3900X / 3700X - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3900X / 3700X

zone glide

Recommended Posts

אם אני אחד שלא עובד הרבה במיוחד, וגם לא משחק ממש הרבה...

מה הטעם יהיה לקחת במפרט את 3900X של AMD?

זה כביכול יחזיק מעמד אולי יותר שנים? אם בכלל משחקים יתחילו לנצל כמות כזאת של ליבות...

אני חושב שהיום הם אפילו לא מנצלים 6...

איפה יהיה היתרונות בדיוק? רק במולטיטאסקינג רחב יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה יהיו היתרונות בעליה למעבד 16 ליבות? או 24 או 32 ליבות?

איפשהו הקו צריך לעבור. תמיד אפשר להמשיך ולטפס ביכולת המעבד.

כיום המעבד המומלץ ביותר לגיימינג "שעושה גם מולטיטאסקינג" לטעמי הוא ה- 5 3600.

קצת שחכנו כמה כח אנחנו באמת צריכים כיום לשימושים כאלה ואחרים, ועם הרעב בא התיאבון. לדעתי האישית מעבד 6 ליבות דוגמת זה שצויין מעולה לשימושים רבים ואני לא רואה אותו הופך לבעייתי בזמן הקרוב.

המהדרין יכולים גם להצטייד ב3700X, למרות שלא מציג ביצועי גיימינג טובים משמעותית מאלו של ה-3600. רוחבית פשוט מאפשר ביצוע מטלות רינדור בזמן קצר יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מבין... אבל זה נכון שהיום משחקים לא מנצלים אפילו 6?

ומה בנוגע ל-3900X? איפה ההבדל בדיוק?

דווקא הבנתי שה-3900 לא חזק בהמון ביחס ל-3700.. דווקא ה-3950X מביא שיפור יותר רציני..

נניח 3700X יחזיק לי להרבה שנים טובות, אבל רייזן 9 אפילו יותר?

או שזה מיותר כי למרות שזה יחזיק הטכנולוגיה כבר תהיה ישנה בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד ככה.

מנועי משחק בנויים ככה שיש תהליכונים ראשיים שמשריצים תהליכונים.

בעבר עם 3 היו 2 ראשיים, שאם היה לך מעבד 4 ליבות אחוזי השימוש היו סביב 50% ומעלה.

כלומר 2 תהליכונים תמיד העסיקו 2 ליבות במעבד. בנוסף "להשרצה".

עם BF V אני לא יודע איך זה עובד אבל עם רייזן 2600X שלי אחוזי השימוש סביב 80%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי מחקר על המנוע של BF אבל אני משער שיש 4 תהליכונים ראשיים. כלומר מעבד 6 ליבות זה דיי והותר.

ושכחת משהו, כל הסוגיה הזאת של כמה ליבות צריכים זה בשביל לא להגיע ל-100% ניצול מעבד. כי אז יכול לקרות נפילות FPS רגעיות. למשל אם יש משהו ברקע שפתאום עושה סריקה, נגיד אנטי וירוס.

יש עוד סוגיה, וזאת סוגיית ה-IPC.

2018-11-25-image-4.png

רואה מה קורה בגרף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל משחק משתמש במעבד בצורה שונה. יש מטלות ספציפיות שהן כבדות ונופלות על מסויימת, ויש מטלות פחות כבדות שהולכות לליבות אחרות. יש משחקים שמטילים יותר משימות על , ויש כאלה שפחות.

אגב, בעולם ורוד מעבד שנמצא בפחות מ-100% הוא מעבד מתאים לגיימינג, אבל המצב הוא שגם 3600 וגם 9900K לא "מתמקסמים" היום במשחקים, אבל לעיתים כן קיים הפרש מכובד בניהם עם כרטיסי מסך מעל לרמת 2070 \ 5700, למשל. זה שמעבד לא נמצא במצב שיש לו ליבות על 100% לא אומר שמקבלים את כל הביצועים האפשריים שאפשר מתושבת מעבד יחד עם כרטיס מסך. יש פעולות מסויימות שמתבצעות מהר ובקלילות, והמהירות הספציפית שלהן יכולה להכתיב כמה מעבד "מהיר" למשחקים. ההפרשים הללו גדלים עם רציניים יותר לא בגלל כרטיסי המסך, אלא בעיקר בגלל כמות הפריימים לשניה שצריך המעבד לייצר עבור המערכת, או השמה של אפקטים כבדים יותר שספציפית דורשים מעבד חזק.

