המלצה למסך מחשב לעיצוב גראפי ומידול (ומשחקים\סרטים) 3K-6K - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך מחשב לעיצוב גראפי ומידול (ומשחקים\סרטים) 3K-6K

Titan7777

Recommended Posts

שלום,

כרגע יש לי מסך Syncmaster 245T אמנם איכותי אבל ישן.

ואני מתכנן קניה של מחשב חדש ואני חושב שלהשאר עם המסך שלי יהיה אוברקיל (1920x1200 S-PVA).

הרכישה תתצבע באילת.

קישור למפרט:

https://www.tms.co.il/73062

רציתי המלצה על מסך מחשב שיתאים לצרכים שלי, בעיקר לעבודה אבל אולי גם למשחקים, וסדרות.

ההתלבטות זה האם להשקיע הכל במסך הזה או לקנות בנוסף גם לצורך צפיה וכו'. כי קצת בעייתי לצפות במסך אולטרה ווייד קעור, לא?

עדיפות למסך גדול עם שטח עבודה רחב (4K?), אולי אולטרה ווייד קעור. חשוב דיוק בצבעים. לא יודע איזה ריפרש רייט אני צריך.

אני קצת fanboy.

אשמח לעזרה! 😊

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה לצפות במסך אולטרה וייד,  (אני עם pg348q ונהנה מכל רגע) המסכים מאוד נוחים ושימושים, הייתי הולך על זה אם התקציב מאפשר:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=976212

או LG 34 INCH שיותר זול.. 4K יכול להיות כבד על כרטיס המסך שלך

3440X1440 זה בדיוק הנקודה המתאימה בין רזולוציה גבוהה אך לא תובענית במיוחד כמו 4K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --Shadow--

אין שום בעיה לצפות במסך אולטרה וייד,  (אני עם ASUS pg348q ונהנה מכל רגע) המסכים מאוד נוחים ושימושים, הייתי הולך על זה אם התקציב מאפשר:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=976212

או LG 34 INCH שיותר זול.. 4K יכול להיות כבד על כרטיס המסך שלך

3440X1440 זה בדיוק הנקודה המתאימה בין רזולוציה גבוהה אך לא תובענית במיוחד כמו 4K

מה לגבי גרפיקה ועיצוב על מסך קעור? זה הדבר היחיד שמרתיע אותי. אני חייב דיוק.

איך 2 אלה:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1002571

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=961807

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה לא מעט גרפיקאים עובדים מול מסך קעור...מה שכן - הם פחות מתאימים למשחקים (קצב רענון, GSYNC וכו')..

גם בחרת במסך 38 אינץ בהשוואה ל34..

בכל זאת, הם משווים את הנתונים הטכנים של U3818W  מול alien

*ניגודית, זמן תגובה, בהירות, כמות צבעים, SRGB שווה בשניהם.

*קצב רענון גבוה בהרבה בalien - כ120HZ מול 60HZ של U3818W  

*שניהם פאנל IPS

*GSYNC רק בalien

תלוי מה השימוש העיקרי שלך.. אם אתה משחק ממש בקושי - אולי עדיף את ה-U3818W

אם זה פחות או יותר שימוש דומה גם במשחקים וגם עריכה גרפית, כדאי ללכת על alien

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיפשי לדעתי להשתמש במסך אחד לשימושים הללו. מעבר ל-2 מסכים הוא הבחירה העדיפה, שכן באחד אפשר לנהל טיימליין, אפקטים, שכבות וכו', ואת השני להקדיש לפלייבק ברזולוציה טבעית.

בכלל, חלוקת עבודה לשני מסכים זה משהו שיקל עליך מאוד. עם כמה זולים שנהפכו מסכי 1440P היום, הייתי ממליץ על שניים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --Shadow--

אני רואה לא מעט גרפיקאים עובדים מול מסך קעור...מה שכן - הם פחות מתאימים למשחקים (קצב רענון, GSYNC וכו')..

גם בחרת במסך 38 אינץ בהשוואה ל34..

בכל זאת, הם משווים את הנתונים הטכנים של U3818W  מול alien

*ניגודית, זמן תגובה, בהירות, כמות צבעים, SRGB שווה בשניהם.

*קצב רענון גבוה בהרבה בalien - כ120HZ מול 60HZ של U3818W  

*שניהם פאנל IPS

*GSYNC רק בalien

תלוי מה השימוש העיקרי שלך.. אם אתה משחק ממש בקושי - אולי עדיף את ה-U3818W

אם זה פחות או יותר שימוש דומה גם במשחקים וגם עריכה גרפית, כדאי ללכת על alien

השאלה באיזה רמה המעצבים שראית.

