת אופטימיזציה. 

היות ולי אין מסך יותר מ 60hz, ואין תוכנות גרועות - אז לא רלוונטי עבורי. אני מייצג את הצרכן הנפוץ, לא את הצרכן הנדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

אצלי למשל יש i3 2100.. ומשחקים כבר לא עובדים משהו.. וכרטיס HD 7970

זה כבר מתחיל להיות גבולי בכותרים כבדים של ימנו, גם עבור המעבד, אבל גם עבור המאיץ הגראפי הזה שהוא מצוין אגב, אבל כבר

מתחיל להגיע זמנו. השילוב הזה עדיין יכול להתאים לכותרים יותר ישנים, או לחדשים - אבל עם פשרות בהגדרות של הכותר. נגיד

low  או mid.

לילדים שלי בני ה 6 וה- 11 וחצי זה עדיין יספק.

לי... כבר לא כל כך.

העניין הוא שניתן להקים מחשבי מרובעי ליבות נהדרים מדור סנדי ברידג' בכלום כסף, עד שאין טעם להתפשר עוד על בעלי

2 ליבות כמו ה i3 2100.

היות ויש לך כבר לוח עם סוקט 1155, תעשה לעצמך טובה, אם תקנה מעבד 4 ליבות מאליאקספרס ותשדרג בגרושים:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190922051737&SearchText=i5+2500&switch_new_app=y

כנ"ל את הזכרון:

רכוש סט 16GB ביד שניה פה בארץ. להערכתי תוכל לאתר סט שכזה ב- 150-200 שח בקלות יחסית.

אם לא הספקת אז תשדרג לכונן חצי טרה מאמזון - יש מחירים טובים בשנה האחרונה.

שקול גם לשדרג כרטיס מסך לאיזה rx580 או gtx970/1060 במשומשים. גם בכסף לא גדול בכלל.

בכסף קטן (יחסית) תוכל להרים את המחשב שלך לביצועים uptodate שמריצים גם את הכותרים החדשים ואפילו היותר

כבדים שבהם, כזה שיספק קצב ביצוע סביר ופרקטי בהחלט לעוד כמה שנים טובות. וזו המלצתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...