האפקט הזה אגב יוצר פרדוקס שיכול להתטבא במשחקים מסויימים, בהם הרצון של כרטיס המסך לייצר יותר פריימים למעשה מנמיך את ביצועי המערכת ברזולוציה נמוכה יותר:

GTAV-1.png

או מצב שבו כרטיס מסך שעובדתית נחשב לחלש יותר מצליח להוציא ביצועים טובים יותר תחת אותה רזולוציה שפשוט לוחצת על המעבד לייצר יותר פריימים לשניה. כמובן שמדובר במצב מאוד קיצוני.

דוגמאות לאפקטים שכאלה זה , לצורך העניין האוכלוסיה במשחק כמו Assassin's Creed לכל דורותיו, לעיתים רבות גם צללים.

ACO.png

כשכרטיסים עובדים קשה, רואים את זה בתוצאות. ההבדלים הקטנים ביותר מתבטאים חד משמעית בתוצאות טובות יותר. זו הסיבה לשימוש של מעבדים כמו 9700K ו-9900K אגב במבחני כרטיסי מסך ברחבי הרשת. לא רוצים להשאיר ספק שהפלטפורמה המהירה ביותר שקיימת תוצע כתנאי בחינה. זאת כמובן ולא נבחר ספציפית מעבד לבחינות של כרטיסי מסך (או יותר נכון בחינות של מערכת שלמה, כי בזה מדובר למעשה), פשוט כי המעבדים האלה הופכים לפופולאריים, בעיקר בקרב אלו שכן מבלים ברשת ושואבים את הידע הזה, ורוצים לדעת איך שילוב של עם כרטיס מסך X יראה.

הסיפור עם 5 3600 זה שפשוט הוא מציע מספיק משאבים רוחבית, בכמות הליבות והנימים שלו, בשביל להיות מצע טוב פחות או יותר בשביל כל כרטיס שקיים. כן הגיוני שמישהו שקונה 2080 או 2080TI כבר ילך על ה-3700X ו-"יסגור עניין",  אבל גם במקרה הזה, במיוחד אם הוא משחק על 1440P או יותר, שיווי המשקל נופל בצורה כבדה על כרטיס המסך בחלוקת העבודה, ושם גרפים של הבדלים בין יהיו שטוחים הרבה יותר מהמקובל.

אפנה למאמר הזה של Techspot בנושא שילוב 3 מעבדים בנקודות מחיר שונות (800 שח, 2200 שח, 2300 שח) עם שונים

https://www.techspot.com/review/1897-ryzen-5-ryzen-9-core-i9-gaming-scaling/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

אם אני אחד שלא עובד הרבה במיוחד, וגם לא משחק ממש הרבה...

מה הטעם יהיה לקחת במפרט את 3900X של AMD?

זה כביכול יחזיק מעמד אולי יותר שנים? אם בכלל משחקים יתחילו לנצל כמות כזאת של ליבות...

אני חושב שהיום הם אפילו לא מנצלים 6...

איפה יהיה היתרונות בדיוק? רק במולטיטאסקינג רחב יותר?

כן רק לזה.

לא נראה לי שהמעבד ש-3900X הוא בחירה ראשונה לגיימינג.

אם יהיו יתרונות בגיימינג, סביר שלא יורגשו ויהיו תיאורטיים בלבד.

אם אתה מודאג שמא בחירה אחרת לא תהיה מספיק טובה בעוד כמה שנים, אתה יכול להירגע. אני על מעבד 4C/8T ולא מרגיש שחסר לי כוח עיבוד לצרכים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד והצרכים שלו.

גברת ראידמן לאחר שהתרגלה מבעלה הקודם לרמת חיים מסוימת,

נשבעת שאינה מסוגלת להכניס את כף רגלה בנעל, שמחירה מתחת לעשרת אלפים שקלים.

מנגד ילדי עזה מוכנים ללכת יחפים, או בכל נעל שמישהו זרק וכל עוד הסוליה עדיין תפורה לגפה.

אז ילד אחד "מספר לנו ספור שהמעבד מגביל אותו", בשעה שמבוגר אחר (שיכול להיות אבא שלו מבחינת פער הגילאים),

אומר לנו שהילד מקשקש - כנראה הגיעה שעת לילה מאוחרת "והוא קצת עייף כבר".

כל אחד ורמת החיים (או הדמיון שהוא משכנע את עצמו) שטוב לו עימם.

בגיל מסוים האדם מתבגר להבין וללמוד, שיש יותר מדי ברברת וקשקשת בעולם בתחום הצריכה,

משהו שאף אחד לא טרח ללמדו בעבר, הוא נאלץ ללמוד על בשרו עם נסיון החיים והקילומטרז' שצבר.