הרבה מהמסכים סובלים מזליגת אור וסצנות כהות לא נראות הכי טוב.

חשוב דיוק בצבעים, לא כזה איכפת לי ריפרש רייט כי לא שיחקתי הרבה זמן. ואם כבר אעדיף פרי סינק ולא ג'י סינק (כרטיס של AMD).

חבל שאין לי לראות את המסכים האלו פתוחים ולשבת מולם. או יותר מזה, שירות כמו בארה"ב שאפשר להחזיר עד 30 יום ולקבל כסף חזרה.

השימוש העיקרי עיצוב, סדרות. אחרי שיהיה לי את המחשב החדש אני אבדוק איזה משחקים יש ואולי נשחק קצת פה ושם.

ציטוט של djelectric

טיפשי לדעתי להשתמש במסך אחד לשימושים הללו. מעבר ל-2 מסכים הוא הבחירה העדיפה, שכן באחד אפשר לנהל טיימליין, אפקטים, שכבות וכו', ואת השני להקדיש לפלייבק ברזולוציה טבעית.

בכלל, חלוקת עבודה לשני מסכים זה משהו שיקל עליך מאוד. עם כמה זולים שנהפכו מסכי 1440P היום, הייתי ממליץ על שניים כאלה

אתה מתכוון לקנות מסך אחד לעיצוב ומסך טלוויזיה למולטימדיה? (סרטים, סדרות).

אני עדיין מתלבט בין יחס 16:9 \ 16:10 לבין יחס 21:9 \ 21:10

לא ישבתי לעבוד מול מסכים כאלו ב32-38 אינץ'. גם לא מול קעור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד וההעדפות שלו, זה משתנה מאדם לאדם. אם אני אישית הייתי צריך לבחור במערך תצוגה כרגע, יכול להיות שהייתי גם בוחר בצג אחד של 1080P 144HZ ואחד בנוסף של 1440P לדברים נוספים. יכול להיות שהייתי בוחר בשניים של 1440P שרק אחד מהם הוא גם 120HZ+, גם אפשרות. אישית, לא הייתי בוחר במסך שהוא לא 16:9.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול מה הסיבות לא ללכת על מסך שהוא לא 16:9?

מבחינת ה21:9 מדהים, רוב הסרטים בלי פסים שחורים למעלה ולמטה.

אני רק חייב לראות איך הקוים מתעוותים לי על מסך קעור לעומת שטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטים אני לא רואה מול המחשב, אלא מול טלויזיה, לכן זה לא היה שיקול עבורי. כמו גם, אני משחק הרבה משחקים שפשוט לא תומכים, או לא כמו שצריך ביחס של 21:9, משחקים של בליזארד למשל. אני נוטה לשחק משחקים זריזים יותר, ולכן באופן קצת מרים גבה, אני עדיין נשאר עם 1080P 24" 144HZ כתצוגה המרכזית שלי במשולש די קומי, אני חייב להודות, של צגים שאני משתמש בהם כעת (עוד אחד הוא 27" 1440P ועוד אחד בכלל 1920X1200 24)

קעור לא מדבר אלי, אף פעם לא ראיתי בזה יתרון משמעותי, גם לא בגדלים של 27 ומעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי היום מסך רחב קעור פעם ראשונה ואין סיכוי שאפשר לעצב על מסך כזה.

כל קו ישר נראה קעור. זה היה 27 אינץ' עם R1800. חשבתי אולי 38 אינץ' יעוות פחות אבל כנראה שאין טעם אפילו לבדוק.

אז שורה תחתונה אני צריך מסך שטוח. רק נשאר להחליט רחב או רגיל ואיזה גודל 😅

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
ציטוט של djelectric

הזמנתי היום את המחשב החדש, ורק נשאר לי לבחור מסך (כנראה מאמזון כי אין בארץ כלום).

מה דעתך על המסך הזה https://www.lg.com/us/monitors/lg-34WK95U-W-ultrawide-monitor

זה הטופ של הטופ כיום אבל הבנתי שיש לפאנלי עם nano cell בעיות של image retention (צריבה שנעלמת עם הזמן).

לא מוצא שום מסך אחר באותה רמה. יש את אותו המסך רק של אך הוא פחות מוצלח כנראה. אדפטציה פחות טובה מLG.

לא יכול לעצב על מסך קעור לצערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...