הוא מפנים, שזהו תחום שמטרתו העיקרית הינה לגרום להמונים (בכללם הוא גם), להוציא כסף כמה שיותר, 

בכל מקרה, וגם אם אין בכך כל צורך ממשי מוכח או הכרחי באיזה שהוא אופן.

בעת שהאדם מבשיל להפנים זאת, הוא מתחיל לצרוך באופן נבון חכם ויעיל. כל אחד מתי שזה מגיע לדפוק על הדלת שלו בחייו.

יש כאלו שמשכילים להגיע לכך כנראה רק בזקנה, יש כאלו ששפר מזלם להבין זאת כבר בגיל 20 , אולי כי היו להם הורים

שהעבירו חינוך וידע נבונים כבר בגיל צעיר. הרוב נופלים איפה שהוא באמצע, סביבות גיל 40. 

על מנת שילדיי לא ידרשו להפנים זאת כשכבר די מאוחר והנזקים נעשו, על מנת שיהיו ערים לנושא בגיל 20 (או רצוי הרבה קודם),

אני מנסה לחנך אותם מגיל צעיר מאד, גיל חד ספרתי כבר, להבין כסף, מספרים, כלכלה, מהותם, צריכה, חסכנות,

אגירת כסף, השקעה, וצבירת הון.

בגלל זה עם הגיע ילדיי לגיל 8 אני פותח להם את חשבון הבנק ראשון שלהם, ונותן להם כרטיס אשראי ביד.

גיל שרבים יחשבו כי הוא מוקדם יתר על המידה. אבל בחינוך אין דבר כזה מוקדם מדי (בהקשר הזה) של כסף.

ילדיי מתחילים לקבל דמי כיס (שהיא משכורתם), אחת לחודש, ביום קבוע בחודש באמצעות העברה בנקאית ישירות לחשבונם,

וכך הם מנהלים את הצריכה הכספית הפרטית שלהם - בכל מה שקשור למותרות ובילויים. לכל היתר ההורים דואגים להם כמובן.

ואז לא פלא שכשהם כבר בגילאי 10-12, כל דבר שהם רוצים לרכוש - הם עם עצמם מתבלטים האם הרכישה או הקניה

הזו כדאית או לא. גיליתי שכאשר הילד משתפשף באותן דילמות בגיל צעיר, אחרי כמה וכמה דילמות שכאלו,

הוא מתחיל לחשוב כמו אדם מבוגר במידת מה. מתלבט אל מול המדף בחנות ושואל עצמו: רגע, זה עולה לי X,

אבל נשאר לי בעו"ש Y, האם אני רוצה לתת לעו"ש שלי עכשיו כזו מכה בגודל X או לא ? האם אני באמת צריך את המוצר הזה

או שעדיף לי לחסוך עוד חודשיים, ובכלל כבר לשמור כסף לחופש הגדול ?

זוהי דילמה שהבת שלי מפגינה פעם עד פעמיים בחודש, ואני שמח עד השמיים כשרואה זאת.

לפעמים היא מתייעצת ומבקשת עזרה מהוריה מה להחליט, אני מתרשם שהיא לומדת כך היטב. היא מבינה לקרוא חשבון

בנק. לקרוא פירוט ויזה. לראות מה המפלס של העו"ש והמגמות שהוא מפגין עם הזמן (שהוא עולה וגדל).

כי הוא מוציאה פחות ממה שהמשכורת שלה ממלאת את החשבון מחדש. וזהו חינוך שהיא מקבלת ליצירת מאזן חיובי ארוך

טווח, שהוא הכרחי על מנת להשקיע בעתיד את היתרה שהיא משאירה בצד.

לאותו ילד יהיה יתרון משמעותי של כ- 10-15 שנים לעומת עמיתיו בני גילו, אשר לא נחשפו והתאמנו על הנושא כמותו.

כאן נזרעים זרעי העתיד הקריטיים עבור עתידו הכלכלי והפיננסי של הילד, שיעשה למבוגר בהמשך הדרך.

משום שכשהו ייצא בהמשך מהבית בגיל 21 (נגיד עם סיומו את השירות הצבאי) ויעשה לראשונה לאדם בוגר המנהל את חייו

והחלטותיו הפיננסיות, הוא יהיה כבר עם צבר נסיון וכלים של 13 שנה בנושא. זה המון.

הוא ידע לנהל כספים, מאזן, תכנון הוצאות עתידי, ותכנון חסכונות והשקעות.

הכלים הללו שרבים אינם מודעים אליהם מספיק טוב, חשובים יותר (מוכח) מאשר עשיית תואר אקדמאי של מקצוע לחיים.

רופאים, עורכי דין, תכנתי מחשב... קורסים לא אחת ונכשלים כלכלית למרות שכרם שהוא מאד גבוה. רק כי הם לא יודעים איך לנהל כסף.

מנגד אנשי עבודה פשוטים יותר מהם וללא מקצוע נחשק, יכולים לעיתים להיות אשפים של כסף והון, רק משום שלמדו זאת בגיל

מאד צעיר ולפני כולם. היו להם ההורים הנכונים.

**האמור לקוח מספרות מחקרית בתחום, ואני מסכים עימם לחלוטין, לאור נסיון מהחיים האמיתיים שרואה סביבי ומוכיח

לעצמי יום יום שעה שעה.

אז אני לא צריך לספק לעצמי סיפורים, שהמעבד שלי לא מספיק טוב ולשכנע את עצמי מדוע אני צריך לשדרג מחשב,

ואחרי זה לממש את הספורים האלו ולכלות כספים סתם ללא הכרח בכך.

אני גם לא צריך לרכוש לעצמי עוד אוטו חדש (אחרי שלאשתי כבר יש) רק כי הכבוד שלי נפגע או נרמס באיזה שהוא אופן

שהיא על חדש ואני על טרנטה. טוב לי עם האוטו המיושן (מאד) שיש לי בשווי גרושים, שעושה למרבית התדהמה את השליחויות

והנסיעה לתחנת הרכבת ובחזרה כל בוקר כמו פנתר, ושלא עושה לי בנתיים (דפוק על עץ) צרות כלשהן.

צריכה היא סוג של מחלה, שהרוב בעולמנו חולה בה בגלל התרבות ושטיפת המוח שהוא עובר מהסביבה והתקשורת והפרסומות.

בארה"ב זו מגפה של ממש ועושה הרושם, שישראל צועדת בעקבותיה בקצב מהיר ונדבקת במחלה גם.

ההגמלות מהמחלה של הצריכה עוברת באמצעות חינוך ארוך טווח, והתבגרות להבין - שלא צריכים לצרוך סתם, והרבה. 

אלא לצרוך מה שבאמת צריך, ובמינון שכלתני. ואת כל מה שלא צורכים, לשים בצד ולהתפיח כמו שמרים של עוגה.

מה שנקרא לדעת להשקיע.

זו אומנות מורכבת ונפרדת שמוטב לצבור בה יכולות וכמה שיותר מהר. הצבירה גדלה יפה עם השנים ומייצרת דיונות של כסף.

לצבור כסף, העשירים מעידים שהדבר מהווה אתגר מבחינתם כמו משחק במנופול אם נרצה. הם נהנים מכך.

אבל מעל הכל, כסף הוא משאב - שאנו עוד נזדקק לו בחיינו והרבה. גם בתור כרית הגנה פיננסית לכל צרה שלא תבוא עלינו,

ואי אפשר לדעת מה העתיד צופה לנו, מבחינת השתכרות או מחלה חלילה וחס,

אבל גם על מנת שנוכל לפרוש בגיל צעיר יחסית, ולהספיק להנות מתקופת פנסיה מספקת וארוכה.

לפרוש בגיל 67 שהוא גיל גריאטרי כבר, זה פנסיה שהיא לא מספיק ממצא. זה גיל שאתה כבר עם רגל אחת עוד מעט בקבר.

נתקלתי בדוגמאות קיצון של כאלו שלקחו את המודל לאקסטרים, ופרשו סביבות גיל 45 עם פנסיה שמנה ויפה.

הם תירגלו את נושא הצריכה וההשקעה לאופטימום, וכבר אחרי 25 שנה לערך מגיל התחלת הקריירת עבודה, הצליחו להגיע

לנחלה. אני מקנה במי שבגיל 45 יכול להתחיל לחיות מבלי לעבוד יותר אפילו יום אחד בחייו. יש לו משהו כמו 30 שנה בערך

להנות מחופשה אחת ענקית שאינה נגמרת. דוגמאות לאנשים שכאלו יש ברשת ותוכלו ללמוד מה בדיוק ואיך הם עשו זאת.

זה מתחיל בכך שהם לא קנו מעבד חדש כל כמה זמן, ויותר בכוון של הסתפקו במחשב יד שניה בגרושים, שהוא מספיק טוב

בכדי לתת שירות מחשוב מודרני. בימנו אפשר להקים מחשב בכמה מאות שקלים בלבד, שמריץ את הכל באופן סביר בהחלט.

גם 60FPS זה לא משהו רע. אלא אם שכנענו את עצמנו אחרת, אלא שאז זו כבר מחלה בראש שלנו בלבד.

מי שאינו רוצה להיות זקוק ליותר מ- 60FPS, שלא יחשף לכך מלכתחילה, וכך לא יזדקק לזה אף פעם.

אז הינה הטיפ של היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...